dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21

    Domyślnie

    Dzisiaj pojechałam do Media Markt, żeby w realu je sobie obejrzeć i Elektrolux miał moim zdaniem gorszą tą ceramikę, niektóre firmy miały taką błyszczącą taflę. Wiem, że to nie najważniesze, ale dziś na to zwróciłam uwagę.
    Dylemat niemały mam też ze zmywarką, rozważam Hotpoint i Bosch, tu link do tego Hotpointa ma dobre parametry, http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-z...1h132-eu.bhtml Chcąc kupić Boscha z takimi parametrami musiała bym zapłacić powyżej 2700 zł.
    Ma ktoś z Was tego Hotpointa ? Wart zakupu ? Czy lepiej Bosch z gorszymi parametrami, ale Bosch ?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Błyszcząca jest ładna na wystawie , w kuchni trudniej jest utrzymać czystość
    Płyta ELECTROLUX EHO8840FOG ma takie linie (paski)
    http://www.electrolux.pl/kitchen/coo...gid=null&pid=1
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 26-01-2017 o 11:56

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Błyszcząca jest ładna na wystawie , w kuchni trudniej jest utrzymać czystość
    Płyta ELECTROLUX EHO8840FOG ma takie linie (paski)
    http://www.electrolux.pl/kitchen/coo...gid=null&pid=1
    Muszę to przemyśleć, a wcześniej używałeś błyszczącej ?

  4. #24

    Domyślnie

    Co do zmywarek to najlepsze robi chyba Bosch, Elektrolux, Siemens, zmywarki beko i Hotpoint nawet sprzedawcy w sklepach mi odradzali. W zmywarce liczy się jakość zmywania i programy zmywania najważniejsze żeby nie były zbyt długie. Już 3 lata temu w niektórych super oszczędnych zmywarkach był problem z domywaniem naczyń, niektóre zmywarki min beko która mi się bardzo podobała i nawet taką zamówiłem zużywała 9 litrów wody z czego kilka litrów przetrzymywała do następnego uruchomienia. Na szczęście zmywaka przyszła do mnie uszkodzona w transporcie i dostałem zwrot gotówki. Ciekaw jestem czy taka woda się nie zasmierdzi po kilku dniach nieużywania zmywarki. Takie oszczędności mnie nie przekonują.

  5. #25

    Domyślnie

    mam płytę Bosch i jak do tej pory nie było z nią żadnych problemów, a kupiłem ją chyba ze trzy lata temu

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mister1 Zobacz post
    mam płytę Bosch i jak do tej pory nie było z nią żadnych problemów, a kupiłem ją chyba ze trzy lata temu
    chyba się zdecyduję na ten model http://www.bosch-home.pl/produkty/go...VS651FC1E.html, wydaje się być całkiem sensowna. Electrolux może ma wygodniejsze to sterowanie, muszę to gdzieś w praktyce sprawdzić, ale ta mi się bardziej wizualnie podoba .

    A z tą zmywarką, to mnie jeszcze czeka długie czytanie, narazie na 90 % jestem za Hotpointem A+++ . Bladyy78 sprzedawców w sklepie za bardzo nie ma co słuchać, oni i tak nie mają styczności z reklamacjami i zepsutym sprzętem, to załatwia serwis, a jak zadzwoniłam do mojego zaprzyjaźnionego mechanika AGD, to mi powiedział, że teraz wszytko to jedno g...o, powiedział, że teraz to zależy więcej od szczęścia, nie od firmy, na jaki egzemplarz się trafi, głowa boli, w jakim kierunku ten świat zmierza.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Zużycie wody w zmywarce ma małe znaczenie , nawet jej podgrzanie.
    Najdroższy składnik zmywania to proszek (kostka do zmywania).

  8. #28

    Domyślnie

    Zużycie wody w zmywarce czy pralce, ma duże znaczenie im jest mniejsze tym środki zmywające muszą być lepszej jakości: muszą łatwiej się rozpuścić i łatwiej się muszą wypłukiwać. A mniejsze zużycie wody nie przyniesie nam żadnych oszczędności. Chyba że zmywarkę mamy w przyczepie kempingowej, ale w domu nie widzę sensu aby zmywarki czy pralki były aż tak oszczędne bo to odbije się na jakości prania czy zmywania.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Uzupełniam
    Zużycie wody w zmywarce ma małe znaczenie , nawet jej podgrzanie dla uzyskania oszczędności finansowych
    Jak pisze bladyy78 lepsza będzie ta z większym zużyciem wody.

  10. #30

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że lepiej kupić tańszego Boscha, który zużywa więcej wody ? Piszecie to poważnie, czy sobie zemnie żartujecie ?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Dobre są Bosch i Siemens, ale sprawdź czy wnętrzem i 2 lub trzy półki (trzecia na sztućce - nie każdemu to odpowiada)
    Na zużycie wody nie zwracaj uwagi. Zmywarki ze skrajnie małym zużyciem wody pomiń.

  12. #32

    Domyślnie

    Co do zmywarki, to wreszcie kupiłam, wybrałam Siemensa, a płyta nadal niekupiona. zostało mi jeszcze jakieś dwa tygodnie na zakup, płyty lodówki i piekarnika. Okap już też zakupiłam, wybrałam Faber podszafkowy, bo taki mi będzie pasował.

  13. #33

    Domyślnie

    Ja zainwestowałam w płytę indukcyjną moderowano. Wcześniej mieliśmy kuchenkę gazową, ale po remoncie kuchni i wymienieniu praktycznie wszystkiego zdecydowaliśmy się na indukcję. Nie chcieliśmy wydawać zbyt dużo, ale w ostatnich latach ceny płyt indukcyjnych i tak poszybowały w dół, więc mogliśmy sobie pozwolić na ten wydatek. Zupełnie inny komfort gotowania i bezpieczenstwa.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-08-2017 o 08:22 Powód: Lokowanie produktu.

  14. #34

    Domyślnie

    My mamy płytę philipiaka. Moja połówka zachwycona.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Może tu się ktoś odezwie , szukam informacji o trwałości płyt indukcyjnych. Ile czasu używacie bez awarii ? Jakie marki ?
    Mój Mastercook odmówił posłuszeństwa na dwóch polach po 7 latach. Po naprawie usterka wystąpiła ponownie .
    Mam na oku Sharpa , firma znana i długo już na rynku , ale nie z płyt chyba ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Bosch 7 lat, bezproblemu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    U mnie poważniejsza awaria tak jak napisałem w temacie że stopki , troszkę na własne życzenie chyba
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  18. #38

    Domyślnie

    Też posiadam Boscha od 3 lat. Jest wygodna w obsłudze i wytrzymała.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    U mnie sprawa skończyła się na wymianie płyty na nową , przesiadka na Electroluxa EIV835 , po 4 miesiącach użytkowania mogę napisać tak


    + szerokość 90cm
    + 5 pól grzejnych
    + sterowanie okapem po wifi
    + ustawiona na timer wyłącza się chwilę wcześniej i wykorzystuje jeszcze nagrzanie pola
    + ciche chłodzenie
    + czyszczenie


    - sterowanie suwakami(slider) kiepskie , nie zawsze się trafia w to co się chce włączyć . Na szczęscię sterowanie ma osobno dla każdego pola .
    - timer, ustawianie w jednym miejscu wszystkich pól . Najpierw wybieramy pole potem czas i tak dla każdego
    - pola oznaczone X , czasem nie widać czy garnek stoi na środku
    - troszkę głośna praca przy grzaniu
    - cena






    Mastercook ID 84 S nieprodukowana już

    + szerokość 90cm
    + oznaczenie pól kółkiem 'O' łatwo trafić w środek
    + sterowanie każdym polem z osobna za pomocą 3 preustawień mocy
    + sterowanie mocą pól za pomoca +/-
    + sterowanie timerem przy każdym z pól + rozmieszczenie pól
    + czyszczenie


    - troszke głośne chłodzenie
    - cena jak na tamte czasy

    Ostatecznie przez przypadek znalazłem nowy moduł mocy do Mastercook'a i płyta nadal sprawna, leży sobie i czeka na lepsze czasy .








    .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  20. #40

    Domyślnie

    Ja posiadam BOSCH PIF651FB1E teoretycznie wszystko jest super, tylko należy pamiętać że płyta jest zasilana z dwóch niezależnych faz tzn. należy ją podłączyć do 2 x 230 v

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony