dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 213 z 213
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    3500 zł/mkw to całkiem realna kwota za całą inwestycję.
    Ale to netto, czy brutto? I za stan wykończony, czy deweloperski?

    Też się przymierzam do budowy. I zastanawiam się jak szacować budżet. Myślę o prostej parterowce około 125 mkw z garażem dwustanowiskowy i poddaszem do adaptacji. We Wrocławiu (drogo).
    Liczę tak: 170 mkw powierzchni calkowitej w tym 45 mkw garaz. Koszt deweloperski (brutto): 3,5 tyś za dom i 2 tyś za garaż.
    Do tego 1 tyś za mkw wykończenia do zamieszkania.
    Plus projekt, papiery, przyłącza i zagospodarowanie dzialki.

    Czyli brutto: 125 x 3,5 + 45 x 2 = 527,5 tyś za samo wybudowanie budynku (materiały plus robocizna).

    Jest to realne?
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 12-06-2018 o 08:16

  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Wg moich szacunków w kwocie 550 tyś powinienem się zmieścić z domem do zamieszkania i zagospodarowaniem działki. Dla komfortu zakladam sobie jeszcze dodatkowe 10% na fanaberie - inteligentny dom, nawadnianie ogrodu i jakieś niespodzianki.

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Tak samo jak lata i lata świetlne.
    Zaprawdę, powiadam wam: lepiej jest założyć duuużo większy budżet na budowę i w razie czego kupić nowe auto za 40tys z pozostałej kasy z kredytu hipotecznego z niskim oprocentowaniem aniżeli dobierać pod koniec drogi kredyt gotówkowy żeby tylko móc zrobić podłogę czy zabudowę w kuchni, aby tylko móc się wprowadzić i mieszkać w szarym domu na łysej działce przez kolejne 5 lat.
    Akurat to było 2 lata temu
    Chciałem tylko delikatnie zasygnalizowac że można wygodnie ale nie za wszelką (wysoka) cenę. Wygoda to pojęcie oczywiście względne ale tu i ówdzie można parę złoty zachować na np dobra zimowke

  4. #204

    Domyślnie

    Witajcie. Próbuję oszacować koszt stanu deweloperskiego domu o powierzchni użytkowej ~158m2:
    - typ stodoła (na planie prostokąta: parter + garaż w bryle +poddasze),
    - dach o nachyleniu ~45stopni, dwuspadowy,
    - ścianka kolankowa 45cm.

    Powierzchnia użytkowa:
    - PU parteru: 72m2 + garaż: 25m2
    - PU poddasza: 61m2
    - zakładam ogólnie ~3000 zł za 1m2 stanu deweloperskiego

    Daje nam to 158m2 PU. Czy szacować 158 x 3000 zł, czy też poddasze liczy się inaczej (niska ścianka kolankowa) oraz garaż inaczej? Wiem, że to względne, zależne od materiałów, ale czy budżet 450 000 za stan deweloperski jest ok, czy zmniejszać dom?
    Poglądowe rzuty (koncepcja w trakcie): klik

    Pomóżcie

  5. #205
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zamzam Zobacz post
    Witajcie. Próbuję oszacować koszt stanu deweloperskiego domu o powierzchni użytkowej ~158m2:
    - typ stodoła (na planie prostokąta: parter + garaż w bryle +poddasze),
    - dach o nachyleniu ~45stopni, dwuspadowy,
    - ścianka kolankowa 45cm.

    Powierzchnia użytkowa:
    - PU parteru: 72m2 + garaż: 25m2
    - PU poddasza: 61m2
    - zakładam ogólnie ~3000 zł za 1m2 stanu deweloperskiego

    Daje nam to 158m2 PU. Czy szacować 158 x 3000 zł, czy też poddasze liczy się inaczej (niska ścianka kolankowa) oraz garaż inaczej? Wiem, że to względne, zależne od materiałów, ale czy budżet 450 000 za stan deweloperski jest ok, czy zmniejszać dom?
    Poglądowe rzuty (koncepcja w trakcie): klik

    Pomóżcie
    Jak masz już projekt a chcesz oszacować koszty budowy to bierzesz i liczysz. W projekcie powinieneś mieć zestawienie materiałów i ilości,ceny znasz choćby z allegro. Masz również podane wymiary czyli tynki,farby,posadzki,izolację itp możesz sobie łatwo policzyć. Ceny robocizny będziesz znał jak rzucis zapytania do firm.
    Zatem do roboty

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak masz już projekt a chcesz oszacować koszty budowy to bierzesz i liczysz. W projekcie powinieneś mieć zestawienie materiałów i ilości,ceny znasz choćby z allegro. Masz również podane wymiary czyli tynki,farby,posadzki,izolację itp możesz sobie łatwo policzyć. Ceny robocizny będziesz znał jak rzucis zapytania do firm.
    Zatem do roboty
    Słuszna uwaga o materiałach, wiem, że koszt jest od nich zależny Nie mam jeszcze projektu budowlanego, na razie jestem w trakcie opracowywania koncepcji, bo rozbijam się o optymalizację powierzchni. Chciałabym się poradzić jak w przybliżonym stopniu liczyć koszt m.in. garażu oraz poddasza o niskiej ściance kolankowej ~40 stopni, dachu ~40-45 stopni
    Ostatnio edytowane przez zamzam ; 29-06-2018 o 20:10

  7. #207
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zamzam Zobacz post
    Słuszna uwaga o materiałach, wiem, że koszt jest od nich zależny Nie mam jeszcze projektu budowlanego, na razie jestem w trakcie opracowywania koncepcji, bo rozbijam się o optymalizację powierzchni. Chciałabym się poradzić jak w przybliżonym stopniu liczyć koszt m.in. garażu oraz poddasza o niskiej ściance kolankowej ~40 stopni, dachu ~40-45 stopni
    Garaż to czworokat a dach to trójkąt. Wzory na pola powierzchni powinny być znane podobnie jak ceny za 1m2 materiału na ściany czy m2 dachówki

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Garaż to czworokat a dach to trójkąt. Wzory na pola powierzchni powinny być znane podobnie jak ceny za 1m2 materiału na ściany czy m2 dachówki
    Cieszę się, że masz już budowę za sobą, gratuluję Ja z kolei dopiero zaczynam tę przygodę, na forum liczę na praktyczne rady, nie na sarkastyczne uwagi Ludzie tutaj zadawali podobne pytania i otrzymywali fajne wskazówki. Mimo wszystko dziękuję, bo każdy komentarz jest dla mnie ważny.
    Ostatnio edytowane przez zamzam ; 29-06-2018 o 20:52

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał zamzam Zobacz post
    (...)Powierzchnia użytkowa:
    - PU parteru: 72m2 + garaż: 25m2
    - PU poddasza: 61m2
    - zakładam ogólnie ~3000 zł za 1m2 stanu deweloperskiego
    Daje nam to 158m2 PU. Czy szacować 158 x 3000 zł, czy też poddasze liczy się inaczej (niska ścianka kolankowa) oraz garaż inaczej? Wiem, że to względne, zależne od materiałów, ale czy budżet 450 000 za stan deweloperski jest ok, czy zmniejszać dom?
    Poglądowe rzuty (koncepcja w trakcie): klik
    Na piętrze masz 90m2 a nie 61m2. No chyba, że Pan projektant ci zapłaci za nieużytkowe metry...


    Jak już sie doliczysz tych metrów to z 3k za dew zmieścisz sie w systemie gospodarskim, w sensie każdy etap zlecasz innej firmie. Zleconym wychodzi min 25% drozej. Ja planuje taki budżet na podobny dom ale pod klucz z ogrodzeniem i minimalistycznym zagospodarowaniem działki

    Z tym, że buduj dom pietrowy. Po co ci karton z wełną zamiast ścian, po co ci okna dachowe... Nie lepoiej w łazience i pokojach wstawić jakieś duże portfenetry? W czym poddasze jest lepsze od pełnego pietra? zaoszczędzisz na ścianach i elewacji ale zapłacisz to w dachu, oknach dachowych.
    16m2 użytkowej i 26m2 podłóg- "piękny pokój". To projektant tak wymyślił? masz na pietrze 30 nieużytkowych metrów...pomyśl.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 29-06-2018 o 21:12

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Spokojnie sie zmieścisz w systemie gospodarskim, w sensie każdy etap zlecasz innej firmie. Zleconym wychodzi min 25% drozej. Ja planuje taki budżet na podobny dom ale pod klucz z ogrodzeniem i minimalistycznym zagospodarowaniem działki

    Z tym, że buduj dom pietrowy. Po co ci karton z wełną zamiast ścian, po co ci okna dachowe... Nie lepoiej w łazience i pokojach wstawić jakieś duże portfenetry? W czym poddasze jest lepsze od pełnego pietra? zaoszczędzisz na ścianach i elewacji ale zapłacisz to w dachu, oknach dachowych.
    16m2 użytkowej i 26m2 podłóg- "piękny pokój". To projektant tak wymyślił?
    Dzięki wielkie za odpowiedź, przemyślę Twoje uwagi, choć oczekiwania mamy różne Projektant na prośbę inwestora jak już. Ja akurat skosy znam i (o zgrozo!) lubię. Dach musi mieć 38-45 stopni wg planu zagospodarowania, nieużytkowe metry się pojawią (np. na schowki).

    Pytanie nieaktualne, doczytałam i dowiedziałam się czego chciałam
    Pozdrawiam budujących
    Ostatnio edytowane przez zamzam ; 01-07-2018 o 19:14

  11. #211

    Domyślnie

    21 wiek a ludzie ciągle chcą budować domy ze skosami i poddaszem zamiast domu z 2ma pełnymi kondygnacjami

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    21 wiek a ludzie ciągle chcą budować domy ze skosami i poddaszem zamiast domu z 2ma pełnymi kondygnacjami
    21 wiek, a ludzie nie wiedzą co to wymogi MPZP
    Ostatnio edytowane przez zamzam ; 01-07-2018 o 16:47

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    21 wiek a ludzie ciągle chcą budować domy ze skosami i poddaszem zamiast domu z 2ma pełnymi kondygnacjami
    Wiesz są gusta i gusciki. Jedni wola małe parterowki, inni poddasze a trzeci i pelne piętro.Ale zgodzę się z Tobą ze pełne piętro kosztuje podobnie co skosy. Gdybym miał budować stricke mieszkalny to pewnie byłby to klocek z małym spadkiem albo tramwaj oczywiście z pełnymi piętrami. Wiem, wiem ze jestem „taki i taki” ale mi się podobają

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony