dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 55
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1092
  1. #941
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    u mnie nie ma tępego odgłosu, nie pamiętam jaki podkład został użyty, chyba "pływający" czy jakoś tak w nazwie
    Pewnie cała podłoga jest pływająca bo tak się je wykonuje i to określenie dotyczy wyłącznie sposobu montażu polegającego na tym iż ze wszystkich stron po obrysie podłogi zostawiana jest szczelina dylatacyjna pozwalająca na swobodne ruchy całej płaszczyzny podłogi w wyniku występujących naprężeń czy rozszerzalności materiału, nie jest ona ułożona na sztywno do ścian po prostu tylko ma troszkę „swobody” (pływa sobie)

  2. #942

    Domyślnie

    Jak dla mnie deski trójwarstwowe można traktować jak panele z ładniejszą powłoką i tyle i powinnny mieć cenę zbliżoną do paneli.
    Ale jak ludzie są skłonni płacić za podłogę z 2-3mm prawdziwego drewna po kilkaset złotych ? To czemu nie ...

    To tak samo jak z deskami "kompozytowymi". Plastik z niby domieszka drewna w cenie dużo wyższej niż prawdziwe naturalne drewno i są którzy to kupują ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #943
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Pewnie cała podłoga jest pływająca bo tak się je wykonuje i to określenie dotyczy wyłącznie sposobu montażu polegającego na tym iż ze wszystkich stron po obrysie podłogi zostawiana jest szczelina dylatacyjna pozwalająca na swobodne ruchy całej płaszczyzny podłogi w wyniku występujących naprężeń czy rozszerzalności materiału, nie jest ona ułożona na sztywno do ścian po prostu tylko ma troszkę „swobody” (pływa sobie)
    Przy takiej definicji to wszystkie parkiety też byłyby pływające. I gresy też. Dylatację zawsze należy zostawić.
    Podłoga pływająca po prostu nie jest przyklejona.

  4. #944

    Domyślnie

    Akurat z kompozytami na taras, to chodzi o większą bezobsługowość w porównaniu do drewna. To nawet przecież drewna nie udaje.

  5. #945
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przy takiej definicji to wszystkie parkiety też byłyby pływające. I gresy też. Dylatację zawsze należy zostawić.
    Podłoga pływająca po prostu nie jest przyklejona.
    Tak, masz racje do podłoża też nie jest przytwierdzona.

  6. #946
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Na taras i na elewację to termo drewno. Będzie wilk syty i owca cała. Tylko ta kasa
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #947
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Kjuta
    W podłogach warstwowych drewnianych nie występuje pojęcie ścieralności. Ten wskaźnik jest stosowany przy podłogach tzw. laminowanych.

    W podłogach pływających zawsze występuje pogłos , ponieważ powstaje on między deską a podkładem.
    Dla użytkownika podłogi nie ma znaczenia jaki podkład jest zastosowany korek , mata czy styro.
    Pogłos zlikwidujemy przyklejając deskę do podkładu.

    Różnica w dotyku między podłogą drewnianą i laminowaną jest duża. Na korzyść drewna

  8. #948
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Kjuta
    W podłogach warstwowych drewnianych nie występuje pojęcie ścieralności.
    Dlaczego?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #949
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Dlatego , że to są podłogi lakierowane .
    A żaden producent nie podaje takiego parametru jak ścieralność powłoki lakierniczej .

  10. #950
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Fakt i nie należy się dziwić
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #951
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Kjuta
    W podłogach warstwowych drewnianych nie występuje pojęcie ścieralności. Ten wskaźnik jest stosowany przy podłogach tzw. laminowanych.

    W podłogach pływających zawsze występuje pogłos , ponieważ powstaje on między deską a podkładem.
    Dla użytkownika podłogi nie ma znaczenia jaki podkład jest zastosowany korek , mata czy styro.
    Pogłos zlikwidujemy przyklejając deskę do podkładu.

    Różnica w dotyku między podłogą drewnianą i laminowaną jest duża. Na korzyść drewna
    Tomek 15 lat temu deska drewniana także miała oznaczaną klasę ścieralności, powinnam mieć jeszcze zdjęcie opakowania

  12. #952
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Kurczę, chwilę mnie nie było, a tu taka dyskusja Fajnie.
    Ja myślę, że ile osób tyle opinii, jak przy wszystkim. Dla mnie deska warstwowa a panel, to duża różnica, choć też uważam, że ceny są od czapy. Nie zgadzam się też, że to tylko klej i zero drewna. Wystarczy odwrócić taką deskę do góry nogami i widać od spodu normalną litą deskę sosnową, a nie żaden klejowy kogel mogel. Dalej nie zdecydowaliśmy czy będziemy mieć panele czy deski warstwowe.
    Doli byłam dzisiaj na budowie, ale zapomniałam zrobić te zdjęcia żywicy z bliska Zrobię następnym razem.
    Powoli robi się łazienka i karton gips na górze, więc wrzucę co tam na razie jest, wraz z nieładem "artystycznym", bo nie śmiem dotykać żadnego przedmiotu należącego do pana wykonawcy

    Widok na wejściu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	470.jpg
Wyświetleń:	633
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	434928

    Zabudowa stelaży:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	471.jpg
Wyświetleń:	610
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	434929

    W lewej wnęce będzie wanna, w prawej prysznic.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	472.jpg
Wyświetleń:	628
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	434930

  13. #953

  14. #954
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    15 lat temu ?
    Nie przypominam sobie , aby był obowiązek umieszczania takich informacji. Jeżeli już to poszczególni producenci robili to na własną rękę bez możliwości weryfikacji podawanych parametrów przez klienta.

    Dzisiaj są tzw piktogramy , które informują klienta o przydatności produktu do pomieszczenia.

  15. #955

    Domyślnie

    Cześć mrufko!
    Przybywam po dłuższej nieobecności i zachwycam się postępami.
    Mam nadzieję, że niebawem wrzucisz zdjęcie kuchni z zafugowanymi płytkami. Mnie się wszystkie wersje fug podobały, także na pewno będę cieszyć oczy
    WC pod schodami wyszło bombowo. Ale tego się spodziewałam, więc zaskoczenia nie było. Czekam na górną łazienkę, choć ze spokojem, bo wizualki znam
    Problemu z drzwiami i ich uszczelnianiem, czy też wygłuszaniem pomieszczeń, nie rozumiem, ale ta różnorodność naszych chciejstw, potrzeb i pomysłów, fascynuje mnie Ja, za takimi szczelnymi drzwiami, bałabym się, że się uduszę, czy jakieś inne licho mnie dopadnie
    Ale ja wychowałam się z rodzeństwem w jednym pokoju. I sam fakt, że moje dzieci zamieszkują poddasze, a ja parter, jest wystarczającą izolacją, nawet bez tymczasowych kotarek
    Poddasze i te belki pod sufitem... oglądam i zazdroszczę. Że nie wspomnę o widokach na zewnątrz. No bajka!
    Czekam na więcej zdjęć.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  16. #956
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Doli, w pierwszej kolejności zdjęcie dla Ciebie. W międzyczasie zrobiliśmy posadzkę w garażu i cyknęłam zbliżenie suchej powierzchni:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	476.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	436083

    W końcu nasz rolnik zlitował się nad nami i zorał, zbronował, a na końcu zwalcował spory kawałek działki. Nie cały, bo na razie nie mamy na to czasu i siły. Z kawałka, który szacuję na jakieś 12 arów zebraliśmy taką kupę kamieni. Zbierało 3-4 ludzi przez 5 popołudni:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	478.jpg
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	436084

    Po zebraniu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	477.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	436085

    I po zwalcowaniu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	479.jpg
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	436086

    Teraz siejemy trawę, chociaż czarno widzę, żeby nam coś jeszcze wykiełkowało o tej porze roku. Choć na nasionach pisze, że można siać do października.

  17. #957
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Siej, ona wzejdzie pięknie na wiosnę, jak zboża ozime. Zresztą najlepiej zapytaj Elfir.

    Tylko...ja bym trochę pofałdowała ten plaskaty teren.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #958
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Płytki w korytarzu gotowe:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	480.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	436087

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	481.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	436088

    Fugę daliśmy epoksydową.

    Gotowe są też gładzie cementowo-wapienne w korytarzu na parterze, na poddaszu i na klatce schodowej.

    Toaleta już też prawie gotowa. Trzeba jeszcze tylko pomalować ściany, przymontować kinkiet, wieszak na ręcznik i uchwyt na papier i finito
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	482.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	436089

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	483.jpg
Wyświetleń:	405
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	436090

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	484.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	436091

    Szafka pod umywalkę i umywalka - z Ikei. Bateria - Omnires, seria Y. Połka na zabudowie toalety po zaolejowaniu tak mocno ściemniała, że w sumie żałuję, że nie zostawiłam jej surowej. Surowa miała kolor ikeowskiej szafki. Ale i tak jestem zadowolona

  19. #959
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Górna łazienka (oprócz mebli) też prawie gotowa. Trzeba oczywiście jeszcze pomalować, zamontować lampy, grzejnik, sedes i takie tam. Nie mam dobrych zdjęć z obecnego stanu, więc wrzucam kilka z różnych etapów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	485.jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	436092

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	486.jpg
Wyświetleń:	411
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	436093

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	487.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	436094

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	488.jpg
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	436095

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	489.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	436096

  20. #960
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Jaaaaa, ale to już wszystko wygląda pięknie I w środku i na zewnątrz! Ogromną pracę wykonaliście z oczyszczeniem ziemi pod trawnik Ale efekt piorunujący. Niestety nie znam się na trawie, nie pomogę czy siać czy nie.

    Co do posadzki, to u nas w garażu już gotowa Tylko reszta garażu niegotowa, więc nie robię wpisu, bo co się będę rozdrabniać. Będzie całość to wrzucę. Na razie syf i zdjęć nie ma jak porobić.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 23-10-2019 o 16:57
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 48 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony