dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    To może rzeczywiście, żeby najlepiej wypowiedział się jakiś użytkownik Deimica, jeśli tu jest.
    Halo halo, jest tu jakiś?
    W tej kwestii nie pomogę, bo sam Deimica nie używałem.

    Mogę natomiast, gdybyś była zainteresowana, napisać opinię o łatwości użytkowania Loxone (bardziej z punktu widzenia mojej dziewczyny niż swojego) oraz opinię ogólną o jakości ich produktów.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    @anm_knast w dzisiejszych czasach jakość sprzętu stosowana przez większość firm oferujących automatykę domową będzie podobna , a to dlatego że większość pochodzi od azjatyckich producentów , którzy opanowali rynek i trzeba mieć tego świadomość Jeżeli nawet coś jest składane w Polsce to podzespoły w 99% wyprodukowali azjaci. Ja bym proponował zainteresować się tym , który z systemów będzie najmniej absorbował użytkownika a przy tym będzie przystępny cenowo.
    Ważne jest żeby to system większość czynności związanych z obsługą domu wykonywał sam , a Ty żebyś mogła , ale nie musiała w to ingerować.
    To system ma dbać o odpowiednie zacienienie salonu w słoneczny dzień , bez Twojej ingerencji i kolorowy panel dotykowy ma tu mniejsze znaczenie bo po co do niego podchodzić skoro oświetlenie włączyło samo na podstawie czujnika natężenia oświetlenia.
    To samo dotyczy ogrzewania czy chłodzenia , raz wprowadzone nastawy mają być utrzymywane przez system , a Ty możesz jak chcesz te nastawy zmienić według własnego uznania. Taki system który powiadomi Cię ,że pralka skończyła prać będzie dla Ciebie przyjazny, a nie taki przy którym należy pamiętać o zapasowej karcie w szufladzie na wypadek jej awarii . I nie słuchaj bajek że jak system Cię powiadomi to wystarczy , bo nie wystarczy . Jak będziesz daleko i dostaniesz taki monit a po nim zabraknie chociaż na chwilę prądu to taki system po prostu nie uruchomi się . A jak kolega napisze że można zastosować UPS to owszem można też postawić zapasowy agregat prądotwórczy , ale to kosztuje dodatkowe pieniądze , Twoje pieniądze a nie producenta tego systemu.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    Ważne jest żeby to system większość czynności związanych z obsługą domu wykonywał sam , a Ty żebyś mogła , ale nie musiała w to ingerować. To system ma dbać o odpowiednie zacienienie salonu w słoneczny dzień , bez Twojej ingerencji i kolorowy panel dotykowy ma tu mniejsze znaczenie bo po co do niego podchodzić skoro oświetlenie włączyło samo na podstawie czujnika natężenia oświetlenia.
    To samo dotyczy ogrzewania czy chłodzenia , raz wprowadzone nastawy mają być utrzymywane przez system , a Ty możesz jak chcesz te nastawy zmienić według własnego uznania. Taki system który powiadomi Cię ,że pralka skończyła prać będzie dla Ciebie przyjazny
    Podpisuję się pod tym obiema rękami, dokładnie tak samo uważam.
    System powinien wyręczać użytkownika w możliwie największej ilości zadań, bez angażowania go w interakcję, ale zawsze z możliwością ingerencji.
    Zauważyłem że od kiedy mam system, praktycznie w ogóle nie korzystam z wyłączników na ścianach (może poza jednym przy łóżku i jednym przy wyjściu z domu).
    A z pralką - rzeczywiście przydatne. Ja sobie zrobiłem to tak: https://ibb.co/hcSQX37


    Cytat Napisał isom Zobacz post
    Jak będziesz daleko i dostaniesz taki monit a po nim zabraknie chociaż na chwilę prądu to taki system po prostu nie uruchomi się . A jak kolega napisze że można zastosować UPS to owszem można też postawić zapasowy agregat prądotwórczy , ale to kosztuje
    Natomiast w tej kwestii już nie będę z Tobą dyskutował, bo w sposób oczywisty szukasz dziury w całym. Brak prądu tuż po mało prawdopodobnej awarii karty, oczywiście w instalacji bez zasilacza awaryjnego UPS, najlepiej podczas wigilii i jednocześnie na urlopie? Facepalm.
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 13-05-2020 o 11:38

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    @TomekWaw Ja z Tobą nie dyskutuję , ja tylko przedstawiłem koleżance na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji. To że Ty masz system, który dla mnie jest ułomny i drogi nie oznacza, że wszyscy muszą myśleć podobnie.
    Ilu ludzi tyle poglądów. Jeżeli czujesz się dobrze z tym co masz to gratulacje . Tylko prosze nie pisz że inne systemy niż Twój są tylko gorsze, bo mijasz się z prawdą i to powoduje, że zmniejszasz tym swoją wiarygodność. Tak jak napisałeś, że życia mi nie wystarczy na zbudowanie swojego systemu, mogę tylko skomentować pytaniem Skąd wiesz ? Czyżbyś próbował i się nie udało ? Ja podjąłem próbę i jakoś nadal żyję , a system już pracuje i spełnia moje oczekiwania.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    @TomekWaw Ja z Tobą nie dyskutuję
    Masz rację, nie powinienem był reagować na coś, co odebrałem za zaczepkę, jeśli nią nie było.

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    Tak jak napisałeś, że życia mi nie wystarczy na zbudowanie swojego systemu, mogę tylko skomentować pytaniem Skąd wiesz ? Czyżbyś próbował i się nie udało ? Ja podjąłem próbę i jakoś nadal żyję , a system już pracuje i spełnia moje oczekiwania.
    Stworzyć system "spełniający Twoje oczekiwania" - oczywiście mogłeś.
    Ale wcześniej pisałeś o tworzeniu w pojedynkę systemu "z tymi samymi funkcjami co Loxone".
    Dostrzegasz różnicę, czy nie?

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ardi78

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Pyskowice
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    4

    Domyślnie

    ann_knast - deimic one i zame exta smart to bliźniacze systemy. Urządzenia i aplikacje wyglądają praktycznie identycznie. Nie wiem kto dla kogo to produkuje ale może poszukaj informacji nt zamel exta smart, tutaj link do sklepu: https://ezamel.pl/mcm-01,modul-intel...ta-smart-zamel

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony