dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 26
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 508
  1. #481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Ile płaciłeś za ten Etixx?
    Ciekaw jestem czy jest taki równy
    Jak dobrze pamiętam to coś około 187zł netto za m3

    Czy prosty.. ?? W sumie to nie wiem, nawet nie sprawdzałem, leży złożony w garażu i czeka na swoją kolej Ale nie powiem prezentuje się dobrze hahah
    Dziś z ciekawości rozpakuję paczkę czy dwie i sprawdzę jak to wygląda...

  2. #482

    Domyślnie

    Oczywiście sprawdziłem od razu ale z wygospodarowaniem chwili na wpis jak zwykle bida

    Na pierwszy rzut oka od razu widać, ze nie jest to EPS jakie widujemy na co dzień. Wizualnie na prawdę cieszy oko kupującego Płyty ładnie uformowane, tu napisik tam napisik oznaczenia miejsca na kołki itd ogólnie cud malyyna

    Co do ich równości to w sumie mam tylko porównanie do swisspora którego rozkładaliśmy na posadzki. Tam były banany tu tego nie ma, po położeniu 2 płyt na sobie jest tylko minimalna szparka i to nie zawsze. Jedyne co zauważyłem po otwarciu 2 paczek to to, że największe odchyłki są na rogach płyt. Nie wiem czy to zagniecenia transportowe czy folia tak ściska że delikatnie odkształca.Po złożeniu kilku płyt do siebie w miejscu styku narożników powstaje szczelina no około 2/3mm... Otworzyłem tylko 2 paczki więc nie wiem czy tak będzie w każdej Poza tym jeśli chodzi o ich równość nie mam zastrzeżeń jest naprawdę ładny i równy

    Co do trzymania wymiarów zmierzyłem 6szt i o tyle o ile wymiary trzymają i są powtarzalne to deklarowanych wymiar już nie bardzo z każdej strony troszku brakuje..















    Generalnie jak do tej pory jestem zadowolony z jakości a cena jak to cena i tak chcieliśmy kupić jakiś lepszy styro, więc nie było jakiejś wielkiej różnicy cenowej .Zobaczymy co będzie podczas klejenia
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 27-09-2019 o 15:56

  3. #483

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Oczywiście sprawdziłem od razu ale z wygospodarowaniem chwili na wpis jak zwykle bida

    Na pierwszy rzut oka od razu widać, ze nie jest to EPS jakie widujemy na co dzień. Wizualnie na prawdę cieszy oko kupującego Płyty ładnie uformowane, tu napisik tam napisik oznaczenia miejsca na kołki itd ogólnie cud malyyna

    Co do ich równości to w sumie mam tylko porównanie do swisspora którego rozkładaliśmy na posadzki. Tam były banany tu tego nie ma, po położeniu 2 płyt na sobie jest tylko minimalna szparka i to nie zawsze. Jedyne co zauważyłem po otwarciu 2 paczek to to, że największe odchyłki są na rogach płyt. Nie wiem czy to zagniecenia transportowe czy folia tak ściska że delikatnie odkształca.Po złożeniu kilku płyt do siebie w miejscu styku narożników powstaje szczelina no około 2/3mm... Otworzyłem tylko 2 paczki więc nie wiem czy tak będzie w każdej Poza tym jeśli chodzi o ich równość nie mam zastrzeżeń jest naprawdę ładny i równy

    Co do trzymania wymiarów zmierzyłem 6szt i o tyle o ile wymiary trzymają i są powtarzalne to deklarowanych wymiar już nie bardzo z każdej strony troszku brakuje..






    Generalnie jak do tej pory jestem zadowolony z jakości a cena jak to cena i tak chcieliśmy kupić jakiś lepszy styro, więc nie było jakiejś wielkiej różnicy cenowej .
    Tylko ja nie widzę zdjęć ?

  4. #484

    Domyślnie

    Ja widze

    Po co cytujesz posta pod którym piszesz ?

  5. #485

    Domyślnie

    Powoli powoli do przodu... Co prawda cały czas w głowie siedzi plan szybkiej przeprowadzki przed świętami, ale roboty jeszcze całkiem sporo. Nie chcemy robić wszystkiego na cacy tylko te najbardziej syfiące roboty mieć za sobą, a tak to tylko pokoik, kuchnia i mała łazienka.

    No ale do rzeczy...

    Cały czas kończymy sufit w salonie co prawda dużo już zrobione i zostały tylko płyty, ale jednak to nie jest zwykły sufit, więc i roboty pewnie będzie z nim sporo. Szczególnie, że wszystko trzeba będzie ładnie poodcinać i poobrabiać przy naszych krokwiach....

    A skoro już o nich mowa to tak to wyglądało....

    Zakupiliśmy belki 60x140x360 z drewna c24


    Później trzeba było dociąć pod wymiar i ładnie oszlifować - brudna robota oczywiście dla mnie


    Następnie Ania potraktowałe je olejem bielonym x2


    I tak gotowe zamocowaliśmy do wiązarów....


    W końcu można było dokończyć stelaże i przykleić folie.



    W taki oto sposób przenosimy się do kotłowni gdzie też trochę się zadziało... Jak wcześniej gdzieś już wspominałem kotłownia była naszym poligonem doświadczalnym. Z racji tego, że nie chciało mi się jej robić na gładkie cacuszko a i płytek nie przewidywaliśmy to postanowiliśmy pobawić się w betonowe ściany... I tak oto powstało takie ooo coś...

    Materiał to mix jogurtowy wszystkiego co było pod ręką a na koniec wszystkie ściany pomalowane lakierem bezbarwnym do ścian z dodatkiem perły .


    Kiedy kotłownia była gotowa mogła przyjąć swojego mieszkańca i tak oto Jacek w końcu mógł wstawić swoje dzieło...w ten oto sposób mamy już ciepełko w domu....




    Na razie drogie to nasze ciepełko, bo po pierwsze to taryfa budowlana a po drugie ma jeszcze którędy uciekać ze względu na braki drzwi i sufitów w 2 pomieszczeniach no i brak styropianu na elewacji.... Jednak chcemy trochę wygrzać posadzki przed położeniem paneli i płytek.

    No i to chyba tyle z najważniejszych nowości... aaa zapomniałem mamy już też cały materiał na ocieplenie. Osobiście chciałem spróbować na pianę bo w przypadku robienia po pracy to bardzo wygodne no ale... Sila wyższa w postaci Ani i jej spotkani z przedstawicielami od tych wszystkich chemikaliów wygrała. Także będzie trzeba mieszać "zaprawe" w wiaderkach.



    Poza tym mieliśmy bdb cenę na cały pakiet od STO, więc tez głupio było nie wziąć Teraz tylko przydałoby się jeszcze jakieś kilkanaście dni bez deszczu i może uda się zrealizować "misję ocieplenie"

  6. #486
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    "Jętki" wyszły elegancko A co to za system ocieplenia? I ocieplenia czego?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #487
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    _arek_ trzymam kciuki za postęp pracy - też zamierzamy się wprowadzić zanim wszystko będzie na tip top
    u nas to wynika z tego, ze przy trójce dzieciaków te prace idą jak krew z nosa, nie ma z kim maluchów zostawić, a tak po położeniu dzieciarni spać będzie można wieczorkiem zawsze coś razem podłubać
    no i $$ z wynajmu podreperuje budżet
    także kibicuję

  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    "Jętki" wyszły elegancko A co to za system ocieplenia? I ocieplenia czego?
    Jak to czego, gniazdka naszego.... To siatka,klej do siatki, klej do styro a w wiadrach grunt na sciany i masa uszczelniająca warstwę zbrojąca na cokole.

    chili dzięki bardzo, no my tez mamy w sumie 2 kredyciki jeden w sumie mały na naszą kawalerkę w której mieszkamy od 8lat no i teraz doszła już pełna rata za budowany domek, więc tez fajnie byłoby jak najszybciej zwolnic kawalerkę i wynająć żeby się kredycik na dom spłacał

    Tylko teraz ta pogoda chyba oszalała jak przez całe lato praktycznie nie spadło ani kropli deszczu, to teraz pada chyba już od tygodnia

  9. #489
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Jak to czego, gniazdka naszego.... To siatka,klej do siatki, klej do styro a w wiadrach grunt na sciany i masa uszczelniająca warstwę zbrojąca na cokole.
    Ano chyba, że to kleje są. Bo własnie na coś "ociepleniowego" (typu styro, wełna) za małe gabarytowo to było . Uszczelniasz cokół? Po prostu warstwę zbrojącą będziesz smarował? Chyba się z tym nie spotkałam. Trzeba czy ty chcesz? Bo ja mam na razie cokół zaciągnięty klejem i siatką, więc otwarte pole manewru przed warstwą wierzchnią.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #490
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    @Doli, z tego co udało mi się wywiedzieć strefę cokołową należy odpowiednio zabezpieczyć. Np. zwykła cementowa masa klejono-szpachlowa może podciągać kapilarnie wilgoć, dlatego stosuje się specjalne masy na cokoły (u mnie będzie CarboNIT z Caparola dla warstwy zbrojonej, która dodatkowo zabezpiecza cokół mechanicznie).

  11. #491
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    @Doli, z tego co udało mi się wywiedzieć strefę cokołową należy odpowiednio zabezpieczyć. Np. zwykła cementowa masa klejono-szpachlowa może podciągać kapilarnie wilgoć, dlatego stosuje się specjalne masy na cokoły (u mnie będzie CarboNIT z Caparola dla warstwy zbrojonej, która dodatkowo zabezpiecza cokół mechanicznie).
    Dzięki za protip. Dobrze, że jeszcze nie mamy tynku to zaciągniemy na wiosnę cokół uszczelniaczem.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  12. #492

    Domyślnie

    _arek_ STO brałeś jakoś lokalnie, czy przez internet?

  13. #493

    Domyślnie

    Braliśmy lokalnie z ich sklepu w ZS , ceny dostaliśmy lepsze od Caparola czy Greinplasta, więc nawet się nie zastanawialiśmy.
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 03-10-2019 o 12:14

  14. #494

    Domyślnie

    ZS?

    Mówisz o centrach sprzedaży Sto wymienionych na ich stronie?
    Podasz cenę tego stoFlexyla?

  15. #495

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    ZS?

    Mówisz o centrach sprzedaży Sto wymienionych na ich stronie?
    Podasz cenę tego stoFlexyla?
    Dokładnie ze strony sto.pl, cena niecałe 300 zł za wiaderko 18 kg.

  16. #496

    Domyślnie

    Jasna cholera... mi powiedzieli 509zł za wiaderko... Robiliście już ten cokół? Bo podają, że niby idzie 0,5kg/m2 gotowego produktu, czyli po wymieszaniu 1:1 z cementem. A więc samego stoFlexyla 0,25kg/m2. Przy ~75mb i wysokości ok 30cm jedno wiaderko powinno spokojnie wystarczyć, ale trudno mi to sobie wyobrazić

  17. #497

    Domyślnie

    ZS - Szczecin

    Widzę, że w końcu Ania szybciej odpowiedziała soorrry
    No niestety cena tego Flexyla zabija. Nam udalo się dostać w trochę lepszej cenie Ja osobiście nie rozmawiałem z przedstawicielem, ale Anię też zapewniał o super wydajności. Niestety jeszcze nie kładłem.
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 15-10-2019 o 19:06

  18. #498

    Domyślnie

    Jeżeli wydajność by się potwierdziła, to w porównaniu do takiego carbonitu caparola cena byłaby bardzo dobra

  19. #499

    Domyślnie

    No niestety na razie nie potwierdzę co do wydajności... Ale na pewno przygotowanie, równość cokołu będzie tu mieć duże znaczenie... Ja niestety swój trochę po macoszemu przy kejeniu XPSa potraktowałem, więc teraz trochę będę musiał się nagimnastykować, żeby to jakoś do ładu i składu doprowadzić przed położeniem siatki i STO
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 15-10-2019 o 20:37

  20. #500
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jeżeli wydajność by się potwierdziła, to w porównaniu do takiego carbonitu caparola cena byłaby bardzo dobra
    Też jestem ciekaw, jaka u Arka będzie finalne zużycie.
    Cena za wiadro podobna, a CarboNit'a wychodzi 8,5 kg/m2. Miałem używać właśnie CarboNit'a, ale widać, że StoFlexyl wychodzi znacznie taniej, biorąc pod uwagę wydajność (1,3 kg/m2) tyle, że w mojej okolicy Sto niestety nie jest zbyt popularny. Są jeszcze tańsze alternatywy typu Ceresit CT 100 impactum, czy Atlas Stopter K-100, itp, ale nie wiem, czy w ogóle warto się nad nimi pochylać.

    @Arek, przy górnej krawędzi glifów okiennych będziesz dawał zwykłe narożniki z siatką, czy listwy okapnikowe?
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 15-10-2019 o 20:25

Strona 25 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony