dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Wymiana starego Vitodensa 200 na nowy

  1. #1

    Domyślnie Wymiana starego Vitodensa 200 na nowy

    Witam,

    Chciałbym zasięgnąć rady eksperta w sprawie wymiany Vitodensa 200 21KW z 2004 roku na nowego Vitodensa 200W. Stary Vitodens to dobry kocioł przez 13 lat się nie popsuł i palił w granicach oczekiwań, ale najpierw opiszę co mamy teraz a potem co bym chciał mieć i zadam parę pytań.

    A wiec, jest Vitodens 200 21KW z pogodówką, sprzegło hydrauliczne i dwa obiegi grzewcze z mieszaczem (tak to się chyba nazywa) jeden zasila 100m2 podłogówki na parterze (niebieska pompa na zdjęciu), a drugi grzejniki na piętrze (czerwona pompa na zdjęciu). Zasobnik 160 litrów.
    Dom ma 160 m2 powierzchni użytkowej a zapotrzebowanie na moc CO wyliczono 10KW na CWU 20 KW.
    Temperatura na kotle nigdy nie przekroczyła 38oC nawet w największe mrozy (Chyba że przy podgrzewaniu wody - wtedy jest 75oC) .Przy krzywej grzewczej ustawionej na 0,6 na parterze jest 20oC na pietrze 19oC.

    Moje pytania są następujące:
    1. Zaproponowano mi Vitodensa 200W 26KW, Czy to aby nie za dużo mocy? Czy nie wystarczyłby 19KW?
    2. Czy osprzęt ze starego kotła będzie pasował do nowego (czujniki temperatury w kotle, sprzęgle i zewnętrznej, mieszacz obiegu grzewczego (to szare pudełeczko ponad niebieską pompą CO)?
    3. Czy Vitotrol 200 pełni rolę jedynie sterownika pokojowego czy także np czujnika temperatury wewnętrznej? Co będzie gdybym nie chciał go montować?
    4. Czy sterowanie pompą cyrkulacyjną będzie z kotła (w tej chwili mam osobny sterownik)?

    Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Vitodens 200.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	382157   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instalacja-calosc.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	382158   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczegoly1.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	382159   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczegoly2.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	382160  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam !

    Co przemawia przeciw wymianie:
    - Kocioł jest bardzo porządny ze świetnym palnikiem MatriX i wymiennikiem ciepła o dużej pojemności wodnej i cały wykonany z kwasówki.
    - Instalacja zamontowana poprawnie, nie można mieć uwag.
    - Stary zestaw uzupełniający do mieszacza nie będzie pasował, trzeba nowy i ten już idzie z czujnikiem zasilania
    - Pompy obiegowe mogą za niedługo odmówić posłuszeństwa, a na pewno podczas modernizacji tak się właśnie stanie, tak więc koszt wymiany pomp obiegowych na grzejniki i podłogę trzeba dodatkowo policzyć (wymiana ich akurat tutaj przyniosłaby korzyści)

    Co przemawia za wymianą:
    - Wymiana nie jest kłopotliwa bo to podobne kotły, lekka korekta rozstawu króćców, sprzęgło może zostać, komin będzie pasował tylko trzeba będzie przejściówkę dać z 60/100 (nowy system na kotłach Vitodens) na 80/125 (na obecnie pracującym kotle)
    - Nowe pompy obiegowe zabiorą o 75% mniej energii elektrycznej w ciągu roku
    - Wszystkie elementy nowe, a więc na gwarancji i nie "zmęczone" pracą, należy założyć, że dłużej popracują
    - Możliwość wpięcia instalacji w sieć internetową i obsługę zdalną
    - Możliwość obsługi pompy cyrkulacyjnej z poziomu kotła

    Podsumowując, obecna instalacja ma się dobrze i dopiero w razie poważnej awarii kotła zalecałbym jej wymianę.
    Co do zakresu modulacji to oba kotły mają moc minimalną równą 1,9kW, a więc będą pracowały identycznie bo algorytm pracy zakłada załączenie kotła na mocy startowej, a następnie pracę przez 2min na mocy minimalnej. Dopiero po tym czasie kocioł zaczyna analizować zmiany temperatur wody w kotle i podejmuje decyzje o modulacji. Większa moc oznacza w tym przypadku szybsze grzanie CWU.

    Sterowanie z pomieszczenia Vitotrol 200-A jest aktywnym czujnikiem temperatury pomieszczenia i oddziałuje na pracę kotła poprzez korektę wymaganej temperatury zasilania, która jest wyliczana z czujnika temperatury zewnętrznej. Tak więc kocioł na podstawie temperatury zewnętrznej oblicza jakim parametrem grzać. Vitotrol 200-A może tą wartość korygować w dół lub w górę zależnie od tego czy pomieszczenie jest już nagrzane lub niedogrzane.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Podsumowując, obecna instalacja ma się dobrze i dopiero w razie poważnej awarii kotła zalecałbym jej wymianę.
    Pozdrawiam !
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

    Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Na jak długo szacuje Pan opłacalność eksploatacji starego kotła.
    Rozumiem ze jednym z ograniczeń są dostępne części.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał cisza1 Zobacz post
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

    Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Na jak długo szacuje Pan opłacalność eksploatacji starego kotła.
    Rozumiem ze jednym z ograniczeń są dostępne części.

    Pozdrawiam
    Z częściami sprawa wygląda różnie. Czasem jest dostępna od ręki, a niekiedy czas oczekiwania przedłuża się do tygodnia, co w przypadku mrozów jest sporym utrudnieniem. Co do opłacalności ciężko to oszacować, ale osobiście uważam, że jeśli coś jest dobre i mało awaryjne to warto to zostawić.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Question

    Po 17 latach wymieniłem dzisiaj Vitodensa 200 z 2004 roku na nowego Vitodensa 200W 25KW z zasobnikiem 100l, Vitotronikiem 200 i Vitotrolem 300.

    Fajnie się konfiguruje ten sprzęt . Postęp w elektronice jest kosmiczny...

    Mam pytanie co do pracy kotła. W załączeniu przesyłam dwa wykresy: pierwszy pokazuje parametry pracy kotła z 23.09.2019r., drugi pokazuje te same parametry z dnia dzisiejszego tj. 23.09.2020r. C.O. (czerwona linia) to temperatura na wyjściu kotła - inne wykresy nie wymagają chyba komentarza.
    Mam skonfigurowane dwa obiegi grzewcze z mieszaczem. Jeden obsługuje grzejniki a drugi podłogówkę (i jeszcze dochodzi cyrkulacja CWU).
    Niepokoi mnie częste załączanie kotła na wykresie drugim - czerwona linia. Kocioł jak w zegarku uruchamia się co 90 min.... PO CO?

    Uruchomienie kotła zakończone zostało o godzinie 10.00, wcześniej grzał tylko ciepłą wodę.

    Jeżeli porównamy wykresy starego kotła z nowym, to stary był optymalnie zestrojony, tak aby zminimalizować częstotliwość załączania się palnika.
    Nowy kocioł jeszcze nie był strojony.

    Krzywe grzewcze nowego kotła są ustawione na 0,7 dla grzejników i 0,5 dla podłogówki. (W starym kotle krzywe odpowiednio wynosiły 0.4 i 0.3)

    W związku z powyższym mam następujące pytania:
    1) Czy takie częste załączanie jest normalne w tym kotle? (moim zdaniem nie, ale nie jestem jeszcze ekspertem )
    2) Co zmienić w kotle żeby załączał się rzadko i grzał na jak najniższej temperaturze?
    3) Czy można tak ustawić kocioł aby po naciśnięciu wygaszonego ekranu na sterowniku kotła pierwszym pokazanym ekranem był ten z manometrem i parametrami kotła?

    Generalnie kocioł mi się bardzo podoba - szczególnie Vitotrol 300 jest fajnym bajerem ... zobaczymy jak będzie się sprawdzał w porównaniu ze starym Vitodensem.

    Dziękuję za odpowiedzi...

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vitodens200-2004.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	448414   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vitodens200-2020.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	448415  

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    cziesze sie, że kociol się podoba.
    Pytanie czemu zmienione zostały krzywe grzewcze? ) Osobiście w pierwszej kolejności sprawdziłbym przepływy. Wykres może wskazywać, że prawie cała instalacja jest odcięta więc kocioł jak startuje to bardzo szybko wygrzewa dostępna wodę instalacyjną osiągając wysoką temperaturę (ponad 50*C) jak na panujące warunki zewnętrzne. Mała ilość dostępnej wody instalacynej to mało zakumulowanego ciepła. Dodatkowo im większa różnica temperatur miedzy grzejnikiem a temperaturą otoczenia tym więcej energii oddawanej z grzejnika (widać to na drugim wykresie jako szybszy spadek temperatury.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7

    Domyślnie

    Instalator Viessmann (właściwie to jego przedstawiciela) powiedział, że krzywe grzewcze ze starego kotła to coś innego niż te w nowym kotle i należy je dobrać eksperymentalnie.
    Dzisiaj rano było w domu po prostu gorąco (kaloryfery były wyraźnie ciepłe) więc zmniejszyłem krzywe grzewcze do 0.5 na obu obiegach, ale mogę spróbować ustawić na takie jak na starym kotle, jeżeli Pan uważa że to jest wskazane.

    Inna sprawa że stary kocioł sam wyłączał pompy obiegowe jak było na zewnątrz ciepło tym samym nie grzał... Nowy kocioł jak na razie tak się nie zachowuje, tylko grzeje bez względu czy na zewnątrz jest 25oC czy 13oC.

    Instalacja poza kotłem i zasobnikiem (no i zawór trójdrożny z siłownikiem + elektronika) są takie same i oczekiwałbym że przepływy będą te same... (sprzęgło nie było ruszane)...

    Porozmawiam z instalatorem na ten temat.

  8. #8

    Domyślnie

    Zapomniałem uaktualnić ustawienia kotła ograniczające czas grzania c.w.u. i cyrkulacji. Ustawiłem na włączone w przedziałach 5.30-8.00 i 16.00-22.00.
    Teraz kocioł zachowuje się podobnie, choć dzisiaj rano grzał c.o. na 36oC podczas gdy wymagane temperatury obiegu wynosiły 18 i 20 oC.

    Po wyłączeniu i włączeniu kotła - wszystko jak na razie zachowuje się prawidłowo.

    Ale mam jeszcze jedno pytanie do Pana konsultanta Viessmann dot. temperatury różnicowej c.w.u.
    Gdzieś wyczytałem że kocioł podgrzewa c.w.u. gdy temperatura rzeczywista spadnie o 2.5oC w stosunku do temperatury wymaganej.
    Czy da się zmienić tą różnicę do na 10oC? Jeżeli tak, to jak to zrobić.

    Aha... i jeszcze jedno pytanie... mniej istotne ale chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakieś API do tego kotła, tak żeby np. można było ściągnąć sobie przez WLAN aktualny status parametrów kotła. Sprawdzałem Vitotrol300-E przez http, ale dostałem tam tylko podstawowe informacje dot. wersji softu itd. Przydało by się dogrzebać jakoś do statusu pomp i temperatur kotła, zużycia gazu itd... niekoniecznie potrzebuję zmieniać ustawienia, podgląd jak dla mnie byłby wystarczający.

    PS.
    Tak na marginesie dzwoniłem do instalatora i na infolinię Viessmann'a i nikt jak na razie nie potrafi wyjaśnić dlaczego kocioł grzał c.o. pomimo niższych zadanych i optymalnych rzeczywistych temperatur na obu obiegach. Przecież musi być jakiś log albo tryb debugowania... w końcu to komputer ze świeczką

  9. #9

  10. #10

    Talking

    OK... trochę się pobawiłem i proszę... przykładowy kawałek kodu pythona który listuje podstawowe parametry z kotła (a właściwie to z serwera viessmanna). Żeby działało musi być aktywne połączenie z internetem.


    #! /usr/bin/python3

    from PyViCare.PyViCareDevice import Device
    from PyViCare.PyViCareGazBoiler import GazBoiler

    t=GazBoiler('your_registered_email@address','your_ pasword','/tmp/vicare_token.save')

    print('Temperatura zasobnika: ', t.getDomesticHotWaterStorageTemperature())
    print('Temperatura zasilania obiegu 1: ', t.getSupplyTemperature())
    print('Temperatura zewnętrzna', t.getOutsideTemperature())

    #print(t.getRoomTemperature())
    #print(t.getDomesticHotWaterPumpActive())
    #print(t.getCirculationPumpActive())
    #print(t.getBoilerTemperature())
    #print(t.getDomesticHotWaterConfiguredTemperature( ))


    Jak ktoś potrzebuje to może także zmieniać niektóre ustawienia kotła.
    Oczywiście najpierw trzeba zainstalować biblioteki i resztę niezbędnych komponentów... opis na stronie...
    Rzecz jasna że robimy to na własne ryzyko...

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał cisza1 Zobacz post
    Zapomniałem uaktualnić ustawienia kotła ograniczające czas grzania c.w.u. i cyrkulacji. Ustawiłem na włączone w przedziałach 5.30-8.00 i 16.00-22.00.
    Teraz kocioł zachowuje się podobnie, choć dzisiaj rano grzał c.o. na 36oC podczas gdy wymagane temperatury obiegu wynosiły 18 i 20 oC.

    Po wyłączeniu i włączeniu kotła - wszystko jak na razie zachowuje się prawidłowo.

    Ale mam jeszcze jedno pytanie do Pana konsultanta Viessmann dot. temperatury różnicowej c.w.u.
    Gdzieś wyczytałem że kocioł podgrzewa c.w.u. gdy temperatura rzeczywista spadnie o 2.5oC w stosunku do temperatury wymaganej.
    Czy da się zmienić tą różnicę do na 10oC? Jeżeli tak, to jak to zrobić.

    Aha... i jeszcze jedno pytanie... mniej istotne ale chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakieś API do tego kotła, tak żeby np. można było ściągnąć sobie przez WLAN aktualny status parametrów kotła. Sprawdzałem Vitotrol300-E przez http, ale dostałem tam tylko podstawowe informacje dot. wersji softu itd. Przydało by się dogrzebać jakoś do statusu pomp i temperatur kotła, zużycia gazu itd... niekoniecznie potrzebuję zmieniać ustawienia, podgląd jak dla mnie byłby wystarczający.

    PS.
    Tak na marginesie dzwoniłem do instalatora i na infolinię Viessmann'a i nikt jak na razie nie potrafi wyjaśnić dlaczego kocioł grzał c.o. pomimo niższych zadanych i optymalnych rzeczywistych temperatur na obu obiegach. Przecież musi być jakiś log albo tryb debugowania... w końcu to komputer ze świeczką
    Domyślnie zalączenie ładaowania zasobika jest ustawione na -2,5K. Serwis może to ustawienie zmienić w zakresie od 1 do 10K.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #12

    Question

    Dziękuję za odpowiedź.

    Instalacje nowego Vitodensa 200 mam już od tygodnia i widzę parę różnic w porównaniu ze starym Vitodensem.

    Bardzo proszę Pana Konsultanta o odpowiedzi na moje pytania, bo jak na razie po tygodniu serwis Viessmann odpowiedział że kocioł 4 października włączał się 8 razy i oni nie widzą nic złego, a u nas w domu temperatury jak w środku lata... na parterze około 23oC ana poddaszu około 24-25oC.

    Ale zacznijmy od początku.

    Najpierw dwa wykresy (w załączeniu) obrazujące pracę instalacji z ostatnich 24h:
    - pomarańczowa przerywana linia (pierwsza od góry) to Zasobnik VS - czyli temperatura wody w zasobniku (odczytywana z kotła),
    - czerwona linia ciągła (druga od góry) to Kaloryfery - czyli temperatura wody na zasilaniu kaloryferów (odczytywana z zewnętrznego czujnika na zasilaniu kaloryferów),
    - zielona linia ciągła to Poddasze - czyli temperatura w korytarzu na poddaszu (odczytywana z zewnętrznego czujnika umieszczonego na wysokości podłogi),
    - żółta linia ciągła to Parter - czyli temperatura w pokoju na parterze (odczytywana z zewnętrznego czujnika umieszczonego 30cm na podłogą),
    - pomarańczowa linia ciągła to Podłogówka - czyli temperatura wody na zasilaniu podłogówki (odczytywana z zewnętrznego czujnika na zasilaniu podłogówki),
    - niebieska linia ciągła to Zewnątrz - czyli temperatura powietrza na zewnątrz (odczytywana z zewnętrznego czujnika umieszczonego pod dachem na południowej stronie),
    - niebieska linia przerywana to Zewnątrz VS - czyli temperatura powietrza na zewnątrz (odczytywana z kotła - czujnik umieszczony pod dachem na północnej stronie),

    Aktualnie tj. dzisiaj na godzinę 10.50 temperatura wewnętrzna pokazywana przez Vitotrol 300 umieczony na parterze 1,5m nad podłogą to 22oC, a zewnętrzna 13oC.
    Temperatura wymagana na obiegu 1 tj. kaloryfery (piętro) wynosi 23oC, a rzeczywista 33oC.
    Temperatura wymagana na obiegu 2 tj. podłogówka (parter) wynosi 20oC, a rzeczywista 22oC.

    Oczywiście c.w.u. i cyrkulacja jest tak ustawiona że działa rano - w południe i wieczorem... co widać na wykresie brakiem częstych włączeń i jak na razie wygląda, że jest ustawiona optymalnie.

    I tu dochodzimy do sedna problemu... kocioł grzeje, co widać to na wykresie wczoraj po 10 rano włączył się i dogrzewa coś. Dzisiaj jest tak samo i tak było od początku.
    Krzywe grzewcze są ustawione odpowiednio na 0,4 i 0,3 a przesunięcie na -3 ii -4... To jest bardzo nisko... co chyba powinno być widać po temperaturach wymaganych na kotle... ale pomimo tego w domu jest za ciepło... o jakieś za ciepło 2-3oC - Żona narzeka że nie da się spać.

    Stary kocioł wyłączał grzanie (i pompy obiegowe też) a nowy GRZEJE!
    Dobowe zużycie gazu to za wczoraj 2.3m3 w tym 0.9m3 ogrzewanie i 1.4 c.w.u.

    I na koniec moje pytanie: Co może przyczyną takiego zachowania kotła - grzanie powyżej wymaganych wartości i jak je ograniczyć?

    Dziękuję bardzo za odpowiedź.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Temperatury 2020-10-06.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	448862   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Temperatury 2020-10-06-legenda.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	448863  

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    zawory mieszające nie działają prostoliniowo, zatem zby wykluczyć efekt "niespokojnego zaworu mieszającego" na jego wejsciu wymaga się odpowiednio wysokiej temperatury. W przypadku automatyki Viessmann domyślnie jeśli za zaworem ma być temperatura X to na zaslianie automatyka będzie wymagała temperturę X+8K. Oczyiwście kociol porownuje wymagane temperatury zasilania dla wszystkich obiegów i wybiera tą ktora w danej chwili jest najwyższa.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #14

    Domyślnie

    Od konsultanta Viessmann'a z Mysłowic dowiedziałem się że tak pracowały starsze kotły... niestety nie wie dokładnie jak pracuje model Vitodens 200-W B2HF-25 1,9-25kW.

    No cóż... ja tym bardziej tego nie wiem...

    Jestem już trochę zmęczony pośredniczeniem pomiędzy konsultantem firmy instalatorskiej a pracownikami Viessmann'a - jeden odsyła mnie do drugiego... nie tak powinien wyglądać support.

    Niemniej jednak dziękuję za informacje.

    Pozdrawiam

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dziękuję za zwrócenie uwagi na problemy związane z jakąścią obsługi na nszej infolinii. Pomoże nam to uniknąć takiej sytuacji w przyszłości.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony