dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie projekt WB3463 pracownia AGROBISP

    Proszę o wyrażenie opinii o tym projekcie;
    http://www.agrobisp.krakow.pl/cgi-bi...tem=222&usid=1

    funkcjonalność, koszty itp. W szczególności proszę o wyrażenie własnej opinii przez architektów zaglądających na forum.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  2. #2

    Domyślnie

    zrobiłabym przejście z garazu przez pomieszczenie gospodarcze (wszyscy znajomi tak radza - deszcz, śnieg, siaty z zakupami)
    zlikwidowałabym ściankę między holem a salonem, częśc od drzwi wc do salonu włączy się tym samym optycznie w przestrzeń salonu.
    jadalnia nie bardzo mi sie podoba bo jest odizolowana i mnie by sie tam nie chcialo siedziec- bez kontaktu z osoba ktora wychodzi poo cos do kuchni i bez kontaktu z dzieciakami ktore bawia sie w salonie
    moze polączyć kuchnie z jadalnią (będzie rodzinnie) i stamtad szerokie wejście do salonu jezeli planujesz polotwartą kuchnię.

    jestem zwolennikiem prostych i symetrycznych przestrzeni, w związku z tym
    - zrezygnowałabym z wypuszczenia okien w części jadalni na rzecz prostej ściany z oknem (to się nigdy nie znudzi)
    - zrezygnowałabym z podcienionego tarasu co powiększyłoby salon i uprościło bryłę budynku. jeżeli potrzebyjesz cienia na tarasie bo nie będzie drzew bardzo dobrze sprawdzają się markizy. poza tym nad tarasem masz zacieniający balkon.

    do piętra nie mam na razie uwag podaj strony świata, ciekawe jak miałoby się wpasowac.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam. Fajny domek. Podobają mi sie takie. Może parę zmian bym zrobiła. Ta jadalnia nie jest taka do końca zła. Bo troszkę ten salon widać a troszkę nie. I chyba o to chodzi. A pomiedzy kucnią a jadalnią można zrobić niską (ale na tyle wysoką żeby zasłaniała blaty w kuchni) ściankę przy zlewozmywaku. Osobę bedzie widać ale już bałaganiku nie. Brakuje mi spiżarni. Bardzo przydatna rzecz w domu. W bloku jest piwnica.... Przejście z garażu faktycznie dobry pomysł. Ja osobiście zrobiłam sobie pralnię na górze, tam gdzie sypialnie i gdzie szafy czy też garderoby. Nie uśmiecha mi się latać z "tonami " prania (dwoje dorosłych + bardzo brudzące się dziecko) po schodach. A poza tym jak ktoś sie wieczorem rozbiera do spania to z brydnym ciuchem musi lecieć na dół co by go wrzucić do "brudów" Chyba że, kosz w górnej łazience, ale znowu sam (ten kosz) na dół do pralni nie zejdzie... A i jeszcze jedno ... Ten zadaszony taras. Ja jestem jak najbardziej za tym żeby go zostawić. Powiedzmy tak... Lato, leje jak nie wiem co,a jednocześnie cieplutko i przyjemnie i wy na tarasiku ... po daszkiem ... a wszystko pachnie wspaniale. Ja specjanie zmniejszyłam sobie kucnię żeby tylko wykroić kawałek zadaszonego tarasu.
    Także widzisz łatwo mieć nie będziesz z tymi opiniamii . Co kraj to obyczaj. Ale zawsze można z całosci wybrać coś dla siebie . Miłego główkowania.

    Pozdrawiam Agi od Jaro

    Pozdrawiam Agi od Jaro

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    fajny projekt - nie mam uwag,jeśli tylko nie obawiacie się mieć wszystkich sypialni na górze (osobiście wolę parterówki lub przynajmniej jedną sypialnię na dole dla starszych czy dla tych,którzy mogą mieć problemy z bieganiem po schodach).
    Co do pralni - można zrobić zsyp na bieliznę,a pralnia powinna być na dole - wieszanie w ogrodzie przez pół roku na suszarce,a nie w domu.
    Co do przejścia z garażu - ja specjalnie zrezygnowałam ze względów bezpieczeństwa - musiałabym mieć 2 pary antywłamaniowych drzwi i na pewno nie pilnowałabym,by je za każdym razem zamykać.Do tego przenikanie zapachów - brr.Choć tutaj akurat była by śluza w postaci pomieszczenia gospodarczego,ale jest to niepotrzebne ze względu na zadaszenie nad wejściem - też takie mam i bardzo lubię takie rozwiązania - zerknijcie na mój domek w temacie nowoczesne domy - inspiracje - wkleiłam go właśnie.
    Obłożyłabym słup klinkierem,okna bez zmian,poza ryzalitem przy jadalni - zrezygnowała bym z niego i dała bym duże zwykłe okno,nawet nie balkonowe.Ściankę w kuchni też bym zostawiła - podoba mi się taki układ - albo może ściankę nie do samej góry - przy nowoczesnym wystroju wnętrz fajnie by to wyglądało - taki rodzaj baru,ale bez hockerów od strony jadalni Powodzenia w budowaniu
    p.s. nie wiem,czy nie pokusiła bym się o okno przy jadalni.I zmieniła bym stylistykę wykończenia tarasu i balustrad - dała bym drewnianą,klasyczną.Jak ten domek.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie uwagi. Dom usytuowany względem kierunków świata będzie tak, że przechodzą one po przekątnej i garaż to pln-wsch, salon, jadalnia pld-zach. A nasza koncepcja jest taka:
    likwidacja wykuszu w jadalni i zamiana na okno, przesunięcie okna w kuchni tak żeby było bardziej centralnie (będzie to moim zdaniem lepiej wyglądało z oknem jadalni), drzwi do garażu z wnętrza domu nie będziemy robić (przejście z zakupami pod zadaszeniem), zadaszonego tarasu nie likwidujemy ze względu na usytuowanie domu; będzie on od strony południowo zachodniej dość dobrze nasłoneczniony przez cały dzień. Ponadto jesteśmy zwolennikami odizolowanej kuchni od części dziennej, więc pozostanie ona zamknięta. Góry nie zmieniamy.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Darpiot
    czyli myślimy tak samo o tym domu - fajnie i jeszcze raz powodzenia - mimi

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    Darpiot
    czyli myślimy tak samo o tym domu - fajnie i jeszcze raz powodzenia - mimi
    Właśnie dzisiaj całkiem przypadkowo wypatrzyłem ten dom w stanie surowym zamkniętym z drogi ok. 5km od miejsca mojego zamieszkania. Nie oparłem się chęci zakłocenia spokoju dnia inwestorowi i... miły człowiek pokazał nam dom, wszystkie przeróbki, a to:
    1. otwarta kuchnia na jadalnię (niespecjalnie mi się to podobało)
    2. schody otwarte na salon (niespecjalnie mi się to podobało)
    3. powiększony taras o ok.1m (nawet fajnie)
    4. poszerzony korytarz na poddaszu kosztem pokoi ( )
    5. słupy podporowe podcień betonowe (chyba zrobię tak samo)
    6. obniżony parter z 2,7 na 2,55m ( za nisko moim zdaniem)
    7. podniesiona ścianka kolankowa o 1 pustak na 1,2m (zrobię tak samo)
    8. zamiana wysokiego okna w salonie na zwykłe (zrobię tak samo tylko szersze)

    I uwagi inwestora;
    1. zadaszenie podcienia jest stanowczo za nisko (wysokim osobom wchodzącym po schodach frontowych może powodować nabijanie guzów)
    2. błąd ze zrobieniem tego wykusza w jadalni, nie wygląda to ładnie "on-line" (ja go nie zrobię)

    No i co dla mnie bardzo istotne jako że jesteśmy 3 os. rodziną; dom sprawia wrażenie mniejszego niż wynika z opisu biura. Generalnie bardzo zgrabny z dobrze rozplanowaną strefą dzienną i gospodarczą.

    Zrobiłem zdjęcia domku, gdyby ewentualnie jakiś ewentualny przyszły inwestor był zainteresowany to zamieszczę na jakiejś stronce.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony