dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Drewniane drzwi wewnętrzne - Wrocław

    Witam,
    niebawem będę kończył wykończenie mieszkania i zastanawiał się nad kupnem drzwi wewnętrznych. Raczej zdecydowany jestem na zakup drzwi drewnianych (sosnowych), w związku z czym czy mógłby ktoś podzielić się opinią i polecić sprawdzoną firmę z Wrocławia. Wszelkie porady, sugestie i doświadczenia dotyczące posiadanych drzwi będą mile widziane.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Nic nie piszesz o tym ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na takie drzwi. Nie wiadomo czy szukać w propozycjach z marketu, czy też iść w stronę droższych firm.
    W markecie zazwyczaj masz skrzydło sosnowe na ościeżnicy prostej. Samo skrzydło będzie miało bardzo dużo sęków. Jednym to pasuje innych brzydzi.

    P.S. pamiętaj, że sosna jest bardzo miękkim drewnem i lubi pracować dość mocno (to wynika akurat z mojego doświadczenia). Jeśli zdecydujesz się na marketowe golasy do malowania, to licz się z tym że biały kolor może szybko pożółknąć od drewna sosnowego.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazwoj Zobacz post
    Nic nie piszesz o tym ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na takie drzwi. Nie wiadomo czy szukać w propozycjach z marketu, czy też iść w stronę droższych firm.
    W markecie zazwyczaj masz skrzydło sosnowe na ościeżnicy prostej. Samo skrzydło będzie miało bardzo dużo sęków. Jednym to pasuje innych brzydzi.

    P.S. pamiętaj, że sosna jest bardzo miękkim drewnem i lubi pracować dość mocno (to wynika akurat z mojego doświadczenia). Jeśli zdecydujesz się na marketowe golasy do malowania, to licz się z tym że biały kolor może szybko pożółknąć od drewna sosnowego.
    Marketowych golasów nie poszukuję. Nie określam widełek cenowych, po prostu szukam dobrego produktu (skrzydeł i ościeżnicy bezprzylgowej) w adekwatnej do jakości cenie.
    Ostatnio edytowane przez jasiu_q ; 07-02-2017 o 17:25

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Jeśli koniecznie mają to być drzwi drewniane to oszukaj formy Stolpaw. Dawno u mnie nikt ich nie zamawiał, ale z tego co było do tej pory to jakość odpowiadała cenie i na odwrót. Cena nie jest niska ale za to jakość wysoka.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A czy Stolpaw robi drzwi zewnętrzne bezprzylogowe? Bo jeśli mowa o zwykłych, to ja zdecydowanie stawiam na Cala (pewnie będzie droższy niż wspomniany Stolpaw) ale wg mnie to własnie ta firma kreuje dobre standardy a reszta z nich czerpie. Dla odmiany - trendy wyznaczał Urzędowski i dziś jest jeszcze droższy.
    Sporo dobrego mówi się też o Parmaxie ale tych bliżej nie znam.

    No i ta bezprzylgowość: wg mnie to pomyłka w naszym klimacie. To właśnie pod przylgą ukryta jest uszczelka, także z tego powodu często spotkać można drzwi z podwójną przylgą. .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Fin - mowa o wewnętrznych drzwiach . Stolpaw robi świetne drzwi np Stoltermy ale cena ich jest aż "za świetna" . A co do bezprzylgowych wewnętrznych - dla mnie różnica polega na tym, że trzeba do montażu wziąć kogoś kto się na swojej robocie zna. Partacz zostawi nierówne szczeliny i powie, że tak ma być bo drzwi są krzywe.
    Mazwoj dobrze pisze - bez określonej ceny możemy strzelać od 200zł do 2000zł za drzwi wewnętrzne. Pomóc można w konkretnym przypadku, bo rozważania co jest lepsze a co gorsze zawsze sprowadzą się do rozmowy o danym przedziale cenowym.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja kupiłem do domu letniskowego takie marketowo/allegrowe drzwi bezsęczne firmy Kornik. Potem malowałem je białym impregnatem. Nie oczekiwałem wiele, ale cięzko mi coś im zarzucić. Może są faktycznie niezłe, a może nie jestem wymagający. Są etstyczne i społniają swoją funkcję. Tylko i aż tyle.
    Do mieszkania kupiłem DRE okleinowane i po kilku latach eksploatacji w wielu miejscach na drzwiach i ościeżnicach okleina jest pozadzierana lub się odwarstwia.
    Teraz buduję dom i chyba wszędzie te same co w letniskowym, bo ta okleina to dla mnie porażka, a przy drewnianych nie ma tego problemu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #8

    Domyślnie

    Theme - Ceny drzwi Stolpaw są bardzo wysokie. Jakość w porządku, ale 1.5 tysiąca za jedne wewnętrzne to przesada. Podobną technologię, podobną jakość będziesz miał wybierając ramiakowe Erkado w okleinie Premium, Porty, czy wyższe półki Polskone.
    Daniellos - jaką okleinę miałeś?

  9. #9

    Domyślnie

    Daniellos - jaką okleinę miałeś?
    Teraz nie powiem, bo kupywałem je 10 lat temu. Może już się technologia poprawiła.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #10

    Domyślnie

    Wybierając drzwi, wybierz dobrą firmę i w niej dopłać na lepszą okleinę. Na rynku są kiepskie produkty, kiepskie firmy, nawet najlepszy producent drzwi okleinowych ma w swojej ofercie produkty, które są atrakcyjne ceną, wytrzymają krócej. Dopłacasz za lepszą okleinę, masz drzwi znacznie dłużej.

  11. #11

    Domyślnie

    My do mieszkania kupiliśmy drzwi z . Jak na razie jesteśmy zadowoleni, są chyba dostępne u nich na stronie i w sieciowych marketach budowlanych. Więc można obejrzeć w takiej castoramie i kupić na promocji online (my tak zrobiliśmy). Ale to oczywiście jeśli zależy ci na jak najniższej cenie.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 05-04-2017 o 16:02 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  12. #12

    Domyślnie

    Aktualne promocje na pomiary oraz montaż drzwi sprawdzisz dzwoniąc pod . Nie trzeba już odwiedzać biura stacjonarnego, to fachowcy stawią się na miejscu inwestycji z katalogami produktów, umową, usługą pomiaru.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 06-06-2023 o 11:35 Powód: Reklama

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony