dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 26
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 508
  1. #21

    Domyślnie

    Stety niestety tak... Powiem Ci , że to najczęściej pojawiające się pytanie
    Sprzedaż odpada.... Po pierwsze żona i jej marzenia od dziecka a działkę otrzymała od taty.
    Po 2 kupić działkę w takiej lokalizacji za $$ uzyskane z jej sprzedaży niemożliwe trzeba by dać z 2xtyle, a poza tym nie ma tu już działek w pobliżu. Musiałbym za miasto wyemigrować a tak to praktycznie w centrum jestem... Także to co utopić tu muszę w gruncie i tak nie pozwoliłoby mi na zakup innej działki więc nie widzę sensu. Przemęczę się swoje i będzie dobrze.
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 26-01-2017 o 05:40

  2. #22

    Domyślnie

    Jutro zalewają tamtą płytę, więc podjadę sobie zobaczyć i zagadam co i jak....

    Zastanawiam się też jak odciąć się dobrze w pierwszej warstwie od płyty skoro nie jest ocieplona od spodu i pozbyć się mostków. Widziałem, że gdzieś zasypywali ceramikę perlitem... Są tez bloczki ytonga energo....

    Ogólnie to w projekt mam wpisane bloczki keramzytowe na ściany , tak żeby śmiesznie było Chcemy zmienić chyba na silkę albo BK.

    Budynek który teraz robią tez ma płytę tylko po obwodzie izolowaną i później posadzka z ociepleniem. Jak dalej beda budować nie wiem...
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 26-01-2017 o 19:22

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ja bym budował z BK, znacznie lżejszy niż silka, co z takim gruntem nie jest bez znaczenia. Na pierwszą warstwa możesz też dać isomur, niestety przy parterówkach się mniej opłaca.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  4. #24

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Czasem trzeba coś więcej napisać .. a nie jakieś śmiechy hihy, ładny start jak na pierwszy post. Ładny nie ma co..
    Ciekawe co tam Kolega Arek zdiełał .. lub mu zdiełali

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ostatnio w "Wielkich projektach" stawiali dom w podobnych warunkach. Dawali słupy tak na oko fi 200 mm i jak to określili tak gęsto jak się da.
    Cały fundament wyszedł ich tyle co dom - ale robili też piwnicę.

    A może szkieleciaka postawisz? Lżejszy chyba.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Czasem trzeba coś więcej napisać .. a nie jakieś śmiechy hihy, ładny start jak na pierwszy post. Ładny nie ma co..
    Ciekawe co tam Kolega Arek zdiełał .. lub mu zdiełali
    Nic nie zdziałal nic mu ni zdziałali...
    Czekam na projektanta aż zmieni projekt płyty, zastanawiam się jak tego mojego betonowca pożądnie zaizolować no i szukam jakiegoś wykonawcy od płyty i beczek. na razie rekordowa oferta na wykonanie płyty i tych beczułek too uwagaaaa 170.000 PLN netto Toż to przecież nie budowa stacji kosmicznej tylko "zwykły" fundaament...
    jutro ma sie spotkać z jakimś wykonawca a w sobotę z kolejnym zainteresowanym....

    Poza tym zastanawiam się czy nie przerobić ogrzewania z kopciucha ekogroszkowego na jakaś pompinę cieplną. Po wizycie u Sebcicia i obejrzeniu jego ślicznego mieszkanka (dzięki za wszelkie informacje) strasznie nas ten temat zainteresował. A podobno mając przy domowe bagienko to teren idealny pod tego typu ogrzewanie.

    No i to chyba na tyle co się dzieje a właściwie nie dzieje siedzę czytam i glupieje od tego wszystkiego

    aiki szkielecioooorrr odpada mamy już cały projekt i ogólnie od 2lat PNB,, także trzeba ratować teraz to co się wymyśliło/spierdzieliło wcześniej....
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 01-02-2017 o 19:46

  8. #28

    Domyślnie

    Wczoraj był pierwszy "oferant" wykonania płyty, ale po jego gadce wnioskuje, że był lekko przerażony robotą wiec raczej się nie zdecyduje na jego usługi... Poza tym jakoś mi nie przypadł do gustu

    Dzis odezwał się z kolei jakiś już praktykant podobno zrobił już "kilka" płyt głównie w DE. Po gadce mozna było wywnioskować, że wie co mowi/robi.
    Przesłałem mu ju jakieś papiery na maila i ma rzucić okiem a w następnym tygodniu mam podjechać do Szcz. z nim pogadać.

    Aktualnie toczę sam ze sobą batalię pod tytułem "jak ten kawał betonowa ocieplić"... Żeby nie było łatwo ja jestem Pan Zielonka w temacie, a opinii jak zwykle 2 skrajne.

    Jedna nie izolować płyty od spodu tylko opaska z EPS/XPS 1m w ziemie, za to na płycie 20-30cm EPS i do tego jakiś bloczek lepsiejszy na pierwsze 2 warstwy...

    Metoda nr dwa o której myślałem a która też przedstawił mi dziś Pan który dzwonił... izolować co się da od spodu płyty w miejscach gdzie nie będzie podparta się na betonowych filarach... mówił, że nawet beczki/filary/szklanki - jak zwał tak zwał - też by izolował.

    No i bądź tu Panie mądry... Jak tak ma to wszystko wyglądać to ja już mam dość

    Jutro mam kolejne spotkanie z potencjalnym wykonawcą.

    Wczoraj bylem tez na budowie gdzie wylali już taką sama płytę również na tych beczkach.
    Znów chwilę pogadałem wypytałem... Z ciekawości pytałem o beton i zastosowali u siebie beton B30 W8. Może to i w sumie dobry pomysł....
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 03-02-2017 o 18:30

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Musisz zastosować beton nie gorszy niz w projekcie. Ocieplenie od spodu to kiepski pomysł, jak chcesz zaizolować okrągłe beczki w wilgotnej glebie ?? Musiałbyś sypać jakieś szło piankowe lub mielony styrodur. Tak jak Ci mówiłem, zleć OZC asoltowi, niech uwzględni te beczki i posadowienie bezpośrednio na gruncie bez izolacji. Potem niech doda te 10cm XPS pod płytą i zobaczysz jaka jest różnica. Znowu jeżeli zdecydujesz się na PC to tą różnice musisz podzielić np na 4 - więc czy to się będzie w jakikolwiek sposó opłacać? - szczerze wątpie. Zaizoluj tylko boki warstwą grubości -5cm niż na elewacji żeby nie przemarzało i tyle. Najlepiej i najrozsądniej, wg mnie

    EDIT: tak sobie myśle że cokolwiek sypkiego to i tak dupa jak tam będzie woda, więc musi być szczelnie. Jak ten szeryf chciałby to ocieplić? bo jestem ciekaw.

    Podsumowując, łatwo jest utopić dużo kasy, bo to początki i kasa jeszcze jest. No i przecież to fundament, najważniejsza część budynku.... Podsumowując ulubionym tekstem mojego kierbuda: "nie dajmy się zwariować!"
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 03-02-2017 o 19:10
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #30

    Domyślnie

    Odnośnie betonu to OCZYWIŚCIE będzie taki jak projekcie czyli B30 tylko zastanawiam się nad tym dodatkiem W8...

    Jeśli chodzi o izolację beczek to tylko słowa tego "typka" który dzwonił, więc tylko tak wspominam. Zresztą on po zobaczeniu projektu pewnie też nie będzie już wiedział jak to zrobić


    Znowu jeżeli zdecydujesz się na PC to tą różnice musisz podzielić np na 4 - więc czy to się będzie w jakikolwiek sposób opłacać?
    Mógłbyś mi to rozwinąć, bo nie za bardzo wiem o co kaman...


    Podsumowując, łatwo jest utopić dużo kasy, bo to początki i kasa jeszcze jest. No i przecież to fundament, najważniejsza część budynku....Podsumowując ulubionym tekstem mojego kierbuda: "nie dajmy się zwariować!
    Oooo totototo Tak właśnie jest.... człowiek "podjadany" chciałby jak najlepiej .....

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    W8...
    lepiej wsypać cukru i zabrać wody ..
    jak jest odpowiednia klasa betonu + odpowiedni skład mieszanki,, to jakieś W8.. można sobie.. w dziale marketingu mnożyć..

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Mógłbyś mi to rozwinąć, bo nie za bardzo wiem o co kaman....
    OZC m.in. podaje w przybliżeniu liczbę kWh jaką będziesz potrzebował rocznie na utrzymanie zadaniej temp w domu, np. 20*C. Sa to gołe kWh, czyli np grzejąc czystym prądem - kablami w podłodze, albo buforem z grzałkami zużyjesz własnie tyle kWh ile miałes obliczone w OZC. Natomiast jeżeli będziesz miał PC, taka PC charakteryzuje się pewną sprawnością, czyli COP - ilość wyprodukowanych kW ciepła z jednej zużytej kWh prądu. To tak wszystko w uproszczeniu, ale tak to wygląda. Zatem jak masz PC z COP 4 to zużyjesz 4x mniej kWh na ogrzanie tego samego budynku niż gdybyś grzał kablami.
    Podsumowując każde dodatkowe cm izolacji w przypadku ogrzewania PC są COP razy mniej opłacalne tak jest wg mnie, jak źle mówię niech mnie ktoś poprawi.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #33

    Domyślnie

    W temacie cisza ale równolegle założyłem temat w dziale domów energooszczędnych...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...aizolowa%C4%87

    Nurtowało mnie jak to dobrze zaizolować, jak widać temat się rozwinął... już do tego przywykam powoli, że nie mam łatwych odpowiedzi

    Dostałem ofertę na zrobienie posadowienia na beczkach i do tego płyta. W zakres robót wchodziłoby

    Ocieplenie od spodu płyty, wykonawca twierdzi, że ociepli mi tez te studnie na głębokość około 1,5m i połączy z ociepleniem spodnim płyty.
    Opaska po obwodzie płyty.
    Do tego podniesienie o 1m gruntu pod samym domem + około 2-3m więcej po obrysie. Czyli wychodzi poletko 23m x 16m.
    Drenaż dookoła domu ze studzienkami od rynny.

    Całość wyceniona na 125kPLN
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 10-02-2017 o 21:52

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    125k??? To cena z materialem chyba?
    Nie rozumiem troche tego drenazu dookola ze studzienkami od rynny? Chodzi o to ze drenaz budynku bedzie polaczony ze spustem wody z dachu? Nie wolno tak robic. Juz jeden czlowiek na forum majacy plyte tak zrobil i nie skonczylo sie to dobrze.
    W dalszym ciągu jestem bardzo ciekaw jak i czym on chce ocieplic te stalowe beczki ;D zamiast je ocieplac lepiej sie odciac od findamentu czyli np 20cm EPS + bloczki isomur i po sprawie.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ciągle mówię o tym isomurze, sprawdziłem i jednak nie jest taki super jak mi się wydawało (jakoś źle pamiętałem jak kiedyś się za tym rozglądałem). Przejrzałem też ten dodatkowy wątek, pomysłów sporo ale najbardziej mi pasuje ten o BK jako pierwsze warstwy. W ogóle ja bym na Twoim miejscu zbudował cały dom z bloczków ytong energo 24cm, lub podobnych. Mostek do płyty, która tak na prawde przez cały rok będzie miała temp w granicach 8* nie będzie taki straszny, pewnie z 95% domów jednorodzinnych w Polsce ma taki mostek i wszyscy żyją
    W podłogę 20-30cm styro i koniec, do tego PC bo masz zajebiste warunki gruntowe na poziome dolne źródło. Pewnie straty przez ściany do tej płyty będą w wysokosci 5-10% całych strat, więc jak to ogrzejesz PC to ile zapłacisz za to rocznie więcej?? 100-200 zł ? Powinieneś porzucić pomysł ocieplenia płyty od spodu, bo w ogólnym rozrachunku to bez sensu.
    Nie rozumiem też Twoich obaw o przemarzanie gruntu pod płytą? Przecież jak dasz izolacje po bokach 10-15cm to żadnego mrozu pod płytą nie będzie i tak jak pisze temp tam będzie w granicach 8* - takie są fakty, sprawdzone przez nie jedną osobę, aż zaraz pójdę podłączyć swój termometr i Ci powiem ile ja mam pod płytą - jak znajde odpowiednie kabelki ;P
    będąc szczerym to wg mnie wykonanie tych fundamentów jest zawyżone o conajmniej 30%, policz sobie beton i zbrojenie + te beczki, rury kanalizacyjne max 3k, izolacja pionowa z XPS np 10cm i wyjdzie Ci cena, reszta to robocizna.
    Ostatnia rzecz, jeżeli masz takie wątpliwości to daj komuś 500zł niech Ci zasymuluje taką płytę na beczkach z izolacją 10cm pod i bez. Po tym sam stwierdzisz że żadna izolacja tam się po prostu nie opłaca.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #36

    Domyślnie

    To prawda isomur wcale nie jest taki wspaniały w stosunku do ceny.

    Liczyłem i same materiały to okolice 70kPLN.

    Zobaczę właśnie te bloczki kiedyś już je rozważaliśmy, ale później coś nam się slika umyśliła... może zrobię tak jak mówisz... W końcu nie dajmy się zwariować Chociaż nie chciałbym być w tych 95%

    Podłączyłeś ten termometr ??




    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    125k??? To cena z materialem chyba?
    Nie rozumiem troche tego drenazu dookola ze studzienkami od rynny? Chodzi o to ze drenaz budynku bedzie polaczony ze spustem wody z dachu? Nie wolno tak robic. Juz jeden czlowiek na forum majacy plyte tak zrobil i nie skonczylo sie to dobrze.
    W dalszym ciągu jestem bardzo ciekaw jak i czym on chce ocieplic te stalowe beczki ;D zamiast je ocieplac lepiej sie odciac od findamentu czyli np 20cm EPS + bloczki isomur i po sprawie.

    Cena z materiałem...
    Możesz coś więcej powiedzieć o tym drenażu...
    Odprowadzenie deszczówki i tak muszę wpiąć do ryry obok domu.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Termometru nie podłączyłem - na szybko mi wczoraj nie poszło, trzeba znaleźć odpowiednie kabelki, a słabo je opisałem

    Masz osobną kanalizację deszczową? w ogóle chyba jak jesteś trochę w dołku to będziesz musiał budować jakąś przepompownie ścieków? czy jak to będzie rozwiązane?
    Jezeli nie masz kanalizacji deszczowej to powinieneś odprowadzać wodę z dachu gdzieś na podwórko, a najlepiej w strone rzeki, albo drenażem, ale ze spadkiem od domu. Dodatkowo przy takich gruntach i wysokiej wodzie powinieneś zrobić drenaż wokół domu i tez gdzieś tą wodę odprowadzić - i własnie tego razem nie możesz łączyć.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #38

    Domyślnie

    Nooo co jak co ale kabelków to u Ciebie akurat nie brakuje


    Tak mam kanał deszczówki który odprowadza wodę z pobliskiej drogi do rzeki. Tam gdzie kółko jest studzienka do której pewnie bedę musiał się wpiąć.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deszczówka.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	381346


    Odnośnie kanalizy to niestety ale musi być przepompownia, chociaż jeszcze zobaczymy jak już będziemy mieli gotową płytę... skoro poziom 0 będzie wyżej o jakieś 1,,5m niż teraźniejszy poziom terenu może coś się uda wykombinować.

  19. #39

    Domyślnie

    Wysłałem zapytanie do asolta o OZC i lista jaką mi przysłał jest masakrująca... nawet nie myślałem jeszcze o połowie tych rzeczy których dane mam podać

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Wysłałem zapytanie do asolta o OZC i lista jaką mi przysłał jest masakrująca... nawet nie myślałem jeszcze o połowie tych rzeczy których dane mam podać
    jak masz wątpliwości to pisz tutaj, forum podpowie podkreśliłeś mu że chciałbyś sprawdzić dwie opcje fundamentu, z izolacją pod (wokół beczek) i bez tej izolacji (ale nadal z izolacją po bokach)?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Strona 2 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony