dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Moj kierownik budowy uparł się, że pod styropian na podłogę musi być wylane tzw. mleczko cementowe dla wyrównania podkładu. Na mokre mleczko ma być położony styropian (takie samo mleczko pod drugą warstwę styropianu). Wszystko po to, aby styropian "nie klawiszował" pod posadzką. Wynajęta ekipa nie chce o tym słyszeć - twierdzą, że styropian się ułoży. Poradźcie co mam zrobić? Czy rzeczywiście należy wyrównać podkład pod styropian, może są inne sposoby?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie nr 1: jak dalece nierówny jest podkład ? Czy jeśli położysz na nim płytę styropianu, i na nią staniesz - to płyta się połamie? Jeśli tak, to nie mleczko (bo mleczko to roztwór cementu w wodzie), lecz normalna zaprawa dla wyrównania, oraz baty dla ekipy wylewającej taki podkład.
    Jeśli płyta się nie złamie - to kładź: folia, styropian 1. i 2. warstwa, ew. ponownie folia (by Ci woda nie migrowała w szczeliny styropianu)- i na to jastrych.
    Pomysły z mleczkiem, tak jak je opisałeś - to dla mnie nowość.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Nie słuchaj kierownika. Lepiej połóż więcej styropianu. Z doświadczenia wiem, że FS 20 klawiszować nie będzie / taką samą sytuację miałem u siebie/. Chyba że masz bardzo nierówny podkład betonowy /wzgórza i doliny/ ale to bardzo mało prawdopodobne.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za opinie i podpowiedzi.
    Co do nierówności w podkładzie betonowym to są do wychwycenia raczej poziomnicą niż gołym okiem. Najważniejsze, że nie ma w nich dołów.
    Praktycy: Czy to prawda, że styropian FS 20 ułoży się na nierównościach nawet do 10 mm?
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Posłuchaj:
    Masz np 2 warstwy styropianu po 4 cm. On jest bardzo podatny, bardzo odkształcalny. Na to lejesz np 7 cm wylewki, co daje Ci ok 168 kg betonu na 1 m2 ( i to już po wyschnięciu)...
    Pytanie - ułoży się styropian pod tym obciążeniem, czy nie?
    Odpowiedż: pod tym obciążeniem to się nawet Twój kierownik budowy ułoży, i to bez mleczka...

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli masz położyć np. 10 cm styropianu to lepiej daj 2x po 5cm lepiej się ułoży. U mnie w jednym miejscu było trochę nierówne podłoże, na które dałem 10 cm styropianu FS20, i teras słychać dudnienie przy chodzeniu. Poza tym czasami sam styropian jest delikatnie wygięty i też sam nie ułoży dokładnie się pod jastrychem.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję za Wasze zainteresowanie.
    No to teraz już chyba wiem: kładę styropian 2x5 cm (FS 20)na mijankę i wylewkę grubości 5 cm (oczywiście folię też).
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony