dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 137

Temat: Buderus GB 062 14KW v2 - czy ogrzeje dom 160m2? Ogrzewanie podłogowe.

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Kocioł zalewasz raz na uruchomienie i potem ta woda moze być latami.
    Tego nie rozumiem. Czyli jeżeli napełnię nowy kocioł wodą, to ta woda tam w nim nie wymienia się na nową? Nie ma dopływu świeżej wody?
    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Więc miejsce podpięcia nie ma dużego znaczenia. Zawsze masz możliwość odcięcia zmiękczacza - w moim viessmanie wystarczy jeden ruch ręka i woda omija zmiękczacz (jest to funkcjonalność zmiękczacza a nie zaworów )
    To rozumiem.
    Tylko nie rozumiem tego pierwszego

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał wukazetka Zobacz post
    Mnie to bardziej interesuje, czy ten GB 062 14KW v2 jest tak dobry, jak Ty to opisałeś Adam626?
    Panie BrodowskiG - potwierdzi Pan, ze to jest dobry kocioł?
    Adam, nie miej mi za złe tego pytania. Po prostu MUSZĘ się upewnić.
    to sie okaże po kilku latach, wymiennik jest nowy ale wyglada dobrze, Buderus jest marką premium.

  3. #23

    Domyślnie

    Panie BrodowskiG - dla Pana też
    Dzięki chłopaki - przekonaliście mnie do zakupu tego kotła i proszę, już nic więcej nie piszcie w tym temacie, bo ja chcę słyszeć tylko takie właśnie opinie!
    Nie przyprawiajcie mnie o palpitacje serca

  4. #24

    Domyślnie

    u mnie to wyglada tak - temperatura na kotle 29,9C zaś spaliny 27,3Cczyli niemal temperatura pokojowa.
    Te spaliny nagrzewają jeszce powietrze nabierane do kotłą z podwórka - przy 0C na podwórku dolot powietrza do spalania ma 22,3 stopnie.
    Zaś 26,6C ma temperatura wody na powrocie z podłogi.

    Sprawność pewnie około 110%
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170202_211238.jpg
Wyświetleń:	348
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	380540  

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał wukazetka Zobacz post
    Tego nie rozumiem. Czyli jeżeli napełnię nowy kocioł wodą, to ta woda tam w nim nie wymienia się na nową? Nie ma dopływu świeżej wody?
    Nie ma.
    Woda w podłogówce w kółko krąży ta sama. Jest ona zamknięta w obiegu i nie ma potrzeby jej wymiany czy uzupełniania. no może raz na rok trzeba coś dolać ale z tego co widzę to nie są duże ilości - moze litr.

    Buderus jest dobrą marką ja jestem zadowolony z wyboru. W rodzinie mamy 3 kotły kupione na przestrzeni około 18 lat (G124x, gb142 i GB072) i każdy kocioł działa, nikt z nas nie miał awarii więc moge polecić ta markę.

    Jeśli juz mamy wybrany kocioł to pamiętaj aby zrobić 100% ogrzewania podłogowego, bez kaloryferów, bez sprzęgieł, mieszaczy etc. Zwykła podłogówka podpięta wprost do kotła przez rozdzielacze (bez pomp)

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Adam jak chcesz sprawdzac zapchanie wymiennika to Tobie wystarczy U rurka

  7. #27

    Domyślnie

    a taki pomiar temp spalin nie wystarczy?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    zmienisz temp na kotle to i temp spalin sie zmieni, moc tez wplywa. dokumentacja podaje kryterium ciśnienia, 3 lata to sporo, czyscilem junkersa z identycznym wymiennikiem to po krotszym okresie wyciągnąłem garść brudu

  9. #29

    Domyślnie

    wyczyścilem właśnie komin - wycyzstkę. Różne syfy tam były muchy robaki zgniłe owady. Być może taki sam syfek leci do spalania do komory. Przydałby się filtr powietrza do spalania.

    Moj kocioł przepalił 2700m3. Czyścić?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał wukazetka Zobacz post
    Dzięki chłopaki - przekonaliście mnie do zakupu tego kotła
    cieszę się że mogliśmy jakoś pomoc.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    3 sezony na 99 proc tak, teraz to mozesz poczekac do marca kwietnia, jak chcesz się pobawic to sam zrobisz u rurke, silikonowy wezyk i miarka

    PS im rzadziej sie czysci tym ciężej doczyścić
    Ostatnio edytowane przez BrodowskiG ; 02-02-2017 o 23:18

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    zmiękczoną wodą nie zalewa się instalacji, jest korozyjna !
    Witam ponownie. Wrócę jeszcze do tego tematu, bo chyba nie do końca zrozumiałam to zdanie.
    W tym tygodniu hydraulicy podłączają mi piec, zasobnik i zmiękczacz wody oraz nastąpi pierwsze podłączenie wody z wodociągów do całej instalacji. Co znaczy, że nie mogę zalać instalacji zmiękczoną wodą? Nie mogę w te rurki od ogrzewania podłogowego wpuścić zmiękczonej wody, czy jak? Bardzo proszę o wyjaśnienie krok po kroku, kiedy mam zacząć korzystać ze zmiękczonej wody?

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał wukazetka Zobacz post
    Witam ponownie. Wrócę jeszcze do tego tematu, bo chyba nie do końca zrozumiałam to zdanie.
    W tym tygodniu hydraulicy podłączają mi piec, zasobnik i zmiękczacz wody oraz nastąpi pierwsze podłączenie wody z wodociągów do całej instalacji. Co znaczy, że nie mogę zalać instalacji zmiękczoną wodą? Nie mogę w te rurki od ogrzewania podłogowego wpuścić zmiękczonej wody, czy jak? Bardzo proszę o wyjaśnienie krok po kroku, kiedy mam zacząć korzystać ze zmiękczonej wody?
    zmiekczona wode mozesz uzywac do prania i gotowania i tyle. w instalacji nie wpowinno się z twardościa schodzić poniżej jakiś 5 stopni niemieckich,może pomieszać zmiękczoną i sieciową, jak chcesz mieć czystą wodę w rurach to daj srodek ochronny, zabezpieczy przed korozją i powstawaniem osadów. do podłogówki daje się srodek biobójczy. taka miekka woda chyba ma zmienione PH. do picia też się nie nadaje, bo jest pozbawiona minerałów.

  14. #34

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Witam,
    Pozwolę podpiąć się pod temat, bo mam podobny problem. Buduję dom 153m2 uzytkowej/180m2 łącznej powierzchni, piętro, 100% podłogówka, 15cm styropian elewacja, 2 łazienki. Zdecydowałem się na kocioł GB062v2 14kW + zbiornik 140l., ale wykonawca twierdzi, że może być za mały i proponuje ok. 19-20kW lub model 24kW. Jakie jest Wasze zdanie/doświadczenie w tym temacie? Według moich wyliczeń budynek ma zapotrzebowanie na ok. 12-15kW.

  16. #36

    Domyślnie

    Ja też się podłączę.

    Witam!

    Mam 130m2, ok 25m2 to podłogówka. Ściany 25cm porotherm + 12cm styro, podłoga 8cm styro i dach będzie 20cm piany.

    Mam ofertę na kit Buderusa GB072 14kw + s/120 + RC300 + czujniki za 7100, GB 062 14kw + s/120 + RC300 + czujniki za 6500 lub samodzielnie dobierane GB 062 14kw + Biawar LINDO 150l + RC300 + czujniki za ok. 6200. Chyba najbardziej skłaniałbym się ku ostatniej opcji ze względu na cenę i większy zbiornik (rodzina 2+3, może kiedyś więcej), ale zastanawiam się czy ten zbiornik z kitu nie będzie lepszy?

    Czy to jest dobre ogrzewanie do mojego segmentu?

  17. #37

    Domyślnie

    GB062 na niższą moc minimalną więc to jego przewaga.
    Ja bym brał zbiornik fabryczny buderusa. Wprawdzie mam mały bojlerek NIBE Biawar i to jest dobry produkt ale buderus to trwałość na wiele lat. W mojej rodzinie mamy 3 buderusy najstarszy ma około 17 lat i zero awarii bojlera czy kotła.
    Najlepiej by wziać GB062 ze zbiornikiem Buderusa. Większy zbiornik większy komfort, ja mam SU-160.

    Odnośnie podłogówki to bład ze tylko 25m2 bo powinno byc 130m2 podłogówki

  18. #38

    Domyślnie

    Segment deweloperski, już za późno na zmiany niestety. Zestaw o którym piszesz mogę mieć z netu za ok. 7500, plus komin i instalacja pewnie ze 2-3kpln. Czyli zamknę się w ok. 12kpln + grzejniki. Zacząłem się jednak zastanawiać nad Immergas 12kw, z zasobnikiem, pogodówką i kominem mogę mieć za 6300 + instalacja. Czyli jakby nie patrzyć ze 2kpln mniej. No i bądź tu mądry.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    @emjot11 A jakby tak Junkers Smart 14-5C + zasobnik. Powinien wyjść taniej niż Buderus, a kocioł bardzo podobny (moim zdaniem lepszy niż Immergas).
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    GB062 na niższą moc minimalną więc to jego przewaga.
    Ja bym brał zbiornik fabryczny buderusa. Wprawdzie mam mały bojlerek NIBE Biawar i to jest dobry produkt ale buderus to trwałość na wiele lat. W mojej rodzinie mamy 3 buderusy najstarszy ma około 17 lat i zero awarii bojlera czy kotła.
    Najlepiej by wziać GB062 ze zbiornikiem Buderusa. Większy zbiornik większy komfort, ja mam SU-160.

    Odnośnie podłogówki to bład ze tylko 25m2 bo powinno byc 130m2 podłogówki
    Adam626
    Rozumiem, że masz Buderusa GB062 14kW z zasobnikiem Su-160 - jak sie sprawuje ile czasu nagrzewa się zasobnik.
    Chce nabyć taki zestaw to mi odradzają, że kocioł nie wydoli na taki zasobnik... i notorycznie chcą sprzedać GB07214KW bo ma booster do C.W.U bądź najlepiej 20kW.
    W sumie to nawet w sieci jak jest zestaw GB062 to tylko z zasobnikiem Su-100 bodajże.

    Tez skłaniałbym się ku gb062 bo ma niższa modulacje od 2.0 natomiast GB072 start ma od 2.9

    Więc już nie wiem jaki zestaw wybrać - doradzi ktoś coś

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony