dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Właśnie zauważyłem, że na forum są 3 kategorie uczestników:

    1. Tacy co to dopiero myślą o budowie domu i zadają rozczulająco podstawowe pytania na które już setki razy padły odpowiedzi.

    2. Tacy co to już zaczęli, ale ich domy dopiero z mozołem dźwigają się z ziemi.

    3. Tacy co już zbudowali i teraz malują, sprzątają, przykręcają i się przeprowadzają.

    Ci pierwsi nie spieszą się, skaczą z tematu na temat i mają bardzo radykalne poglądy.

    Ci drudzy zapisali się już do różnych stronnictw (Liga Polskiego Styropianu, Unia Wełniana ,itd...) ale raczej nie narzucają się ze swymi poglądami. Są obecni na forum ale tak jakoś skromnie na boczku, czekają na swoją kolej.

    Ci trzeci na forum wpadają z jęzorami na wierzchu, żeby opisać w jednym akapicie 10 spraw i uciekają. Wszystko liczą w dniach (szczególnie im bliżej do zimy), sprawy ogólnobudowlane obchodzą już ich średnio i raczej nie mieszają sie w dyskusje pierwszych i drugich, a jak już to z takim jakimś dostojeństwem i luzem.

    No właśnie. A gdzie są ci co już wybudowali !?
    Wybudowali i mają teraz forum w nosie ? Pewno tak !
    A to znaczy, że ci którzy w tym roku kończą w przyszłym znikną z forum, a my (średniaki) będziemy musieli zająć ich miejsce.

    Zupełnie jak w Królu Lwie

    Jasiu

  2. #2

    Domyślnie

    A gdzie są ci co już wybudowali !?
    Jestem! Obecny!
    Pozdrawiam.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ooo!!!!

    I jak to jest jak już jest po wszystkim ?
    Ja się czuje jakbym wsiadł do bobsleja, a przedemną rok szaleńczej jazdy i diabli wiedzą co będzie na mecie.

    Właśnie niezbędne papiery (te co stale muszę mieć ze sobą) staram sie upchnąć w jednej aktówce, do kierownika budowy dzwonię częściej niż do żony i rozpaczliwie próbuje zapanować na setkami pierdół, które muszę kupić i dostarczyć w odpowiednim czasie na budowe i to tak żeby mi się budżet nie skończył na fundamencie.

    A w pracy tak się już opieprzam, że gdybym nie to, że sam jestem szefem to już bym wyleciał.

    A to dopiero 10 dzień budowy !!!
    Jasiu

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Jasiu, bardzo radykalny ten Twój podział.

  5. #5

    Domyślnie

    Czujesz się jak po wysiadce z huśtawki. Gros wydatków jest po zamieszkaniu ale na szczęście można je robić pomalutku.
    jedna teczka na papierki Ci nie wystarczy: ja uskładałem 5!!

    Na szczęście własny dom znakomicie koi nerwy. Siedząc sobie wieczorami przy komiku czuję się jak delikwent co po szaleńczej jeździe na zjeżdzalni plusnął do spokojnego basenu i otrzepawszy się z lekka siedzi w nim i przygląda się następnym co jadą ...

    Nie martw się. TO SIĘ PRZEŻYWA!

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Podział jak podział.

    Przyszedł mi do głowy jak zauważyłem, że od czasu jak zacząłem działać, coraz mniej interesują mnie wątki "początkujących": co lepsze...? z czego...? - ja juz wybrałem, dla mnie dyskusja jest skończona, a nie bardzo mogę sobie pogadać ze "starymi", bo co ich już obchodzą jakieś ławy czy szalunki, a mi do palenia w kominku brakuje jeszcze ze 100 lat !!!

    Zupełnie jak w przedszkolu
    Co roku starszaki gdzieś znikają, i przychodzą nowi....

    No ale juz poznałem jednego byłego_starszaka, co czasem do nas zagląda

  7. #7

    Domyślnie

    Jasiu z tą pracę to muszę ci przyznać rację !!!!!

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Jasiu, zarejestrowałeś się 1 dzień później niż ja, ale Twoja przewaga tkwi w tym, że zrobiłeś to zanim zacząłeś budować. Ja wszedłem do forum niestety dopiero 30 dni po przeprowadzce (!!!!!!!). Niestety dlatego że dopiero teraz widzę ile informacji mogłem wymieniać z innymi budującymi ZANIM się wprowadziłem. Hm, chociaż teraz mogę wymieniać informacje co i jak zrobiłem i ewentualnie czego bym już nie zrobił.
    Jasiu, wszedłeś w ten chyba najciekawszy fragment życia, o którym będziesz snuł wspomnienia byc może do końca życia. Budowanie domu jest przygodą, i to taką przygodą, która daje "równą" szkołę życia, ale którą chciałoby się przeżywać bez końca. Mnie trochę już żal, że ostatnie robótki-dłubanki zaniedługo też skończę i nie wiem co będę dalej robił.
    Czyżby czekała mnie budowa następnego domu?

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    ogród, panowie,ogród.

    Jasiu, no w takim sensie, to jasne,że każdy jest na innym etapie. Ale ja mimo wszystko widzę ogromną pomoc ze strony tych, co są już bardziej zaawansowani.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja myślę, że mogłby być jeszcze inny podział - według mnie jeszcze prostszy i bardziej zgeneralizowany.
    Tak więc forum dzieli się na tych:
    1. co pytają
    2. tych co odpowiadają.
    Oczywiście jest to ściśle skorelowane z tym co pisze Jasiu. Patrzę często po sobie. Ostatnio praktycznie nie zadaje pytań, co nie znaczy że już wszystko wiem, ale zauważam zdecydowaną przewagę odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    kodi
    Dodałbym jeszcze go tego podziału grupę tych co tylko czytają.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    nie zapominajcie o tych co piszą tylko o duperelach

  13. #13

    Domyślnie

    Oraz chętnych na darmową reklamę

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Czyli krótko - kategoria "pozostali - zbędni".

  15. #15

    Domyślnie

    Ci co zbudowali odpoczywają psychicznie, liżą rany i co miesiąc sprawdzają ile mają kredytu do spłacenia. Budowę rozpocząłem w 98 w maju, wprowadziłem się w listopadzie 1999. Przez dwa lata nie tknąłem żadnego narzędzia - miałem po prostu wstręt do wszystkiego co miało związek z budową, dopiero w tym roku przeszło mi i rozpocząłem drobne naprawy i przeróbki, no i zacząłem odwiedzać Forum Muratora.

  16. #16

    Domyślnie

    Jasiu nie narzekaj.
    Nic w naturze nie ginie i nie ma ludzi niezastąpionych.
    Jedni odejdą a przyjdą inni.
    Chociaż ciężko to sobie wyobrazić to i Frankai pewnego dnia spadnie z pierwszego miejsca.

  17. #17

    Domyślnie

    a tak wlasciwie, to kiedy to nasze Forum zaczęło działać?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Frankai nie spadnie! jest twardy i do tego podłączony na stałe do netu

  19. #19

    Domyślnie

    Kto wie?
    Jak wróci zza Wielkiej Wody i zajmie się żoną i domem, to może rzadziej go będziemy spotykać na Forum?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Spadnie, spadnie. Agacka - kiedyś Grupa Wrocławska miała duuużą przewagę nad Wami a teraz?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony