dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I to ma być potwierdzenie tezy lepiej zostawić zagregowane np. dwa w miarę puste pasma zamiast dwóch pustych i jednego obciążonego.?
    Nie wprost. Być może. Daje duże prawdopodobieństwo, że tak.
    Jak jesteś z branży czy znawcą to może ty mi wyjaśnisz. Moje obserwacje i czytanie innych użytkowników wskazuje, że agregacja nie jest równorzędna tylko jest pasmo główne i kolejne są do głównego agregowane/doklejane (nie wiem czy tak jest to przypuszczenie). Jeśli jednak tak jest to jak najbardziej lepiej zostawić zagregowane np. dwa w miarę puste pasma zamiast dwóch pustych i jednego obciążonego.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #22

    Domyślnie

    Jak ktoś jest zainteresowany teorią to na elce jest to dokładnie wyjaśnione.
    Praktyka wygląda tak jak napisałem. Szczególnie przy mocno obciążonych częstotliwościach czy krańcach zasięgu.
    ***** ***

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Praktyka wygląda tak jak napisałem.
    Praktyka wygląda tak:














    Huawei B818 agregujący do 4 pasm. Każde trzy które widać na zdjęciach to znaczący spadek prędkości względem 4.

    Jak ktoś nie zauważył, to jakie pasma są agregowane jest na dole, pod ikonką siły sygnału.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LTE3_bez900.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	454544   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LTE3_bez1800.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	454545   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LTE3_bez2100.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	454546   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LTE3_bez2600.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	454547   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LTE4.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	454548  


  4. #24

    Domyślnie

    Masz idealne warunki - silny sygnał i nieobciążone BTS.

    Niestety nie wszyscy są takimi szczęśliwcami.
    ***** ***

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Masz idealne warunki - silny sygnał i nieobciążone BTS.

    Niestety nie wszyscy są takimi szczęśliwcami.
    Wrzucisz swoje?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ja mogę wrzucić.

    Oto 1 > 2

    2100:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2100.JPG
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	454557

    2100+2600:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2100+2600.JPG
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	454558

    To są zrzuty sprzed 15 min.
    To nie jest kwestia chwili, mam też takie sprzed roku gdy walczyłem z jakością netu i sprawdzałem różne konfiguracje, wtedy 1>2 było nawet bardziej spektakularne.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Praktyka wygląda tak:
    Co to za aplikacja na telefonie?

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    To są zrzuty sprzed 15 min.
    A to co za program?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    To nie jest kwestia chwili, mam też takie sprzed roku gdy walczyłem z jakością netu i sprawdzałem różne konfiguracje, wtedy 1>2 było nawet bardziej spektakularne.
    Czemu na obrazku z dwoma pasmami MCS spadło z 20 do 1*? Czemu upload, który agregowany nie jest - niby na tej samej częstotliwości i parametrach jest o 1/3 niższy? W ogóle wygląda, jakby dl też nie był agregowany.

    Wybierz też serwer swojego operatora - bo tak to nie wiadomo, czy obciążony masz BTS, czy styk Play ze światem. A na pewno nie dowodzi to szybkości połączenia między Twoim modemem a BTSem.

    Pobawiłem się teraz trochę inaczej. Fotki mogę powrzucać, ale czytelniejsze będzie tak (odejmowałem kolejno najniższą częstotliwość):
    Auto - 86,08
    4 - 71,44
    3 - 69,86
    2 - 71,04

    i pojedyncze:
    2600 - 42,94
    2100 - 35,37
    1800 - 26,02

    Na 900 router mi się zwieszał i musiałem resetować do ustawień fabrycznych. Dopiero po TYM sprawdziłem i 900MHz jest w tym BTSie - ale nie LTE, co pewnie powodowało zwiechę gdy chciałem ustawić tylko na tę częstotliwość.

    800 już było po dłuższej przerwie, więc nie ma co porównywać o tej porze.


    Jak widać różnice znikome - akurat za wyjątkiem dodania pasma 800MHz. O największym zasięgu więc i najbardziej zapchanego - a jednak robi różnicę.
    auto agregował 4 pasma (najprawdopodobniej), 4 i 3 trzy (bo to czwarte to było nieobecne 900).

    UL
    1800 - 14,68
    2100 - 9,63
    2600 - 24,08
    Agregowane pewnie wybierały 2600, bo tak w okolicach 23-24 było regularnie.


    * Wyjaśnienie:
    https://www.cyberbajt.pl/raport/443/0/449/
    http://anisimoff.org/eng/lte_throughput.html
    http://anisimoff.org/eng/lte_throughput_calculator.html
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-04-2021 o 01:09

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Co to za aplikacja na telefonie?
    Huawei Manager
    http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=12&t=51231
    Czytaj od końca.

  10. #30

    Domyślnie

    Aaa, czyli to aplikacja pod konkretną markę routera.

  11. #31

    Domyślnie

    Kaizen, istota tego zjawiska jest rozebrana na czynniki pierwsze na elce - tam możesz poczytać, dlaczego agregacji czasami trzeba ręcznie pomóc.
    No i tak jak pisałem - Ty masz szczęście do lokalizacji - silny sygnał i nieobciążony BTS.
    Te zjawisko najlepiej widać na BTSach o dużym ruchu - np. takim gdzie DL/UL masz 20/50 i SINR jest niski.
    ***** ***

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Te zjawisko najlepiej widać na BTSach o dużym ruchu - np. takim gdzie DL/UL masz 20/50 i SINR jest niski.
    Jak masz UL 50Mbps to tylko zazdroszczę. Ja mam za słaby sygnał. DL mam przyzwoity tylko dzięki agragacji. Na E3372 miałem 20-25Mbps niezależnie od pasma poza godzinami szczytu a w szczycie z połowę tego (poza najniższą częstotliwością z definicji najwolniejszą a do tego zapchaną na maksa).
    SINR mam co najwyżej średni - mocno skacze tak od -1 do +11 w czasie tego testu (stan sygnału i prędkość w czasie pomiaru).



    Jakby ktoś pytał, to ta apka to też HManager - ale inna wersja (link jest pod koniec wątku który wrzucałem).

    Przyzwoity DL jest zasługą B818, który umi w te klocki.

    Nie zmienia to faktu, że na Twoich fotkach winę za spadek ponosi gorsza jakość sygnału - bo UL też spada a jest na tym samym paśmie w obydwu sytuacjach.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LTE_Sygnal.jpg
Wyświetleń:	1331
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	454565  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-04-2021 o 01:27

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A to co za program?
    Wewnętrzny soft ZTE WF830.

    @Kaizen, zauważ co jest przedmiotem dyskusji - np. dwa w miarę puste pasma zamiast dwóch pustych i jednego obciążonego. [...] Szczególnie przy mocno obciążonych częstotliwościach czy krańcach zasięgu.
    Występowanie zjawiska jest warunkowane lokalizacją i parametrami pasm, nie jest uniwersalne. U ciebie nie występuje i tyle. Twoje zrzuty nie obalają powyższego, sto takich zrzutów nie obali. A wystarczy jeden ukazujący takie zachowanie aby udowodnić.

    Poniżej wygrzebane z dysku zrzuty sprzed roku (tylko wycinki speedtest, ja wiem multum uwag do tego, ale wspomniałem to dorzucam).
    2100:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2100.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	454573
    2100+2600:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2100+2600.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	454574

    Za dzień czy dwa jak będę miał możliwość mogę zrobić nowe testy.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    upload, który agregowany nie jest
    Nigdzie chyba nie jest. Nawet u tych co B818 odpalają w środku nocy blisko nadajnika, żeby się pochwalić DL dobijającym do 400 Mbps UL mają nadal po 40-parę, czyli niewiele więcej niż ja na gorszym sprzęcie, jednym paśmie i w godzinach szczytu.

    Widzę, że masz szczęście być obok jakiegoś pilotażowego BTS-a, gdzie Orange włączył agregację na UL.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    . UL mam przyzwoity tylko dzięki agregacji.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    niby na tej samej częstotliwości i parametrach jest o 1/3 niższy?
    No właśnie czyż nie o tym jest dyskusja. Eureka.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #34

    Domyślnie

    I jak zwykle pierdylion postów nie na temat.

    Czy Waszym zdaniem warto ciągnąć internet po przewodzie do kuchni i pomieszczenia gospodarczego ?
    Tak, jak najbardziej. Nie wiadomo co będziesz miał, a kabel to kabel. Koszt żaden, a działa w 100%.


  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    @Kaizen, zauważ co jest przedmiotem dyskusji - np. dwa w miarę puste pasma zamiast dwóch pustych i jednego obciążonego. [...] Szczególnie przy mocno obciążonych częstotliwościach czy krańcach zasięgu.
    To wrzucisz takie pomiary? Dotąd tylko ja takie wrzucałem podważające tezę, że odjęcie czegokolwiek zwiększa prędkość DL.
    Tylko nie zapomnij zmienić najpierw modemu bo ZTE WF830 nie zrobisz takiego pomiaru bo agreguje tylko dwa pasma.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    U ciebie nie występuje i tyle. Twoje zrzuty nie obalają powyższego, sto takich zrzutów nie obali. A wystarczy jeden ukazujący takie zachowanie aby udowodnić.
    Nie wystarczy jeden by udowodnić taką zasadę. Wystarczy jeden, by ją podważyć - a wrzuciłem ich wiele.


    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Poniżej wygrzebane z dysku zrzuty sprzed roku (tylko wycinki speedtest, ja wiem multum uwag do tego, ale wspomniałem to dorzucam).
    2100:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2100.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	454573
    2100+2600:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2100+2600.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	454574
    Miały być DWA puste i jeden zapchany. A te rzuty niczego nie udowadniają - ani siły sygnału, ani jakie to częstotliwości, ani czy ten sam serwer, ani czy czy w zbliżonym czasie...


    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Widzę, że masz szczęście być obok jakiegoś pilotażowego BTS-a, gdzie Orange włączył agregację na UL.
    Jak widzisz na zdjęciach oczywiste przeklawiaturzenie. Już poprawiłem.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    No właśnie czyż nie o tym jest dyskusja. Eureka.
    Nie, nie o tym. Po pierwsze dyskusje jest o DL. A po drugie nie na tej samej (jednej) częstotliwości, a przy agregacji ma być niższy na na trzech pasmach niż po odjęciu z tych trzech jednego, najbardziej obciążonego.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-04-2021 o 21:34

  16. #36

    Domyślnie

    Ty, najlepszy doradca, wszędzie musisz nasrać nie na temat?


  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @Kaizen, w skrócie.
    Dyskusja nie jest 3 vs 2, ale także np. 2 vs 1 (mój przykład). Twierdzenie rozpoczyna się od np.
    Druga część twierdzenia wyraźnie określa, że problem nie jest widoczny powszechnie i dla każdego. Jeżeli nie masz obciążonych częstotliwościach czy krańcach zasięgu to nie jesteś właściwym obiektem do weryfikacji i twoje zrzuty nie wnoszą nic, ani obalają, ani potwierdzają.

    Ty twierdzisz, ze więcej pasm to zawsze lepiej (=szybciej).
    Ja twierdzę, że zdarzają się sytuacje, że tak nie jest.
    Zatem ile i jakich przykładów potrzeba do udowodnienia/obalenia?

    PS
    Pomiary a owszem zrobię i wrzucę, w najbliższej wolnej chwili, jak będę jedynym biorcą netu w domu i będą godziny szczytu. I oczywiście będą na WF830.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    @Kaizen, w skrócie.
    Dyskusja nie jest 3 vs 2, ale także np. 2 vs 1 (mój przykład). Twierdzenie rozpoczyna się od np.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Dodam jeszcze, żeby modem wybierać z opcją wyboru pasm do agregacji - wbrew pozorom czasami lepiej zostawić zagregowane np. dwa w miarę puste pasma zamiast dwóch pustych i jednego obciążonego.
    Jedno pasmo to nie agregacja. I twierdzenie, że brak agregacji jest lepszy jest jeszcze bardziej bzdurne.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Druga część twierdzenia wyraźnie określa, że problem nie jest widoczny powszechnie i dla każdego
    A tak. Tylko dla oświeconych i wierzących.
    Jak nędzny zasięg mam - wrzucałem
    Obciążenie też duże, bo dookoła tylko jakaś nędzna radiówka jest konkurencją - inni operatorzy nawet mają dziurę.


    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ja twierdzę, że zdarzają się sytuacje, że tak nie jest.
    Zatem ile i jakich przykładów potrzeba do udowodnienia/obalenia?
    Żadnego nie pokazałeś.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A tak. Tylko dla oświeconych i wierzących. [...] Żadnego nie pokazałeś.
    n-ty raz nie będę tłumaczył.
    Zdrowia.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    n-ty raz nie będę tłumaczył.
    Zdrowia.
    Nie tłumacz jak ksiądz z ambony, tylko pokaż dowody.
    Jak wyjaśniasz spadek UL w swoich zrzutach? Przecież nie rezygnacją z agregacji, bo na UL nie działa. Dobrałeś obrazki by pasowały do teorii - a wcale nie udowadniają zwiększania DL po rezygnacji z agregacji jakiegokolwiek pasma (nawet przyjmując, że pamięć Cię nie myli i faktycznie jedno pasmo odłączyłeś do DL) - dowodzą, że zostały zrobione przy znacząco innej sile sygnału i/lub obciążeniu sieci.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 07-04-2021 o 02:21

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony