dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 95
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kasia Mik
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Team Plast, Oknoplast, prośba o opinie użytkowników

    Stoję przed wyborem dostawcy okien do domu. Mam bardzo korzystną ofertę na okna trzyszybowe antywłamaniowe klasy P4 z montażem od Team Plast i droższą na ten sam zakres o 10 tysięcy ofertę od Oknoplastu. Oczywiście cena kusi ale dręczy mnie ta różnica w cenie - czymś to muszą nadrobić - albo Oknoplast życzy sobie ceny z sufitu za to samo - albo Team Plast robi badziewie i dlatego tak tanio. Może ktoś doświadczony w temacie tych producentów podpowiedzieć mi w którą stronę bardziej to prawdopodobne? Jakieś opinie użytkowników Team Plast-u? z góry dziękuję
    projekt Santia 92,7 m.kw. stan surowy zamknięty

  2. #2

    Domyślnie

    popytaj u różnych dystrybutorów oknoplast bo niby teraz promocja zimowa, a u niektórych miałem niższą cene bez tej promocji niż z nią więc to jedna wielka ściema z promocją zimową oknoplastu popatrz w okolicy gdzie jeszcze mają te okna na mapce ze stronki oknoplastu powysyłąj maile do wycenny i zobaczysz potem ponegocjuj na pewno mogą spuścić i to sporo
    ja osobiście raczej zrezygnuje z oknoplastu i wezmę Veka lub salamander

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kasia Mik
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a czemu rezygnujesz z Oknoplastu?
    projekt Santia 92,7 m.kw. stan surowy zamknięty

  4. #4

    Domyślnie

    stosunek Uw do ceny różnica na oknach około 6000 za praktycznie to samo Uw na całym zestawie to dużo na korzyść firmy która proponuje profile veka lub salamander (wenergetic premium vs PROFIL VEKA SOFTLINE 82 7 KOMOROWY GRUBOŚĆ ZABUDOWY 82mm)

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    ..
    ja osobiście raczej zrezygnuje z oknoplastu i wezmę Veka lub salamander
    Oknoplast to też Veka (a Winergetic to wspomniana 82mm)

    Musisz zrozumieć, że okno to nie tylko profil. Ale stal, stosowane uszczelki, okucie i wersje elementów. Kultura techniczna, pracy (i płacy) itp.
    A Uw jest mniej ważne niż szczelność
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    wiem ze ten sam profil ale cena 6000 drożej to się nigdy nie zwróci jeżeli można mówić o czymś takim, a tak samo jak w oknoplascie system 4 uszczelek grubość szkła taka sama

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    A ja sie zapytam czy taka uszczelka na srodku realnie cos daje i faktycznie poprawia szczelnosc ?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Nie we wszystkich profilach niestety. Były już takie sytuacje gdzie na tej uszczelce nie było docisku i w sumie nic nie dawała. Akurat w wypadku VEKA softline 82 ten docisk może być, ale nie dam tu głowy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    wiem ze ten sam profil ale cena 6000 drożej to się nigdy nie zwróci jeżeli można mówić o czymś takim, a tak samo jak w oknoplascie system 4 uszczelek grubość szkła taka sama
    Ta 4 uszczelka to która to ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Odysss Zobacz post
    A ja sie zapytam czy taka uszczelka na srodku realnie cos daje i faktycznie poprawia szczelnosc ?
    Wychodzi na to,ze poprawia też parametr cieplny całego okna, gdyż np Salamander Bluevolution 82 posiada takie współczynniki dla ramy okna:
    Uf = 1,1 W/m2K (wersja AD 2 uszczelki) Uf=1,0 W/m2K (wersja MD 3 uszczelki).

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Kalita Zobacz post
    Nie we wszystkich profilach niestety. Były już takie sytuacje gdzie na tej uszczelce nie było docisku i w sumie nic nie dawała. Akurat w wypadku VEKA softline 82 ten docisk może być, ale nie dam tu głowy.
    Upraszczasz do poziomu oknonetu i przekładasz wszystko na czarno-białe. Ok. Docisk musi poprawić szczelność. Ale twierdze, że nawet niedolegająca uszczelka też poprawia, tylko że tu odeślę do eksperymentu:
    Dobrze wieje, więc chowasz się za wiatą przystankową. Nie jest szczelna, ale jest cieplej? Czasem przegroda nie musi być pełna by poprawić rozkład ciśnienia w obrębie zamkniętego okna. To też są gdybania, ale ja odsyłam do badań szczelności (producenci, może pora je w końcu udostępniać).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Być może masz rację, że i tak będzie cieplej, ale skoro mój klient ma dopłacić za droższy system, to nie lepiej by było, żeby on był w 100% tak jak deklarowany? Co do prośby o badania to sam się dopisuję.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Odysss Zobacz post
    A ja sie zapytam czy taka uszczelka na srodku realnie cos daje i faktycznie poprawia szczelnosc ?
    Dwie, czy trzy uszczelki w oknie
    Ostatnio edytowane przez T12345T ; 31-01-2017 o 10:08
    PRO QUALITY

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pozwolisz że od razu przedstawię podsumowanie ?
    Okno z trzecią uszczelką przepuszcza 2 a nawet 3 razy mniej powietrza niż porównywane konstrukcje dwuuszczelkowe. Nawet to najszczelniejsze okno PRZEPUSZCZA POWIETRZE mimo że wszystkie z nich mają najwyższą klasę.. !
    Jak to możliwe? to już odsyłam do źródła, czyli artykułu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    to ja zadam jeszcze jedno pytanie, odwolujac sie do tego artykulu ktory zacytowaliscie, dwa profile Trocal 76 oraz Trocal InnoNova 70.A5, taka sama liczba uszczelek (dwie), profil pod wzgledem budowy przyylgowej wydaje sie byc podobny, ale te pierwsze przepusci 4.762 m3, a drugie 7.896 m3 na sezon grzewczy
    Dlaczego ?
    Ostatnio edytowane przez Odysss ; 31-01-2017 o 11:37

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nawet to najszczelniejsze okno PRZEPUSZCZA POWIETRZE mimo że wszystkie z nich mają najwyższą klasę.. !
    Jak to możliwe? to już odsyłam do źródła, czyli artykułu.
    Cytat Napisał Odysss
    to ja zadam jeszcze jedno pytanie, odwolujac sie do tego artykulu ktory zacytowaliscie, dwa profile Trocal 76 oraz Trocal InnoNova 70.A5, taka sama liczba uszczelek (dwie), profil pod wzgledem budowy przyylgowej wydaje sie byc podobny, ale te pierwsze przepusci 4.762 m3, a drugie 7.896 m3 na sezon grzewczy
    Dlaczego ?
    Ciekaw jestem odpowiedzi, wszak to pytania skierowane do sprzedawców .
    PRO QUALITY

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    A widzisz kolego. Zaskoczyles nnie bo nie mam pojęcia dlaczego tak sie dzieje ze dwa niby tak samo okute okna maja taka roznice w parametrach.
    Nie wiem
    Po prostu nie wiem
    Oświeć mnie proszę

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Inna konstrukcja uszczelek ?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Podkreślę jeszcze - mój skrótowy wniosek opiera się na lekturze linkowanego artykułu i ma wyręczyć te niewspółpracujące z cyferkami umysły, ale jak widać nie doceniłem forumowiczów

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Ciekaw jestem odpowiedzi, wszak to pytania skierowane do sprzedawców .
    W tym przypadku do sprzedawców tej określonej marki albo kogoś, kto ma dostęp do badań?
    Też nie wiem skąd te różnice. "Sztywność" profilu? Dokładność złożenia okna w fabryce? Trzecia szyba??Pomijam minimalne różnice w "maksymalnym odstępie między "okuciami"
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Ciekaw jestem odpowiedzi, wszak to pytania skierowane do sprzedawców .
    Nie tylko do sprzedawcow, wszak sam przywolales te strone

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony