dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 29
Pokaż wyniki od 561 do 575 z 575
  1. #561

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    Witam po długiej przerwie. Zwracam się z prośbą o poradę. Od kilku tygodni powietrze podczas nadmuchu dystrybuowane jest na pozostałe mamuty, odpowiedzialne za dozowanie i recyrkulację. Oczywiście lipne elektrozawory, które te łachy zainstalowali w delfinie. Mam 2 wyjścia:
    1. wymienić dyfuzor (6ty rok funkcjonowania). Czyściłem membranę, ale być może przez zabrudzenie, zaklejenie - zwiększa opór powietrza, stąd idzie na pozostałe mamuty.
    2. wymienić elektrozawory. Tego bym nie chciał robić, bo pewnie sam sobie nie poradzę. Ale jak mus to mus.
    Co Panowie radzicie?
    Pozdrawiam,
    Dmuchnij w przewód na dyfuzor za sterownikiem kompresorem tłokowym (tylko z wyczuciem) - czesto układ od wewnątrz obrasta błoną biologiczną która tworzy nic innego jak startę miejscową i powietrze dlatego idzie w mamuty.

    Elektrozawory też mogą przepuszczać ale to mozesz sprawdzicw trybie ręcznego sterowania. Jeśli będą wadliwe to i tak będziesz musiał je wymienić i wymiana dyfuzora nic nie da.

  2. #562

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    Witam po długiej przerwie. Zwracam się z prośbą o poradę. Od kilku tygodni powietrze podczas nadmuchu dystrybuowane jest na pozostałe mamuty, odpowiedzialne za dozowanie i recyrkulację. Oczywiście lipne elektrozawory, które te łachy zainstalowali w delfinie. Mam 2 wyjścia:
    1. wymienić dyfuzor (6ty rok funkcjonowania). Czyściłem membranę, ale być może przez zabrudzenie, zaklejenie - zwiększa opór powietrza, stąd idzie na pozostałe mamuty.
    2. wymienić elektrozawory. Tego bym nie chciał robić, bo pewnie sam sobie nie poradzę. Ale jak mus to mus.
    Co Panowie radzicie?
    Pozdrawiam,
    Może warto by było zmierzyć ciśnienie powietrza pompowanego na dyfuzor podczas pracy. U mnie na starym dyfuzorze było 210mbar, po wymianie na nowy spadło do 150mbar. Lipa że w oryginalnym sterowniku te elektrozawory są zabudowane. Może warto go otworzyć i sprawdzić czy zwyczajnie coś się w nich nie poluzowało. Nie wiem jak są skonstruowane. Ja sterownik wykonałem sam a elektrozawory mam na zewnątrz w związku z czym mogłem zamontować jakie mi się podobało. Muszę generalnie któregoś dnia się zebrać i pokazać jak przywróciłem do życia swoją oczyszczalnię. Od lata działa całkiem dobrze

  3. #563
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Dzięki Czysteśrodowisko chyba poprawiłem sytuację mocniejszym przedmuchem z kompresora tłokowego. Dziękuję za jak zwykle cenną radę.
    L.zablotny pokaż jak to wygląda u Ciebie. Bardzo jestem ciekaw

  4. #564

    Domyślnie

    Mam pytanie w tym wątku akurat bo widzę że udzielają się tu ludzie którzy znają się
    Chcę przerobić szambo 3 komorowe z kręgów betonowych fi 80cm połączone szeregowo na oczyszczalnię SBR
    1 osadnik do którego wpływają ścieki surowe ma 230cm wysokości ścieków
    2 osadnik ma 130cm wysokości ścieków
    3 osadnik ma 130cm wysokości ścieków
    I widzę to tak z 1wszego pompuję do 2giego 50cm potem napowietrzanie następnie opad osadu i później odpompowanie wody do 3ciego i co któryś cykl powrót nadmiernego osadu z 2giego do 1pierwszego
    Pytanie czy jednorazowo mogę te 50 cm surowych przepompować czy podzielić na mniejsze dawki ?

  5. #565

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    Dzięki Czysteśrodowisko chyba poprawiłem sytuację mocniejszym przedmuchem z kompresora tłokowego. Dziękuję za jak zwykle cenną radę.
    L.zablotny pokaż jak to wygląda u Ciebie. Bardzo jestem ciekaw


    A więc tak. Dla przypomnienia przed remontem oczyszczalnia wyglądała tak

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/c5c0212fd0ef7488
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/2a066b6d1cc18f91

    Dramat. O dziwo tworzył się jakimś cudem osad ale oczyszczalnia nie działała prawie wcale, nie mogła

    Co zrobiłem:

    -wymontowałem wszystko ze zbiornika
    -wypompowałem wszystkie komory, wypłukałem i zalałem czystą wodą
    -przerobiłem mamuty, usunąłem z nich membrany, jeden wyrzuciłem całkiem, poskładałem je po swojemu. Zasysają z głębokości 5cm nad dnem.

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/1034073fe795e9fe

    Wymieniłem dyfuzor na nowy, stary już mocno ograniczał przepływ.
    Wymieniłem sprężarkę na Thomas AP-60/80
    Wykonałem sterownik z pojedynczych przekaźników czasowych. Prosty i skuteczny. Jest możliwość regulacji czasu napowietrzania, czasu przerwy, czasu i momentu recyrkulacji. Napowietrzanie mam ustawione 20min/20min. Dopiero przy takiej konfiguracji osad przestał flotować. Początkowo ściągnąłem ustawienia od Ciebie ale non stop flotował, było za dużo powietrza. Recyrkulacja następuje zaraz po zakończeniu napowietrzania żeby jak najmniej osadu przepływało do komory wtórnej. Odprowadzanie osadu nadmiernego włączam jeśli poziom podnosi się ponad 50%. W reaktorze pływa 500 szt. pierścieni Białeckiego - ładnie obrosły błoną. Zamontowałem elektrozawory na mamuty oraz na dyfuzor. Wszystkie sterowane z mojego sterownika. Poniżej zdjęcia:

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/3733da1bb4838fcd
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/c9ae3651ade55ed2
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/c4440fd88cc5767c
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/1483a7606065ab75

    Początkowo nie było dozowania ale bez tego oczyszczalnia nie pracowała stabilnie. Ze względu na brak miejsca w szafce na kolejny elektrozawór oraz problem jaki Wy mieliście przy robieniu dozowania, tj. zaciąganie osadu stałego wpadłem na coś innego. Zamontowałem w pierwszej komorze pompę elektryczną z pływakiem. Zanurzona jest na wysokości ok 60cm od maksymalnego poziomu ścieków, pływak jest tak wyregulowany żeby wyłączyła się zanim zacznie zasysać osad wierzchni i zaczyna działać kiedy poziom ścieków się znowu podniesie. Dozowanie jest wysterowane przed rozpoczęciem napowietrzania. Czas regulowany w zależności od okresowego obciążenia oczyszczalni (goście, wyjazdy itp.) Tak wygląda oczyszczalnia dzisiaj:

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/1bcf982c9d98c88e

    Osad ma ładny brązowy kolor, nie flotuje we wtórnym i jest go w granicach 30-50% w reaktorze. Jeśli przybywa za dużo, włączam odprowadzanie. Ściek oczyszczony jest przezroczysty i klarowny ale lekko żółtawy. Myślę że tu by pomógł dodatkowy zbiornik wstępny ok 2-3 tyś litrów. To co jest czyli 1200 to jest nic, szczególnie że przez dozowanie nie ma takiej pojemności a gdy się odłoży osad stały to objętość surowego ścieku może spaść nawet do 500l, czyli mniej więcej tyle co przepływ dobowy. Nie ma zatem mowy o oczyszczaniu beztlenowym bo to za krótki czas. W związku z tym reaktor może bywać przeciążony. Poza tym co pół roku muszę wywozić osad stały. W tym roku dołożę dodatkowy wstępny i zobaczę jak to wpłynie. Zapomniałem zrobić zdjęć próbek. Generalnie remont tego wynalazku kosztował mnie dużo czasu, wkładu finansowego, czytania i analizowania oraz własnej pracy. Koniec końców dało mi to jednak dużą satysfakcję że wskrzesiłem do życia coś co producent tak spier*****. Oczywiście pewne wady wrodzone i tak zostały ale mimo wszystko działa to całkiem dobrze i oby tak zostało. Dzięki wszystkim za rady i mam nadzieję że efekt moich prac też da komuś inspiracje. Pozdrawiam

  6. #566
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Jestem "we wrażeniu" Profeska relacja. To, co jest, w stosunku do tego co było - nie ma słów. Tylko spójrzcie teraz wszyscy - Delfin nas oszukał. Sprzedał coś, co nie ma prawa funkcjonować. Udowodniliśmy oszustom, że popełnili błąd konstrukcyjny.
    Gratuluję.

  7. #567

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    Jestem "we wrażeniu" Profeska relacja. To, co jest, w stosunku do tego co było - nie ma słów. Tylko spójrzcie teraz wszyscy - Delfin nas oszukał. Sprzedał coś, co nie ma prawa funkcjonować. Udowodniliśmy oszustom, że popełnili błąd konstrukcyjny.
    Gratuluję.
    Nie ma prawa funkcjonować, a ma wszelkie potrzebne certyfikaty

    Jeśli chodzi o Delfina, wystarczy obejrzeć ten filmik i nie potrzeba komentarza
    https://www.youtube.com/watch?v=PJcFEVXq8kE

    Dzięki za dobre słowo i za wcześniejsze rady, pozdrawiam.

  8. #568

    Domyślnie

    Gratuluję L.zablotny wytrwałości. Pokazałeś, że jak kto chce to potrafi

  9. #569

    Domyślnie

    No i jednak czeka mnie kolejna modyfikacja. Muszę dołożyć dodatkowy zbiornik na osadnik gnilny. Oczyszczalnia znowu jest przeciążona a w listopadzie ją pompowałem. Opróżnianie co pół roku to trochę za często, potem musi jeszcze miesiąc się regenerować - bez sensu. Wkopię 2800l niech działa po prostu przepływowo. Do komory pierwszej w oczyszczalni będzie wpływał już ściek podczyszczony i dozowanie zostanie tak jak jest. Zdam relację po robocie

  10. #570
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wojtas83

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Aleksandrowo
    Kod pocztowy
    16-002
    Posty
    4

    Domyślnie

    WItam,
    troszkę odświeżę temat. link do mojego wpisu https://forum.muratordom.pl/showthre...44#post7889144

    Jakiś czas temu zacząłem walkę z tą oczyszczalnią niestety bez większych sukcesów, ściek wygląda tak samo jak kiedyś.
    Z różnych powodów mialem też dłuższą przerwę i teraz chciałbym powrócić do tematu poprawienia oczyszczalni.
    Niestety w moim przypadku ona dalej nie działa. Robiłem kilkukrotnie badania, kontaktowałem się tez z producentem niestety cały czas zbywają mnie że za mało ścieku albo że ściek zły itp. Usiłowałem również uzyskać kod do sterownika i niestety producent odmawia udostępnienia tego kodu.
    Czy ktoś posiada owy kod i byłby uprzejmy się nim podzielić ?
    Pozdrawiam.

  11. #571
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Daj sobie spokój z tymi naciągaczami. Zrób dozowanie, wymień dmuchawę na 60tke i zacznie działać.

  12. #572
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wojtas83

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Aleksandrowo
    Kod pocztowy
    16-002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki, dmuchawa już zamówiona.

  13. #573
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Koledzy, sterownik w tym szajsie jest tyle wart, co zawartość, która znajduje się w osadniku. Podczas napowietrzania powietrze idzie zaworami recyrkulacyjnymi. Jak to tanim kosztem naprawić? Wystarczy zamówić elektrozawory, czy lepiej cały sterownik? Bardzo proszę o link do gotowych aukcji.
    Pozdrawiam.

  14. #574
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    Mam pytanie o działanie zaworów w mojej oczyszczalni Delfin (sterownik ASC). Gdy wejdę w ręczny tryb serwisowy, to:
    1. odpalenie dmuchawy: działa napowietrzanie
    2. włączam zawór 1: działa napowietrzanie i nie dzieje się nic więcej
    3. włączam zawór 2: pompuje (dość anemicznie) z ostatniej komory do osadnika wstępnego plus działa napowietrzanie.

    Czy to tak ma działać? Zgaduję, że nie...

  15. #575
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Powinno to działać następująco:
    1. Odpalenie dmuchawy
    2. Włączenie recyrkulacji do komory napowietrzania
    3. Włączenie recyrkulacji do osadnika wstępnego.

Strona 29 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony