dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 32
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 636
  1. #601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    dobrze widzę?? Wklęsła indukcja?! Wow. Masz link?
    ...
    Wpisałam po prostu w google indukcja + wok i to był jeden z pierwszych wyników w grafice

    Miele model KM 6356
    https://agdlab.pl/aktualnosci/Kuchni...elnie.WOK,4020

    poza tym oczywiście dla tych co rzadziej gotują chińszczyznę są w formie płyt jednopalnikowych przenośnych

    Tak naprawdę zwykłe, typowe europejskie kuchenki gazowe też do woka nie bardzo się nadają. Chińczycy u siebie mają kuchenki z podwójną koroną płomienia
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-01-2023 o 19:17

  2. #602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    To akurat bzdura....
    oczywiście, ale to nie ja to napisałem

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    A jak posiadacze kuchenek indukcyjnych podpalają cebulę do rosołu? Apropos czystości to mój kumpel od lat jada na mieście żeby nie brudzić kuchni.Różni ludzie różne rozwiązania.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #603
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Aleś TY i mądry inaczej. Wątek jest o płytach indukcyjnych montowanych w blat, a nie o mini kuchenkach wolnostojących. Trochę logiki w działaniu, internet jest dobry ale herbata z 10 łyżeczkami cukru za słodka.
    Jak zwykle gotowca ci podac? Link, adres z kodem pocztowym i co jeszcze? Szukanie w necie jest proste jak budowa cepa. Wnuki pomogą..

  4. #604
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Uncle Google: "indukcja do wok" ->click
    Nie popieram monopolistów, ale nic nie znalazłem - dlatego zapytałem.

    Elfir, ale ta płyta kosztuje ponad 12.000 zł ...
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 27-01-2023 o 22:46
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Elfir, ale ta płyta kosztuje ponad 12.000 zł ...

    Miele nie jest tanią marką
    Gaggenau, AEG, Boretti też mają podobny model.

    Zdumiało mnie natomiast jak wiele jest ofert na indukcję przemysłową/profesjonalną do woka. A podobno kucharze gotują na ogniu.

  6. #606

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Jak zwykle gotowca ci podac? Link, adres z kodem pocztowym i co jeszcze? Szukanie w necie jest proste jak budowa cepa. Wnuki pomogą..
    Gdyby nie internet, nagle okazałoby się, że nie posiadasz prawie żadnej wiedzy.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Miele nie jest tanią marką
    Gaggenau, AEG, Boretti też mają podobny model.

    Zdumiało mnie natomiast jak wiele jest ofert na indukcję przemysłową/profesjonalną do woka. A podobno kucharze gotują na ogniu.
    Płytę marki Miele można śmiało nabyć za 5 tysięcy z kawałkiem, to udziwnienie w postaci wklęsłego pola podbija jak widać cenę bardzo wysoko.Ja mam płytę gazową Amica z palnikiem do woka (podwójny pierścień) i jestem w miarę zadowolony ale ...aby przeżyć prawdziwą przygodę z wokiem moc pod patelnią powinna zaczynać się od 10 kW, zaczynać!
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego napisałam, że europejskie kuchenki gazowe różnią się od tych na rynek chiński

  9. #609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Nie popieram monopolistów, ale nic nie znalazłem - dlatego zapytałem.

    Elfir, ale ta płyta kosztuje ponad 12.000 zł ...
    Można jeszcze wpisać wok na indukcję i cena spada do 700PLN

  10. #610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Można jeszcze wpisać wok na indukcję i cena spada do 700PLN
    tylko tu chodzi o moc. Zwykła indukcja nie da ci takiej energii w krótkim czasie. W woku muszą być ogrzewane wszystkie ścianki a nie tylko dno.

  11. #611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #612
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

  13. #613

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Daje radę, ale co ja się tam znam.

    PS. Działa na każdej indukcji, nie tylko elektroluxa.

  14. #614
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    w sumie nikt nie napisał, a temat " indukcja vs gaz" to poza aspektami użytkowymi/kulinarnymi należy wspomnieć o bardzo negatywnym wpływie spalanego gazu w domu na zdrowie wszystkich domowników wliczając w to dzieci.

  15. #615
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że większość, wypróbowawszy indukcję, nie wróciłoby do gazu
    W magazynie mam kartusze i 2-3 kW kuchenkę turystyczną - w razie gdybym chciał takie atrakcje.

    Plus kuchenki gazowej z rusztem - można dać wielki gar i robić w nim przetwory. 15 i więcej kg na płycie to już chyba ryzykowna zabawa. Dlatego na lato kupimy używaną płytę gazową + butlę, by móc na dworze pasteryzować słoiki
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  16. #616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Obciążenie płyty jest w instrukcji, u mnie wynosi 25 kg. Oczywistym jest , że to obciążenie rozłożone a nie punktowe czyli większy garnek na kilka słoików wytrzyma. Właczasz funkcje Booster i grzejesz dwoma polami, tylko na B jest ograniczenie czasowe bodajże 10 min. No i gara jak na zupę w stołowce szkolnej, to nie postawisz

  17. #617
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Nie polecam funkcji boost przy pasteryzacji. Pozyczylem fajny garnek, fajny w sensie wchodzilo ilestam sloikow i wysokosc odpowiednia. Garnek byl emaliowany. Na dnie scierka, na niej sloiki. Jako ze przez scierke i sloiki dno sie nie schladzalo odpowiednio to temperatura wyrwala emalie z dna. Po pasteryzacji wysypalem garsc emalii z garnka. Jest moc
    Mam indukcje i jak sie popsuje to kupie kolejna indukcje. Gaz nie smierdzi, szafki czyste, garnki i patelnie czyste, moc wysoka a jak sie w kuchni szaleje i blatow brakuje to na plyte cos mozna odlozyc. W utrzymaniu czystosci tez latwa, duze lepsza od gazowej.
    Ja nie wiem jak dzis sie mozna nad gazowa zastanawiac.

  18. #618
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    15 i więcej kg na płycie to już chyba ryzykowna zabawa. Dlatego na lato kupimy używaną płytę gazową + butlę, by móc na dworze pasteryzować słoiki
    25kg bez problemu. Płyta Teka 641
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #619

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Nie polecam funkcji boost przy pasteryzacji. Pozyczylem fajny garnek, fajny w sensie wchodzilo ilestam sloikow i wysokosc odpowiednia. Garnek byl emaliowany. Na dnie scierka, na niej sloiki. Jako ze przez scierke i sloiki dno sie nie schladzalo odpowiednio to temperatura wyrwala emalie z dna. Po pasteryzacji wysypalem garsc emalii z garnka. Jest moc
    Mam indukcje i jak sie popsuje to kupie kolejna indukcje. Gaz nie smierdzi, szafki czyste, garnki i patelnie czyste, moc wysoka a jak sie w kuchni szaleje i blatow brakuje to na plyte cos mozna odlozyc. W utrzymaniu czystosci tez latwa, duze lepsza od gazowej.
    Ja nie wiem jak dzis sie mozna nad gazowa zastanawiac.
    Jaka cena, taki garnek. Śmiech, żeby emalia odpadła o tej ...mocy.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #620
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Obciążenie płyty jest w instrukcji, u mnie wynosi 25 kg. Oczywistym jest , że to obciążenie rozłożone a nie punktowe czyli większy garnek na kilka słoików wytrzyma. Właczasz funkcje Booster i grzejesz dwoma polami, tylko na B jest ograniczenie czasowe bodajże 10 min. No i gara jak na zupę w stołowce szkolnej, to nie postawisz
    Obciążenie płyty, a ile wytrzyma "punktowo" (średnica wielkiego gara) z wodą i słoikami? Poza tym indukcja to (u mnie) kilka tys. + przy konkretnych zaprawach robi się niezły ukrop, dlatego płyta gazowa na tarasie to niezły plan (z burbonem w dłoni)
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Strona 31 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony