dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Właśnie instalator odpalił nam alarm Satel WRL128 + Ethernet.
    Na początku wymyślałem podobnie jak Ty. Przeszło mi.
    Policz sobie ile potrzebujesz sprzętu aby zrealizować sobie to co założyłeś. A później zobacz jakie będziesz miał możliwości sterowania tymi wszystkimi bajerami przez telefon. Wartość użytkowa tej aplikacji jest szczerze mówiąc mierna. Mnie nic więcej niż alarm, sterowanie roletami i cwu nie jest potrzebne więc pozostałem przy satelu. Gdybym chciał zrealizować połowę twoich założeń poszedłbym w fibaro lub coś podobnego
    Dokładnie! Zgadzam się w 100%
    Ja też mam integre 256 i od początku założyłem, że ma służyć tylko do alarmów różnego typu. W tym sprawuje się idealnie. Do innych rzeczy mam inne systemy, chociaż ja preferuję prostotę, tak żeby wszyscy domownicy mogli bez problemu korzystać.
    Stąd ogrzewanie oparte mam o przewodowy system Salusa, a monitoring na prostej aplikacji HikVision.
    Ja mam znajomych co mają Fibaro i inne podobne systemy. Generalnie fajna sprawa, ale ja do tego jestem za głupi Gdybym miał tam coś zmienić przestawić, poprawić itd. zawsze wolałbym specjalistę.
    Mój kolega, dobry automatyk,właśnie zrobił sobie takie coś i jak min tłumaczył co jest z czym i jak co się ustawia, to poprosiłem tylko byśmy dalej spożywali alkohol i zmienili temat Ja rozumiem ludzi tym zafascynowanych, ale to nie dla mnie. Tym bardziej moja żona i dzieci też tego nie ogarną, a różnie w życiu bywa. Generalnie zawsze jestem zwolennikiem prostych bez awaryjnych rozwiązań.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    A ja zapytam trochę inaczej. Ile warto wydać na instalację alarmową i czy w ogóle warto ją zakładać?
    Dostałem taką wycenę i chciałbym zapytać czy to jest warte swojej ceny. Instalacja oparta na Satelu.

    Opcja I 9 500,00 netto bez sterowania roletami + panel INT-TSG 4,3”;
    Opcja II 12 000,00 netto ze sterowaniem roletami + panel INT-TSI 7” wraz z możliwością podłączenia wideodomofonu

    Zakres prac ujęty w wycenie obejmuje:
    • Bezpieczeństwo włamaniowe (czujniki ruchu)
    • Bezpieczeństwo ppoż. (czujnik gazu, czadu, dymu)
    • Bezpieczeństwo przeciw zalaniu wodą (czujniki zalania)
    • Inteligentny budynek (obwody sterowane)
    Sterowanie dowolnymi 15 obwodami z:
    - telefonu komórkowego (tabletu)
    - panelu sterującego
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    A ja zapytam trochę inaczej. Ile warto wydać na instalację alarmową i czy w ogóle warto ją zakładać?
    Odpowiedz jest krótka - warto. Większość rzeczy w domu przewyższa wartość alarmu, a jako odstraszenie potencjalnego amatora cudzej własności na pewno będzie przeszkodą. Pomiędzy domem tym z alarmem, a bez złodziej wybierze ten drugi.
    Jeśli naprawdę ktoś będzie chciał się włamać nawet najlepsze zabezpieczenia nie pomogą. Ze względu , że konfiguracja alarmu pozwala na zabezpieczenie i ostrzeżenie - to już przemawia za tym aby go posiadać i niestety wielokrotnie się sprawdza nawet jeśli przez całe swoje "życie alarmu" zadziała chociaż raz - to warto. Można zmieścić się w 10 tyś netto i tyle można wydać.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Odpowiedz jest krótka - warto. Większość rzeczy w domu przewyższa wartość alarmu, a jako odstraszenie potencjalnego amatora cudzej własności na pewno będzie przeszkodą. Pomiędzy domem tym z alarmem, a bez złodziej wybierze ten drugi.
    Jeśli naprawdę ktoś będzie chciał się włamać nawet najlepsze zabezpieczenia nie pomogą. Ze względu , że konfiguracja alarmu pozwala na zabezpieczenie i ostrzeżenie - to już przemawia za tym aby go posiadać i niestety wielokrotnie się sprawdza nawet jeśli przez całe swoje "życie alarmu" zadziała chociaż raz - to warto. Można zmieścić się w 10 tyś netto i tyle można wydać.
    Aha, czyli rozumiem, że wyceny są w miarę ok? A która opcja jest lepsza? Bo rozumiem, że różnią się tylko panelem sterującym? Rolet nie będę miał ale może lepiej już położyć te przewody na przyszłość jakby mi się coś odwidzialo. Pytam tak o ten alarm bo kilku znajomych mi odradza, niepotrzebny koszt itp, bo oni mają ale nie chce im się codziennie go włączać więc nieużywane. Złotych klamek nie planuję więc dlatego pytam.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Aha, czyli rozumiem, że wyceny są w miarę ok? A która opcja jest lepsza? Bo rozumiem, że różnią się tylko panelem sterującym? Rolet nie będę miał ale może lepiej już położyć te przewody na przyszłość jakby mi się coś odwidzialo. Pytam tak o ten alarm bo kilku znajomych mi odradza, niepotrzebny koszt itp, bo oni mają ale nie chce im się codziennie go włączać więc nieużywane. Złotych klamek nie planuję więc dlatego pytam.
    Nie trzeba mieć złotych klamek, aby straty były większe niż 10 tyś. To , że kolega , sąsiad ma ale nie korzysta? mogę napisać tak to po co zamykają samochód? Jaki problem w alarmie jest wcisnąć przycisk pilotem? i mieć spokojną głowę że wszystkie światła w domu, żelazko, odbiorniki TV, tunery, komputery i wszelkie ładowarki telefonów itp wraz z choinką są powyłączane ?Które oczywiście skonfigurujemy by tak działały.
    Co stoi na przeszkodzie aby odciąć dopływ wody gdy czujnik wykryje, że coś się leje( i to nie koniecznie czujnik zalania, ale czujnik przepływu)albo czy nie bezpieczniej się czujesz jak wiesz, że zasygnalizuje czujnik gazu - metanu lub propan butanu w garażu (gdy masz samochód na lpg) czujnik czadu gdy palisz w kominku? i wiele wiele innych funkcji wszystko zależy od potrzeb, inwencji twórczej i samej chęci zdobycia pewnych informacjo o tym co dzieje się w domu.

    Jeśli chodzi o sterowniki -manipulatory jest pewne ale( wszystkie te dotykowo graficzne czy małe czy większe są powiedzmy....wodotryskiem ale ładnie wyglądają w nowoczesnym domu. Sam osobiście używam INT-KSG, i nigdy nie sprawiła mi najmniejszego problemu, a jest bardzo estetyczna i niezawodna. Oczywiście wszystkie inne przyciskowe są również super, trwałe i bezawaryjne co widać po aukcjach , nawet używki są w cenie. Myślę , że Satel poszedł za modą więc i u niego pojawiły się centralki dotykowe stąd i odpowiednia cena.
    Przewody do rolet warto doprowadzić - sam mam chociaż rolety są "ręczne" Przewody to żaden koszt a potem praktycznie niemożliwe staje się ich rozprowadzenie.
    Co do samej centrali, jeśli posiadasz "smykałkę ' do programowania to centrala jest tak przewidywalna, a fora z jej programami tak bogate , że można na jej rdzeniu zrobić wiele i z wielu rzeczy się cieszyć.
    Jeśli się zdecydujesz to wybieraj centrale z serii Integra (64,128 Plus) dużo możliwości i trwałe płyty.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Nie trzeba mieć złotych klamek, aby straty były większe niż 10 tyś. To , że kolega , sąsiad ma ale nie korzysta? mogę napisać tak to po co zamykają samochód? Jaki problem w alarmie jest wcisnąć przycisk pilotem? i mieć spokojną głowę że wszystkie światła w domu, żelazko, odbiorniki TV, tunery, komputery i wszelkie ładowarki telefonów itp wraz z choinką są powyłączane ?Które oczywiście skonfigurujemy by tak działały.
    Co stoi na przeszkodzie aby odciąć dopływ wody gdy czujnik wykryje, że coś się leje( i to nie koniecznie czujnik zalania, ale czujnik przepływu)albo czy nie bezpieczniej się czujesz jak wiesz, że zasygnalizuje czujnik gazu - metanu lub propan butanu w garażu (gdy masz samochód na lpg) czujnik czadu gdy palisz w kominku? i wiele wiele innych funkcji wszystko zależy od potrzeb, inwencji twórczej i samej chęci zdobycia pewnych informacjo o tym co dzieje się w domu.

    Jeśli chodzi o sterowniki -manipulatory jest pewne ale( wszystkie te dotykowo graficzne czy małe czy większe są powiedzmy....wodotryskiem ale ładnie wyglądają w nowoczesnym domu. Sam osobiście używam INT-KSG, i nigdy nie sprawiła mi najmniejszego problemu, a jest bardzo estetyczna i niezawodna. Oczywiście wszystkie inne przyciskowe są również super, trwałe i bezawaryjne co widać po aukcjach , nawet używki są w cenie. Myślę , że Satel poszedł za modą więc i u niego pojawiły się centralki dotykowe stąd i odpowiednia cena.
    Przewody do rolet warto doprowadzić - sam mam chociaż rolety są "ręczne" Przewody to żaden koszt a potem praktycznie niemożliwe staje się ich rozprowadzenie.
    Co do samej centrali, jeśli posiadasz "smykałkę ' do programowania to centrala jest tak przewidywalna, a fora z jej programami tak bogate , że można na jej rdzeniu zrobić wiele i z wielu rzeczy się cieszyć.
    Jeśli się zdecydujesz to wybieraj centrale z serii Integra (64,128 Plus) dużo możliwości i trwałe płyty.
    W sumie głupio nie piszesz z tą możliwością kontroli domu. Oczywiście nie zależy mi na wodotryskach ale np czujnik zalania, gazu czy możliwość wyłączenia wszystkiego co zbędne jak nikogo nie ma w domu nie jest głupie. Sam się za montaż i programowanie nie wezmę bo się na tym nie znam mimo, że lubię posiedzieć i podłubać w kompie. Firma która bedzie mi robić elektrykę, będzie również zakładać mi ten alarm. Czy na coś szczególnie powinienem zwrócić uwagę jak będę ustalał szczególy z ekipą? No i skoro do wyboru jest 15 obwodów to co warto do tego podłączyć? I czy tych obwodów może być więcej gdybym chciał w przyszłości pogrzebać trochę w tym Satelu i dodać kolejną funkcjonalność?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Firma która bedzie mi robić elektrykę, będzie również zakładać mi ten alarm. Czy na coś szczególnie powinienem zwrócić uwagę jak będę ustalał szczególy z ekipą? No i skoro do wyboru jest 15 obwodów to co warto do tego podłączyć? I czy tych obwodów może być więcej gdybym chciał w przyszłości pogrzebać trochę w tym Satelu i dodać kolejną funkcjonalność?
    Te 15 obwodów- wyjść to są zapewne wyjścia centrali alarmowej a co masz do nich podłączyć już Ci napisałem - jeśli będzie kabelkowo to podłączą czujniki czy elektrozawory w miejscach ich przeznaczenia lub sterowania(wybór należy do ciebie).
    Czy można rozbudować centralę o dodatkowe wyjścia i dodatkowe funkcje - tak i to bardzo.
    Na co zwrócić uwagę - na początku o komponenty - czyli tak jak wspomniałem jeśli to będzie coś z Satel-a to Integra. Zastosować dobre przewody (przynajmniej zalecane ) znaleźć dobre miejsce na centralę(z dostępem, a niewidoczną) Wykorzystać na maxa same czujniki Pir np. nocne oświetlenie tak skonfigurować, aby oświetlały w porze gdy jest ciemno i tylko w wybranych miejscach. By sygnalizowała np. zagrożenia (gaz, tlenek węgla) do sypialni czy też ruch w strefach objętych czuwaniem podczas nocy? np. garaż, piwnica, strych lub teren zewnętrzny czy pomieszczenia wyłączone z ruchu.
    Rozwiązań jest naprawdę tak wiele jak wiele jest możliwości konfiguracji samej centrali i jej osprzętu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony