dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Montaż okien - wypuszczenie o 2 cm

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dubi1985

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    43

    Domyślnie Montaż okien - wypuszczenie o 2 cm

    Witam, będę wdzięczny za pomoc. Za kilka tygodni montaż okien z Oknoplastu a ja wciąż waham się czy zamontować okno 2 cm z lica muru.
    Czy gra warta świeczki? W ten sposób chcę zmieścić rolety pod ociepleniem styropianu. Te 2 cm robi różnicę ponieważ 3 okna w rozmiarach 240x230cm. Montaż okien mam wpisane - dyble oraz kotwy. Usługa bez ciepłego montażu, a może w tym wypadku to jest konieczne?
    Pytanie czy takie okno będzie stabilne? 2 cm a rama Okna Winergetic Premium to chyba 82mm. Jak skutecznie docieplić okno wysunięte o te 2 cm? Słyszałem coś o taśmie rozprężnej a następnie dopiero dokleić styropian.

    Z góry dziękuję za odpowiedz.Pozdrawiam,Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    Jeśli planuje Pan wysunąć okno o 2 cm poza lico muru należy przy tym pamiętać, że okno musi mieć u dołu odpowiednie podparcie tak, aby było ono stabilne. Takie rozwiązanie proponuje na przykład firma SFS Intec - przykładowa grafika przedstawiająca działanie takiego systemu znajduje się w załączniku.

    W kwestii tzw. ciepłego montażu: jest to jedyny i prawidłowy rodzaj montażu zgodny z przepisami budowlanymi. Wykonanie montażu jedynie na pianie montażowej wiąże się z utworzeniem warstwy termicznej, ale nie zapewnia oknom odpowiedniej szczelności. Niemniej jednak o sposobie montażu decyduje Pan jako inwestor.
    W przypadku uszczelnienia okien jedynie za pomocą pianki Pu przeprowadzanie badania kamerą termowizyjną lub systemem Blower Door mija się z celem.

    Z kolei wszelkie dodatki w postaci konsol podpierających lub omawianego rodzaju montażu należy uzgadniać z Pańskim Partnerem Handlowym, gdyż każdy z nich wiąże się z dodatkowymi kosztami.

    Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podparcie okna.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	387153

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemyslawadam@gmail

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, ostatnio zamontowano mi okna Waszej firmy, wszystkie okna zostały wysunięte o 1 cm na zewnątrz, bez specjalnych kotew, dodam że mam cieply montaż, a wusuniecie okna o 1 cm było sugestią montażysty, który twierdził że własnie tak się to poprawnie wykonuje i oni takie rozwiązanie praktykują. Czy w zwiazku z Pana odpowiedzią okna zostały zamontowane poprawnie? Pytam, bo w przypadku jakiejkolwiek reklamacji, producent w tym przypadku oknoplast może jej nie uwzględnić ze względu na niewłaściwy montaż, chociaż wykonany przez dystrybutora producenta. Z góry dziękuję za udzieloną informację.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Trzeba zadać pytanie czy jest to właściwy montaż. Ciepły montaż to w sumie nic nie znaczy bo to ogólnikowe pojęcie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony