dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 55
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.092 z 1092
  1. #1081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie zastanawiaj się, ona ma tu inny wątek firmowy i ma też funpage na facebooku. Elfir naprawdę pomaga. To jest wątek pomocowy. Pytaj Nie zrobi ci projektu calego ogrodu za darmo, ale możesz z nią dyskutować, pytać o najlepsze rośliny, rozwiązania. Pomoże ci stworzyć ogólną kocepcję. Naprawdę spróbuj, bo inaczej popełnisz masę błędów, a to dopiero jest problem.

    Akurat siedzę przy kompie
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 10-06-2020 o 01:33
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #1082
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Profesjonalny projekt ogrodu wbrew pozorom nie jest drogi Warto poprosić o wycenę, bo można się pozytywnie zaskoczyć Nam się koszt projektu zwrócił już chyba, a nie jesteśmy nawet w połowie drogi do ogarniętego ogrodu. Co więcej, rośliny, które do tej pory kupiłam kosztowały już dużo więcej niż projekt - a w większości mam niedrogie, małe sadzonki. Tyle, że w zasadzie wszystkie się przyjęły i ładnie rosną, więc tu jest duża oszczędność (nie idą pieniądze w zmarnowane, nietrafione roślinki).

    Ja będę miała ogrodzenie obsadzone w dużej mierze krzewami - tawuły szare, hortensje, krzewuszka cudowna, lilaki. Do tego miejscami wysokie miskanty chińskie i kilka świerków serbskich. I trochę bluszczy i winobluszczy (głównie tam gdzie trawy ozdobne). Ale ja będę mieć ogród bardzo naturalistyczny. I w większości nie chcę odcinać widoku za ogrodzenie. Więc nie wiem czy cię taka opcja zainteresuje do twojego ogrodu

  3. #1083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może w łazience postaw przedściankę (zabudowująca geberit), wypełnioną wełną?

  4. #1084

    Domyślnie

    Ależ pięknie się zachodzące słońce odbiło na zdjęciach kuchni! Wygląda cudnie! Gratuluję przeprowadzki i - jak mniemam - rozpakowania
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  5. #1085
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    A bierzesz pod uwagę żywopłot z grabu pospolitego? A jakby była siatka to można na nią puścić bluszcz pospolity, wtedy to i zimą będzie zielono.

  6. #1086
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kilka dni temu byłam w jednej z podwarszawskich szkółek i widziałam piękne graby specjalnie już wyprowadzenie na żywopłot.

    Sprawdź czy nie nadałyby się do ciebie na żywopłot strzyżone choiny kanadyjskie. Wyglądają pięknie i byłoby też zimą zielono.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #1087
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    pestka56 poszukuję dla siebie 5 grabów. Pamietasz w jakiej szkołce widziałaś te drzewka?
    Mam pas zieleni przed płotem od strony ulicy i właśnie graby powinny być idealne, bo tam nie ma za dużo słońca.

  8. #1088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    W Woli Prażmowskiej u Kryta http://www.kryt.pl/pl/
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #1089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Pojawiła się też w KOMFORCIE promocja na wybrane przez nas panele Quick Step Elite UE1491 z 99,97 na 89,97 zł i Eligna UE1491 z 89,99 zł na 80,97 zł, także niedługo wybieramy się zamówić.
    I jakie panele ostatecznie wybraliście?
    Sam rozważam ELIGNA.

  10. #1090

    Domyślnie

    Przeczytałem cały dziennik i mam nadzieję, że pojawią się kolejne wpisy. Cała budowa choć czasem trudna w perspektywie czasu okaże się pewnie bardzo ciekawym epizodem w waszym życiu. Ja obecnie też buduję własny domek i jestem na etapie prac kończących ściany konstrukcyjne parteru. Dni są teraz coraz krótsze więc pewnie trzeba będzie poczekać z wieńcami do przyszłego roku. Zapomniałem wspomnieć, ze buduję dom systemem gospodarczym czyli sam z pomocą żonki. Trzymam kciuki za pomyślne zakończenie waszych prac w domku i na zewnątrz. Czekam na kolejne pozytywne informacje z waszej budowy i pozdrawiam serdecznie

  11. #1091
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Dziennik się zakurzył troszkę... choć widzę, że ktoś tu zaglądał poza mną.
    Sebixx nie wiem czy jeszcze wpadniesz, ale dziękuję za miłe słowa
    Robinson74 - również, a ostatecznie na parterze mamy Quickstep Elite a na poddaszu Eligna. Oba dąb bielony jasny. Różnią się tylko tym, że Elite ma V-fuge.

    Mieszkamy od 28 marca 2020. roku. Ale dom nie jest skończony. Do tej pory mieszkamy tylko na parterze. W związku z pojawieniem się 2 miesiące po przeprowadzce drugiego synka, świat kręcił się głównie wokół dzieci, a poddasze zaczęliśmy wykańczać dopiero w listopadzie 2021. Wszystko już idzie ku końcowi. W tym tygodniu powinniśmy przeprowadzić się ostatecznie też na poddasze.
    Z rzeczy nieskończonych: dom nie jest otynkowany, nie mamy podjazdu, taras prowizoryczny i brak wykończenia schodów wewnętrznych - biegamy po gołym betonie już 2 lata... Wyceny na schody kosmiczne. Kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy. Być może zrobimy sami z paneli Quickstepa. Tak robiła chyba annatulipanna.
    Teraz zaglądam na forum częściej, to może coś jeszcze tu odświeżę. Szkoda, że forum tak zwolniło i nowych dzienników jest jak na lekarstwo.

  12. #1092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mrufka super, że napisałaś co się dzieje.

    My biegaliśmy po betonie też kawał czasu. Tyle, że w salonie przykryliśmy go szarą dywanową wykładziną techniczną. Szajs, ale przynajmniej nie oddychaliśmy betonem. prysznic badzo długo był rulonem cienkiego plexi, a na podłodze w łazience leżały arkusze pcv. Nadal mamy większość poddasza nie wykończoną, a w międzyczasie zrobiliśmy wymianę rynien i naprawę cieknącego w kuchni niczym Niagara dachu.
    Schody samorobne mojego J. służyły nam w wersji niemal młynarkowej do zeszłego roku. Wreszcie po długich mękach, kombinowaniu, bo to co chcieliśmy nijak się miało do miejsca, a i kasy wymagało koszmarnie dużej, zrobiliśmy schody z fizycznym udziałem przyjaciół. Nie do końca te wymarzone, ale są i wreszcie chodzę po nich nie jak po drabinie z trochę szerszymi stopniami.

    Także, nie przejmuj się i krok za krokiem do przodu.

    Kupiłaś graby? Rosną?
    Jeśli potrzebujesz informacji, gdzie co teraz kupować, w jakich szkółkach, to służę Jestem na bierząco w temacie.

    Gratuluję dzieciaczków.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 24-04-2022 o 23:24
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 55 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony