dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Pralka - Miele a może AEG a może LG ?

    Liczę na Waszą pomoc.
    Kilka dni zajęło mi przeczytanie wszystkiego odnośnie pralek.
    I jestem głupszy niż byłem !
    Większość Forumowiczów poleca tańsze egzemplarze a paleta marek i producentów jest tak szeroka, że .....

    Moje wymagania są dość proste :
    - 1) mam do wydania od 3000,- do 3500,-
    - 2) zastanawiam się nad pralkami trzech producentów :

    Miele np model - WDA 111 WCS

    AEG np model - L8FEC68SP

    LG np model - FH4U1JBS2

    I tu potrzebna jest Wasza pomoc i Wasze opinie - może ktoś ma zdecydowane argumenty na ... nie lub na ... tak

    A może polecacie (odradzacie) inne modele tych marek ?
    Będę wdzięczny za każdą opinię .



    .

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bez względu jaka by to nie była pralka dla mnie zawsze najistotniejszym argumentem jest rozkręcany zespół piorący ( nie klejony czy spawany) tak by można było samemu bez problemu wymienić łożyska i simering po kilku latach użytkowania. Stanowczo przestrzegam przed zakupem pralki z klejonym zespołem piorącym. Aktualne produkcje są tak liche, że na gwarancji nawet serwis potrafi dwukrotnie wymienić cały zespół piorący a co po gwarancji. Koszt tego zespołu to 2/3 całkowitego kosztu zakupu pralki a tam samemu dwa łożyska i simering to koszt maks. 70 zł , kilka godzin pracy i dalej na kilka lat śmiga. Trzeba wskoczyć na forum ,,elektroda,, i tam poczytać kilka godzin, tam piszą z jakimi markami najwięcej jest kłopotów a z jakimi mniej - bo nie ma idealnej pralki. A w kwocie 3000 do 3.500 to można kupić dwie dobre pralki. Dwie dobre pralki ( oczywiście kupione jedna po drugiej) posłużą dwa razy dłużej niż jedna piękna z wyglądu a zarazem droga.

  3. #3

    Domyślnie

    .
    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post

    Bez względu jaka by to nie była pralka dla mnie zawsze najistotniejszym argumentem jest rozkręcany zespół piorący ( nie klejony czy spawany) tak by można było samemu bez problemu wymienić łożyska i simering po kilku latach użytkowania.
    Czyli zostaje mi LG

    - 1)
    Gwarancja na silnik - 10 lat

    - 2)
    Na forum Elektroda.pl znalazłem coś takiego :

    " 24 Sty 2017 19:26
    Na dzień dzisiejszy, oferta wymiennych łożysk stanowi firma Samsung, LG i Amica.
    Te firmy na dzień dzisiejszy mają we wszystkich swoich produktach łożyska wymienne, bez potrzeby wymiany kompletnego zespołu piorącego.
    Inne firmy (pozostałe na rynku wiodące) poszły w stronę drugą, czyli wymianę kompletnego zespołu piorącego. "

    OjStary
    .

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak Samsung ma wszystkie rozbieralne zespoły piorące. Z tą gwarancją na silnik w LG to ściema totalna bo pisze wyraźnie: gwarancji nie podlegają elementy zużywające się w toku procesu eksploatacji a więc szczotki silnika nie podlegają pomimo, że są elementem silnika. Żadne współczesne szczotki nie przeżyją tak długo więc to tylko chwyt reklamowy. Trzeba czytać uważnie warunki gwarancji bez pośpiechu. Powodzenia w wyborze pralki. Aha jeszcze jedno 7 kg załadunku to dla bardzo dużej rodziny bo nikt nie będzie zbierał prania przez cały tydzień a jeżeli już to pralka w ciągu okresu gwarancji będzie pracowała tylko przez 25% możliwości a chodzi szczególnie o to by wykorzystać ją maksymalnie w czasie gwarancyjnym i niech wyskoczy jakaś wada w tym okresie a nie po jego ukończeniu. Tak swoją drogą ja wybrałbym pralkę rodzimą t.j. składaną w kraju.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli pralka za 3000-3500 zł to tylko klasyczny model Miele. Wystarczy zobaczyć w sklepie: solidność, jakość wykonania, materiały, ciężar a ponadto własny serwis fabryczny i udokumentowana trwałość - 10 tys. godzin pracy, ca. 20 lat:

    https://www.miele.com/de/com/langleb...gkeit-3016.htm

  6. #6

    Domyślnie

    ja w 2004r kupiłam jakiś podstawowy model LG i służy mi do dziś. Ani razu nie było z nią problemów - raz tylko chusteczka do wyłapywania kolorów utknęła gdzieś w filtrze. kolejną tez kupię LG tylko większą ładowność bo ta moja obecna ma 5kg tylko i to już na tym etapie jest dla mnie za mało (4os rodzina)

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Martons

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    90-906
    Posty
    13

    Domyślnie

    U mnie też działa już od dłuższego czasu LG z silnikiem indukcyjnym i nie ma problemów. Kosztowała chyba niecałe 2000 zł.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martons Zobacz post
    U mnie też działa już od dłuższego czasu LG z silnikiem indukcyjnym i nie ma problemów. Kosztowała chyba niecałe 2000 zł.
    Trochę nie w temacie, ale ludzie nie pie... głupot! Co to jest silnik indukcyjny??? Znacie jakiś silnik elektryczny, który jest "nie-indukcyjny"!! Przestańcie szerzyć marketingowy bełkot i nowomowę techniczną. Następny wykształcony z wielkich ośrodków... i już któryś raz pada to stwierdzenie.
    W tym filmiku jest pokazane o co chodzi z tymi nowymi silnikami w pralkach https://www.youtube.com/watch?v=SWr5XSD4VVs. Stosuje to już każdy producent pralek. Lg wyróżnia się tylko tym, że bęben jest na jednym wale z silnikiem poprzez koło dwumasowe (coś jak w dieslach), inni producenci zostali jeszcze przy przełożeniu i pasku klinowym (choć może i to już się zmieniło)

    Tym co się tak zachwycacie to jest silnik bezszczotkowy sterowany falownikiem (inverter motor drive), konstrukcja, która 40 lat temu była w Polarze, a teraz przeżywa renesans. Jak się zaczną rozwalać te falowniki za grubą kasę to każdy zatęskni za głośniejszymi, mniej oszczędnymi, ale prostymi silnikami ze szczotkami...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    podbijam temat, bo stanęłam wobec tego samego problemu. Zakup pralki. Nie chce mi się robić doktoratu z silników, nie mam siły na elektrodę.
    Mam faworytów przedział cenowy do 3-3,5 tyś bo i tak mam zamiar wziąć na raty (inflacja ) a czy zapłacę miesięcznie 40 czy 60 zł to mi nie robi.
    Mam faworytów: Siemens z jednego powodu- ma tą klapkę do dokładania prania, jak się zapomni. Ale ludzie piszą, że serwis do d. a psuje się. Nie chcę problemów za klapkę.
    AEG, LG, Miele. Np AEG L8FEC68SP, Miele WDB 030 WCS Eco, LG Vivace F4WV710P1 lub pokrewna. Żadna nie ma klapki . A le która trwalsza, łatwiejsza w naprawie (coś tam ma się rozbierać) i ma lepszy serwis?

    Ktoś przerabiał ten temat??

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Siemens - miałem jakiś wypaśny model. Falownik do napędu silnika padł po 5 latach. Koszt taki że za tą cenę kupiłem tanią pralkę ktora spełnia moje wymagania. Za 5 lat wyrzucę z mniejszym żalem.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Używam Electroluxa z bębnem na 7kg wkładu EWF147540W ,spory przerób.. . Kupiona w grudniu 2012 właśnie trafiła go pierwsza awaria , w trybie serwisowym znalazłem info ,że skończyła się grzałka , koszt ok 100zł . Jutro wizyta w sklepie...

    Aeg to spółka córka Electrolux'a



    Addwash to przerost formy nad treścią , według mnie .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    no tak, piszcie dalej, niedługo kupię sobie taką ręczną Dlaczego to wszystko teraz się psuje? Mnie nie chodzi o kasę, ja po prostu nie mam czasu ani siły co kilka lat walczyć z pralką. Chcę kupić i mieć spokój.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    To chyba jednak już nie ma tak. To moja kosztowała coś koło 3500 zł. Zmywarka która zdechła rok później też chyba była z podobnej półki cenowej. Wysoka cena nie gwarantuje niezawodności. Gwarantuje różne fajne funkcje ale trwałość jest podobna jak tańszych modeli lub wręcz niższa bo konstrukcja bardziej skomplikowana.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Dokładnie , im mniej rzeczy do psucia tym lepiej ,
    Taki sprzęt nie jest i nie będzie wieczny . Nawet jak wywalisz w błoto z 5 tysi , to ona i tak się popsuje , a sama nie wrzuci prania i się nie włączy .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    No to chyba Miele zostaje? Bo te z mojego przedziału cenowego są właśnie prostsze (a i tak drogie) ale może solidna niemiecka jakość pozostała? Ej, czy to niemieckie?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Firma niby niemiecka


    Firma ma osiem fabryk w Niemczech i po jednej w Austrii, Czechach, Chinach i Rumunii. W roku finansowym 2015/16 zanotowała 3,71 mld EUR obrotów. Zatrudnia 19 tys. osób, w tym 10,5 tys. w Niemczech. Centrala znajduje się w Guetersloh w Westfalii.
    pralki będą robić od tego roku np w Polsce
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie chce ci e załamywać, ale najlepiej zrobisz jak kupisz pralkę za 1kzł . Sam tak zrobiłem. nie ma prawidłowości, że im droższa tym dłużej działa. Chyba ze załapiesz się na gwarancję 5 lat.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Temat jest mi bardzo bliski bo przymierzam się również do zakupu pralki.
    Tak sięgając pamięcią to było ich kilka
    Samsung - taki bardzo kolorowy, ładny , tańczył jak szalony. Po całej kotłowni. Nic nie było w stanie go utrzymać. Serwis się poddał , że ten typ tak ma. Poziomowanie i tym podobne sztuczki nic nie dawały. Panowie za którymś razem nawet doradzili , że jak chcę mieć spokój to mam sobie kupić …..Miele W trzecim roku jak kolejny raz Samsung wyrwał kabel z gniazdka właśnie tak zrobiłem.
    Kupiłem Miele. Modelu nie pamiętam ale coś było koło 5 kilo złotych. Używaliśmy w cztero osobowej rodzinie ok. 10 lat bezawaryjnie. Skończyło się tak , że zabrał mi ją Sąd i dał w spadku małżonce. Wiem od dzieciaków , że działa do dzisiaj.
    A ja? Lecząc rany nie za bardzo miałem wolne środki i kupiłem pralkę Candy marki Bianca. Też nie najtańszą ale jakość tego jest podła. Właśnie mijają dwa lata od zakupu. Działanie pralki nieobliczalne. A to wydłużała czas w nieskończoność, a to skończyła bez płukania, a to nie pobrała środka i tak dalej. Wymienione całe sterowanie, panowie byli dwa razy!!! Później wymieniona grzałka, ostatnio znowu coś wymienili ale nie było mnie przy tym w domu więc nie za bardzo wiem co
    Też już nie mam czasu na zabawę i wymianę badziewia co dwa lata. Jak ktoś lubi to czemu nie. Ja na dniach kupuję Miele

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    A jak ktoś lubi gwarancję i czekanie całymi dniami na serwis to podpowiem , że w Candy Polska trzeba zgłaszać na infolinii. Nie można bezpośrednio do serwisu. Na infolinii odbierają chyba osoby pochodzenia ukraińskiego , bo na pewno język polski nie jest ich ojczystym językiem, nie za bardzo potrafią zrozumieć co do nich się mówi i wychodzą takie kwiatki , że do mnie serwis na wymianę sterownika przyjeżdżał dwa razy bo nie mieli opisanej dokładnie usterki. Serwisu Miele nie znam bo nie miałem okazji przez dziesięć lat poznać

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bazujesz na tym co było ponad 10 lat. Wiele się niestety zmieniło
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony