dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 95 z 95
  1. #81

    Domyślnie

    Dziękuję! Pozwolę się dopytać jeszcze: Oczekuję 1) Kasa,
    idąc dalej:
    - Wodoszczelność - mam tanie okna i mi nigdy nie przemokły więc o to się chyba nie trzeba martwić?
    - Jak ważny jest Lt, ile % robi różnicę? Bo Lt jest też w konflikcie z bezpieczeństwem (Szyby P4 mają Lt < 70%, a okna 3 szybowe różnią się Lt w zakresie 71-74% z tego co widziałem, więc najlepsze P4 gorsze niż najtańsze okna 3 szybowe które widziałem )
    - Otwieranie/Zamykanie - czy to ma faktycznie znaczenie wybierając wentylację mechaniczną? Niektórzy kupują fixy, ale osobiście się tego obawiam.
    - bezpieczeństwo - czy warto inwestować w RC2, czy jak ma być bezpiecznie to od razu RC4? Wg. wikipedii RC2 daje nam 3minuty - "RC2 3 minuty Ochrona przed otwarciem przy pomocy prostych narzędzi np. śrubokręt, szczypce. Stosowane oszklenia klasy 4 (P4)" Tylko który złodziej chodzi bez łomu, bo z tego wynika że jeśli złodziej ma łom to już nam nie da nawet 3minut!

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Dziękuję! Pozwolę się dopytać jeszcze: Oczekuję 1) Kasa,
    No to niech sprzedawcy liczą.

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    - Wodoszczelność - mam tanie okna i mi nigdy nie przemokły więc o to się chyba nie trzeba martwić?
    Nie widzę związku między ceną okna, a wodoszczelnością konstrukcji.

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    - Jak ważny jest Lt, ile % robi różnicę? Bo Lt jest też w konflikcie z bezpieczeństwem (Szyby P4 mają Lt < 70%, a okna 3 szybowe różnią się Lt w zakresie 71-74% z tego co widziałem, więc najlepsze P4 gorsze niż najtańsze okna 3 szybowe które widziałem )
    Według mnie zagadnienie zbyt złożone by zajmować się nim za pośrednictwem FM

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    - Otwieranie/Zamykanie - czy to ma faktycznie znaczenie wybierając wentylację mechaniczną? Niektórzy kupują fixy, ale osobiście się tego obawiam.
    Kolejny raz nie widzę związku. Co ma system wentylacji do trwałości mechanicznej okna? Dla oszkleń stałych i okien stałoszklonych trwałości mechanicznej nie bada się.

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    - bezpieczeństwo - czy warto inwestować w RC2, czy jak ma być bezpiecznie to od razu RC4? Wg. wikipedii RC2 daje nam 3minuty - "RC2 3 minuty Ochrona przed otwarciem przy pomocy prostych narzędzi np. śrubokręt, szczypce. Stosowane oszklenia klasy 4 (P4)" Tylko który złodziej chodzi bez łomu, bo z tego wynika że jeśli złodziej ma łom to już nam nie da nawet 3minut!
    Okna RC 4 jeśli już to tylko z aluminium albo stali. W PVC-U tylko do RC2 w porywach RC3 ale nie znam nikogo kto by się porywał.
    PRO QUALITY

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post

    Kolejny raz nie widzę związku. Co ma system wentylacji do trwałości mechanicznej okna? Dla oszkleń stałych i okien stałoszklonych trwałości mechanicznej nie bada się.
    Wydaje mi się że mając wentylacje mechaniczną okna będą rzadko otwierane, więc to czy wytrzymają 5000 czy 15000 otwarć nie ma dużego znaczenia.

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Okna RC 4 jeśli już to tylko z aluminium albo stali. W PVC-U tylko do RC2 w porywach RC3 ale nie znam nikogo kto by się porywał.
    Faktycznie, okna które myślałem że są RC4, mają tylko szybkę P4 a ja źle doczytałem, to i lepiej, jeden dylemat mniej.

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jozecki

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Wobec tego jeśli nie wymagam od okien jakichś wyjątkowych właściwości to powinienem się skupić na Uw i przneikalnośći powietrza? I też chciałbym się przychylić do pytania PrzyszłegoBudowniczego na temat wentylacji - moim zdaniem tak na chłopski rozum, to jednak ma związek z mechaniczną wytrzymałością właśnie przez ilość ew. otwarć i zamknięć.

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konkret86

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    58

    Domyślnie

    To jeszcze zależy od tego, co masz na myśli jako wyjątkowe właściwości. Bo jeśli w tym masz antywłamaniowość to tak. Ale generalnie nie jest tak że zdobrycie dobrych okien w dobrej cenie jest jakieś nieprawdopodobne. Trzeba się rozejrzeć dobrze i popytać fachowców, ale da się.

  6. #86

    Domyślnie ochrona

    A propos antywłamaniowości to co można zastosować do okien na parterze? Jakieś wzmocnione okucia to na pewno. Ale co jeszcze, monitoring? Wolałbym uniknąć okratowania okien ze względów estetycznych i bezpieczeństwa.

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konkret86

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANTERIUSZ Zobacz post
    A propos antywłamaniowości to co można zastosować do okien na parterze? Jakieś wzmocnione okucia to na pewno. Ale co jeszcze, monitoring? Wolałbym uniknąć okratowania okien ze względów estetycznych i bezpieczeństwa.
    Monitoring jest drogi, ale to chyba najlepiej odstrasza złodziei. Słyszałem też ostatnio, że sporo włamań jest przez... dach. Tak a propos zabezpieczania okien tylko na parterze. Jak jesteście w domu to pół biedy, ale jak zdarza Wam się wyjeżdżać na dłuzej (a złodziej, jak będzie chciał, to się dowie, kiedy wyjeżdżacie) to sobie spokojnie wejdzie, którędy będzie chciał, wyniesie, co chce i odjedzie w siną dal. Dlatego zdecydowanie polecam monitoring i firmę ochroniarską.

  8. #88
    Banned
    klotzeck

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    A w jaki sposób okratowanie okna miałoby zaszkodzić bezpieczeństwu? Rozumiem niechęć do oszpecania elewacji...

  9. #89
    Banned
    klotzeck

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    No faktycznie coś w tym może być. Ale mimo to pomysłów na zabezpieczenia domu trochę mamy, jest z czego wybierać. Kontaktrony wydają się dość ciekawe, ale zastanawiam się, czy nie ma jakiegoś łatwego sposobu na obejście. Z drugiej strony czasem najprostsze wyjścia są najlepsze.

  10. #90

    Domyślnie

    Reasumując- które okna lepsze ? Team balanced czy winergetic premium ? Rozważam jeszcze okna firmy Astol o porownywalnych wspolczynnikach . Czy warto dopłacić do okien oknoplastu?

  11. #91
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar wikta13
    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-025
    Dzielnica
    Saska Kępa
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ale odgrzebałeś temat... Ja się jeszcze buduję i do wyboru okien mam jeszcze czas ale też rozważam . Moja koleżanka z pracy budowała się 2 lata temu i ma te okna, polecała mi je. Wydaje mi się, że warto zapłacić za jakość. To zakup na lata. Ja mam do tego takie podejście, że chcę okna o najlepszych parametrach termoizolacyjnych i cena tutaj jest sprawą drugorzędną dla nas. Nie wiem, jak Ty do tego podchodzisz.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 31-08-2019 o 22:33 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Widzę, że O...t zatrudnił kolejną nieudolną agencję PR-ową

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Widzę, że O...t zatrudnił kolejną nieudolną agencję PR-ową
    Nie... to ciągle ta sama. Ale tym razem zebrał się już pokaźny łańcuszek powiązanych nicków i parę banów poleciało.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #94

    Domyślnie

    Parametry są podobne . Dlatego zastanawiam się które okna wybrać.... Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z oknami team Plast?

  15. #95
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LukasOLB

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    MODEROWANO:
    W tym miejscu znajdował się tekst dotyczący Oknoplastu ale z założeń regulaminowych nie przepuszczamy tu postów pisanych na zasadzie "kopiuj-wklej".
    Post pozostał w innych tematach dot. tej marki.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 23-02-2021 o 08:42 Powód: post skopiowany

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony