dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 83
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Ciekaw jestem czy taka woda się nie zasmierdzi po kilku dniach nieużywania zmywarki. Takie oszczędności mnie nie przekonują.
    Nalej do garnka i odstaw na kilka dni, będziesz wiedzieć czy śmierdzi
    Jak zmywarka nie domywa to znaczy że trzeba zmienić chemię, w tym urządzeniu nie ma żadnej filozofii, po za bajerami

  2. #42

    Domyślnie Plyta

    Ja mam Elktroluxa,w tamtym tygodniu ktoś uszkodził płytę i pekła,służy do teraz od sierpnia 2010 ale trzeba niestety ją wymienić,mimo że pęknięta to i tak działa,prosta w obsłudze,bez zbędnych suwaków,booster,+ i -,do gotowania wystarczy,układ:2 średnie pola u góry,małe i duże pole na dole

  3. #43

    Domyślnie Zmywarka

    Zmywarka też Elektrolux,kupiona w jednym czasie z płytą,teraz też coś się z nią dzieje ale pracuje,sól do zmiękczania wody i raz w miesiącu ja przemyć płynem do zmywarek,w domu jest nas 8 osób więc maszyny mają co robić,polecam jeszcze suszarkę do prania,mamy od 2 miesiecy-zona zadowolona

  4. #44

    Domyślnie

    Osobiście używam płyty electroluxa SenseBoil. Jestem z niej bardzo zadowolona. Płyta wyczuwa moment zagotowania wody i automatycznie redukuje moc co jest przyjemną i praktyczną opcją, ponieważ nic nam nie wykipi.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie polecam natomiast naszego Zelmera.
    Zelmer nie jest "nasz" tylko "ich", bo w 2013 został wykupiony przez "Boscha". Od tego czasu jakość zeszła na psy, produkuje większość w Chinach, a części kosztują majątek.

    Dariusz Bogacz z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego poinformował nas, że Grupa BSH w styczniu br. zdecydowała się sprzedać Hiszpanom markę “Zelmer”, by BSH mogła się skupić “na wzmocnieniu globalnych marek “Bosch” i “Siemens”.

    Bosch już nie będzie wypuszczał produktów pod nazwą "Zelmer":
    Grupa BSH w maju 2019 roku informowała
    , że w podrzeszowskiej fabryce w Rogoźnicy sprzęt małego AGD pod marką “Zelmer” będzie produkowany tylko do końca 2019 roku lub do wyczerpania zapasów. W Rogoźnicy powstaje już jedynie sprzęt pod markami “Bosch” i “Siemens” – ekspresy do kawy Tassimo i odkurzacze.

    https://www.money.pl/gospodarka/zelm...64987009a.html
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 29-07-2020 o 18:46
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  6. #46

    Domyślnie

    Nowy właściciel marki Zelmer - należy mieć nadzieję, że do portfolio trafią ciekawe produkty AGD: https://infomarket.edu.pl/articles/show/39168 https://www.bbtrends.es http://eurogama.eu https://zelmer.pl/polityka-cookie/
    Ostatnio edytowane przez astw ; 17-08-2020 o 13:52

  7. #47

    Domyślnie

    Ja używam od pół roku Electroluxa SenseBoil EIS82441 i jestem bardzo zadowolony. Sterowanie wygodne i bardzo responsywne.

    z minusów:
    * opcja senseboli przereklaamowana (działa tylko na wodę, nie może być jej za mało, garnek nie może być za mały, pare razy wykipiała mi woda, albo wyskoczył error)
    * mam dwa delikatne ukruszenia na rancie
    * coś "cyka" kiedy zostawimy garnek na neaktywnym polu przy gotowaniu na innym

    Ale to drobnica, kupiłbym jeszcze raz ten sam model.

  8. #48

    Domyślnie

    W ramach gwarancji od firmy Beko muszę wybrać kolejną płytę indukcyjną na wymianę. Poprzednia to model HII 64200FHTR, miała pękniecie szyby, nie zdążyłem nawet podłączyć. Może ktoś jest zadowolony z ich produktów, proszę o pomoc. Pozdrawiam
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  9. #49

    Domyślnie Płyta indukcyjna ochrona

    Witam
    Zakupiliśmy płytę indukcyjne
    Pytanie
    Czy można np na plyte indukcyjna nałozyć płytę szklana aby ochronia plyte indukcyjna przed zarysowaniami?
    Zauwarzyłem, ze jak garnek się trochę podniesie, to płyta "i tak widzi" ten garnek, który wciąż się grzeje.
    Pytanie
    czy można taką szybę zastosować i czy nie osłabi indukcji?

    Jak chonicie swoje płyty?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Genesis72 Zobacz post
    Jak chonicie swoje płyty?
    trzymam swoją pod kołdrą, smaruję na noc kremem. Trzymam z dala od dzieci. Myślę, że jej jest u nas dobrze.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wcale. To sprzęt użytkowy a nie dzieło sztuki.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Genesis72 Zobacz post
    Witam
    Zakupiliśmy płytę indukcyjne
    Pytanie
    Czy można np na plyte indukcyjna nałozyć płytę szklana aby ochronia plyte indukcyjna przed zarysowaniami?
    Zauwarzyłem, ze jak garnek się trochę podniesie, to płyta "i tak widzi" ten garnek, który wciąż się grzeje.
    Pytanie
    czy można taką szybę zastosować i czy nie osłabi indukcji?

    Jak chonicie swoje płyty?
    Masz na wierzchu płytę szklaną, druga płyta to .......... pomysł , literacko pisząc bzdura. Starty energetyczne przewyższą zyski z indukcji.

  13. #53

    Domyślnie

    Czy ktos moze przechodził z gazu na indukcję? Albo na płytę elektryczną? Popsuła nam się płyta gazowa (co ciekawe tydzień po upływie okresu gwarancji) i zastanawiamy się nad indukcja. Czy ktoś załuje czy odwrotnie?

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Do 07.12 godz. 23:45 masz promocję 19% na sprzęt w R##.E###.A##. To nie jest reklama, robiłem zakupy bo 10-letnia kuchnia gazowa juz dogorywa, więc zajrzałem do netu. Wszystko jest na ich stronie .

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.660

    Domyślnie

    Cytat Napisał mborek Zobacz post
    Czy ktos moze przechodził z gazu na indukcję? Albo na płytę elektryczną? Popsuła nam się płyta gazowa (co ciekawe tydzień po upływie okresu gwarancji) i zastanawiamy się nad indukcja. Czy ktoś załuje czy odwrotnie?
    Każda dobra pod warunkiem że to nie amica bo co sekundowy zanik napięcia to trzeba wyłączyć spod napięcia na co najmniej godzinę tzw resek statek kosmiczny z 60-tego roku szybciej się resetuje niż to barachło ,tego programistę powinni wywalić na zbity ryj z roboty.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Ja jestem zadowolony z Electrolux
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  17. #57
    Banned
    Knapski

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-987
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zawsze i tylko gaz - oczywiście jeżeli jest instalacja.
    Kuchnia jest od - gotowania.
    Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy lubisz gotować - jeżeli tak - gaz. (Stabilniejsze grzanie - np. filety w cieście nie lubią spadku temperatury)
    Jeżeli nie - indukcja. (Szczególnie jeżeli nie przykładasz uwagi do efektów kulinarnych)
    Jeżeli twoje życie opiera sie na jedzeniu gotowanym w domu - gaz (płomień jest stabilniejszy i nie jest uzalezniony od inteligencji sprzętu)
    Jeżeli żyjesz w biegu i musisz robić 300 rzeczy na raz - indukcja (jest inteligentniejsza i jeżeli o niej zapomnisz - nie wyrządzi az takich szkód jak zostawiony gaz)
    Gaz ma też te fajna cechę, ze w razie czego kupisz ""wiadro"" gazu. Z ""wiadrem"" prądu jest o wiele ciężej.
    Instalację gazowe szczególnie w nowych płytach są nad wyraz bezpieczne i przy profesjonalnym podłączeniu - trwa na lata.
    Płyta indukcyjna może wywołać zwarcie lub paść jego ofiarą.
    Plyty gazowe mozna kupić metalowe o wysokim standardzie więc zachowujemy skuteczność oraz klase wizualną.
    Plyty indukcyjne sa szklane lub ceramiczne. Ceramiczne to absolutny waste energii cieplnej, a szkło... No cóż. Ile raz spadla nam pokrywka bo sie poparzylismy Na stronie jest to wyjaśnione.
    A pęknięta indukcja juz srednio o ile w ogóle działa.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 20-03-2023 o 12:26 Powód: Spam

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapski Zobacz post
    Płyta indukcyjna może wywołać zwarcie lub paść jego ofiarą.
    Zabezpieczenie 2 x B16A oczywiście RCD załatwia temat w XXI wieku = zabezpieczenie przed zwarciem w płycie.
    Płyta ofiarą zwarcia??? Rozumiesz co napisałeś? Czy może pracujesz u dystrybutora gazu?
    O sprawności gotowania na indukcji pojęcie masz niewielkie.
    Najprostszy przykład: Wypełnij dwa identyczne garnki (koniecznie z metalowymi uszami!) w połowie wodą i postaw jeden na indukcji a drugi na gazie. Zobacz w którym szybciej zagotuje się woda i który zdejmiesz i odstawisz GOŁYMI rękami po zagotowaniu. Tylko bolesne eksperymenty potrafią nauczyć, o ile chcesz nabyć doświadczenie. Pojmiesz o czym świadczą zimne ucha?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapski Zobacz post
    Płyta indukcyjna może wywołać zwarcie lub paść jego ofiarą.
    Gazowa też.
    Za to elektryczna nie doprowadzi do zatrucia gazem ani do jego wybuchu.

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Każda dobra pod warunkiem że to nie amica bo co sekundowy zanik napięcia to trzeba wyłączyć spod napięcia na co najmniej godzinę tzw resek statek kosmiczny z 60-tego roku szybciej się resetuje niż to barachło ,tego programistę powinni wywalić na zbity ryj z roboty.
    Ja mam cały sprzęt kuchenny Amici (taki ze mnie narodowiec,ha! ) i nie mam takich problemów po zaniku napięcia. Po jego powrocie płyta pracuje bez żadnych ceregieli. Odmówiła pracy trzy razy - kiedy napięcie skoczyło powyżej 253V co było widać na wykresach falownika PV. Raz w roku poprzednim, dwa razy w tym, na kilka minut.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony