dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pompka do wody czystej - zabezpieczenie przed awarią

    Nie wiedziałem, jaki temat tutaj dać, żeby dobrze oddał problem. Chodzi mi o to, że mam zbiornik (a w zasadzie zbironiczek, bo to tylko 150 l) w którym jest zamontowana pompa do wody czystej. Pompa na pływak, jak się podniesie, woda jest wypompowywana.

    Pompa i oczyszczalnia pod osobnym bezpiecznikiem, spięty dopływ prądu w puszce hermetycznej na płocie (w innym miejscu już tego nie zrobię...). Ostatnio ten bezpiecznik wybił i prądu niet. Nie było mnie 3 dni w domu, nie wiem, kiedy. Normalnie pompka napowietrzająca brzęczy i słychać, żę oczyszczalnia działa. Ale już pompa wypompowująca wodę nie wydaje dzwięków wcale...

    CZy macie może pomysł na jakiś system informacji o tym, że w zbiorniku jest więcej wody niż powinno, albo że chociaż prąd zostal odcięty??? Wiem, że to może trochę dziwne pytanie, ale może miał ktoś już taki problem?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Nie wiedziałem, jaki temat tutaj dać, żeby dobrze oddał problem. Chodzi mi o to, że mam zbiornik (a w zasadzie zbironiczek, bo to tylko 150 l) w którym jest zamontowana pompa do wody czystej. Pompa na pływak, jak się podniesie, woda jest wypompowywana.

    Pompa i oczyszczalnia pod osobnym bezpiecznikiem, spięty dopływ prądu w puszce hermetycznej na płocie (w innym miejscu już tego nie zrobię...). Ostatnio ten bezpiecznik wybił i prądu niet. Nie było mnie 3 dni w domu, nie wiem, kiedy. Normalnie pompka napowietrzająca brzęczy i słychać, żę oczyszczalnia działa. Ale już pompa wypompowująca wodę nie wydaje dzwięków wcale...

    CZy macie może pomysł na jakiś system informacji o tym, że w zbiorniku jest więcej wody niż powinno, albo że chociaż prąd zostal odcięty??? Wiem, że to może trochę dziwne pytanie, ale może miał ktoś już taki problem?
    Dobrany pod względem długości pręt na pływaku wystający ponad teren z czymś kolorowym na czubku (chorągiewka, piłeczka żólta itp) Jak poziom się podniesie, chorągiewka, piłeczka wylezie do góry. Przeżyje 100x każde elektronicze ustrojstwo do któego też prądu potrzeba.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony