dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Cool Jaki (który) komin systemowy do kominka z zamkniętą komorą spalania.

    Witam wszystkich serdecznie.
    Jak tu zacząć....
    Czas remontu to czas forum...
    Ciałem jestem nowy na tym zacnym forum jednak Duchem byłem już od pewnego czasu Więc pora się ujawnić i powiedzieć Wszystkim HELLO.

    Jestem w trakcie załatwiania papierologii o nadbudowę jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Aktualnie oczekuję na WZ a co za tym idzie mam duuuuużo czasu na zastanowienie się i zgłębienie wiedzy co... jak... i dlaczego...
    Planujemy zmodernizować dom na w miarę energooszczędny - - czy się uda? pożyjemy zobaczymy.
    Stan obecny to 30 letni dom parterowy 10x10.5m, dach dwuspadowy (i taki zostaje) ściany zew. to 40cm - pustak pianowy-pustka powietrzna (nie wiem ile, może ok 5 cm) i połówka pustaka pianowego - ''goły' 'bez jakiejkolwiek izolacji
    W planach: poddasze użytkowe
    ale najpierw....
    - OZC - jak będzie gotowy projekt i wg. tego lecimy
    Planujemy WM z reku ale i kominek. W przyszłym salonie jest kanał wentylacyjny z cegły białej o wym zew. 24x24cm - nieszczelny itp. więc idzie do wyburzenia.

    I teraz pytanie: jaki komin systemowy do kominka z zamkniętą komorą spalania? Bez wyczystki? Odskraplacza? Kratki przewietrzającej? A może z?
    A może jest szansa na zaadoptowanie kanału wentylacyjnego na spalinowy?

    Proszę o opinie, porady, pomysły itp.

    Aha i bez złośliwości, sarkazu i docinek proszę za co z góry BIG THANKS

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Systemowy
    Izostatyczny
    Izolowany
    Z wyczystką
    Darek B

  3. #3

    Domyślnie

    Witam i dziękuję za odpowiedź.
    Krótko i na temat
    Masz może na myśli konkretny model i markę?
    Czy według Ciebie jest szansa na zaadoptowanie istniejącego kanału wentylacyjnego na spalinowy? Nie chciałbym syfu w całym domu związanego z wyburzeniem komina - ale jeśli bez tego się nie obejdzie to młoty w ruch
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    To kanał ma ,24/24 czy komin na zew.24/24 ?

  5. #5

    Domyślnie

    Komin zew.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jeśli ceramika, to tylko izostatyczna. Stal z gatunku 1.4404. Izostatyczny budować zgodnie z instrukcją. Stalowy zgodnie z wiedzą doradcy firmy, która sprzeda Ci stal...Trochę informacji "dlaczego i jak", masz tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzie-wyczystka Wkład kominkowy w roli wyczystki - też można, ale do tego potrzeba doświadczonego wykonawcy i odpowiedniego wkładu....

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_d Zobacz post
    Witam i dziękuję za odpowiedź.
    Krótko i na temat
    Masz może na myśli konkretny model i markę?
    Czy według Ciebie jest szansa na zaadoptowanie istniejącego kanału wentylacyjnego na spalinowy? Nie chciałbym syfu w całym domu związanego z wyburzeniem komina - ale jeśli bez tego się nie obejdzie to młoty w ruch
    Pozdrawiam
    Półśrodki zawsze są obarczone ryzykiem i wcale nie muszą być tańszym rozwiązaniem .
    Systemowy izostatyczny z LZMO .
    Mamy taki , możesz przyjechać i zobaczyć .
    Darek B

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuje Wszystkim.

    Palić raczej będziemy sporadycznie i to suchym sezonowanym liściastym drzewem.
    Myślałem również nad murowanym z cegły - położenie w środku domu - akumulowałby ciepło. A może komin koncentryczny?
    Co wy na to?

    Aha i jeszcze jedno skoro mamy tutaj speców powiedzcie mi proszę jaki wkład kominkowy polecacie, są według was sprawdzone, z zamkniętą komorą spalania - w 100% pobierający powietrze z zew. . Interesuję mnie dolna i średnia półka cenowa bez cen kosmos rzędu 10tyś.

    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony