dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Żelbeton - wycięcie rowków

    Witam,

    Czy jest ktoś w posiadaniu tajemnej wiedzy, jak wyciąć rowki w żelbetonie/betonie nie kurząc przy tym, albo w małym stopniu?
    Chciałbym to wykonać w zakresie swoich narzędzi tudzież flex-a (Bosch GWS 17-125) z tarczą diamentową (pełna bez przerw), ale zanurzenie tarczy w betonie i siwo w mieszkaniu.

    Myślałem o wypożyczeniu bruzdownicy + odkurzacza przemysłowego, ale nie jestem pewien czy to zda egzamin, a sam wydatek to też 140zł za komplet + tarcze, na 15-30 min pracy :|

    Może jakoś da się to wykonać "na mokro" jak przy cięciu płytek? tyle że nie w takiej ilości wody i druga kwestia narzędzia jakim jest flex - raczej nie przystosowany do takich prac - chyba że są jakieś " triki "
    A może są jakieś tarcze, które tak nie pylą przy cięciu?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    słabo to widzę, zwłaszcza w żelbetonie, a chciałbym mieć rowek o głębokości 2cm i szerokości 3cm..

  4. #4

    Domyślnie

    to tylko bruzdownica z odkurzaczem przemysłowym, ale takim z wyższej półki.
    oczywiście później i tak młotek i mesel, albo młot elektryczny


  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Może młotek elektryczny SDS w opcji kucia (bez obrotów) i z dłutem? Jeśli rowek niezbyt długi, to możesz też ponawiercać wiertłem i potem dokuć ręcznie.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    to tylko bruzdownica z odkurzaczem przemysłowym, ale takim z wyższej półki.
    oczywiście później i tak młotek i mesel, albo młot elektryczny
    Jeżeli chodzi o rozwiązanie bruzdownicy z odkruzaczem - to z wypożyczalni budowlanej mam zamiar
    - http://www.ramirent.pl/produkt_11.htm (odkurzacz)
    - http://www.ramirent.pl/produkt_118__..._35_ca_65a.htm (bruzdownica)

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Może młotek elektryczny SDS w opcji kucia (bez obrotów) i z dłutem? Jeśli rowek niezbyt długi, to możesz też ponawiercać wiertłem i potem dokuć ręcznie.
    Próbowałem opcje z dłudem SDS z opcją młotka tylko - nastukałem się co niemiara, a z pod dłuta iskry leciały, w efekcie tylko porysowałem podłogę, nawet ni dziury zrobiłem Myślałem o tym jak wspominasz z ponawiercaniem wiertłem 6 i później podkuwać, ale długość rowku ma mieć 3-4 metrów - sąsiedzi mnie znienawidzą

    No cóż - nie pozostaje jak wypożyczenie sprzętu i zrobienie raz , szybko i porządnie
    zastanawia mnie czy ten odkurzacz faktycznie pociągnie wszystko lub większość pyłu..

  7. #7

    Domyślnie

    bruzdownice i odkurzacz to bierz HILTI, ta bosha, czy hitachi moze nie dać rady


  8. #8

    Domyślnie

    Najlepiej zobacz sobie więcej infromacji na temat wycinania rowków czy bruzdowania betonu pod tym linkiem - świetnie to jest opis
    https://www.diamentowe.net.pl/fazowa...-diamentowymi/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony