dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Gdzie w Polsce masz tradycyjne budownictwo z płaskim dachem? Pomijam modernistyczne obiekty.
    Więc nie epatuj się zadęciem patriotycznym, bo słaaabo to brzmi.
    Paskudzenie krajobrazu czy lekceważenie przepisów własnego kraju nie wydaje się postawą patriotyczną.
    Nawet sprzatanie @ónwa po własnym psie, to postawa dbania o wspólną przestrzeń czyli też patriotyzm. Nieprawdaż?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Gdzie w Polsce masz tradycyjne budownictwo z płaskim dachem? Pomijam modernistyczne obiekty.
    Więc nie epatuj się zadęciem patriotycznym, bo słaaabo to brzmi.
    Paskudzenie krajobrazu czy lekceważenie przepisów własnego kraju nie wydaje się postawą patriotyczną.
    Nawet sprzatanie @ónwa po własnym psie, to postawa dbania o wspólną przestrzeń czyli też patriotyzm. Nieprawdaż?
    Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie to budownictwo z prl-u ma płaskie dachy i jest tego sporo.

    Masz chyba problem ze zrozumieniem tematu rozmowy, którą nie ja zapoczątkowałem. Który przepis zlekceważyłem, bo nie nadążam?

    Obrażasz mnie nie mając pojęcia jaki dom chcę.
    Mnie podobają się domy parterowe, modernistyczne, minimalistyczne z szkłem od sufitu po podłogę z płaskim dachem jakich w Polsce moim zdaniem brakuje.

  3. #43

    Domyślnie

    kup działkę w miejscu, w którym plan zezwala na płaskie dachy.
    jest takich mnóstwo.

    obchodzenie mpzp to obchodzenie prawa.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Gdzie w Polsce masz tradycyjne budownictwo z płaskim dachem? Pomijam modernistyczne obiekty.
    Więc nie epatuj się zadęciem patriotycznym, bo słaaabo to brzmi.
    Paskudzenie krajobrazu czy lekceważenie przepisów własnego kraju nie wydaje się postawą patriotyczną.
    Nawet sprzatanie @ónwa po własnym psie, to postawa dbania o wspólną przestrzeń czyli też patriotyzm. Nieprawdaż?
    Projekt domu jaki chcesz zbudować jest właściwie identyczny do Villa Abborrkroken, dom który większość osób uważa za przepiękny, który zdobył wiele nagród i w którym był kręcony film z Danielem Craigiem. Ale dla ciebie to jest paskudzenie krajobrazu, naprawdę gratuluję gustu, na szczęście mam inny.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    kup działkę w miejscu, w którym plan zezwala na płaskie dachy.
    jest takich mnóstwo.

    obchodzenie mpzp to obchodzenie prawa.
    Wreszcie jakaś normalna odpowiedź.
    No chyba będę musiał tak zrobić. Wiesz, nie chodzi o obchodzenie przepisów, a raczej znalezienie takiego przepisu, który to dopuszcza w jakimś danym przypadku.
    Znajomy wybudował dom w Czechach i pozwolenie na budowę dostał w 20 sekund i miał przy sobie jedynie dowód osobisty. Jeszcze się dowiedział że fajnie że się buduje w Czechach, bo kraj ma przyrost naturalny ujemny.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Konieczny popełnił też takie obejście MPZP z dwuspadowym dachem:

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Konieczny popełnił też takie obejście MPZP z dwuspadowym dachem:
    No powiem ci że mi trochę pomogłeś i ten biały dach który niweluje wrażenie odrębności od reszty domu.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    KubaPost
    " Chodzi mi jedynie o to że takie przeszklone ściany przeważnie można znaleźć w domach z płaskim dachem "

    - bez względu na formę dachu ( płaski, spadowy, .. inny ) przeszklenie ściany, to przeszklenie ściany. Dach nie ma tu nic do rzeczy, a takie przeszklenia " po całości " elewacji stosowane i spotykane są zarówno w budynkach z dachami płaskimi, jak i spadowymi.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    Kaizen
    wg opisu Koniecznego " część skrzydła piętra nakryto dwuspadowym dachem "
    https://sztuka-architektury.pl/artic...ta-koniecznego

    szczerze mówiąc, nie widzę tutaj dachu 2-u spadowego, tylko 3-spadowy !
    natomiast faktycznie trochę szkoda, że polskie prawo nie opiera się na "precedensach"
    czy jest to obejście PM ? - od strony drogi elewacja sugeruje jedynie dom z dachem 2-u spadowym, którego nie ma.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    - obejść PM można tylko i wyłącznie w jeden sposób - uzgodnić koncepcję budynku z Naczelnikiem Wydziału Architektury dla danej działki / terenu.
    - niestety takie uzgodnienie jest obarczone ryzykiem, ponieważ jest ustne, a nie pisemne ( Urzędowe ) co jako procedura funkcjonuje w wielu krajach europejskich, u nas czegoś takiego nie ma, o czym pisze np. lund #42 Pozwolenie na budowę " Domu w Szwecji "
    https://forum.muratordom.pl/showthre...39#post7700739

    taka procedura wyjaśniałaby wszystko ! i projektantowi, i Inwestorowi, jak również sąsiadom danej działki
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaPost Zobacz post
    Pomimo że mieszkam i pracuję w Polsce otrzymałem już ofertę z Norwegii że jeżeli tylko wybuduje u nich dom jaki tylko zechce to działkę otrzymam za darmo.
    Podobnie oferty z niektórych regionów Włoch, jeżeli zobowiąże się do wyremontowania domu to ten otrzymam za 1 euro.

    A ja to chyba jestem patriotą ....

    W takim razie zrób to, właśnie dla kraju który kochasz..

    Pobuduj piękny, modernistyczny dom w Norwegii albo we Włoszech, nowoczesny i minimalistyczny, jak z filmu o Bondzie, wywieś na maszcie flagę biało-czerwoną, niech powiewa nad okolicą, i niech twoim sąsiadom, Norwegom czy Włochom, Polacy właśnie tak się kojarzą.

    Spełnienia takich marzeń ci życzę, i nam też.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaPost Zobacz post
    Bo chcę wybudować dom w kraju ojczystym!
    A ja to chyba jestem patriotą bo chcę wybudować w Polsce tyle że z płaskim dachem.
    Czyli jeśli coś tobie nie pasuje to patriotyzm idzie się ..... .

    Cytat Napisał KubaPost Zobacz post
    Mnie podobają się domy parterowe, modernistyczne, minimalistyczne z szkłem od sufitu po podłogę z płaskim dachem jakich w Polsce moim zdaniem brakuje.
    Tobie może się podobać co chcesz, zapis w MPZP jest prawem lokalnym i pozamiatane.
    W Szwajcarii nie wybudujesz domu, jesli lokalna społeczność nie zaakceptuje wizualizacji w naturze, w rzeczywistej lokalizacji, wypowiadają się w referendum.
    Zresztą oni o wszystko pytają się obywateli.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    W takim razie zrób to, właśnie dla kraju który kochasz..

    Pobuduj piękny, modernistyczny dom w Norwegii albo we Włoszech, nowoczesny i minimalistyczny, jak z filmu o Bondzie, wywieś na maszcie flagę biało-czerwoną, niech powiewa nad okolicą, i niech twoim sąsiadom, Norwegom czy Włochom, Polacy właśnie tak się kojarzą.

    Spełnienia takich marzeń ci życzę, i nam też.
    Sarkazm przyjacielu niepotrzebny. Ubolewam jedynie że w Polsce przepisy i urzędnicy nie zawsze zachęcają do działania. Ale chwała że są tacy Polacy jak ty, którzy potrafią być nastawieni bezkrytycznie do obowiązującego prawa.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Czyli jeśli coś tobie nie pasuje to patriotyzm idzie się ..... .



    Tobie może się podobać co chcesz, zapis w MPZP jest prawem lokalnym i pozamiatane.
    W Szwajcarii nie wybudujesz domu, jesli lokalna społeczność nie zaakceptuje wizualizacji w naturze, w rzeczywistej lokalizacji, wypowiadają się w referendum.
    Zresztą oni o wszystko pytają się obywateli.
    „Tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono.”
    Dziękuję za głębokie i wnikliwe zweryfikowanie mojego patriotyzmu. Ja przynajmniej wiem jak to jest stracić w walce o niepodległość kogoś z rodziny.
    FACTA NON VERBA

    A co do odpowiedzi w temacie, to właśnie o to pytałem i teraz już wiem, że nie ma takiej możliwości.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kolego podniecasz się że we Włoszech dostaniesz dom za euro pod warunkiem jego remontu?
    U nas pewnie niejeden opuszczony dwór byś dostał na takich warunkach.
    Polska nie ma wcale surowych przepisów jeśli chodzi o budowę domu, w porównaniu z innymi krajami Europy.

    Jedź na Podhale, zobacz jak fajnie wygląda styl zakopiański, a potem na Słowację gdzie straszą komunistyczne klocki na tle Tatr. Brrrr

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Kolego podniecasz się że we Włoszech dostaniesz dom za euro pod warunkiem jego remontu?
    U nas pewnie niejeden opuszczony dwór byś dostał na takich warunkach.
    Polska nie ma wcale surowych przepisów jeśli chodzi o budowę domu, w porównaniu z innymi krajami Europy.

    Jedź na Podhale, zobacz jak fajnie wygląda styl zakopiański, a potem na Słowację gdzie straszą komunistyczne klocki na tle Tatr. Brrrr
    Masz rację. Nie przesadzajmy, jakoś specjalnie się tym nie podniecam, tylko wspominam, że jest taka możliwość.
    Rzeczywiście szukałem już jakiegoś opuszczonego, stylowego dworku, bądź chaty góralskiej, ale niestety na dużej części siedzą albo bank albo komornik, a budynki stoją i niszczeją.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaPost Zobacz post
    Sarkazm przyjacielu niepotrzebny. Ubolewam jedynie że w Polsce przepisy i urzędnicy nie zawsze zachęcają do działania. Ale chwała że są tacy Polacy jak ty, którzy potrafią być nastawieni bezkrytycznie do obowiązującego prawa.
    Ależ tam nie było sarkazmu
    No może troszeczkę, ale nie tam gdzie ty go zobaczyłeś.

    Ta nutka sarkazmu była o tym, że "spróbuj postawić dom w Europie Zachodniej a przekonasz się, że jednak w Polsce przepisy mamy super łagodne." Takiej dowolności i łatwości nie znajdziesz na Zachodzie. Tutaj, w Polsce, też nie powinieneś - tylko w ten sposób możemy dojść do ładu przestrzennego, który widzimy na Zachodzie, i który nam się jednak podoba.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaPost Zobacz post
    „Tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono.”
    Dziękuję za głębokie i wnikliwe zweryfikowanie mojego patriotyzmu. Ja przynajmniej wiem jak to jest stracić w walce o niepodległość kogoś z rodziny.
    FACTA NON VERBA
    A co do odpowiedzi w temacie, to właśnie o to pytałem i teraz już wiem, że nie ma takiej możliwości.

    Równo wart Twój patriotyzm, jeśli musisz się podpierać czynami antenatów.

    Szlak bojowy moich przodków na frontach IIWW to prywatna sprawa, a co jest w książkach to chwała im czynom i cześć ich pamięci.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony