dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie siatka z Castoramy ?

    Cześć
    Proszę o info jeśli ktoś ma albo się z tym stykał : Siatka z Castoramy po 15 m bieżących z rolce, 1,5 m wysokości, powlekana, grubość z powleczeniem ~2,7 mm. Koszt to 87 zł za taką rolkę. Czyli po jakieś 5,8 zł za metr siatki ( cena b.dobra ). Będzie między posesjami, nie od ulicy, nie narażona na kaleczenie, czy gryzienie psów ( wiem, wiem czytałem te wątki ... ). Poradzacie kupić coś takiego, czy nie
    Proszę o jakieś doświadczenia / przemyślenia.
    Dzięki i pozdrawiam, Majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Nie wiem czy to ta sama siatka, ale znajomy chciał kupić niedawno siatkę w markecie i striwrdził, że jest tania, ale drut jest bardzo symboliczny... Nie kupił.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Tak, drut za gruby nie jest, na moje oko 2,3 - 2,4 mm. Może dodam tylko, że to siatka o oczkach prostokątnych, z informacji od sprzedawcy nie jest do naciągania bo już jest docelowo rozpięta ( tylko zwinięta w rulon ), mocuje się poprzez dostawienie do słupka i tylko lekkie naciągnięcie. Jednakże, jako siatka między posesjami, wygląda atrakcyjnie. Dlatego właśnie pytam o opinie.
    Dzięki Rafałek
    Majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Mam jeszcze sąsiada który przy siatce powlekanej (nie znam źródła jej pochodzenia) dołożył dodatkowo od środka pas zwykłego ocynku bo mu powlekaną pies niszczył... - robiły się takie wybrzuszenia w miejscach gdzie na nią napierał, czy przerwał nie kojarzę...

  5. #5

    Domyślnie

    Kupiłem taką siatkę rok temu - zgrzewana o oczkach 10x10 cm tyle, że była w rokach 25 m. Tą siatke robi dla Castoramy Beakert tyle, z cieńszego drutu (2,2 dla Castoramy, 2,5 dla siebie). Siatka stoi, po zimie nic się nie wydarzyło. Łatwo taką siatkę się wiesza, bo nie potrzeba drutu naciągowego, a ew nierówności naciąga się wyginając kampinosy w oczkach. Wygląda super.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinU
    Kupiłem taką siatkę rok temu - zgrzewana o oczkach 10x10 cm tyle, że była w rokach 25 m. Tą siatke robi dla Castoramy Beakert tyle, z cieńszego drutu (2,2 dla Castoramy, 2,5 dla siebie). Siatka stoi, po zimie nic się nie wydarzyło. Łatwo taką siatkę się wiesza, bo nie potrzeba drutu naciągowego, a ew nierówności naciąga się wyginając kampinosy w oczkach. Wygląda super.
    Początkowo w rozmowie miałem na myśli inną siatkę - Tradycyjną z plastikowym powlekaniem i o takiej mówiłem.

    Co się tyczy siatki zgrzewanej... mamy taką ogrodzone ogródki działkowe (obecne, tam gdzie mieszkamy). Jest to siatka nie robiona dla marketu i mam (nie jestem w tym osądzie odosobniony) dość negatywną opinię.
    Syatka puszcza na zgrzewach, często się przerywa. Działki graniczą z lasem i ostatnio dziki ją nam w kilku miejscach przerwały. Mam nadzieję że siatka opisnan przez Marcina będzie lepsza.

    Teraz ogólnie. Warto przed takim wyborem zastanowić się na jakie uszkodzenia może być narażona siatka, bo dla jednego może być wystarczająca, a dla innego będzie to strata pieniędzy.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Marcin : dzięki za odpowiedź. Nie masz problemów, że coś rdzewieje, albo tego typu problemy ?
    Po prostu chodzi mi o ogólne wrażenie, jest ok ?
    Majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  8. #8

    Domyślnie

    Nie zrobiłem jeszcze szczegółowej inspekcji oczko-po-oczku po zimie, ale na pierwszy rzut oka jest OK. W jednym miejscu tlko wyglada jakby sie naciąg obluzował u dołu, ale powyginam kampinosy i powinno być OK. Moje ogólne wrażenie - bradzo dobre. Jak na kasę którą wydałem na ten płot to wręcz rewelacyjne (1000 m działka ogrodzona z 3 stron za 2500 zł - cena razem ze słupkami Beakert).
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  9. #9

    Domyślnie



    Tak wygląda ta siatka od frontu.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  10. #10

    Domyślnie

    A dawałeś jakąś podmurówkę? czy słupki prosto w grunt zalane betonem?
    Czy podmurówka systemowa bekaerta?

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Olałem podmurówkę - słupki wprost do dziury w ziemi i zalałem betonem. Cena za mb to około 30 zł (wysokość 1,5m, cena ze słupkami i betonem bez robocizny).

    W zależności od miejsca (skośność terenu) siatka jest albo ponad gruntem (max około 30 cm) albo wkopana w grunt (max około 20 cm). Od frontu (na zdjęciu) jest wkopana jakieś 5-10 cm.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Po przemyśleniach nocnych, jednak odpuszczę sobie ta siatkę. Opinie z Forum i innych źródeł nie są zachęcające. Tylko cena jest fajna i sposób montażu prosty, ale jakość może być w nawet krótkim czasie niewystarczająca ...
    Zdecyduje sie na "normalną" ocynkowaną nie powlekaną.
    Ale dzięki za opinie.
    Pozdrawiam, Majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  14. #14

    Domyślnie

    Majki żeby nie było niejasności - siatka z Castorsamy jest ocynkowana i powlekana PCV. Moim zdaniem zapłacisz więcej za siatkę porównywalnej jakości i gorzej wyglądającą. Ale Twój wybór. Pogadamy z 5 lat - dam znać jak wygląda moja
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Marcin - ja osobiście miałbym wątpliwości do jakości zgrzewów. Nasza na działkach puszcza w tych miejscach .
    Co do warstwy tworzywa na powlekaniu - zauważyłem u sąsiada, że zaczyna matowieć - czy to nie początek odbarwiania?

  16. #16

    Domyślnie

    Jak dotąd nic nie zauważyłem. Co do matowienia to się nie wypowiem - wydaje mi się matowa od początku

    Pytanie czy inna siatka będzie wytrzymalsza. Pewnie oryginalny Bekaert byłby (faktycznie zgrzewy są trochę inaczej robione), tyle że kosztuje x5.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  17. #17

    Domyślnie

    Nie kupujcie tego badziewia z Castoramy. Kupiłem taką siatkę gdy rozpoczynałem budowę. Zwykła (klasyczne oczka), powlekana. Kupiłem bo była tania. Przy ogradzaniu działki gdy trochę mocniej pociągnąłem to ją odkształcałem jak tylko chciałem- wszerz i wzdłuż. Ten drucik z którego była zrobiona to chyba ciut grubszy od drutu wiązałkowego... Fakt, że miałem ją tylko tydzień bo mi ukradli, ale nawet nie za bardzo jej żałowałem. Następnym razem, gdybym miał skorzystać z siatki to na pewno kupię grubą i ocynkowaną. Ten drut na niej jest chyba jakiś hartowany. Możesz ją ciągnąć we wszystkie strony a ona się nie odkształca.

  18. #18

    Domyślnie

    MarcinU, "walnąłeś" takie szerokalne zdjęcie, że trzeba teraz przewijać o metr napisy w poziomie...

  19. #19

    Domyślnie

    Zjęcie w wysokiej rozdzielczości. Mogę zmniejszyć, ale jakość ucierpi.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar m@rek
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Ja wlasnie kupilem ale mam zamiar zastosowac ja jako tymczasowa, do czasu wyrosniecia zywoplotu. Ma chronic tylko pieska naszych sasiadow przed naszymi psami. Gdyby nie plot uczte mialy by niezgorsza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony