dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 55
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1092
  1. #861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Z tym kupowaniem u producenta to musi być firma krzak. I szybko pójdzie do piachu. Praktyka jest taka, że producent nie może sprzedać taniej, niż ma ustalone ze swoją siecią dystrybucji. Inaczej wylatuje z oferty dystrybutorów, nikt o nim nie wie, i przestaje się sprzedawać. Bo jaki sens ma dla salonu trzymanie produktu, którego producent nie daje mu zarobić?
    I tak mi się sprawdzało - nawet, jak producent sprzedawał bezpośrednio, to nie było to taniej, niż w składzie/salonie. A i tak towar często jechał od producenta - ale zamówienie i kasa szły przez skład/salon.

    Parkiet dębowy gr. 16 x szer.70 x dł. 500 mm kl.Rustik surowy bez fazy wyceniali na 99zł/m2 netto z dostawą. Do tego chemia do klejenia i olej 38zł/m2 i robocizna (gruntowanie, klejenie, cyklinowanie, olejowanie) 48zł brutto. Razem wychodziło 195,96zł/m2 brutto. Finalnie wolałem dopłacić 20zł/m2 i mam olejowany merbau. W sypialniach. Gdzie indziej płytki. Teraz chyba wybrałbym tak samo. Chociaż płytki też mają sporo zalet - a nawet przy wyłączonej podłogówce jestem zdziwiony, jak ciepła jest płytka na podłodze.
    Niestety, drewno kosztuje. W przeciwieństwie do paneli też trudno oszczędzić przez własna robociznę - potrzebne są narzędzia i umiejętności. Poza tym smród przy klejeniu jest taki, że nie chciałbym tego robić.

    Ale ma sporo przewag nad panelami. Zwłaszcza olejowane (poza naturalnością nie do pobicia łatwość naprawy uszkodzeń i szlachetne starzenie).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-08-2019 o 12:12

  2. #862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Każdy ma inne możliwości i preferencje. I dobrze, bo dzięki temu możemy się wymieniać informacjami, a to bardzo cenne.

    Mrufko, myję swoje podlogi mocno wilgotnym mopem (bez chemikaliów) i krzywda im się nie dzieje. Deski są położone na wpust i nie były szpachlowane. Bejcowałam i olejowałam już po położeniu. Ileś tam tego oleju wlało się między deski i wsiąkło. Także są dosyć dobrze zabezpieczone. Raz na 3 lata przecieram je olejem. Producenci zalecają robić to co roku, ale z mojego doświadczenia, to przesada. No, więc deski sosnowe mają się dobrze. Żadnych plam od wody Zresztą nie ma prawa być takich plam, bo w dobrze zaolejowane drewno woda nie wsiąka. Co innego gdybym postawiła gorący garnek.
    Natomiast w łazience, gdzie jest typowa podłogówka, a na podłodze leżą plyty trawertynu i deski bambusowe, właśnie te deski wywalamy. Pod spodem zaczęły pleśnieć. I, psia kość od czego za Chiny nie wiemy. Wodą się u nas nie leje, a przez pół roku grzeje podłogówka.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #863
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Tern, 19TOMEK65 ponawiam pytanie z poprzedniej strony - jak to u Was będzie? Montujecie/macie zamontowane na podłogówkę tylko lite dechy, parkiet?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Parkiet dębowy gr. 16 x szer.70 x dł. 500 mm kl.Rustik surowy bez fazy wyceniali na 99zł/m2 netto z dostawą. Do tego chemia do klejenia i olej 38zł/m2 i robocizna (gruntowanie, klejenie, cyklinowanie, olejowanie) 48zł brutto. Razem wychodziło 195,96zł/m2 brutto.
    No właśnie też mam wrażenie, że tak się właśnie budują koszty przy drewnianej podłodze.

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Każdy ma inne możliwości i preferencje.
    Dokładnie. "Tak krawiec kraje, jak mu materiału staje", więc litych desek przystosowanych do podłogówki czy parkietu mieć nie będziemy. Przy okazji dziękuję pestko56 za szczegółowe opisy. To bardzo dużo wnosi w nasze rozważania.

    Do wszystkich, którzy mieliby ochotę się jeszcze wypowiedzieć, ponawiam też jeszcze jedno pytanie z poprzedniej strony - co myślicie o desce trójwarstwowej, jakie macie doświadczenia w użytkowaniu tak w ogólności, a jak sprawdza się na podłogówce, jak przewodzi ciepło itd.?

  4. #864

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Tern, 19TOMEK65 ponawiam pytanie z poprzedniej strony - jak to u Was będzie? Montujecie/macie zamontowane na podłogówkę tylko lite dechy, parkiet?


    Do wszystkich, którzy mieliby ochotę się jeszcze wypowiedzieć, ponawiam też jeszcze jedno pytanie z poprzedniej strony - co myślicie o desce trójwarstwowej, jakie macie doświadczenia w użytkowaniu tak w ogólności, a jak sprawdza się na podłogówce, jak przewodzi ciepło itd.?
    Ceramika ma 5x mniejszy opór niż deska drewniana. Zatem trzeba grzać podłogę do wyższej temperatury aby zwiększyć moc ogrzewania i zniwelować straty a to wiąże się z wyższymi kosztami ogrzewania.
    Drewno jest bardzo dobrym izolatorem ...

    Dodatkowo drewno źle znosi zmiany temperatur , wilgotności i może się deformować (powstają szpary lub deski się wypaczają).

    Co do deski trójwarstwowej to uważam je za bardzo drogie ...
    Jakby nie patrzeć większość tych "desek" ma 3-4mm prawdziwego drewna a reszta czyli 10-11mm to ... sklejka ..
    Więc jak na 3-4mm deskę to bardzo drogo

    U nas w domu mamy gres i panele 8mm.
    W zimę przyjemniej i cieplej jest tam gdzie gres.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    O desce trójwastwowej na podłogówce mogę też ciut powiedzieć. U naszej przyjaciółki i zarazem sąsiadki leżała takowa na całej podłodze. W sumie ponad 450 m2 w głównym domu i 150 m2 w pawilonie gościnnym. Obserwowałam te deski od 2005 do zeszłego roku. Tylko w jednym miejscu, przy narożnych oknach tarasowych skierowanych na zachód, zimą pojawiało się kilka szpar. Na oko o szerokości 1-3 mm.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ceramika ma 5x mniejszy opór niż deska drewniana. Zatem trzeba grzać podłogę do wyższej temperatury aby zwiększyć moc ogrzewania i zniwelować straty a to wiąże się z wyższymi kosztami ogrzewania.
    Mi drewno na podłodze pomaga oszczędzać. Bo oznacza większą akumulację ciepła w wylewce - zatem mniej/wcale nie potrzebuje grzać w drogiej strefie taryfy energetycznej.
    Moc grzewcza podłogi zależy od temperatury jej powierzchni - i jest niezależna od materiału, który ma tę temperaturę.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Drewno jest bardzo dobrym izolatorem ...
    Dąb ma lambdę 0,22. To nędza jak na izolatory - nawet tandetnym styropian ma 0,04.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Dodatkowo drewno źle znosi zmiany temperatur , wilgotności i może się deformować (powstają szpary lub deski się wypaczają).
    Ja też źle znoszę. Wiec zgrana z nas para

  7. #867
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Drewno mozna smialo klasc na podlogowke. Marketing wdarl sie pelna pare i wyciaga kazda zlotowke na super hiper durniane izolatory o niskim wspolczynniku. Nic w przyrodzie nie ginie wiec zastanowcie sie ktoredy energia ma latwiejsza droge ujscia - przez 15-20cm styropianu od dolu czy 1cm drewna od gory?
    Ja mam akurat panele w pokojach ale zeby zrownac sie z gresem dalem 5-6mm najtanszego podkladu i wbrew straszeniom wielu specow nie ma zadnej roznicy w temperaturze.
    Tak jak Kaizen pisze drewno zatrzyma cieplo ktore bedzie oddawane troche dluzej i to jest cala roznica

  8. #868

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Tern, 19TOMEK65 ponawiam pytanie z poprzedniej strony - jak to u Was będzie? Montujecie/macie zamontowane na podłogówkę tylko lite dechy, parkiet?
    Drogą eliminacji planujemy jakieś panele. Albo typowe, albo winylowe, zależy, jak budżet pozwoli. Mam potworne uczulenie na mieszanie materiałów podłogowych, więc wszędzie, gdzie będzie się dało (czyli poza łazienkami i pralnią) będzie to samo. Jakakolwiek deska posłałaby nas z torbami

  9. #869
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Pomalutku coś tam idzie.
    Kuchnia prawie ułożona. Pan musi jeszcze dociąć górne i zafugować. Muszę kupić jutro fugę, ale jakoś nie mogę się zdecydować na kolor Albo szary Mapei albo tytan Mapei.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	447.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	433731

    Pan zaczął też zabudowę kibelka. Na razie tyle:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	448.jpg
Wyświetleń:	348
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	433732

    Szwagier zrobił nam zabudowę komina w spiżarce. Było tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	449.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	433733

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	451.jpg
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	433735

    Jest tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	450.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	433734

    Między kominem a zabudową została położona wełna.

  10. #870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tę fugę do kuchni wybrałabym bardzo jasną. Szara, ale bardzo bladziutka, żeby nie dała agresywnych linii, ale żeby jednak była widoczna
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Tę fugę do kuchni wybrałabym bardzo jasną. Szara, ale bardzo bladziutka, żeby nie dała agresywnych linii, ale żeby jednak była widoczna
    Pod warunkiem, że epoksydowa. Inaczej wciagnie przy kuchence brud który nie da się doczyścić i będzie brudnobura (a gdzie indziej jasna).
    Jak nie epoksyd - to szedłbym w kontrast i antracyt albo i czarną.

  12. #872
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Zgadzam się z pestką - jasnoszara, żeby nie przytłumiła delikatnej jodełki. I przemyśl czy chcesz na pewno mapei. Mnie te fugi brudzą szmatkę jak myję kafle... Jedynie białą fugę mam atlasa, bo akurat nie było mapei a na szybko potrzebowaliśmy, i ta fuga nie brudzi. Teraz bym kładła atlasa.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #873
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Kotłownia powoli gotowa. Zostało zaciągnięcie klejem:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	452.NEF.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	433736


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	453.NEF.jpg
Wyświetleń:	345
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	433737

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	454.NEF.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	433738

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	455.NEF.jpg
Wyświetleń:	342
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	433739

  14. #874
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    No i narobiliście mi jeszcze większego mętliku Pan od płytek powiedział mi na początku, że on epoksydowej nie kładzie. W sumie nie wnikałam czy tylko żartował czy mówił poważnie, bo jakoś nie myślałam o epoksydowej. Jest droga i bardziej podoba mi się wizualnie zwykła. Teraz już mnie zupełnie skołowaliście Co do koloru też sama nie wiem. Dla przypomnienia - poniżej moje inspiracje. Pierwsza ze strony producenta moich kafelek - faktycznie dość jasna. Druga - ciemna, znaleziona w Internecie.





    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pod warunkiem, że epoksydowa. Inaczej wciagnie przy kuchence brud który nie da się doczyścić i będzie brudnobura (a gdzie indziej jasna).
    Kurczę, jesteś pewien? Ja mam od 2015 roku w kuchni na ścianach zwykłą fugę, bardzo jaśniutką i nie zauważyłam, żeby była zabrudzona. A sporo gotuję i nie uważam się za brudasa. Nawet przy kuchence jest ok. I nawet po zachlapaniu powidłami śliwkowymi schodzi do zera. Na podłodze faktycznie jest dużo ciężej utrzymać tę fugę w czystości.
    Ostatnio edytowane przez mrufka_bum ; 19-08-2019 o 22:44

  15. #875
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Ja bym epoksydowej na ścianę nie kładła. Też uważam, że jak zaimpregnujesz zwykłą to daje radę.
    Mnie się bardziej podoba zdjęcie producenta płytek niż to drugie. Mnie to drugie kłuje w oczy
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #876
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Kurczę, jesteś pewien?
    Pewny jestem, że fugi tradycyjnej nie da się ani skutecznie zaimpregnować, ani doczyścić. Jakoś nie wierzę, że przy kuchence z czasem coś nie pryśnie, nie wykipi, nie osadzi się. W praktyce błąd jasnej fugi popełniłem raz - w łazience na podłodze, ale też na półeczkach przy wannie. Nigdy więcej. Chyba, że epoksydowa. Nie jest gładka i nie jest tak idealna, jak w reklamach (jest chropowata - więc też nie jest "niebrudząca się"). Ale przynajmniej nie wchłania brudu i daje się doczyścić.

    Co do inspiracji - to dla mnie ta pierwsza jest za mdła. Wszystko jasne - jasne płytki, szafki, blat, gałki... Nuda. Ta druga IMO dużo ciekawsza. Kontrast wydobywa urok tych płytek. Jak dasz jasną fugę, to mało kto zauważy, że to nie zwykłe, duże płytki.

  17. #877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Fugę epoksydową kładła swego czasu w swojej kuchni forumowa Magda35, architektka wnętrzarka. Możesz ją znaleźć w necie Mood Project (http://moodproject.pl/) albo na facebooku (https://b-m.facebook.com/magda.moodp...tion%22%3A0%7D), bo na forum już chyba nie bywa. Na pewno powie ci bez owijania w bawełnę, co wie o fudze epoksy.

    Obie inspiracje super, ale kolor fug jest dobrany do kolorytu całości. Jasny blat i jasna fuga, ciemny blat i ciemna fuga.
    Wybierając kolor fugi weź pod uwagę kolorystykę największych, jak blaty czy szafki, elementów w kuchni. Można też dopasowywać fugę do koloru ścian.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #878
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Nie jest tak tragicznie ... ja mam kilkunastoletnie w kolorze miąższu banana zabezpieczone Delfinem czy jakoś tak i mają się nieźle a szczoteczką do zębów ich nie szoruję za to przy wymianie wanny kilka było wymienianych i fugowanych na nowo niestety zapomnieliśmy o impregnacji i te wyglądają dużo gorzej.
    Jeśli Twój glazurkarz nie ma doświadczenia w kładzeniu fugi epoksydowej to nie ryzykowałabym bo można nieźle narozrabiać ... kolor fugi dobierz pod kątem efektu jaki chcesz uzyskać bo te same płytki z różnymi fugami to za każdym razem inna „bajka”

  19. #879
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Nie jest tak tragicznie ... ja mam kilkunastoletnie w kolorze miąższu banana zabezpieczone Delfinem czy jakoś tak i mają się nieźle a szczoteczką do zębów ich nie szoruję za to przy wymianie wanny kilka było wymienianych i fugowanych na nowo niestety zapomnieliśmy o impregnacji i te wyglądają dużo gorzej.
    No właśnie, ja też mam plan zaimpregnować te fugi. Ale rozumiem, że po takim zabezpieczeniu kolor fug jest ciemniejszy niż się wybrało?

  20. #880
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    No właśnie, ja też mam plan zaimpregnować te fugi. Ale rozumiem, że po takim zabezpieczeniu kolor fug jest ciemniejszy niż się wybrało?
    Po Delfinie nie (tylko póki nie wysechł były nieco ciemniejsze), ale widzę że teraz jest tych preparatów ogromny wybór - silikonowe, rozpuszczalnikowe, nano ...

Strona 44 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony