dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 137 z 137

Temat: Buderus GB 062 14KW v2 - czy ogrzeje dom 160m2? Ogrzewanie podłogowe.

  1. #121
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Możesz instalować ten sam co mam (GB072v2 14kW) i będzie ok. Na obecnym etapie przerabianie instalacji nie ma sensu.
    Pamiętaj, że w związku z instalacją mieszaną musisz zainstalować pompę i zawór 3-drogowy lub układ ze sprzęgłem.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał bjonio Zobacz post
    i ja mam podobny dylemat do wszystkich... wybrałem buderusa gb072 ale oczywiscie
    problem z doborem mocy i zasobnika...

    nowy dom parter 205m2 w tym garaż 40m2, poddasze jest ale nie planuje nic tam robić poza trzymaniem niepotrzebnych rzeczy

    problem w tym, ze zrobilismy podlogowke i kaloryfery... teraz robilbym inaczej ale za pozno.

    3 sypialnie ogrzewane kaloryferami i kaloryfer w garazu, reszta podlogowka, a i kaloryfer dodatkowy drabinkowy w lazience.
    Rodzina 2+2 jedna lazienka. 3 szybowe dobre okna z cieplym montazem, 15cm ocieplenie z najlepszym dostepnym wspolczynnikiem lambda,
    rekuperacji nie ma,

    czyli instalacja ze sprzeglem i mieszaczem..

    14kW i 120l starczy? jaka jest roznica w minimalnej 14kW i 20kW bo nie moge znalezc?

    instalator itp mowia 20, strona cieplowlasciwe 15, sprzedawcy roznie raz tak raz tak zalezy od sprzedawcy...

    zalezy mi przede wszystkim na bezobslugowosci i komforcie

    z gory dziekuje za wszelkie sugestie
    Witam,

    W celu doboru gazowego kotła kondensacyjnego o odpowiedniej mocy dla Pana budynku, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z jednym z Naszych Autoryzowanych Instalatorów działających w okolicy Pana budynku. Instalator sprawdzi, czy kocioł o mocy 14kW będzie wystarczający, czy trzeba będzie zastosować kocioł o mocy 20kW. Niekiedy kocioł o niższej mocy może być odpowiedni do celów grzewczych, lecz nie będzie wystarczający do przygotowania ciepłej wody użytkowej.
    Kontakt do instalatora można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Znajduje się tam wyszukiwarka na podstawie miejsca ich lokalizacji. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801 lub poprzez formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formu...ontaktowy.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał di4blo Zobacz post
    Witam Wszystkich,

    Mam do Was pytanie odnośnie pieca do domu - jednofunkcyjnego, temat widać że znacie bardzo dobrze.
    Stoję obecnie przed wyborem pieca ok 14kW (z tego co tutaj juz wyczytałem, bedzie wystarczajacy) do domu piętrowego 140m2 (ogrzewanie podłogowe + tylko grzejniki na gorze).
    Po przeczytaniu całego obecnego tematu, zauważyłem ze polecacie piece buderusa, w szczególności model GB072V2 + zasobnik na wode.
    Jako minus pojawila sie informacja, że jego modulacja jest troche wysoka i zaczyna sie dopiero od 3kW.
    W takim razie chciałem zapytać, czy jest warto rozważać kupno modelu wyższego i droższego GB172i? - w specyfikacji ma napisane, ze modulacja zaczyna sie od 2kW. Czy jest sens dopłacać do tego droższego?
    Chyba, że polecacie jakies inne piece również tak dobre?

    Pozdrawiam,
    Kamil
    Witam,

    Jeżeli interesuje Pana szeroka modulacja mocy kotła, polecam zastanowić się nad także kotłem GB122, który jest następcą kotła GB122. Alternatywą jest kocioł GB072, który znajduje się na podobnym znajdują się na podobnym segmencie jak GB062. Kocioł GB172 jest kotłem dwufunkcyjnym z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo. Posiadamy także kocioł GB192, który jest kotłem klasy premium. Posiada najbardziej zaawansowane technicznie rozwiązania, wyższej jakości wymiennik ciepła oraz obudowę ze szkła hartowanego.
    Jeżeli jest Pan zainteresowany wyborem najlepszego rozwiązania zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Witam,

    Ustawienie mocy minimalnej na sterowniku kotła odnosi się do trybu „kominiarza”, którego serwisant używa do wyregulowania mieszanki powietrzno-gazowej podczas pierwszego uruchomienia kotła gazowego. W zależności od typu kotła i jego mocy znamionowej wartość mocy minimalnej w trybie „kominiarza” waha się w granicach 20-25%. W trakcie codziennej pracy, algorytm Pana kotła umożliwia modulację w zakresie 1:7 czyli w zakresie od 2kW do 14kW.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Witam, a da się przełączyć z tego trybu kominiarza, że rzeczywiście zobaczyć czy moduluje od 2 kw? Menu pokazuje, że 25% to minimum.
    Drugie pytanie to gdzie zobaczyć ile gazu zużył GB062 z RC310?

  5. #125

    Domyślnie

    Da się zobaczyć w menu RC310 jakie jest zużycie gazu przez kocioł? Nie mogę znaleźć nigdzie

  6. #126

    Domyślnie

    Dobry wieczór, mam pytanie.
    Chciałbym ograniczyć moc cieplną w kotle buderus logamax plus GB 062-14 H V2, udało mi się wejść do menu serwisowego, ale niestety nie wiem co dalej. Wchodzę do Menu 1 L.1 , zakładam że tam powinna być wyrażona moc w kW ale niestety jest zakres od 25 do 100. Zmienili coś w kotle czy jak? Teraz jest procentowo czy zmieniam co innego?
    Staram się usprawnić jego pracę, ale niestety jakby.... instrukcje, nawet te instalatorskie nie w pełni opisują ten proces.
    Widziałem filmik na YT jak to zrobić w GB072 i tam wyglądało to banalnie prosto, tutaj nie wiem właściwie co zmieniam...

    Gdyby ktoś mógł posłużyć radą, będę wdzięczny.

    Pozdrawiam

  7. #127

    Domyślnie

    Podbijam temat. Czyżby Buderus dał blokadę na 25% ? Proszę o informację, jeżeli to prawda będę pisał do Buderusa o zwrot pieniędzy i wymianę pieca bo w ofercie jest jasno napisano W moduluje od 2 kw, a 25% to 3,5 kw.

  8. #128

    Domyślnie

    Witam.Poradzicie czy dla mojego domu taki kocioł będzie dobry ?
    Dom na płycie fundamentowej 10cm xps pod płyta i 15cm eps na górze +5cm na rozłożenie podłogówi
    Ściany silikat 24cm + raczej 20cm grafitu
    Poddasze użytkowe.
    Na skosach pod dachem myślę o 15 cm wełny między krokwie i ok 15 cm na krokwie
    Garaż w bryle a nad nim pokój.
    Okna 3 szybowe
    Wszędzie podłogówka + 2 drabinki w łazienkach być może z grzałkami.
    Powierzchnia użytkowa 110m2 + garaż i pom.gospodarcze 40m2.
    Nie mam projektu podłogówki bo myślę że instalatorzy z 30 letnim stażem bez problemu poradzą sobie w przypadku tak prostej instalacji a wiem że robili dużo bardziej złożone. Zapotrzebowanie wyliczone z ciepłowłaściwe to ok 7 KW lekko zawyżone.
    Zastanawiam się czy pompa w kotle da radę czy nie będzie na styk,może znacie kocioł z mocniejszą pompą? bo wolał bym dopłacić od razu do kotła niż go żyłować.Temperatura w domu jaką bym chciał to ok 24C
    Immergasa aurotyzowany serwis mam nie za blisko ale jest za to w miarę blisko zwykły no i cena jest fajna za te kotły i mają fajne taktowania.
    Buderus Logamax plus GB062-14V2 jest serwis autoryzowany.
    Macie inne ciekawe propozycje ? coś ze średniej półki .
    Instalator chwalił de dietrich mcr3 w sklepie też strasznie zachwalali no i 8 lat gwarancji na wymiennik.
    Najbardziej skłaniam się ku Junkersie carapur smart 2-14KW + zbiornik ok 100l
    Myślę że kwota do 6tyś za sam kocioł jest wystarczająca, po wyżej to już chyba przesada bo nie jest to aż tak kosmiczna technologia że posiadają ją tylko firmy na V i mogą krzyczeć za to ekstra pieniądze

  9. #129

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat.

    Czytając forum i wątek, na 99% wybiorę Piec Buderus GB062-14v2 - a więc z modulacją już od 2,0kW i mocy nominalnej 14kW.

    Mam zagwozdkę czy podłączyć go przez sprzęgło czy bezpośrednio.
    Dom parterowy, 100% podłogówka (+ 1drabika w łazience) , pow. ogrzewana ok. 140m. Zamontowane są 2 rozdzielacze po 8/9 obwodów.

    Monter jesienią (jak zakładał rozdzielacze), twierdził, że nie trzeba żadnego sprzęgła itp. I tak się nastawiłem, że tak będzie. Teraz zmienił zdanie, że nie ma opcji bez sprzęgła, że pompa w kotle "nie wydoli" i szybko padnie. Stracił w moich czach na wiarygodności, bo taka zmiana o 100% to trochę dziwne. Jak sądzicie, czy jest szansa, żeby to działało poprawnie bez sprzęgła i zewnętrznej pompy? Czy można gdzieś znaleźć informację producenta kotła na ten temat? Żeby np. nie strarcić gwarancji, jeżeli nie będzie sprzęgła?

    Dodatkowo ów monter chce wykonać instalację w kotłowni "natynkowo" - twierdząc, że i tak sprzęgło z pompą muszą być natynkowo.
    Ja jako osoba która tam będzie docelowo mieszkać wolałbym, aby jak najwięcej schować w ścianach, żeby z tej "niby kotłowni" zrobić w miarę schludnie wyglądające pomieszczenie, łatwe w utrzymaniu czystości, a nie gąszcz rur.

  10. #130
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    JAKIE SPRZĘGŁO? Podłączasz normalnie i tylko taki efekt "uboczny", że na grzejniku w łazience masz 30*C.
    Ustawiasz sposób regulacji jako temperaturę z mocą (u mnie w RC-300 to jest P.Moc), ustawiasz max. temp zasilania podłogówki na 30*C i masz spalanie gazu śmiesznie niskie. W tym roku nie trzeba było w ogóle tego regulować.
    Na przyszłość - jeżeli będzie sroga zima i temp. podłogi 30*C nie ogrzeje domu, no to zwiększasz na 32-34-36 ( 36 góra, przy dużych mrozach) i też masz najniższe możliwe spalanie. Jak mrozy przejdą, znowu ustawiasz 30 stopni, bo więcej to marnowanie energii i skoki temperatury (gdybyś zostawił dajmy na to 34 stopnie).
    Przetestowane.
    Nie ma za co.
    Edit:
    Aha, byłbym zapomniał. Oczywistą rzeczą jest, że musisz sobie wyregulować każdy obieg wody w rurkach do każdego pokoju wg własnego uznania. Temp. 24 stopnie w domu, to jakiś kosmos. Wyreguluj obiegi w podłogówce, ustaw 22,5 stopnia, a i tak zobaczysz, ze będzie ciepło.
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 22-02-2020 o 18:12

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janko. Zobacz post
    Czytając forum i wątek, na 99% wybiorę Piec Buderus GB062-14v2 - a więc z modulacją już od 2,0kW i mocy nominalnej 14kW.
    Będę musiał zrewidować to stwierdzenie, gdyż dowiedziałem się, że jest to stary i niedostępny już model. Zaproponowano mi:
    GB122i-15TH

    Czytając parametry techniczne wydaje się super: modulacja już od 1,9kW do 16,2kW, a w dodatku moc c.w.u. = aż 25kW !!!

    Czy ktoś ma ten piec i mógłby się wypowiedzieć, czy warto go nabyć? I czy moc 25kW na c.w.u. to fakt? Bo tę informację znalazłem tylko w jednym miejscu - cenniku Buderusa, gdzie indziej nie ma podanego tego parametru.

    Dziękuję za wypowiedź dotyczącą sprzęgła - rozumiem, że jest ono zbędne w moim przypadku.

    Proszę jeszcze o doprecyzowanie sterowania mocą pieca (utrzymywaniem go na jak najniższym parametrze mocy) - w jaki sposób to się odbywa w praktyce?
    Ktoś tutaj na początku wątku (kilka lat temu) napisał, że steruje mocą kotła i ogranicza ją do minimum, a jak okaże się, że piec nie wydala grzejąc 24h na dobę - to podnosi moc ręcznie. Rozmawiałem z instalatorem i powiedział, że użytkownik nie ma dostępu do sterowania mocą pieca (zabezpieczone hasłem tylko dla instalatora + konieczne dodatkowe narzędzia).
    Więc jak to faktycznie jest?
    Czy wystarczy np. sterowanie temp. wody (jak to zaproponował powyżej Misterhajt)? Czy wtedy piec będzie próbował zejść do jak najmniejszej mocy?
    Ostatnio edytowane przez Janko. ; 25-02-2020 o 11:45

  12. #132

    Domyślnie

    Janko również myślę teraz nad wyborem kotła i poczytałem trochę o buderusach i oto co wywnioskowałem:
    GB062 miał mocną pompę (jaką pompę ma kocioł można wywnioskować z wykresów z instrukcji instalacji kotła), jeśli bierzesz pod uwagę napędzanie 17 obiegów podłogówki pompą z kotła to wiedz że GB122i ma słabszą pompę oraz nie ma chyba możliwości podłączenia dodatkowej pompy za sprzęgłem oraz czujnika temp. sprzęgła bezpośrednio do kotła, więc jak pompa w kotle nie da rady to chyba będziesz musiał trochę więcej kombinować przy podłączaniu sprzęgła (może ktoś podpowie czy dobrze myślę iż w takim przypadku pompa za sprzęgłem jest włączona na stałe przez cały sezon grzewczy czy podłącza się to pod jakiś sterownik?).
    Kocioł GB072 ma jeszcze słabszą pompę od GB122i ale jeśli dobrze czytam instrukcję to ma możliwość wpięcia czujnika temp.sprzęgła i dodatkowej pompy bezpośrednio do kotła dlatego myślę nad tym kotłem.

  13. #133

    Domyślnie

    potoczny - dzięki za zabranie głosu.
    Jednak z tego co rozmawiałem z instalatorem - to nie ma żadnego problemu z podłączeniem sprzęgła do do GB122i i w dodatku pompa za sprzęgłem może otrzymywać sterowanie z pieca i będzie włączać się tylko jak pracuje pompa w piecu. O to właśnie dopytywałem wczoraj i taką mam odpowiedź.
    Tylko, że ten sam instalator mocna zaleca sprzęgło... tzn. jak nie chcę to on owszem zrobi bez, ale nie bierze odpowiedzialności.
    Acha i stwierdził, że ten GB122i - to całkiem dobry model, że obecnie montuje go u większości klientów (wcześniej polecał GB072).

  14. #134
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janko. Zobacz post

    Proszę jeszcze o doprecyzowanie sterowania mocą pieca (utrzymywaniem go na jak najniższym parametrze mocy) - w jaki sposób to się odbywa w praktyce?
    [...]
    Czy wystarczy np. sterowanie temp. wody (jak to zaproponował powyżej Misterhajt)? Czy wtedy piec będzie próbował zejść do jak najmniejszej mocy?
    Nie wiem jak w nowszych modelach, ale w tym tytułowym i innych podobnych, obsługiwanych za pomocą sterownika RC-300, sterowanie mocą pieca odbywa się poprzez ustawienie max. temp. zasilania. Najniższa wartość to 30*C i wtedy piec pracuje z najniższą możliwą mocą.
    U mnie przy podłogówce góra -dół i 150m2 powierzchni domu, pompa pieca chodzi na wartości 3 (na bodajże 5 możliwych) i zupełnie wystarcza do zasilania całego domu. Sprzęgło jest bez sensu.
    Oczywiście ustawienie max. temp. zasilania reguluje mocą całego pieca, ale tylko w trybie P.moc.(tak się nazywa ten tryb na RC-300). W innych trybach piec się częściej włącza i wyłącza, a tutaj pracuje dłuuugo, bo wolniej podgrzewa wodę z uwagi na zredukowaną moc.
    EDIT:
    Istotną rzeczą jest umiejscowienie pieca i rozdzielni. U mnie kotłownia jest centralnie pośrodku budynku. W przypadku, gdzie kotłownia jest gdzieś całkiem z boku, to być może, że pompa pieca będzie miała problem z zasileniem najdalszych obiegów.
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 27-02-2020 o 18:06

  15. #135

    Domyślnie

    Przymierzam się również do zakupu kotła Buderus, lecz waham się pomiędzy modelem GB072v2 14kW a GB122i 15kW.
    Model GB1122i ma lepszą modulację, ale ma aluminiowy wymiennik ciepła o którym czytałem, że jest trudny w czyszczeniu, natomiast model GB072v2 ma wymiennik ze stali nierdzewnej ( nie jestem tego pewny, poprzedni model miał taki wymiennik).

    Mam do ogrzania powierzchnię 148 m2, wszędzie jest podłogówka, dwa rozdzielacze parter i piętro. Dodatkowa opcjonalnie dogrzewany garaż 35 m2.

    Wynik ze strony ciepłowłaściwe wynosi 6,1kW, dlatego wydaje mi się, że piec z niższą modulacją byłby lepszy, ale troche zniechęca mnie ten wymiennik ciepła.

  16. #136

    Domyślnie

    Mam problem ze swoim 062, 2 miesiące po gwarancji....
    Cieknie mi woda z tego szarego korka/nakrętki na korpusie pompy. Wczoraj wieczorem leciało ciurkiem że ciśnienie spadło poniżej 1bar.
    Dzisiaj rano już nieco mniej ale dalej woda z niego wycieka po kropelce.
    Jakiś pomysł czy tylko serwis coś doradzi?

  17. #137

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony