dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83
  1. #1

    Domyślnie Płyta indukcyjna - jaką firmę chwalicie

    Zmieniam kuchnię, a wraz z nią muszę zakupić cały nowy sprzęt AGD, pomyślałam o indukcji z Electrolux, bo ceny mają niższe jak Bosch, ale nie wiem jakie te płyty są w użytkowaniu. Dodam, że ja nigdy nie użytkowałam indukcji, to będzie moja pierwsza indukcja, więc żadnego porównania nie będę miała.
    Bardzo proszę o pomoc, może coś innego mi podpowiecie.

  2. #2

    Domyślnie

    I co nikt nie pomoże ?

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem użytkownikiem indukcji AEG od 4 lat, jest to to samo co Elektrolux.
    Wybralem model AEG z nierdzewna ramka z uwagi na mozliwe ukruszenie sie szkla przy krawedzi plyty, ramka temu zapobiega.
    Mielem kiedys do czynienia z plyta Amici, najbardziej denerwujace bylo sterowanie bardzo spuznione co powodowalo, ze nie raz nie zdazylem zareagowac a potrawy z garczka juz kipialy.
    W AEG/Elektrolux sterowanie jest znacznie szybsze.
    Byc moze przez te kilka lat wiele sie zmienilo, ale tak czy inaczej zwrocilbym uwage jak szybko indukcja reaguje na zmiany sterowania,a le to trzeba zobaczyc u kogos w domu bo w sklepie raczej nikt indukcji nie podlaczy do sieci.
    Z tego co wiem w Bosch tez nieco uciazliwe jest sterowanie, najpierw trzeba wybrac przyciskiem pole ktorym chcemy sterowac a potem dopiero wybieramy moc (za duzo kombinacji) w AEG/Elektrolux kazde pole ma swoje przyciski do sterowania.
    Ostatnio edytowane przez danielw ; 22-01-2017 o 10:45

  4. #4

    Domyślnie

    Dziś byłam w sklepie i wpadła mi w oko Beko, miała fajne rozwiązania, cenowo podobnie coś około +- 1500 zł. Nieznam nikogo, kto by użytkował, więc trudno zdecydować.

  5. #5

    Domyślnie

    W tym Beko też chyba sterowanie było osobno dla każdej płyty, a potem taka wspólna jakby linijka do przeciągania . Trochę ten mój opis może się wydawać dziwny, ale nie wiem jak to fachowo nazwać

  6. #6

    Domyślnie

    Ale wiadomo o co chodzi.
    Dlatego bardzo zachęcam do spróbowania u kogoś w domu jak się obsługuje dany typ sterowania.
    W indukcjach w trybie booster nawet woda potrafi wykipieć, wszystko dzieje się dużo szybciej niż na gazowych. Czasem braknie czasu żeby zareagować, szczególnie jak się pomyli przycisk odpowiedzialny za wybór pola grzewczego.

  7. #7

    Domyślnie

    Posiadam od pół roku BOSCH PIF651FB1E i sobie chwalę Jeśli przy włączaniu płyty garnek już na niej stoi, to płyta automatycznie podświetla to pole, więc nie trzeba dodatkowo klikać na wybór pola, tylko od razu ustawić moc. Ale przy kilku garnkach na płycie niekoniecznie zaznaczy nam ten, o który nam chodzi
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    płyta firmy Jan Kolbe - chodzi już lata bez awarii. Niedrogie i mają też większe niż standardowe wymiary.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał sekretarka Zobacz post
    Zmieniam kuchnię, a wraz z nią muszę zakupić cały nowy sprzęt AGD, pomyślałam o indukcji z Electrolux, bo ceny mają niższe jak Bosch, ale nie wiem jakie te płyty są w użytkowaniu. Dodam, że ja nigdy nie użytkowałam indukcji, to będzie moja pierwsza indukcja, więc żadnego porównania nie będę miała.
    Bardzo proszę o pomoc, może coś innego mi podpowiecie.
    Bosch - cicha przy starcie i podczas pracy, nam biednym nie opłaca się kupować tanich rzeczy, a szczególnie urządzeń które maja nam posłużyć przez lata...a przynajmniej dłużej niż trwa gwarancja.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10

    Domyślnie

    Polecam Electrolux EHH16340FK cały sprzęt w kuchni prócz lodówki mam tej firmy i jak na razie jest ok. Sterowanie płytą jest banalnie proste i szybkie, teraz od was się dowiedziałem że sterownie w niektórych płytach jest opóźnione. Powiem szczerze że przy wyborze płyty nawet nie dopytywałem się czy sterowanie nie ma jakiś opóźnień. Szukałem płyty która będzie miała sterowanie mocą za pomocą przycisków plus minus a nie dotykowego suwaka o którym nie było zbyt dobrych opinii.

  11. #11

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez Darek Volke ; 24-01-2017 o 18:03

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielw Zobacz post
    Jestem użytkownikiem indukcji AEG od 4 lat, jest to to samo co Elektrolux.
    Wybralem model AEG z nierdzewna ramka z uwagi na mozliwe ukruszenie sie szkla przy krawedzi plyty, ramka temu zapobiega.
    Mielem kiedys do czynienia z plyta Amici, najbardziej denerwujace bylo sterowanie bardzo spuznione co powodowalo, ze nie raz nie zdazylem zareagowac a potrawy z garczka juz kipialy.
    W AEG/Elektrolux sterowanie jest znacznie szybsze.
    Byc moze przez te kilka lat wiele sie zmienilo, ale tak czy inaczej zwrocilbym uwage jak szybko indukcja reaguje na zmiany sterowania,a le to trzeba zobaczyc u kogos w domu bo w sklepie raczej nikt indukcji nie podlaczy do sieci.
    Z tego co wiem w Bosch tez nieco uciazliwe jest sterowanie, najpierw trzeba wybrac przyciskiem pole ktorym chcemy sterowac a potem dopiero wybieramy moc (za duzo kombinacji) w AEG/Elektrolux kazde pole ma swoje przyciski do sterowania.
    No nie do końca jest to AEG, Eletrolux jest Szwecką firmą która posiada fabryki w Polsce i prawdopodobnie te indukcje są produkowane u nas natomiast AEG produkuje pod swoją marką i fabryki nie ma w polsce, nie twierdzę że polskie fabryki źle produkują ale osobiście wolał bym kupić Siemensa niż polskiego Bocha
    Co do płyt Elektroluxa gdzieś na forum czytałem że wytrzymują tylko tyle co gwarancja ale nie mogę teraz znaleźć tego wątku

  13. #13

    Domyślnie

    Widzisz moja płyta Elektroluxa jest dwa lata po gwarancji i działa, co do firmy AEG mam bardzo złe doświadczenia z tą firmą. Pralki tej firmy są strasznie awaryjne, moja stara pralka po 3 latach uległa awarii w serwisie wycenili koszt naprawy na prawie 700zł. Serwisant również stwierdził że te pralki to jednorazówki i często się psują po jednaj naprawie w niedługim czasie ulega uszkodzeniu inny element i tak naprawdę nie warto już jej naprawiać tylko kupić nową. Płyty co prawda to nie pralka ale nie zaryzykował bym drugi raz zakupu sprzętu jest firmy.

  14. #14

    Domyślnie

    A ja czym więcej oglądam, tym mniej wiem. W lutym odwiedzę koleżankę, kupowała ostatnio Boscha, a jutro wybieram się jeszcze do Media Markt i tam sobie naocznie popatrzę i może będę miała szczęście trafić na jakiegoś mądrego sprzedawcę, który by mi pokazał co i jak, bo nurtuje mnie jeszcze zakup nowej lodówki, piekarnika, zmywarki i okapu, zwariować można. Sprzedawcy namawiają na przedłużanie gwarancji, a to koszt 25 % najmniej ceny produktu, to sporo kasy, też trzeba pomyśleć, czy to warto ? Chyba nie wykupię takiego przedłużenia gwarancji.

  15. #15
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    a idźcież na całość i nie będziecie żałować przez następne 25 lat bo tyle oni dają gwarancje na prawie wszystkie swoje wyroby , firma miele nie do zarżnięcia wierzcie mi , inna sprawa to cena

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    a idźcież na całość i nie będziecie żałować przez następne 25 lat bo tyle oni dają gwarancje na prawie wszystkie swoje wyroby , firma miele nie do zarżnięcia wierzcie mi , inna sprawa to cena
    Nie przesadzajmy, co z tego, że miele będzie nadal sprawne po 25 latach jak będzie już zabytkiem.
    Kupując agd trzeba się nastawić na użytkowanie w granicach 10 , max 15 lat.
    Skąd wiesz jak będą wyglądały i jakie nowe funkcje będą miały wtedy sprzęty agd, mogą zupełnie odbiegać od tych dzisiejszych, nie mówię już o efektywności energetycznej.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    a idźcież na całość i nie będziecie żałować przez następne 25 lat bo tyle oni dają gwarancje na prawie wszystkie swoje wyroby , firma miele nie do zarżnięcia wierzcie mi , inna sprawa to cena
    To też już między bajki można włożyć, znajomi jak wymieniali swoją kuchnię, to 20 letnie sprawne sprzęty Miele odsprzedali i oczywiście zakupili cały sprzęt Miele, ale to już nie to samo Miele, Po niedługim czasie zepsuła się zmywarka i naprawiali ekspres w zabudowie. Ja takiej kasy nie mam, żeby Miele kupować, ale po tych doświadczeniach, nawet gdybym miała, to bym nie kupiła.
    Ostatnio edytowane przez sekretarka ; 25-01-2017 o 00:01

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Mele, nie robi już sprzęt "wiecznego". jest trwalszy i z lepszych materiałów ale cena została taka jak kiedyś. Obecnie jest to wyrób mocno przeszacowany z mało ciekawym designem.
    Jak ktoś chce zaszpanować dobrym i ładnym sprzętem to zostaje Gaggenau.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Mam indukcję Elektroluxa od siedmiu lat i sprawuje się super. Każde pole ma osobne sterowanie + - i dwa dolne pola mają dodatkowo przycisk grzania na full. Szybko reaguje i nie jest za głośna.
    Ogólnie niemal wszystkie sprzęty w domu mam tej firmy. Kolega naprawia sprzęt AGD i polecił mi tą firmę jako mało awaryjną i do tej pory się nie zawiodłem. Nie polecam natomiast naszego Zelmera.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Płyta ELECTROLUX EHO8840FOG też jest godna polecenia.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony