dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 217
  1. #181
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Dach i dach, już mi się nie chce...no ale trzeba, więc zabrałem się za blachę. Na pierwszy ogień poszły obróbki deski czołowej. Wszystkie obróbki od ruukki. Szczerze polecam.




    Rynny, galeco stalowe kolor grafitowy. Tu było ciekawie ponieważ w projekcie miałem rynny 150tki więc takie zamówiłem w sumie bez zastanowienia. Jak kierowca mi je przywiózł to się ich przestraszyłem,wielkie jak cholera. Myślę sobie, przecież tego nie założę bo cały efekt dachu zepsują. Szybki telefon do Pani ze składu czy jest możliwość wymiany na mniejsze. Następnego dnia przyjechały 135. Trochę mniejsze ale jakże piękniejsze
    I są już na swoim miejscu




    Następnie pas nadrynnowy co by ewentualne skropliny z membrany trafiły do rynny (pas zamówiony w lokalnej firmie)





    W sobotę pogoda nie dopisała a szkoda bo zawsze mam pomocnika i robota przyśpiesza. Prace w deszczu na dachu odpadają więc przeniosłem się pod dach a, że jest w całości pokryty membraną to mi nie kapało na głowę. Fajne uczucie jak pierwszy raz nie leje mi się woda do domu
    Przy okazji test rynien czy działają i.......

    [


    działają

    W środku przyszykowałem bloczki do wklejenia w okna. Musiałem dociąć paski ok 9cm aby złapać dobrą wysokość pod okna.




    I jeszcze




  2. #182

    Domyślnie

    Super robota! Dobrze Ci idzie Taki daszek to duże ułatwienie dla samoroba!
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  3. #183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam.
    Pracy było i nadal jest tak dużo, że znów zaniedbałem dziennik. Dzieje się ostatnio sporo u mnie, efekty są widoczne i nie ukrywam, że mnie bardzo cieszą.
    A więc po kolei, lecimy dalej z dachem










    Kominki wirplasta. Z lewej wyrzut z rekuperatora z prawej odpowietrzenie kanalizacji.
    Na tą chwilę dach mam prawie skończony, zostały obróbki szczytowe i gąsiory. Myślę, że w tym tyg będzie skończony.


    A teraz czas na okna Przyjechały trochę za wcześnie ale jak już są to niech montują.
    Padło na Dako DPQ 82, kolor winchester z którego jestem mega zadowolony. Po prostu jest piękny. W pierwszej wersji miał być złoty dąb ale gdzie się nie spojrzy to go widać, więc decyzja była prosta.
    Kilka szczegółów, okna w kuchni, jadalni, pom.gosp. i łazience to fixy. W pokojach zdecydowałem się na otwierane które są wyposażone w ukryte zawiasy. W salonie zawitał 3 metrowy HS, mega okno, długo nie mogłem się na niego napatrzyć. Każde okno prócz hs'a ma cienkie zgrzewy.

    Montaż ciepły na taśmach illbrucka, ciepłych parapetach i z wysunięciem po za lico muru. Hs stoi na poszerzeniu systemowym z użyciem plastikowych klinów. Montażyści widziałem, że się przykładali do montażu, myślę, że nie popełnili jakiegoś błędu.

    Przed montażem okien wymieniłem styropian na xps na nadprożach i musiałem dociąć bloczki na odpowiednią wysokość pod hs'a














    I na koniec z drzwiami mojego autorstwa...


    Pozdrawiam.

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Dach konkretny ! okna też bardzo fajne, fajna okleina i widać że montażyści się przyłożyli, a to w dzisiejszych czasach nie takie oczywiste. Oby tak dalej
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #185

    Domyślnie

    Dach piękny Okna znajome Montaż rewelacja także tylko pozazdrościć
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  6. #186
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Dzięki Pany. Z dachu i okien jestem na razie bardzo zadowolony.
    walec7_7 znajome, znajome nawet ta sama firma montowała. Powiedzieli, że jak bym kiedyś otworzył firmę budowlaną to oni chcą na moich budować okna montować...

    Takie dwie fotki, wczoraj do 21 na budowie siedziałem i obróbki kończyłem, ostatnie cięcie ledwo widziałem tak już się ściemniło. Także dach w 95% skończony.
    Zostały gąsiory i obróbka szczytowa. Jutro też rusztowanie oddaje bo już ponad dwa miesiące mam wypożyczone, trochę szarpnie ale nie wyobrażam sobie pracy bez niego.
    Wyprowadziłem też wodę z rynien po za dom. Po ostatnich dość obfitych deszczach za dużo wody zlatywało z dachu, choć drenaż na bieżąco odbierał z gruntu wodę to wolałem jej się pozbyć, niech lei dalej.



  7. #187
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Siema, jak masz rozwiazana wentylacje blachy w okapie? Masz krstke wentylacyjna, jakas wroblowke? Jak to wyglada? Masz jakies foty bo nie widze akurat tego, a interesuje mnie to bo u kolegi dekarze olali tą sprawe i chce mu pokazac jak to powinno wygladać jak sie ma blache na rąbek, a wydaje mi sie ze u Ciebie bedzie prawidlowo

  8. #188
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cześć.
    Właśnie umknął mi ten szczegół przy robieniu zdjęć.

    Na tym delikatnie widać jak robiłem, widać kawałek siatki okapowej.


    zrobione tak jak na tym rysunku/ naniosłem na niego kratkę okapową.

  9. #189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Wreszcie udało się skończyć dach. Pogoda skutecznie ograniczyła prace. Gąsiory i brakujące obróbki na miejscu.

    Najpierw listwa podgąsiorowa



    No i sam gąsior







    Jak kończyłem dach szedł przechodzień i takie słowa do mnie: " Chodzie tu prawie dziennie i oglądam jak pan ten dach robi i tak myślę, że zapytam w końcu - gdzie ten komin bo dach już skończony a ja go nie widzę...?"

  10. #190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Kolejne elementy układanki - Rolety

    Rolety na profilach aluprofa, kolor ral 7016 co by do bramy garażowej pasowało
    Wszystkie silniki przeciążeniowe kablowe somfy ilmo.




  11. #191
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Mam te same rolety i silniki, używam ich już od ponad 2 lat, zamntowane mam dłużej i zero problemów. Polecam przykręciś skrzynkę do prowadnica, wiem że sama w sobie dobrze siedzi, ale wtedy już tak łatwo nie pójdzie chodzić....
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #192

    Domyślnie

    O widzisz, ciesze się że zadowolony Podobno ekipa się im zmieniła i przez to też nie poznałem montażu Jest lepiej Dach wyszedł świetnie!
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  13. #193
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Mam te same rolety i silniki, używam ich już od ponad 2 lat, zamntowane mam dłużej i zero problemów. Polecam przykręciś skrzynkę do prowadnica, wiem że sama w sobie dobrze siedzi, ale wtedy już tak łatwo nie pójdzie chodzić....
    Wiem dlatego też zdecydowałem się na takie skoro sprawdzone i polecane
    Skrzynki są chwycone kotwami do nadproży, także tak szybko nie pójdzie ich zwinąć.


    Cytat Napisał walec7_7 Zobacz post
    O widzisz, ciesze się że zadowolony Podobno ekipa się im zmieniła i przez to też nie poznałem montażu Jest lepiej Dach wyszedł świetnie!
    Dzięki, też mi się dach podoba Choć jeden panel skrajny delikatnie mi w upale faluje. Ale on od początku był jakiś dziwny, chyba w transporcie sie przegiął za bardzo.
    W te upały teraz HS trochę ciężej mi chodzi. Normalnie paluszkiem jednym idzie go przesuwać a teraz po środku jest delikatny opór.

    -------------------------------------

    Powoli ruszam z działówkami. Materiał silikat h+h gr.12cm
    I powiem szczerze, że w porównaniu do betonu komórkowego jest fatalny w obróbce. No ale jakoś to zmęczę powoli.




    Zacząłem już drugą warstwę ale upał niesamowity więc narazie odpuściłem. Na kleju pisze obróbka do 25st a w powietrzu grubo ponad 30st.....

  14. #194
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Serwis wzywaj do tego hs'a. Miałem to samo i okazało się że za dużo położyli tych klocków plastikowych pod środkowa częścią.

  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Serwis wzywaj do tego hs'a. Miałem to samo i okazało się że za dużo położyli tych klocków plastikowych pod środkowa częścią.
    też uważam żebyś zgłosił reklamację, coś jest nie tak zamontowany, nie powinien ciężko chodzić, pewnie coś się wygięło bo może był np za mało/za słabo podparty.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #196
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    Zacząłem już drugą warstwę ale upał niesamowity więc narazie odpuściłem. Na kleju pisze obróbka do 25st a w powietrzu grubo ponad 30st.....
    W 30 stopniach klej po prostu dużo szybciej wiąże. Dlatego ja teraz robię po pół worka kleju i staram się jak najszybciej je zużyć. Z tego co zauważyłem, to przy temperaturach w okolicach 30 stopni, to po około godzinie rozrobiony klej nadaje się do wywalenia (przy temperaturach poniżej 25 stopni dopiero po 4h się nie nadaje do murowania).

  17. #197
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BettaR

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Siechnice
    Kod pocztowy
    55-011
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cześć Marku, dziennik dawno nie odświeżany ... Jestem ciekaw na jakim etapie jesteś. Z dotychczasowego tempa szacuję, że jesteś blisko końca.

  18. #198
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    Dziennik zaniedbałem straszliwie. Niestety czas a raczej jego całkowity brak do tego zmiana pracy zawodowej skutecznie spowolniły pracę na budowie. Ale nie, nie obijałem się całkowicie. Trochę zostało zrobione, choć nie tyle, co bym chciał i miałem zaplanowane.
    Obecnie czekam na wylewki z mixokreta i się doczekać nie mogę......
    Także, będę powoli uzupełniał dziennik co byście wszystkiego na raz nie zobaczyli.

    Na początek taka zachęcająca fotka


  19. #199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Faktycznie dziennik zapuszczony. Mam pytanie odnośnie dachu, a dokładniej łacenia pod blachę. Jakie wymiary masz kontrłat, a jakie łat i w jakim rozstawie?

  20. #200
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Łata 2x5 kontrłata 4x5 w rozstawie co 20cm.

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony