dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie ZBURZYĆ CZY PRZESTAWIĆ

    Ze względu na przebudowe drogi zmuszony będe sprzedać grunt na której stoi brama(wybudowałem w zeszłym roku) a o budowie dowiedziałem się w tym roku super co! :evil: Czy można taką brame przesunąć czy też nie ma wyjścia i musze zburzyć, poczym wybudować od nowa troche mi szkoda :cry: Przesunięcie około 8m. Pomocy!!!!!!!!




  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje się być możliwym przeniesienie takiego cudnego ogrodzenia.
    Jeśli słupki murowane były na izolacji np. na papie, to proponuję obłożyć je z 4 stron balikami z drewna i sprubować podnieść go za pomocą podnośnika typu żuraw samochodowy (jakimi np. wyładowuje się pełne palety kostki brukowej, czy airbagi z kostką granitową).
    Jeśli murowano bez izolacji, to trzeba je wyciąć u dołu za pomocą pił tarczowych do betonu ( tak jak robi się wcinkę pod brakującą izolację przeciwwilgociową w murach fundamentowych stojących już domów) i wtedy powinno pójść jeszcze łatwiej.
    Oczywiście przed ponownym montażem na uprzednio przygotowanej podmurówce powinno się oczyścić spód, czyli wypadałoby położyć lub przechylić słupek (głowice takich podnośników są ruchome i nie powinno być problemu).
    Napewno warto spróbować - jeśli się powiedzie będzie i tak zdecydowanie taniej niż murowanie od nowa. Choć nie ukrywajmy, że trzeba tu skrzyknąć kilku chłopa ze specjalnym sprzętem, chociażby do podtrzymania słupka po postawieniu go przez podnośnik i wypionowania go.
    Powodzenia

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    rozebrać płot i wszystko co się da, odkopać słupy, przenieść (przewieść), wykopać nowe otwory, wstawić, w części podziemnej zalać na około betonem słupy.

    a wiec przestawić, bo zburzenie też będzie pracochłonne
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    albo odkopac, umocowac ja jakiejs ramie, i podkladajac walki ptrzetoczyc

  5. #5

    Domyślnie

    A czy to ogrodzenie było zgłoszone w Gminie?

    Bo jeżeli tak, to już nie twój problem. Niech ci zapłacą za działkę, materiały, robociznę (no i odszkodowanie za pogorszenie komfortu użytkowania działki - przecież dom przysuwa się tym samym do drogi).

    Za to kupisz sobie nowe ogrodzenie.

    Chyba, że nie zgłaszałeś budowy ogrodzenia, lub zbudowałeś je niezgodnie z warunkami zabudowy.

  6. #6

    Domyślnie

    Mały słupek z dużym jest połączony ze sobą ławą fundamentową, ale murowanie zaczeło się od położenia papy. Podoba mi się pomysł oderwania słupów i postawienia na nowych ławach. Co do zgłoszenia w gminie to takowego nie mam ponieważ jest nie potrzebne, ale byłem w urzędzie, aby ustalić szerokość pasa drogowego i nikt nie uprzedził mnie o przebudowie drogi[może w gminie nikt nie wiedział, że ma to być wiadukt nad autostradą, a jak nam wszystkim wiadomo projekty i budowy dróg w Polsce idą bardzo powoli] Nie jestem pewien co do zapłaty za brame i ogrodzenie jak i odszkodowani za komfort użytkowania.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli nie zgłosiłeś budowy ogrodzenia od strony drogi publicznej, to naruszyłeś przepisy prawa budowlanego, czyli popełniłeś samowolę budowlaną.
    Możliwe, że w gminie się o tym nie zorientują. Gdy zostaniesz wezwany na rokowania w sprawie wykupu gruntu po ustaleniu ceny nabycia gruntu postaw warunek, żeby przestawili ogrodzenie na swój koszt. W takich wypadkach doliczają to do kosztów inwestycji. Ale pamiętaj, żeby cicho siedzieć na temat zgłoszenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Wydawało mi się, że jak zlikwidowano pozwolenie na budowe to zgłoszenie jest nie potrzebne. Zapomniałem.

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie - pozwolenia zastąpiono prostszymi zgłoszeniami. Rygory niedopełnienia obowiązków są takie same

  10. #10

    Domyślnie

    Trudn, może tego nie znajdą. Jeszcze jedno słupy mają pionowe zbrojenie tzn. że nie odkleją się od papy.

  11. #11

    Domyślnie

    Jezeli tylko 8cm jak napisałes to odkop wszystko od strony w która chcesz przestawic i spróbuj lewarami to przesunąć oczywiscie musisz nadlac lawe fundamentową

  12. #12

    Domyślnie

    Wysłany : Sro Kwi 06, 2005 3:50 pm Temat postu :

    --------------------------------------------------------------------------------

    Jezeli tylko 8cm jak napisałes to odkop wszystko od strony w która chcesz przestawic i spróbuj lewarami to przesunąć oczywiscie musisz nadlac lawe fundamentową

    Nie 8 cm tylko 8m

  13. #13

    Domyślnie

    ja bym spróbował odkopać i odciąć całą ławę wraz ze słupkami i bramą i przeniesc to w docelowe miejsce za pomoca dzwigu - jeśli ława fundamentowa jest zazbrojona i zbrojenie słupków jest połączone z ławą to powoinno się udać.

  14. #14

    Domyślnie

    Grunt, nasadzenia i bramę sprzedam pod budowę autostrady. Nikt się nie doszukiwał pozwoleń na budowę, rzeczoznawca wycenił a Skarb Państwa wykupił, stało się. Teoretycznie za wszystko zapłacili, to nie powinienem nic odzyskiwać, ale nikt nie sprawdza tego co dzieje się później.

  15. #15

    Domyślnie

    No popatrz, a ja pomyślałem, że przez te cztery lata ruchy skorupy ziemskiej same przesunęły Ci tę bramę Czyli masz z głowy

  16. #16

    Domyślnie

    Jak sobie sam przestawię to będę miał z głowy.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam,

    mam podobny temat, ale bez tematu zgłoszeń, wywłaszczenia, itd. Po prostu chcę przesunąć płot, ale konkret - słupy z klinkiera.

    Ciekawy jestem, czy autor tego wątku zrealizował plan i jak to przebiegało ?
    Chłonie wiedzę jak gąbka ...

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Przesuwałem kawał ogrodzenia, nie z klinkieru tylko betonowy fundament wystający 15-20 cm nad ziemię, słupki stalowe co 2,5-3 metry poprzeczki stalowe + sztachety. Sztachety odkręcałem, poprzeczki wycięte i użyte ponownie -reszta wyburzona , słupy wycięte wstawione w nowym miejscu nowe. Nie bardzo sobie wyobrażam przenoszenie słupów z klinkieru.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony