dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 26
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 508
  1. #301

    Domyślnie

    Powoli ale do przodu No z tą wodą i kanalizacją to macie roboty i kasy pewnie też sporo. I jak zwykle jest tak że nic się nie zgadza z tym co naniesione na mapki hehe

    A kabelków przybywa, sprawnie Wam idzie Alarm też pójdzie, fajna robota
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  2. #302

    Domyślnie

    Kurna poważna inwestycja wod-kan w gminie Żeby to ludzie za własną kasę musieli....ehh

    BTW Bardzo estetycznie na budowie
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #303

    Domyślnie

    Takie szybkie pytanko na jakiej wys. macie gniazdka w garażu ? Niby mają być wyżej coś około 110cm ale sam nie wiem. Myślałem żeby dać na max 40/50cm.

    I od razu jeszcze jakie rozdzielnice polecacie metal/plastix, jakieś konkretne firmy czy "wsio rawno"
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 09-11-2018 o 17:18

  4. #304

    Domyślnie

    Gniazda zrób jak Ci będzie wygodniej.
    Rozdzielnica obojętnie, tylko lepiej większą gdybyś chciał coś dołożyć i łatwiej w większej przewody układać.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #305

    Domyślnie

    Spoko zrobiłem w końcu gniazdka na 90cm tak mi ręka pasuje akurat

    Idę spać, bo zaraz trzeba wstać i na budkę lecieć kabelki kończyć rozkładać... Nie wiem kto to wymyślił pracę w nocy

  6. #306

    Domyślnie

    No i po spaniu całe 3 godzinki Wyspać się po nocce w bloku rzecz bezcenna szczególnie jak w głowie milion myśli budowlanych

    Meczą mnie teraz też te puszki jak to w końcu zrobić... Jedni piszą że przed tynkiem inni że po tynku i bądź tu mądry. Dzwoniliśmy do tynkarzy i kazali zrobić to po, bo tak najlepiej będzie i nie trzeba kombinować ile zostawić puszkę od ściany. Tylko nie wiem jak to wygląda ze strony praktycznej ??

    Czym zapchać otwory gazetami ?? Nie wiem czy po tynkowaniu nie będzie to za mocno zalepione a nie chciałbym później mieć powyrywanych kraterów wokoło otworów. Ewentualnie zostawić je tak z 5mm od ściany i jeżeli będzie coś więcej kładzione to później złapie się już gniazdka do puszek na śrubki ??

    Jak wy to robiliście i najważniejsze na co wklejać puszki - gips ? Wydaje mi się że to wtedy szybko schnie i ciężko sobie na spokojnie puszkę ustawić. Gdzieś czytałem tez o kleju do płyt GK i wtedy mamy więcej czasu na manewry jakiekolwiek.

    Kurcze niby głupie puszki a tyle nad tym rozkminiamy

  7. #307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Puszki powinni obsadzić tynkarze, jak przymierzą się do ściany (sprawdzą równość, pion i będą wiedzieli, ile tynku narzucą) w przygotowanych wcześniej otworach.
    U mnie ekipa obsadzała na goldband - ale robiłem tynki CW a taki się nie klei do puszek.
    Jak się od tego wymigują, to coś słabo o nich świadczy.

    Wyjątkiem są puszki tam, gdzie będą płytki - tam tynkarze powinni zostawić to luzem i obsadzi to glazurnik, jak będzie wiedział, jak to się ułoży względem płytek.

    Rozdzielnica jak największa - od wolnego miejsca głowa nie boli. A jak poczytasz, to dojdziesz do wniosku że to, co się zazwyczaj montuje, to z połowa tego, co powinno być zgodnie ze sztuką. A jak w przyszłości nabierzesz ochoty na jakieś bajery z automatyki domowej, to też się przyda miejsce.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-11-2018 o 10:23

  8. #308

    Domyślnie

    U nas nigdy tynkarze puszek nie osadzają. Montuje się je na gips budowlany - 1,5 cm ma wystawać.
    Jak przychodzi więcej tynku to stosuje się takie dystanse do puszek i tyle.
    Te prace wykonuje elektryk.

    Montuj przed, ładnie wypoziomować i piony będzie igła!

  9. #309

    Domyślnie

    U mnie znowu tynkarze obsadzają. Trzeba się dogadać żeby potem nie wyszło, że nikt tego nie zrobi.

  10. #310
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    U nas nigdy tynkarze puszek nie osadzają. Montuje się je na gips budowlany - 1,5 cm ma wystawać.
    Jak przychodzi więcej tynku to stosuje się takie dystanse do puszek i tyle.
    Te prace wykonuje elektryk.

    Montuj przed, ładnie wypoziomować i piony będzie igła!
    Dokładnie tak było u nas. Teraz jedynie kilka puszek wymaga zamontowania dystansów.

    A rozdzielnica DUŻA! Większa niż potrzebujesz. Ja mam front plastikowy, a drzwiczki metalowe. Firmy HAGER. To jedyna markowa rzecz w mojej rozdzielnicy...
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #311

    Domyślnie

    Ania jako kontakt z tynkarzami - ona ich wynalazła, więc w razie co będzie na nią haha - dzwoniła ponownie i wyszło , że jak robimy bruzdy to możemy wystawić już ostatecznie te puszki na 0,5cm, jednak wydaje mi się to za mało, tynku chyba tez zbyt cienko nie ma co kłaść ?? Już kilka razy słyszałem, że te 1,5cm to takie minimum ??

    U nas tez nie spotkałem się z tym aby tynkarze obsadzali puszki, robią to elektromontery lub samoroby

    Co do rozdzielnicy to kierujemy się ku takiej 4x18 samych obwodów mamy około 27 plus reszta zabezpieczeń które zajmują kilka pól tato zaproponował właśnie taką. Ja to zielony z elektryki wiec kieruje się jego zdaniem. Znajomy z hurtowni elektr dał mi pomacać jakąś rozdzielnię z firmy ABB straszny to plastix w dodatku miała NIEBIESKI przezroczyste drzwiczki w sam raz na korytarz

    Jako ciekawostka wczoraj na budowie odwiedzili nas monterzy z firmy Red Snejk proponując założenie mat a właściwie jak oni to określają folii grzewczych montowanych w suficie - podobno lepiej i bardziej wydajniej niż w podłodze. Za sama instalacje wychodzi w sumie psi pieniądz bo jedyne 10tysi co przy pompie i podłogówce robi na prawdę wrażenie. Poza tym wpada firma wszystko instaluje płacimy dziękujemy bez zabawy w DZ, rozkładanie rurek, montaż pompy itd.... Pewnie jest to za piękne żeby było prawdziwe. Z ciekawości przeliczymy jeszcze jak to wychodzi z rachunkami przy czystym prundzie ale pewnie bez PV która wychodzi już nie tak słodko nie będzie to wszystko już tak pięknie i kolorowo
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 11-11-2018 o 12:55

  12. #312

    Domyślnie

    Ja puszki wklejałem sam, na klej gipsowy T z Doliny Nida. Z gipsem budowlanym trzeba szybko, chwila i łapie. Wystawiałem różnie 5-8mm (niektóre się schowały ale to w niczym nie przeszkadza). Kilka puszek nie przytrzymałem i wyszły ponad 1cm, do tego w dwóch miejscach ściana też parę milimetrów uciekała, skumulowało się to i puszka wystaje z tynku ale to też w niczym nie przeszkadza (tarcza listkowa i minuta roboty).

    Co do zaślepiania otworów są specjalne zatyczki. Ja u siebie takie stosowałem, a do innych otworów np. gniazdo siłowe wkładałem folię.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  13. #313
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Jako ciekawostka wczoraj na budowie odwiedzili nas monterzy z firmy Red Snejk proponując założenie mat a właściwie jak oni to określają folii grzewczych montowanych w suficie - podobno lepiej i bardziej wydajniej niż w podłodze. Za sama instalacje wychodzi w sumie psi pieniądz bo jedyne 10tysi co przy pompie i podłogówce robi na prawdę wrażenie. Poza tym wpada firma wszystko instaluje płacimy dziękujemy bez zabawy w DZ, rozkładanie rurek, montaż pompy itd.... Pewnie jest to za piękne żeby było prawdziwe. Z ciekawości przeliczymy jeszcze jak to wychodzi z rachunkami przy czystym prundzie ale pewnie bez PV która wychodzi już nie tak słodko nie będzie to wszystko już tak pięknie i kolorowo
    Jakoś dziwnie to brzmi. Przecież fizyki nie oszukasz - ciepłe idzie do góry, więc jaki to komfort mieć ciepło na głowie a zimno w nogach? Wszelkie reklamy podłogówki zaczynają się przecież od tego, że najważniejszy jest komfort cieplny stóp, a reszta może mieć wtedy niższą temperaturę, bo organizm czuje się komfortowo. Chłodnym lepiej się oddycha zresztą.

    A poza tym bardzo fajnie rozwiązane wysokie sufity. Daj na PW namiar na firmę od wiązarów, jeśli ją polecacie.

  14. #314
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Jakoś dziwnie to brzmi. Przecież fizyki nie oszukasz - ciepłe idzie do góry, więc jaki to komfort mieć ciepło na głowie a zimno w nogach? Wszelkie reklamy podłogówki zaczynają się przecież od tego, że najważniejszy jest komfort cieplny stóp, a reszta może mieć wtedy niższą temperaturę, bo organizm czuje się komfortowo. Chłodnym lepiej się oddycha zresztą.

    A poza tym bardzo fajnie rozwiązane wysokie sufity. Daj na PW namiar na firmę od wiązarów, jeśli ją polecacie.
    Nie no jak grzać sufitem ? Może i w głowe będziesz miał ciepło, ale co z nogami? Zimna podłoga to tragedia, bez konkretnych bamboszy nie można wstać z kanapy Po za tym czysty prąd to zawsze COP=1 więc z czasem to już nie jest opłacalne. Dołóż PV i grubo przekroczysz ceny pompy przy której za sezon z CWU zapłacisz mniej niż 1000zł.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #315

    Domyślnie

    Jesli chodzi o czerwonego smoka to odpuszczamy.... chociaż tak jak mówię... ciekawe rozwiązanie... jednak nas a właściwie Anię "przeraża" jak by nie było jakieś tam promieniowani elektromagnetyczne... co by nie mówić masz to wszędzie nad sobą, w sumie jakaś tam schizka jest sam zacząłem się nad tym zastanawiać Niby nie szkodliwe, niby zdrowe ale kto to tam do końca wie

    Poza tm rozwiązanie tylko i wyłącznie z PV inaczej lipa.

    Dostaliśmy ofert na PV od czerwonego smoka prawie na 48tysi

    Oferta na instalację fotowoltaiczną obejmuje:
    - 35 szt. paneli fotowoltaicznych Bruk-Bet 275W
    - falownik Fronius
    - okablowanie
    - montaż
    - konstrukcje
    Łączna moc instalacji fotowoltaicznej to 9,625 kW
    Decyzja zapadła i zostajemy przy gruntówce i podłogówce mimo iż ja osobiście nie przepadam za ciepłymi podłogami albo po prostu do tej pory trafiałem na zbyt gorące...

    Poza tym kończymy kabelkologię. Dziś ogarnięta do końca instalacja alarmową. Z elektryki jest już praktycznie wszystko. Czekamy na rozdzielnice w koniec końców wyszło na Eti Polam 4x18

    W międzyczasie razem z tatą który jest kapitanem całej akcji macałem Abb i Hager...

    Hager wydał się strasznie płytki około 7cm. Z kolej Abb bylo OK jednak te niebieskie przeźroczyste drzwiczki do przedpokoju słabo się komponują. Jeśli np do garażu to całkiem fajna rozdziałka, całkiem solidna. Hager Ok, fajne płaskie białe drzwiczki ale ta głębokość..., no chyba że to nie przeszkadza.

    Poza tym wkleić puszki, zamontować kontaktrony w oknach, polutować kilka kabelków, podwiesić czarną folię pod dolny pas wiązarów co by tak nie pizgało i ciepełko nie uciekało pod dach, wstawić jakąś ciepłownię tymczasową do salonu.

    Ogólnie przygotować się do tynków na czwartek.

    Zastanawiam się tylko co z obróbką okien ??

    Chciałem tam najpierw uszczelnić wszystko Illbruck SP925 tylko co teraz zrobić ??

    Jak teraz tynkarze maja potraktować okna, mają nie dojechać do samego okna a ja sobie to jakoś ogarnę ?? Kurcze trochę pośpieszyliśmy te tynki no ale szkoda było nie wykorzystać okazji na wolny termin i jeszcze przed pełnym nadejściem Pani Zimy.

    Chyba, że na szybko zakupię ten uszczelniacz i jeszcze ogarne te okna do czwartku/piątku... Ehhh nie lubię szybkich akcji
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 18-11-2018 o 11:01

  16. #316
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Hager wydał się strasznie płytki około 7cm. Z kolej Abb bylo OK jednak te niebieskie przeźroczyste drzwiczki do przedpokoju słabo się komponują. Jeśli np do garażu to całkiem fajna rozdziałka, całkiem solidna. Hager Ok, fajne płaskie białe drzwiczki ale ta głębokość..., no chyba że to nie przeszkadza.
    Nam nie przeszkadza, bo to nie my montowaliśmy Nasz elektryk, starszej daty, sam nam tę właśnie zaproponował, więc jemu pewnie nie przeszkadza. Dla mnie teraz najważniejsze byłoby żeby była duża. Wzięłabym chyba 5 x 24.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  17. #317

    Domyślnie

    Kurcze Doli 5x24 toż to już prawdziwa szafa jest 4x18 powinno być u nas OK. Kilka wolnych pól zostanie na w razie Wuu.

    Dziś obsadziliśmy kilkanaście gniazdek w sumie salon 2 pokoje, łazienka i sypialnia więc była niedziela robocza

    Próbowałem też zamocować kontaktrony w oknach, ale sam już nie wiem czy je wstawiać czy zrobić tylko na czujnikach wewnątrz domu. Mam kontaktrony wpuszczane bo gamonie od okien zapomnieli ich zmontować już w fabryce... widzę jednak, że odległość po zamontowaniu między magnesem a czujnikiem jest dość spora. Nie miałem niestety nic aby sprawdzić czy działa poprawnie. Jeśli nie to nie wiem co dalej.

    Postanowiłem jednak zrobić to uszczelnienie illbruckiem jutro zamówię i może uda się zdążyć....
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 18-11-2018 o 21:29

  18. #318
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Sprawdz miernikiem z funkcją "pikania" kazdy raczej takową posiada. Jak bedzie piszczec ptzy zamknietym oknie to znaczy ze dziala, a przy otwartym ma nie piszczec. Z reszta po co zlodziej ma probowac otwierac okno skoro moze rozwalic szybe w drzwiach tarasowych i wejsc podnoszac noge zaledwie o kilkanascie cm ?

  19. #319

    Domyślnie

    Spoko tak zrobię tylko właśnie miernika nie miałem żadnego

    Chciałem wsadzić kontaktrony w okna żeby można było zazbroić alarm np w nocy kiedy idziemy lulu... wtedy były by zabezpieczone okna i drzwi a czujki wyłączone....

  20. #320
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Jesli chodzi o czerwonego smoka to odpuszczamy.... chociaż tak jak mówię... ciekawe rozwiązanie... jednak nas a właściwie Anię "przeraża" jak by nie było jakieś tam promieniowani elektromagnetyczne... co by nie mówić masz to wszędzie nad sobą, w sumie jakaś tam schizka jest sam zacząłem się nad tym zastanawiać Niby nie szkodliwe, niby zdrowe ale kto to tam do końca wie

    Poza tm rozwiązanie tylko i wyłącznie z PV inaczej lipa.

    Dostaliśmy ofert na PV od czerwonego smoka prawie na 48tysi

    Decyzja zapadła i zostajemy przy gruntówce i podłogówce mimo iż ja osobiście nie przepadam za ciepłymi podłogami albo po prostu do tej pory trafiałem na zbyt gorące...
    Promieniowania różne i tak są wszędzie, tego nie unikniemy. Elektromagnetyczne, UV, mikrofalowe, radiowe itp. itd.
    Kable grzejne mają (tak czytałem na FM) budowę warstwową i jedna z warstw minimalizuje to pole, więc ja się tym raczej bym nie przejmował. Ciepłe nogi ważniejsze. PV wycenili Wam bardzo drogo, nawet jeśli to niemal 10kW. "Wieśman" ma chyba lepszą ofertę, choć w pakietach nie mają takiej mocy.
    https://www.viessmann.pl/pl/budynki-...estawy-pv.html

    A przecież takie firmy się cenią, więc może znajdzie się taniej.

    Jadnak faktycznie przy Waszych gruntach PC gruntowa ma jak najbardziej uzasadnienie. Ja mam piachy, więc już nawet nie biorę pod uwagę.
    Podłogówka to wspaniała rzecz, jeśli nie ma się problemów zdrowotnych z nogami, ale Wy młodzi, zdrowi i bogaci
    Ostatnio edytowane przez Aydin ; 21-11-2018 o 12:33 Powód: znaki interpunkcyjne

Strona 16 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony