dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 217
  1. #21

    Domyślnie

    Pomyśl już teraz o wysokich nasadzeniach między garażem a blokiem, np. świerki serbskie, jeśli na średnicę wejdą.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Dobry pomysł z tym świerkiem. Co prawda za garażem miejsca mało i tam nie planowałem takich nasadzeń to za domem owszem. Jakąś odmianę szczególnie polecasz?

  3. #23

    Domyślnie

    Pytaj w wątku pytania do Elfir, tam doradzą Ci na pewno.

    W ogóle podoba mi się takie budowanie - dom energooszczędny skrojony na miarę, zasilany PCi albo elektrycznością. Kibicuję!

    Sam mieszkam w Z91, to projekt wewnątrz bardzo podobny do Twojego.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Wieści z tego tygodnia.
    Mam pozwolenie na budowę

    Niestety nie mogło byś za pięknie i urząd narzucił mi inspektora. No trudno. Już jest załatwiony i w przyszłym tyg. składam papiery w pinbie no i trzeba zacząć działać.
    Plan - fundament przed zimą.....do jakiego stopnia, zobaczymy.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    [LEFT][CENTER][I][B
    ]
    Rozwiązania jakie planuję to:

    - Podłogówka po całości, ewentualnie jakaś drabinka w łazience zasilana z podłogi

    Pozdrawiam Marek
    Mam i nie polecam, niepotrzebne komplikacje, taniej i szybciej będzie jeśli kupisz po prostu drabinkę elektryczną.
    Zasilenie z podłogi będzie miało za niską tem. dla drabinki, trzeba będzie tak jak u mnie wstawić grzałkę elek.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #26

    Domyślnie

    Powodzenia! My właśnie kupiliśmy projekt Z7 35, więc będziemy podglądać.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Mam i nie polecam, niepotrzebne komplikacje, taniej i szybciej będzie jeśli kupisz po prostu drabinkę elektryczną.
    Zasilenie z podłogi będzie miało za niską tem. dla drabinki, trzeba będzie tak jak u mnie wstawić grzałkę elek.
    Dzięki za radę. Będę miał to na uwadze

    Cytat Napisał magdziek Zobacz post
    Powodzenia! My właśnie kupiliśmy projekt Z7 35, więc będziemy podglądać.
    Dzięki. Oczywiście zapraszam do podglądania. Projekt na pewno trafiony. Mi już kierownik, inspektor i nawet Pan w urzędzie powiedział skąd taki fajny projekt mam...


    Dziś zaniosłem do Pinbu dokumenty. Zostały przyjęte - chociaż jedna rzecz bez komplikacji. Później odebrałem podbity dziennik więc mam wszystko załatwione i od jutra mogę ruszać z budową.
    No właśnie, była umówiona kopara ale, że dziś pada tak ze robi się wszędzie basen to chyba odpuszczę temat.
    Ogólnie nie wiem co robić, czy brać się w tym roku jeszcze za fundament czy nie. Czasu mało przed zimą, pogody nie ma. W najlepszym wypadku zdążył bym wymurować bloczki i tak by to musiało zostać na zimę - odkryte i bez izolacji. Kierownik twierdzi, że nic się temu nie stanie ale ja mam obawy bo wiem że przez zimę będzie to w wodzie stało.
    Rozważam odpuszczenie robót w tym roku i zaczęcie na wiosnę....sam nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 04-10-2017 o 13:22

  8. #28

    Domyślnie

    Witam.

    Podglądam Twój dziennik. Bardzo fajny pomysł z postawieniem garażu przed budową domu!

    Interesuje mnie ile wydałeś na materiały na garaż?

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    O, kolejny z7. Czemu mnie to nie dziwi?

    Współczuję bloku po sąsiedzku - przy obecnym moim domu stoi 2-piętrowy apartamentowiec i... podziękuję. Kiepsko jest z prywatnością w ogrodzie, choć mamy sporo wysokich starych drzew. Na szczęście przeprowadzka do z7 już wkrótce

    Drabinkę do łazienki również polecam elektryczną
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewa88 Zobacz post
    Witam.

    Podglądam Twój dziennik. Bardzo fajny pomysł z postawieniem garażu przed budową domu!

    Interesuje mnie ile wydałeś na materiały na garaż?
    Witaj. Na garaż do obecnego stanu poszło mi ok 24 tys.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    O, kolejny z7. Czemu mnie to nie dziwi?

    Współczuję bloku po sąsiedzku - przy obecnym moim domu stoi 2-piętrowy apartamentowiec i... podziękuję. Kiepsko jest z prywatnością w ogrodzie, choć mamy sporo wysokich starych drzew. Na szczęście przeprowadzka do z7 już wkrótce

    Drabinkę do łazienki również polecam elektryczną
    Z7 jest bardzo trafionym projektem. Komu bym nie pokazał to się podoba. Tak , blok obok to jest minus. Na szczęście nie mają okien ani balkonów prosto na moją działkę ale ogród będą mogli oglądać z góry. W przyszłym roku myślę posadzić jakieś drzewa żeby trochę ograniczyć te widoki i myślę ze w jaimś stopni będzie trochę prywatności.
    Troszkę zazdraszczam Waszego etapu, przede mną najgorszy - babranie się w ziemi.....

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    Dzięki za radę. Będę miał to na uwadze



    Dzięki. Oczywiście zapraszam do podglądania. Projekt na pewno trafiony. Mi już kierownik, inspektor i nawet Pan w urzędzie powiedział skąd taki fajny projekt mam...


    Dziś zaniosłem do Pinbu dokumenty. Zostały przyjęte - chociaż jedna rzecz bez komplikacji. Później odebrałem podbity dziennik więc mam wszystko załatwione i od jutra mogę ruszać z budową.
    No właśnie, była umówiona kopara ale, że dziś pada tak ze robi się wszędzie basen to chyba odpuszczę temat.
    Ogólnie nie wiem co robić, czy brać się w tym roku jeszcze za fundament czy nie. Czasu mało przed zimą, pogody nie ma. W najlepszym wypadku zdążył bym wymurować bloczki i tak by to musiało zostać na zimę - odkryte i bez izolacji. Kierownik twierdzi, że nic się temu nie stanie ale ja mam obawy bo wiem że przez zimę będzie to w wodzie stało.
    Rozważam odpuszczenie robót w tym roku i zaczęcie na wiosnę....sam nie wiem.
    Ja myślę że lepiej fundament zrobić teraz bo po zimie wody będzie jeszcze więcej. Trochę popada ale ziemia szybko to wchłonie. Jeden czy dwa dni pogody i będzie sucho. Po zimie wody będzie znacznie więcej i jeszcze trudniej będzie się zdecydować na "wykopki". Myślę, że do śniegów powinieneś zdążyć tym bardziej, że fundament nie będziesz maił za duży. Kopara wykopie dziurę na jakieś 60cm, potem pod ławy wykopiesz głębiej. Jak grunt będzie fajny i nie będzie sie rozjeżdżać to od raz łyżką na 60cm wykopie rów pod ławy, dasz jakąś folię, zbrojenie i zalejesz. Gorzej jak będzie sie grunt rozchodzić bo wtedy zabawa z szalunkami. Jak to u Ciebie wygląda?

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    No właśnie nie wiadomo jaką decyzję podjąć. Ogólnie choć bym chciał to na razie pogody i tak nie ma na jakiekolwiek prace. Ciągle pada z przerwą 1 dniową. A woda skacze, teraz jest na 50cm latem nie ma wogóle do 3m. Grunt mam gliniasto-piaszczysty i wykopy ogólnie się trzymają.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Dlaczego garaż w konstrukcji szkieletowej - ekonomia , czas ?

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Dlaczego garaż w konstrukcji szkieletowej - ekonomia , czas ?
    Ja odpowiem bo myślę tak samo, czyli raczej chodzi o metraż. Garaż możesz postawić do 35m2 na zgłoszenie więc w szkielecie będziesz miał więcej m2 w środku bo ściana wyjdzie Ci na 15cm (10cm konstrukcja plus 5cm ocieplenia) a w murowanym 30cm (przy założeniu bloczek 24cm plus 5cm ocieplenia).

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    metraż nie koniecznie. Możesz dać ścianę 18 cm bez ocieplenia .
    To tylko garaż wolnostojący pom gospodarcze - coś jak altanka na działkach.

    Liczyłem ostatnio i konstrukcja drewniana wcale nie wychodzi taniej niż murowana w tego typu obiektach dlatego pytam

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Tak jak kamilb1987b napisał u mnie było to właśnie głównym kryterium. 19TOMEK65 można dać 18 cm ścianę ale to już masz o 6cm mniej przestrzeni w środku no i jak napisałeś bez żadnego ocieplenia. Obecnie mam 5cm ocieplenie a mogę w ściany włożyć jeszcze 10cm wełny i robi sie 15cm wiec jest bardzo ciepło jak na garaż i zimą jak chce się podłubać włączam nagrzewnice i zaraz mam ciepło. Nie grzeje ścian jak w murowanym. Cenowo zależy jak sie na to patrzy. Ja użyłem drewno zwykłe nie konstrukcyjne, sam obrabiałem itp. Całe drewno wyniosło mnie 3500zł. Lekkość konstrukcji no i sama praca przy drewnie wygrało aby postawić garaż w tej technologi.

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cześć, tak jak wyżej pisali ziemia po zimie jest tragiczna najpierw będziesz czekał aż odmarznie a później cała ta woda będzie Ci w wykopie stać chyba, że masz teren piaszczysty ....
    Nie czekaj z fundamentami to idealna pora na nie, nawet lepiej kiedy nie jest za ciepło a do mrozów spokojnie beton zwiąże, deszcz mu nie zaszkodzi w żaden sposób co najwyżej jak by wykop zalało, ale to pompa i wypompujesz a najlepiej zrobić wykop i zalewać beton zanim spadnie jakiś większy deszcz.
    Przygotujesz najpierw zbrojenie potem wykop wstawiasz i możesz tego samego dnia zalewać do tego akurat zdąży Ci osiąść fundament przez zimę i nie stracisz tyle czasu wiosną zanim warunki terenu się unormują.
    Zdecydowanie polecam robić je teraz nie pożałujesz a tak stracisz jakieś 6 mc.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 08-10-2017 o 00:39

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Dzięki za rade. Sam już nie wiem, chciało by się ruszyć ale na tą chwile nawet nie ma jak bo praktycznie cały czas pada z lekkimi przerwami

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    Dzięki za rade. Sam już nie wiem, chciało by się ruszyć ale na tą chwile nawet nie ma jak bo praktycznie cały czas pada z lekkimi przerwami
    Nie będzie padać wiecznie. Popatrz sobie na pogodę długoterminową i jak zobaczysz w miarę dobrą pogodę to działaj. Tak jak pisał przedmówca wykop pod ławy i zalewaj. Wtedy nawet deszcz Ci nie przeszkodzi. Potem jak będzie padać to beton najwyżej bardziej sie wzmocni i mu nie zaszkodzi no chyba ze padałoby od momentu zalania. Temu właśnie trzeba obserwować pogodę by trafić dobrze.

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony