dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mistalova

Domyślnie

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak nędzny zasięg mam - wrzucałem
    Obciążenie też duże, bo dookoła tylko jakaś nędzna radiówka jest konkurencją - inni operatorzy nawet mają dziurę.
    .
    No właśnie masz dobry zasięg i pusty BTS (tak przynajmniej wygląda z Twoich fot).
    Słaby zasięg to SINR max 100 i UP trzykrotnie większy niż DL (np. 10/30).
    Zagadnienie tak jak już raz Ci pisałem, jest DOGŁĘBNIE wytłumaczone na elce, a mi się nie chce tego przeklejać. Zechcesz to znajdziesz.

PS. dla potomnych - w mojej sytuacji najlepszą prędkość mam przy agregacji dwóch pasm - głównego 1800 i dodatkowego 2600. Przy agregacji trzech (B1/3/7 - tyle mam na swoim BTSie) prędkość spada.
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 07-04-2021 o 07:44
    NIE dla węgla, drewna i innych świństw stałopalnych.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar exetterenak

Domyślnie

Cytat Napisał giman Zobacz post
    Idzie, ale przez switch. Z jednego zrobić wiele możesz tylko przez switch (jak tego wiele jest mało to pewnie te kilka gniazd w routerze wystarczy jak nie to osobny switch). Gdzieś tam po drodze jeszcze modem LTE będzie (w antenie, między antena a routerem, ..)
    Dzięki, tak to zrobię. Okazało się że sąsiad z bloku robi w sieciach i też tak doradził by przez switch wyjść.
    Teraz dużo widzę artykułów sponsorowanych nt sieci "WiFi mesh". Trochę tego wifi się jednak obawiam bo dom ma być szkieletem drewnianym i jednak pewnie będzie tłumić sygnał.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    136

Domyślnie

Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No właśnie masz dobry zasięg i pusty BTS (tak przynajmniej wygląda z Twoich fot).
    Słaby zasięg to SINR max 100 i UP trzykrotnie większy niż DL (np. 10/30).
    UP większy od DL? Przy agregacji niemożliwe. A UL właśnie dowodzi zapchanego u mnie BTSa - DL za to skutecznej agregacji.
    Jak widać na fotce w tym poście SINR mam 3 - to chyba trochę mniej niż 100?

Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Teraz dużo widzę artykułów sponsorowanych nt sieci "WiFi mesh". Trochę tego wifi się jednak obawiam bo dom ma być szkieletem drewnianym i jednak pewnie będzie tłumić sygnał.
    Router z WiFi6 nawet z tych tańszych spokojnie obskoczy cały dom zasięgiem WiFi. Przy małej ilości urządzeń nawet przyzwoite pewnie będą prędkości. Ale kabelek zawsze jest pewniejszy i zazwyczaj szybszy. Do tego możesz nim posłać zasilanie do urządzeń POE.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia