dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie Internet po przewodzie

    Hej,

    Czy Waszym zdaniem warto ciągnąć internet po przewodzie do kuchni i pomieszczenia gospodarczego ?

  2. #2
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    A po co ? kto teraz ma kompa bez wifi , czy tableta ,

  3. #3

    Domyślnie

    Wifi ma ograniczony zasięg i przepustowość zależną od sprzętu, anteny, przeszkód jakie musi pokonać, oraz od otoczenia w jakim się znajduje. Ja mam wszystko po kablu, sieć domową którą ogranicza jedynie prędkość dysków. Poza tym kabel przydaje się do innych spraw, można wpiąć kamerę IP, jakieś sterowniki od pomp, ogrzewania itd. Kiedyś miałem po wifi neta ale mimo że router widział się z anteną komputera (jakieś 6 m) to transfer miałem słabszy, max 50 Mb, po kablu mam 70 Mb i bez opóźnień. Po kablu można wpiąć TV i mieć full HD bez zakłóceń. Z resztą kabel nie kosztuje majątku i wg mnie warto.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    OK. Ale co z dwoma pomieszczeniami, o które się pytam ?

  5. #5
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Wifi ma ograniczony zasięg i przepustowość zależną od sprzętu, anteny, przeszkód jakie musi pokonać, oraz od otoczenia w jakim się znajduje. Ja mam wszystko po kablu, sieć domową którą ogranicza jedynie prędkość dysków. Poza tym kabel przydaje się do innych spraw, można wpiąć kamerę IP, jakieś sterowniki od pomp, ogrzewania itd. Kiedyś miałem po wifi neta ale mimo że router widział się z anteną komputera (jakieś 6 m) to transfer miałem słabszy, max 50 Mb, po kablu mam 70 Mb i bez opóźnień. Po kablu można wpiąć TV i mieć full HD bez zakłóceń. Z resztą kabel nie kosztuje majątku i wg mnie warto.
    Ale terasz masz routery z bgn 300mb więc nie wiem w czym by to miało spowalniać , nie ma takiej opcji , ja mam router w domu ale jak diagnozuję auto 30 metrów od domu to normalnie net działa

  6. #6

    Domyślnie

    No normalnie net działa, ale prędkości nie będziesz miał takiej jak po kablu no i opóźnienie związane z szyfrowaniem. Sprawdzałeś prędkość łącza i ping wpinając się kablem a później po wifi ? Z resztą jest taka sprawa jeszcze z tym że jak masz net radiowy i w domu router i rozsyłasz sygnał po wifi to wtedy ma to sens. Ja mam światłowód i nie po to go zakładałem żeby tracić go po wifi . Co do pomieszczeń kto wie do czego może się przydać kabel za kilka lat.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Wracając do tematu ?

  8. #8

    Domyślnie

    No ale co jeszcze ? masz zalety kabla. A do czego go wykorzystasz to już fantazja. Możesz mieć TV z dostępem do neta w kuchni, lodówkę robiącą zakupy online, ekspres do kawy online i pewnie jeszcze inne sprawy. W pomieszczeniu gosp. też może się przydać, dziś masz tam składzik a za rok możesz mieć kino domowe, albo pokój dla dzieciaków żeby luzik mieli.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Może ktoś podpowie czy jest sens kupowania wzmacniaczy/zew anten itd by "zasilić" w internet budynek oddalony o 60-70 metrów?
    Kabel odpada - droga powiatowa - brak możliwości przekopania.

    W domu sąsiada jest neostrada przez livebox.
    Ostatnio edytowane przez link2jack ; 21-03-2017 o 12:45
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Hej,

    Czy Waszym zdaniem warto ciągnąć internet po przewodzie do kuchni i pomieszczenia gospodarczego ?
    No.... w pomieszczeniu gospodarczym internet jest niezbędny
    Po co? w jakim celu? nowoczesne lodówki mają karty prepaid aby zamówić zakupy czy brakujące produkty. Tak samo piekarnik czy mikrofalówka odbiera sms nie potrzeba im internetu przewodowego. Co innego gdy chcesz system "inteligentnego domu" ten musi mieć kabelki.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    OK. Ale co z dwoma pomieszczeniami, o które się pytam ?
    Jedni mówią warto, zrób sobie gdzie możesz, a inni mówią, że nie warto, bo po co.

    Nawet jeżeli nie zrobisz gniazd LAN w tych pomieszczeniach to są inne metody podciągnięcia internetu w dane miejsce i można sobie poradzić.

    Kabel jest najstabilniejszym medium gwarantującym znacznie większa szybkość i stabilność połączenia niż inne rozwiązania takie jak WiFi, PowerLine Ethernet, mini PC z kartą/modemem SIM/WiFi itp.
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 21-03-2017 o 20:32

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Odkopię temat. Potrzebuję rozprowadzić instalację w domu szkieletowym drewnianym. Planuję LAN bo na wsi jest problem z zasięgiem i obawiam się o jakość sygnału wewnątrz domu. Chcę wyprowadzić antenę zewnętrzną LTE i puścić ją do domu przez strych nieużytkowy i z gabinetu rozprowadzić na pokoje dzieci i salon. Jak to zrobić? Rozumiem że antenę LTE wpinam w router a potem do gniazda LAN i od tego gniazda do innych gniazd LAN idzie kabel?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    i od tego gniazda do innych gniazd LAN idzie kabel?
    Idzie, ale przez switch. Z jednego zrobić wiele możesz tylko przez switch (jak tego wiele jest mało to pewnie te kilka gniazd w routerze wystarczy jak nie to osobny switch). Gdzieś tam po drodze jeszcze modem LTE będzie (w antenie, między antena a routerem, ..)
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Rozumiem że antenę LTE wpinam w router a potem do gniazda LAN i od tego gniazda do innych gniazd LAN idzie kabel?
    Sprawdź odległość do BTSów i jakie częstotliwości obsługują (sprawdź wszystkich operatorów).

    Najlepiej sprawdź siłę sygnału w różnych miejscach. Dowiesz się czy/jakiej anteny potrzebujesz i gdzie najlepiej umieścić antenę/router i zrobić "serwerownię". Przyzwoita antena jest dosyć droga i dochodzi ryzyko przepięć od piorunów.

    Samych modemów już nie produkują, więc będzie to modem, router, AP i switch w jednym. Przy czym switch raczej skromny i będzie trzeba dołożyć switch od którego pociągniesz kable do poszczególnych pokoi.

    Ale bez WiFi ciężko dzisiaj żyć, więc pytanie, czy modemorouter ogarnie cały dom. Raczej nie, bo zasięg raczej średni mają a do tego zasięg LTE pewnie najlepszy będzie gdzieś w rogu domu a AP najlepiej byłoby postawić gdzieś po środku, więc kolejny AP czy router w roli AP.


    Do tego warto zrobić serwerownię z NASem, NVR, UPS, alarmem a może i cos jeszcze. Wiec warto sobie dokładnie przemyśleć i rozplanować.

  15. #15

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, żeby modem wybierać z opcją wyboru pasm do agregacji - wbrew pozorom czasami lepiej zostawić zagregowane np. dwa w miarę puste pasma zamiast dwóch pustych i jednego obciążonego.
    ***** ***

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Dodam jeszcze, żeby modem wybierać z opcją wyboru pasm do agregacji - wbrew pozorom czasami lepiej zostawić zagregowane np. dwa w miarę puste pasma zamiast dwóch pustych i jednego obciążonego.
    Niby czemu dodawanie czegokolwiek miałoby zmniejszyć sumę całości?

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Niby czemu dodawanie czegokolwiek miałoby zmniejszyć sumę całości?
    To nie są działania matematyczne tylko praktyka używania LTE jako jedynego dostępu do internetu w domu. A dzieje się tak przez wadliwość softu w modemach LTE i algorytmach na BTSach. Dlatego bardzo często (nie zawsze) jest tak jak pisze mistalova.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    wbrew pozorom czasami lepiej zostawić zagregowane np. dwa w miarę puste pasma zamiast dwóch pustych i jednego obciążonego.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    To nie są działania matematyczne tylko praktyka używania LTE jako jedynego dostępu do internetu w domu. A dzieje się tak przez wadliwość softu w modemach LTE i algorytmach na BTSach. Dlatego bardzo często (nie zawsze) jest tak jak pisze mistalova.
    A masz modem, który potrafi agregować wszystkie pasma, które są dostępne w BTS? Jak tak, wrzuć wynik z wyłączonym którymś pasmem i z włączonymi wszystkimi.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A masz modem, który potrafi agregować wszystkie pasma, które są dostępne w BTS? Jak tak, wrzuć wynik z wyłączonym którymś pasmem i z włączonymi wszystkimi.
    Nie ma sensu cytować tutaj kilku tematów z elektrody i bez-kabli z dyskusją praktyków i użytkowników.
    Mam modem, który agreguje tylko dwa i jak jest na automacie to bierze m.in. to o najsłabszym sygnale (nie wiem czy tak mu narzuca soft modemu czy BTSa). Dopiero fizyczne narzucenie mu, które ma agregować daje stabilny net. Podobne kwiatki mogą być na takim co agreguje wszystkie. Będę miał po przedłużeniu umowy to zobaczę i taki scenariusz.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Mam modem, który agreguje tylko dwa i jak jest na automacie to bierze m.in. to o najsłabszym sygnale (nie wiem czy tak mu narzuca soft modemu czy BTSa).
    I to ma być potwierdzenie tezy lepiej zostawić zagregowane np. dwa w miarę puste pasma zamiast dwóch pustych i jednego obciążonego.?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony