dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    z tym sie zgadzam
    ale z tym juz nie
    Aktualny wypis z wyrysem z obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania
    przestrzennego wraz ze zgodą właściwego organu na zmianę przeznaczenia gruntów leśnych na cele nieleśne


    Bo nawet sam MPZP nie wystarczy.
    albo jedno albo drugie co wynika z art7 ust 1 lub 1a


  2. #22

    Domyślnie

    Całość brzmi tak, dla jasności:

    1.1) Aktualny wypis z wyrysem z obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania
    przestrzennego wraz ze zgodą właściwego organu na zmianę przeznaczenia gruntów
    leśnych na cele nieleśne, uzyskaną przy sporządzaniu miejscowego planu zagospodarowania
    przestrzennego / art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i
    leśnych/ -wystawiony nie wcześniej niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku,
    bądź w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego:
    1.2) Decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub decyzję o ustaleniu
    lokalizacji celu publicznego z załącznikiem mapowym uzyskaną w trybie
    art. 61 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 27 marca 2003 r o planowaniu i zagospodarowaniu
    przestrzennym.

    Swoją drogą - pisałem - w tym roku składałem wniosek do RLDP o wyłączenie. Wcześniej kilkukrotnie rozmawiałem z RLDP, starostwem, urzędem gminy i konsultowałem się na forum poświęconym lasom. Termin odlesienia nigdy się nie pojawił, bo zawsze jednak posługiwaliśmy się terminami użytymi w ustawach i oficjalnych dokumentach. Stąd pewne zamieszanie w tym wątku

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grubs1

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    8

    Domyślnie

    Wracam z informacjami, bo machina ruszyła. Jako to na razie wygląda w naszym przypadku?

    Tak, jak pisałem wcześniej, w Starostwie Powiatowym (Wydział Środowiska....) złożyłem wniosek o przekwalifikowanie lasu (LSVI) na grunty rolne. W argumentacji podparłem się Ustawą o lasach, gdzie za las uważa się "grunt o zwartej powierzchni co najmniej 0,10 ha, pokryty roślinnością leśną (uprawami leśnymi) - drzewami i krzewami oraz runem leśnym lub przejściowo jej pozbawiony". Klasoużytek na naszej działce oznaczony jako LSVI ma powierzchnię 0,08 ha. Ponadto napisałem o planach zaadaptowania działki na cele rekreacyjne oraz o tym, że w obecnej sytuacji trudno będzie mi postawić tam zabudowę (wymagana odległość od ściany lasu min. 12m).

    Do pisma załączyłem wypis z ewidencji gruntów, mapę sytuacyjną oraz zdjęcia działki.

    Kierownik Wydziału przyjął dokumenty, określił je jako "w porządku" i dał do zrozumienia, że nie powinno być problemu. Wniosłem 10 zł opłaty za wydanie decyzji, Starostwo ma na odpowiedź 30 dni.

    Z informacji, jakie uzyskałem wynika, że rozstrzygać w sprawie będzie Starosta (w rzeczywistości w jego imieniu Wydział Środowiska) po zaczerpnięciu opinii w nadleśnictwie oraz gminie, na terenie której znajduje się działka.

    Pozostaje tylko czekać. Na razie nie wygląda to najgorzej...

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ja i Ja

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Ropa
    Kod pocztowy
    38-312
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hej czy mógłbyś napisać jak ta Twoja sprawa wygląda na dzień dzisiejszy? Czy udało się coś zdziałać czy były ( są)jakieś problemy ?...
    Pytam bo sam rozglądnam się za działka w ogłoszeniu znalazłem działkę rolną częściowo zalesiona ale jak przedzwonilem do biura nieruchomości dowiedziałem się że w rzeczywistości jest ona zalesiona a częściowo rolna...
    Zastanawiam się czy jest sens w ogóle brać się za to czy nie lepiej szukać czegoś innego .

  5. #25

    Domyślnie Jak zakonczyła sie całą historia z wylesianiem

    Witam!
    Mogłby Pan opisać jak zakonczyła sie cała historia z wylesianiem bo mam podobną sytuacje i nie wiem czy sie w to angażować
    Jak długo zeszło załatwianie sprawy
    Z góry dzieki

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony