dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jak dobrać meble do salonu?

    Dzień dobry,
    mam w salonie otwartym wykończenia w kolorze patyny (klamki w oknach i w drzwiach, żyrandole, uchwyty w szafkach kuchennych). Szukam mebli w kolorze brązowym w stylu delikatnej klasyki. Okazuje się, że obecnie producenci do takich mebli stosują srebrne wykończenia. Jak myślicie, czy to będzie do siebie pasowało, czy niestety będzie się "gryzło"?

    Pozdrawiam
    Marta

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz zawsze uchwyty wymienić.

    A to jest zbliżenie na meble Forte, jak widać nie jest srebrne:

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    możesz zawsze uchwyty wymienić.

    A to jest zbliżenie na meble Forte, jak widać nie jest srebrne:


    Dzięki za odpowiedź
    No tak, mogłabym zmienić, ale wybrane przeze mnie meble mają dodatkowe ozdoby srebrne na samych meblach, których już nie zmienię. To kolekcja venti z fabryki Wójcik http://www.gama-sklep.com.pl/category/meble-venti-41671
    stąd mój dylemat. Meble dobrze wykonane, niedrogie i jedyne, które mi się podobają. NIe jest to typowa klasyka.

    Pozdrawiam, Marta

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Napisałaś, że szukasz mebli i "producenci" w liczbie mnogiej, takich nie robią.
    A teraz już je masz wybrane i to tylko jednego producenta?
    Dlaczego od razu nie wkleiłaś mebla o który ci chodziło?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    new0710

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-293
    Posty
    11

    Domyślnie

    ja to jestem zwolennikiem tego, żeby było w salonie jak najmniej mebli

  6. #6

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą. Im mniej mebli, tym mniej sprzątania, więcej przestrzeni.

  7. #7

    Domyślnie

    Marcyśka1, podobają Ci się... to bierz. Zmień uchwyty, a ozdoby spatynuj, przemaluj albo obklej płatkami patynowanego złota. Zaszalej i poprzyklejaj bursztynowe kryształki. A może się okazać, że sama wymiana uchwytów wystarczy i ozdoby przestaną przeszkadzać.

  8. #8

    Domyślnie

    uchwyty to najmniejszy problem, te ze zdjęcia z Mebli FORTE wydaje mi się, że muszą być złote, bo to tych mebli inne by raczej nie pasowały taki styl mebli, klasyczny, i taka kolorystyka jest typowa pod złote uchwyty

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GTV

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    91-415
    Posty
    8

    Domyślnie

    Z ciemnymi meblami złote uchwyty będą się ciekawie prezentowały, ale warto zachować umiar – i meble, i uchwyty powinny być w miarę proste i eleganckie w formie. @Marcyśka1 uchwyty zawsze możesz zmienić – jeśli chcesz zobaczyć, jak uchwyty będą się prezentowały na tych meblach, skorzystaj z aplikacji (SPAM) na tablet lub telefon. Można swobodnie nawigować między poszczególnymi kolekcjami, wybierać konkretny model, zmieniać jego rozstaw czy wersję kolorystyczną, obracać go, powiększać, a nawet porównywać z innymi – aż do osiągnięcia pełnej satysfakcji z dokonanego wyboru. Proponuję uchwyt [SPAM]albo coś w stylu retro.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	solana_fin.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	382669
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-03-2017 o 09:18

  10. #10

    Domyślnie

    ladne meble ale dla mnie te uchwyty sa za szerokie wygladają jak w gabinecie lekarza

  11. #11
    Banned
    bogdan525

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    38-259
    Posty
    34

    Domyślnie

    A zerknij sobie jeszcze do nich [SPAM] Mają w ofercie meble systemowe w ciekawych aranżacjach, a z takich systemowych dużo łatwiej jest złożyć meblościankę do salonu. Uchwyty zawsze możan wymienić i dopasować kolorystycznie do tego co już masz, albo całkowicie zrezygnować z uchwytów i wybrać meble z domykiem na klik
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-03-2017 o 09:45

  12. #12

    Domyślnie

    A to co Elfir wrzuca z FORTE to może jest kolekcja Aramis? fajne takie retro

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Glamur

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-839
    Posty
    8

    Domyślnie

    Bardzo ważne w salonie jest także oświetlenie bo w sumie każda szafka, stolik a w zasadzie każdy mebel który się tam znajduje potrzebuje być odpowiednio wyeksponowany. Natomiast co do samych mebli warto zwrócić uwagę na kilka salonów żeby znaleźć coś odpowiedniego. Poszukaj w google pod odpowiednimi słowami.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA!

  14. #14

    Domyślnie

    wybierz meble, które Ci odpowiadają i są dobrze zaprojektowane pod względem użyteczności. Takie drobne szczegóły jak uchwyty zawsze można jakoś przerobić. Dużo jest filmików w internecie, jak wykonywać takie drobne poprawki. Poza tym, myślę że ten model który wybrałaś jest na tyle klasyczny, że będzie pasować praktycznie wszędzie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    możesz zawsze uchwyty wymienić.

    A to jest zbliżenie na meble Forte, jak widać nie jest srebrne:
    Polecam wybrać meble, które będą uniwersalne! Ja na przykład mam w salonie meble od z dębu sonoma i wszystko do nich pasuję tak naprawdę, więc mogę zmieniać aranżacje dodatkami. Tutaj sobie zobacz:
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 13-03-2023 o 10:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony