dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 217
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie Z7 90m2 ze zmianami + wolnostojący garaż

    Witam Wszystkich w moim dzienniku.

    Dział samorobów do czegoś zobowiązuje, a do tego żeby wybudować dom samemu i tak też jest ze mną - mam zamiar postawić dom sam tzn. z tatą

    Ale od początku, dom czy mieszkanie. Od dziecka nie lubiłem mieszkań, klatek schodowych, nigdy nie było gdzie zaparkować auta itd. Czyli DOM innego wyjścia nie ma. Tak się złożyło, że rodzice mają działkę wąską i długą, więc może bym się wybudował z tyłu. I tu zacząłem myśleć, okolica nie do końca fajna, obok dom 4-piętrowy przez co jest skarpa, minusów jest dużo. Ale jeśli nie wezmę tej działki to o budowie mogę pomarzyć-wiadomo $$.
    No i stało się zacząłem przygodę, chęci na początku jakie miałem zaczęły pomału maleć a to za sprawą problemów z urzędami...Moja walka trwała praktycznie 2 lata, najpierw droga dojazdowa (działka jest jakieś 100m od ulicy), potem wznowienie granic, warunki zabudowy które chyba z 3 razy musiałem na nowo składać bo zawsze się coś nie podobało i nie da się zrobić, wydzielić tak działki. W końcu geodeta wydzielił działkę i tu już było z górki.


    W tym czasie mogłem się zastanowić spokojnie nad projektem
    Założenia były proste, dom miał być:
    - Do 100m2
    - Parterowy
    - Tani i łatwy w budowie
    - Brałem pod uwagę dach kopertowy, ładny ale....no właśnie

    Z początku przewinęła się masa różnych projektów, w każdym czegoś mi brakowało aż zauważyłem Z7. Trafiła się fajna promocja w biurze z500 no i projekt został kupiony.




    Zmiany jakie wprowadziłem to:
    - Wydłużenie budynku od strony salonu o 1m
    - Dzięki temu kuchnia dostała 30cm
    - Pomieszczenie gospodarcze 50cm
    - Wyprostowana wnęka przy wejściu - zyskał na tym przedpokój i łazienka
    - Dołożone dwa pionowe okna między kuchnią a salonem
    - Usunięte drzwi w kuchni do pomieszczenia gosp. i przeniesione do przedpokoju
    Dom ma być energooszczędny więc
    - Został usunięty komin
    - Zwiększona izolacja
    > podłoga do 20cm
    > ściany do 20cm
    > dach do 30cm

    TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ Z ZEWNĄTRZ


    A TAK W ŚRODKU



    Rozwiązania jakie planuję to:
    - Pompa ciepła PW
    - Podłogówka po całości, ewentualnie jakaś drabinka w łazience zasilana z podłogi
    - Rekuperator
    - Okna 3 szyby na ciepłych parapetach
    - Posadowienie standardowo na fundamentach ocieplonych z obydwóch stron

    DZIAŁKA/ZAGOSPODAROWANIE

    Wymiary: ok. 22x35m jest dłuższa ale tył to nieużytek i raczej nie będzie zagospodarowany.



    GARAŻ

    Garaż wolnostojący na zgłoszenie do 35m2.
    Konstrukcja szkieletu drewnianego, dach dwuspadowy. Płyta fundamentowa.

    Pozdrawiam Marek
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 01-05-2018 o 19:31

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    C.D

    Co już udało mi się zrobić.
    było tak


    A tu koparka zrobiła małe zamieszanie


    Potem utwardziłem dojazd do działki


    Zdjęcie z góry


    Jak już było po czym jechać przyjechała firma i postawiła płot na skarpie


    Trochę mieliśmy obawy czy będzie stał więc zrobiliśmy takie podpory i ani drgnie do dzisiaj...




    Obecnie zacząłem prace nad garażem. Większość stawia garaż po wybudowaniu domu. Ja będę inny i najpierw powstanie garaż. Jak już wspominałem będzie konstrukcji drewnianej, drewno które poleżało przez zimę pod daszkiem zacząłem powoli obrabiać i nawet złożyłem kawałek ściany podtrzymującej podciąg nad bramą.....


    To by było na tyle, reszta na bieżąco - przynajmniej się postaram.

    Piszcie, krytykujcie i doradzajcie
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 01-05-2018 o 19:35

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Witam kolejnego samoroba. Wykonacie wszystko sami, czy pojawią się jakieś ekipy? Macie jakieś doświadczenie w budowlance?
    Wymień fundamenty tradycyjne na płytę. Wszyscy co robili płytę są z tego rozwiązania bardzo zadowoleni.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  4. #4

    Domyślnie

    Buduje na podstawie Z7. Nie jestem samorobem. Tez dodałem okna między salonem i kuchnią (tylko poziome). Okna do łazienki i pom. gospodarczego zrobiłem takiej samej wysokości jak pozostałe, myślę, że tak wygląda to lepiej.

    pozdrawiam
    Mirek

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Matiz1308

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    O widzę kolejna z7 w dziale samorobów.
    Założenia mamy bardzo podobne. Mam nadzieję, że będziemy wymieniać się spostrzeżeniami odnośnie budowy. Napewno będę zaglądał.
    Pozdrawiam Mateusz.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matiz1308 Zobacz post
    Witam,
    O widzę kolejna z7 w dziale samorobów.
    Założenia mamy bardzo podobne. Mam nadzieję, że będziemy wymieniać się spostrzeżeniami odnośnie budowy. Napewno będę zaglądał.
    Pozdrawiam Mateusz.
    Cześć. Jasne że się będziemy wymieniać. Razem zawsze raźniej
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 27-02-2017 o 00:13

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudek6311 Zobacz post
    Buduje na podstawie Z7. Nie jestem samorobem. Tez dodałem okna między salonem i kuchnią (tylko poziome). Okna do łazienki i pom. gospodarczego zrobiłem takiej samej wysokości jak pozostałe, myślę, że tak wygląda to lepiej.

    pozdrawiam
    Mirek
    Cześć Mirek. Nie dołożenie okna na boku salonu to grzech aż się o nie tam prosi. Co do okien w pom. gosp. i łazience można by się zastanowić. w sumie większy otwór w str. dołu ino...

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Witam kolejnego samoroba. Wykonacie wszystko sami, czy pojawią się jakieś ekipy? Macie jakieś doświadczenie w budowlance?
    Wymień fundamenty tradycyjne na płytę. Wszyscy co robili płytę są z tego rozwiązania bardzo zadowoleni.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Witaj. Plan mamy aby wykonać większość sami. Ekipy pewnie pojawią się jakieś wtedy gdy coś sie nie opłaci samemu robić lub nie damy rady. Tata robi w wykończeniówce więc ten etap na pewno będzie samorobnie. Ja za to bardzo szybko się uczę różnych rzeczy więc i budowania się nauczę

    Co do płyty, myślałem nad nią długo ale zostałem przy fundamencie, głównie ze względu, że na działce mam spadek terenu jakieś 60 cm po przekątnej budynku. No i z bloczków wydało nam się to łatwiejsze. Zobaczymy...

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o spadek na działce, to może się okazać, że trzeba będzie ułożyć więcej warstw bloczków, niż się początkowo wydawało. Potem trzeba to zasypać piachem i zagęścić. Z tego względu fundamenty kosztowały mnie trochę więcej niż planowałem.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej witam się w Dzienniku.
    Co mi się podoba:
    Założenia były proste, dom miał być:
    - Do 100m2
    - Parterowy
    - Tani i łatwy w budowie
    Dom ma być energooszczędny więc
    - Został usunięty komin
    - Zwiększona izolacja
    > podłoga do 20cm
    > ściany do 20cm
    > dach do 30cm
    Bardzo mądry człowiek z ciebie będę zaglądał i kibicował

    Co do PF to wiesz duża część samorobów jest przekręcona na tym punkcie, ale na pewno warto siąść na 30min z kalkulatorem i wszystko dobrze policzyć.

    Pozdrawiam

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Co do PF to wiesz duża część samorobów jest przekręcona na tym punkcie, ale na pewno warto siąść na 30min z kalkulatorem i wszystko dobrze policzyć
    co to znaczy przekręcona ?
    BTW: jak ktoś mądrze liczy i robi to kompleksowo, czyli umieszcza sporo instalacji w płycie, rezygnuje z dodatkowego ocieplenia i wylewki. Liczy tez uzyskane U, a przede wszystkim czas, którego samoroby zawsze mają za mało Z resztą Anonim sam doskonale wiesz jak jest akurat Ty tutaj jesteś doskonałym przykładem jaką sciężką powinien iść samorób
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Fajny domek,
    przy tych założeniach muszę poprzeć kolegów - koniecznie rozważ ponownie płytę.
    60 cm to nie problem, sam miałem jakieś 60-70 różnicy w poziomach więc wiem że da radę. Druga sprawa to prostota dla samoroba nieporównywalna, szybciej no i wcale nie musi być drożej, a nawet wychodzi często taniej. I najważniejsze chyba skoro ma być energooszczędnie to płyta jest idealnym rozwiązaniem.
    Będę dopingował

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa. Co do płyty, decyzję już podjąłem zostanę przy fundamencie.

    A wczorajszy dzień minął na kopaniu. Przyjechała kopara, wyrównaliśmy działkę do właściwego poziomu i ściągnęliśmy humus pod płytę garażu. Teraz z pogodą muszę w miarę trafić i będę szykował podbudowę pod płytę.

    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 01-05-2018 o 19:34

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Ostatnio nic ciekawego jeszcze się nie dzieje. Jedyne co to miło zaskoczyła mnie energetyka, 3 m-ce od podpisania umowy wczoraj stanęła piękna skrzynka na działce.
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 01-05-2018 o 19:36

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    WESOŁYCH ŚWIĄT dla Wszystkich odwiedzających i nie tylko



    Działam powili do przodu, więc jest już projekt. Po Świętach składam wniosek o PnB. Rozpoczęcie prac planuję dopiero na czerwiec z tego względu, że mam sporo wody po zimie. W okolicach czerwca woda powinna opaść do poziomu co nie będzie przeszkadzała.

    Wziąłem się ostro za garaż, drewno na konstrukcje ścian i dachu wyszlifowane, docięte i pomalowane farbą na pleśnie i grzyby... tylko poskładać.
    Jak pogoda pozwala działam przy posadowieniu garażu. Wylaliśmy dno kanału samochodowego (kanał będzie nietypowy, otóż będzie miał tylko ok 50cm, miał być normalny ale ze względu na okresowo wysoki poziom wody gruntowej nie ryzykowałem z wykopem i potem wodą w środku).



    We wtorek wymuruję boki z bloczków i szykuję podbudowę pod płytę.
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 06-01-2019 o 17:22

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam po dość długiej nieobecności, mam nadzieję, że wynagrodzę Wam tą ciszę.

    Informacje z ostatnich 3 miesięcy. A więc pozwolenia dalej nie mam, przy powiększaniu domu przekroczyliśmy o 30cm szerokość elewacji frontowej podanej w WZ i urzędnik nie zgodził się na taki błąd. Miałem do wyboru albo zmniejszyć projekt co było totalnym bezsensem bo po co go powiększałem albo zmienić jeden parametr w warunkach zabudowy. Wybrałem opcję drugą, sam uzbierałem podpisy/zgody osób w postępowaniu i zaniosłem do urzędu. Warunki zmienione powinny być na początku przyszłego tygodnia. Także będę składał ponownie wniosek o Pnb z innymi poprawkami które już projektant musi nanieść.

    Oczywiście nie myście, że nic nie robiłem przez ten okres. Robiłem i to sporo, dobra koniec gadaniny czas na relację

    Jak już miałem wylaną płytę pod kanał wymurowaliśmy bloczki, dużo murowania nie było więc się uwinęliśmy szybko. Wstawiłem też rurę kanalizacyjną do odwodnienia liniowego.

    Zamówiłem 20 ton piachu na podbudowę, w sobotę w czterech przewieźliśmy taczkami na miejsce i ubiłem warstwami.


    Podbudowa wyszła dość fajnie no i jak na złość wróciła paskudna pogoda. Padało dość intensywnie prawie przez 2 tyg. Piach po kilku dniach namókł na tyle że podbudowa zrobiła się taka lekko galaretowata. Od tego momentu zacząłem przykrywać wszystko folią.

    Jak już pogoda pozwoliła na dalsze prace zrobiłem drenaż opaskowy i o dziwo zaczęło działać


    Dalej przyszła pora na szalunek tracony ze styropianu




    Zbrojenie


    No i lejemy, Płyta wyszła 18-20cm gruba
    Skład ja, tata, brat i kuzyn




    Trochę miałem stracha przed laniem ale operator okazał się naprawdę w porządku i tak z nami współpracował, że 45min później i było tak


    Płyta na koniec została zatarta ręcznie packami styropianowymi.
    Następny tydzień była regularnie podlewana i dojrzewała sobie pod folią

    Tydzień później Zrobiłem cokół pod podwalinę drewnianą. Kupiłem gotową zaprawę B30, worek do betoniarki z wodą i lałem. Robiłem sam więc tylko jedno zdjęcie mam
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 06-01-2019 o 16:49

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Post

    Sam etap do płyty dał mi nieźle w kość. Robiłem na okrągło na noc do pracy potem kilka godzin snu i na budowę. Do tego pogoda fatalna, zimno i deszczowo.
    Następny etap to już dużo przyjemniejsza część budowy garażu. Czyli rzeźbienie w drewnie. Pogoda wróciła do normy to można było spokojnie robić.

    Wcześniej wspominałem, że drewno szykowałem już zimą więc teraz wystarczyło dociąć i montować po kolei każdy element.

    Miałem już zakupioną książkę o budownictwie szkieletowym - polecam każdemu, dzięki niej wiedziałem dokładnie co jak połączyć i pozbijać.


    Na pierwszy ogień podwalina



    Jak była gotowa zaczęliśmy zbijać ściany


    Ściany zbija się na leżąco i dźwiga do pionu







    Jeden dzień i 3 ściany stoją


    Tu już widać jeden słup podtrzymujący nadproże


    I montuje nadproże bramy


    Jak już wszystkie 4 ściany były zbite zabrałem się za zbijanie wiązarów.

    C.D. nastąpi
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 06-01-2019 o 16:58

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam po przerwie. Widzę, że mój dziennik zrobił się miesięcznikiem. no ale trudno.

    Ostatnio prace zwolniły, pogoda też coraz gorsza. Pozwolenia na budowę jak nie miałem tak dalej nie mam. Czy uda się zacząć fundamenty w tym roku to nie wiem, straciłem już nadzieję.

    Puki co ciąg dalszy z budowy garażu

    Po konstrukcji ścian zabrałem się za zbijanie i montaż wiązarów oraz osb na ściany





    Ściany zostały zamknięte osb, na dach poszła membrana mdm ventia iron a na ściany wiatroizolacja parotec. W międzyczasie przyjechali z montażem bramy, drzwi i okno zamontowałem sam.
    Brama i drzwi Wiśniowski kolor antracyt, okno msokna kolor złoty dąb z użyciem taśm i ciepłego parapetu.









    Tak to się prezentuje w całości







    Jak już garaż był zamknięty zabrałem się za dach - tak wiem trochę nie ta kolejność ale nic nie szkodzi...
    Łaty rozmieściłem co 20cm, trochę zabawy z tym było żeby wyszło równo. Pokrycie będzie z blachy na rąbek wiec musi być prosto.

    [url=https://postimg.cc/62XWwR5n]
    [url=https://postimg.cc/Q9ZTP093]

    Przyjechały zabawki
    Blacha ruukki classic embosowana kolor antracyt, obróbki także ruukki, rynny galeco stal kolor grafitowy.






    No to montujemy










    I gotowe




    Z dachu jestem bardzo zadowolony. Strzał w dziesiątkę po prostu.
    Jeśli chodzi o montaż, jest dziecinnie prosty - położyć blachę, przykręcić, położyć następną, kliknąć rąbek, przykręcić itd. Sama przyjemność.

    Co by za długo wiatroizolacja nie była odsłonięta trzeba było ją przykryć. Wybór padł na wełnę rockwoola grubości 5cm.
    Na bieżąco po kołkowaniu zaciągaliśmy klej na siatce.





    W takim stanie garaż zostawiam więcej nie będzie robione. Wykończenie w środku oraz elewacja będzie wykonana po postawieniu domu.
    O dziwo nie mam zdjęcia już po zaciągnięciu klejem.....muszę zrobić kilka.

    W między czasie zrobiłem instalację elektryczną - na razie po jednym punkcie oświetlenie i gniazdko oraz rozdzielkę. Elektryk podpisał się pod tym, złożyłem do energetyki papiery i w tamtym tygodniu założyli mi licznik. Prąd ładnie płynie już na działce do garażu z normalną taryfą. Wreszcie nie trzeba ciągnąć przedłużaczy żeby coś zrobić.


    Kombinowałem co zrobić ze skarpami. Postanowiłem że kupię gazony i zrobię taki mały murek oporowy wysokości 40cm. Wydaje mi się za fajnie to wyszło. Zrobiłem też opaskę przeciwysadzeniową oraz został wysypany kamień pod przyszłą kostkę.





    Na tą chwilę tyle z tego co udało już się zrobić.
    Pozdrawiam czytających.
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 06-01-2019 o 17:19

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bundes

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wilamowice
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Witam na twoich "włościach" MMark, co ciekawe właśnie dziś przeglądałem twój dziennik, a to ze względu że projekt z7 w wersji z dachem 35 mocno chodził nam po głowie. Świetny projekt. czekam na dalsze realizacje i życzę samych pogodnych dni w czasie gdy masz czas na prace... Pozdrawiam

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Wczoraj udało się wstrzelić z pogodą i postawili mi płot na jednej stronie. Płot panelowy antracytowy z podmurówka 30cm.


    I jeszcze garaż po zaciągnięciu klejem, w około rozsypany kamień pod przyszłą opaskę z kostki



    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 01-05-2018 o 20:00

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony