dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 32
Pokaż wyniki od 621 do 636 z 636
  1. #621

    Domyślnie

    Tylko nie indukcja !!!! To działa na zasadzie kuchenki mikrofalowej, promieniuje radiowo. Ja dziękuję za to, to może być szkodliwe. Słyszałem też, że jedzenie jest gorsze w smaku, ale tego nie wiem. Do tego musisz mieć specjalne garnki.
    Dlatego zamiast tego mam płytę ceramiczną elektryczną- nagrzewającą się i jest super, wygląda identycznie jak indukcja, mega szybko się rozgrzewa i działa super. Rachunki za prąd są małe i tak. Mam Siemensa akurat.

  2. #622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    @nowyjesttu brednie wypisujesz!

    Kuchnia z płytą indukcyjną:
    Pole elektromagnetyczne generowane w kuchence ma częstotliwość ok 20kHz 40kHz w zależności od zadanej mocy gotowania. link -- https://spin-serwis.pl/kuchenka-indu...ynna-i-bierna/

    Kuchenka mikrofalowa :
    We wszystkich obecnie stosowanych kuchenkach mikrofalowych magnetron emituje fale o częstotliwości 2,45 GHz. Wartość ta została dobrana nieprzypadkowo i jest kompromisem zapewniającym z jednej strony mocne pochłanianie energii mikrofal przez wodę, a z drugiej pozwala falom wnikać na kilka centymetrów w głąb potrawy. Wyższe częstotliwości zapewniałyby mocniejsze pochłanianie energii, ale tylko na powierzchni, co prowadziłoby do szybkiego powierzchniowego spalenia potraw. Z kolei niższa częstotliwość pozwalałaby falom wnikać głębiej, ale z mniejszym współczynnikiem pochłaniania, skutkując znacznym wydłużeniem czasu podgrzewania.
    link -- https://nafalinauki.pl/mikrofalowka-czy-szkodzi-zdrowi/

    Różnica częstotliwości 6 rzędów czyli milion.
    Indukcja pracuje nieco powyżej granicy słyszalności (niektórzy to słyszą i narzekają na gwizd) , zaś mikrofala na częstotliwościach zbliżonych do domowego WiFi. Ciekawe, że domowym WiFi nikt nie straszy a 5G to smok pożerający rozum, szczególnie u osobników którzy mają go w śladowych ilościach.
    K
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 10-03-2023 o 12:43

  3. #623

    Domyślnie

    Ok, to kwestia przekonania. Ja wolę tradycyjne gotowanie, że kuchnia wytwarza ciepło i przekazuje na naczynie, a nie jakieś "czary mary" jak w mikrofoalówkach czy indukcjach. Oczywiście najlepiej nad ogniskiem, ale uważam, że ceramiczna elektryczna to najbardziej kompromisowe rozwiązanie. A odnośnie zdrowia o indukcjach jest dużo na przykład tu:

    https://www.shieldyourbody.com/induction-cooktop-emf/

    "Are Induction Cooktops Safe?
    Well, as a starting point, induction cooktops emit measurable levels of EMF radiation. Radiation that would not be in your environment without the induction stove.

    And each additional amount of EMF you are exposed to increases your risk of developing numerous negative health effects.

    So, no. They’re definitely not “safe.”"
    Wolę więc ich unikać, tym bardziej, że korzyści są niewielkie z ich stosowania.

  4. #624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Ciekawe, że domowym WiFi nikt nie straszy a 5G to smok pożerający rozum, szczególnie u osobników którzy mają go w śladowych ilościach.
    K
    Piękny wniosek, bardzo mi się podoba szczególnie na tym forum.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #625
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowyjesttu Zobacz post
    Ok, to kwestia przekonania. Ja wolę tradycyjne gotowanie, że kuchnia wytwarza ciepło i przekazuje na naczynie, a nie jakieś "czary mary" jak w mikrofoalówkach czy indukcjach.
    A ceramiczna, to nie czary mary? Przecież paaaanie, tu nie ma ognia. To jak to ma grzać? Czary. I nie wkładasz tu węgla, nie podłączasz gazu, nie lejesz nafty.... Czary.
    I myślisz, że ceramiczna nie sieje prominieniowaniem? Na dobrą sprawę, to ma podobne uzwojenia, do indukcyjnej. Sprawdź choćby czujnikiem w telefonie.
    A że więcej ciepła się marnuje --> zużywa więcej prądu --> sieje większym promieniowaniem.

  6. #626

    Domyślnie

    Ło panie, zostaje tylko kurna chata z ogniskiem na środku.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gallery_1654255290_151327.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	22,5 KB
ID:	464211
    Eco i bezpieczne
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #628

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A ceramiczna, to nie czary mary? Przecież paaaanie, tu nie ma ognia. To jak to ma grzać? Czary. I nie wkładasz tu węgla, nie podłączasz gazu, nie lejesz nafty.... Czary.
    I myślisz, że ceramiczna nie sieje prominieniowaniem? Na dobrą sprawę, to ma podobne uzwojenia, do indukcyjnej. Sprawdź choćby czujnikiem w telefonie.
    A że więcej ciepła się marnuje --> zużywa więcej prądu --> sieje większym promieniowaniem.
    Kuchnia ceramiczna promieniuje jak każde elektryczne, ale indukcyjna bardziej i w inny sposób. Kuchnia elektryczna (nieindukcyjna) jest potencjalnie o wiele bezpieczniejsza, np. tu można poczytać:

    https://www.thehealthyhomeeconomist....o-buy-instead/

    Zresztą to kwestia przekonania. Jeszcze z 80 lat temu mówili, że papierosy są zdrowe, a na pewno nie szkodliwe. Ja wolę unikać takiego "dziwnego" podgrzewania jak w indukcjach i tyle.
    Ostatnio edytowane przez nowyjesttu ; 13-03-2023 o 15:05

  9. #629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowyjesttu Zobacz post

    Zresztą to kwestia przekonania. Jeszcze z 80 lat temu mówili, że papierosy są zdrowe, a na pewno nie szkodliwe. Ja wolę unikać takiego "dziwnego" podgrzewania jak w indukcjach i tyle.
    A jeszcze trochę wcześniej byli przekonani, że przez kolej krowy przestaną mleko dawać
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #630
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowyjesttu Zobacz post
    Kuchnia ceramiczna promieniuje jak każde elektryczne, ale indukcyjna bardziej i w inny sposób. Kuchnia elektryczna (nieindukcyjna) jest potencjalnie o wiele bezpieczniejsza, np. tu można poczytać:

    https://www.thehealthyhomeeconomist....o-buy-instead/

    Zresztą to kwestia przekonania. Jeszcze z 80 lat temu mówili, że papierosy są zdrowe, a na pewno nie szkodliwe. Ja wolę unikać takiego "dziwnego" podgrzewania jak w indukcjach i tyle.
    Indukcje mogą być niebezpieczne dla użytkowników urządzeń kardiologicznych. Zaleca się odległość co najmniej 60 cm między płytą a urządzeniem.

    Zastanów się jednak, jakie zagrożenia czyhają w zwykłych słuchawkach, telefonach komórkowych czy biżuterii, gdzie powszechnie używa się magnesów neodymowych. Zestawy głośnomówiące umieszcza się bezpośrednio w uchu. Gdy rozmawiasz przez telefon na poddaszu, a na dachu jest blacha, to telefon automatycznie podnosi moc nadawania, ponieważ blacha "tłumi sygnał". Zresztą dotyczy to każdego miejsca z niskim poziomem sygnału. Wynosząc się na pustkowie, z dala od anten nadawczych sieci komórkowych, drastycznie podwyższamy moc pochłoniętą przez mózg, bo telefon przykładamy do głowy. A gdzie Twoje dziecko chowa smartfona tuż przed snem? Nie pod poduszką?

    A Ty się boisz indukcji
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #631
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowyjesttu Zobacz post
    Kuchnia ceramiczna promieniuje jak każde elektryczne, ale indukcyjna bardziej i w inny sposób. Kuchnia elektryczna (nieindukcyjna) jest potencjalnie o wiele bezpieczniejsza, np. tu można poczytać:

    https://www.thehealthyhomeeconomist....o-buy-instead/

    Zresztą to kwestia przekonania. Jeszcze z 80 lat temu mówili, że papierosy są zdrowe, a na pewno nie szkodliwe. Ja wolę unikać takiego "dziwnego" podgrzewania jak w indukcjach i tyle.
    Co tam można poczytać? Żadnych konkretów, żadnego porównania.

    Nikt (chyba) nie twierdzi, że promieniowanie elektromagnetyczne jest zdrowe. Jednak niezdrowe jest przejmowanie się rodzajem płyty, gdy dookoła mamy masę fal radiowych, WiFi, telefon w kieszeni (a przy głowie dłużej codziennie niż stoimy przy kuchence), kable w ścianach, kuchenkę mikrofalową, słuchawki bezprzewodowe w uchu czy na głowie.
    Być może (nie wiem, nie porównywałem) i kuchenka ceramiczna mniejsze pole generuje - ale za to musisz przy niej stać dłużej, bo ma mniejszą sprawność i wolniej wszystko się na niej przygotowuje.

  12. #632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Zaleca się odległość co najmniej 60 cm między płytą a urządzeniem.
    Co zwykle oznacza, że stojąc przy szafce w kuchenką w zasadzie już masz te 60 cm. Mniej będzie jedynie jak się nachylisz.

  13. #633
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co tam można poczytać? Żadnych konkretów, żadnego porównania.
    o to, to!


    Być może (nie wiem, nie porównywałem) i kuchenka ceramiczna mniejsze pole generuje - ale za to musisz przy niej stać dłużej, bo ma mniejszą sprawność i wolniej wszystko się na niej przygotowuje.
    A już zwłaszcza robienie na takim czymś naleśników, to droga przez mękę. A ileż razy ja się poparzyłam! To już z kuchenką gazową nie miałam takich wypadków.



    Ja, jako osoba, która gotowała i na kuchni kaflowej z fajerkami (czyli garnek nad "żywym ogniem" stawiany) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdun-skierniewice-kuchnia-kaflowa-trzon-kuchenny-509549964.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	464255

    na kuchence gazowej, na starej kuchence elektrycznej Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchenka elektryczna.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	464256
    oraz ceramicznej elektrycznej, mogę powiedzieć tyle, że elektryczne płyty ceramiczne poza ładnym wyglądem, tym że nie brudzą i łatwo je czyścić, to nie mają więcej zalet.
    Kiedyś przez rok korzystałam z płyty ceramicznej w kuchni, ale jak to studentka, niewiele gotowałam żywiąc się raczej surówkami, więc mi w niczym nie wadziła. Jednak, gdy po latach życia domowego i intensywnego używania kuchenki gazowej, w kolejnym mieszkaniu znów musiałam korzystać z płyty ceramicznej, to mojej cierpliwości starczyło tylko na miesiąc (w tym dwie próby smażenia naleśników), po czym kupiłam mała przenośną indukcję. Od tego czasu korzystam już tylko z płyty indukcyjnej, bo to urządzenie energooszczędne i czasooszczędne, estetyczne, łatwe do utrzymania w czystości oraz bezpieczne (nie oparzyłam się, a i sama się wyłącza, gdy ja zapomnę). Do tego, czas przygotowania naleśników na indukcji jest taki jak na gazowej

    Porównanie płyty indukcyjnej i ceramicznej:
    https://www.youtube.com/watch?v=bCgqrnIRSG8

    Wspominane w tym filmiku są specjalne garnki na indukcję, ale wszystkie stare stalowe czy emaliowane gary będą dobre. Byleby tylko w stopie na garnek było żelazo, to będzie działać. Z kolei wszelkie aluminiowe badziewia odpadają, no chyba, że mają wstawkę na dnie ze stali ferromagnetycznej, albo postawimy je na stalowej płytce, to jako tako to zadziała.
    Przyzwoite tanie garnki to np. zestaw Annons z Ikei za 49 zł (2 rondelki i garnek z pokrywkami), które mi służą już od 20 lat
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 15-03-2023 o 12:59
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #634
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Co zwykle oznacza, że stojąc przy szafce w kuchenką w zasadzie już masz te 60 cm. Mniej będzie jedynie jak się nachylisz.
    Ja to zalecenie rozumiem tak, że 60 cm ale od odsłoniętej płyty, a nie od garnka na aktywnym polu. Normalnie najpierw kładzie się garnek na pole, włącza je, jak się ugotuje to wyłącza i zdejmuje garnek. BTW Electrolux zaleca 30 cm od pola i że ma wszelkie badania i certyfikaty bezpieczeństwa.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #635
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowyjesttu Zobacz post
    Tylko nie indukcja !!!! .
    Gdzie ty wyczytujesz te bzdury? W periodykach dla foliarzy?

  16. #636
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Zamiast napisać, że nie stać mnie/ lękam się że mnie pożre/ usną mi rybki w akwarium/ pies się wścieknie albo żona/ podaj inne przyczyny których nie podałem lub nie umiem wymyśleć - to tacy wolą wypisywać teoryje godne płaskoziemców. Wiadomo że z marszu raczej indukcję trudno założyć, bo to osobny obwód, zabezpieczenia i raczej 3F, więc lepiej teoryje wypisywac. Znam takich....
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 28-04-2023 o 22:49 Powód: albo żona

Strona 32 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony