dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak nędzny zasięg mam - wrzucałem
    Obciążenie też duże, bo dookoła tylko jakaś nędzna radiówka jest konkurencją - inni operatorzy nawet mają dziurę.
    .
    No właśnie masz dobry zasięg i pusty BTS (tak przynajmniej wygląda z Twoich fot).
    Słaby zasięg to SINR max 100 i UP trzykrotnie większy niż DL (np. 10/30).
    Zagadnienie tak jak już raz Ci pisałem, jest DOGŁĘBNIE wytłumaczone na elce, a mi się nie chce tego przeklejać. Zechcesz to znajdziesz.

    PS. dla potomnych - w mojej sytuacji najlepszą prędkość mam przy agregacji dwóch pasm - głównego 1800 i dodatkowego 2600. Przy agregacji trzech (B1/3/7 - tyle mam na swoim BTSie) prędkość spada.
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 07-04-2021 o 08:44
    ***** ***

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Idzie, ale przez switch. Z jednego zrobić wiele możesz tylko przez switch (jak tego wiele jest mało to pewnie te kilka gniazd w routerze wystarczy jak nie to osobny switch). Gdzieś tam po drodze jeszcze modem LTE będzie (w antenie, między antena a routerem, ..)
    Dzięki, tak to zrobię. Okazało się że sąsiad z bloku robi w sieciach i też tak doradził by przez switch wyjść.
    Teraz dużo widzę artykułów sponsorowanych nt sieci "WiFi mesh". Trochę tego wifi się jednak obawiam bo dom ma być szkieletem drewnianym i jednak pewnie będzie tłumić sygnał.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No właśnie masz dobry zasięg i pusty BTS (tak przynajmniej wygląda z Twoich fot).
    Słaby zasięg to SINR max 100 i UP trzykrotnie większy niż DL (np. 10/30).
    UP większy od DL? Przy agregacji niemożliwe. A UL właśnie dowodzi zapchanego u mnie BTSa - DL za to skutecznej agregacji.
    Jak widać na fotce w tym poście SINR mam 3 - to chyba trochę mniej niż 100?

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Teraz dużo widzę artykułów sponsorowanych nt sieci "WiFi mesh". Trochę tego wifi się jednak obawiam bo dom ma być szkieletem drewnianym i jednak pewnie będzie tłumić sygnał.
    Router z WiFi6 nawet z tych tańszych spokojnie obskoczy cały dom zasięgiem WiFi. Przy małej ilości urządzeń nawet przyzwoite pewnie będą prędkości. Ale kabelek zawsze jest pewniejszy i zazwyczaj szybszy. Do tego możesz nim posłać zasilanie do urządzeń POE.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    UP większy od DL? Przy agregacji niemożliwe. A UL właśnie dowodzi zapchanego u mnie BTSa - DL za to skutecznej agregacji.
    Jak widać na fotce w tym poście SINR mam 3 - to chyba trochę mniej niż 100?
    .
    Jeżeli UP jest dużo wyższy niż UP (np. UL 30, a DL 10) to jest to modelowy przykład zapchania BTSa.
    Masz RSRP -99, RSRQ -15 i SINR 3. To są niezłe wartości, dla wielu osób nieosiągalne.
    Dla przykładu sprawdziłem przed chwilą u siebie: RSRP -112, RSRQ -20, SINR 1, RSSI -100, DL 4,56, UL 18,8 - to jest kiepski net...

    Wracając do tematu - na dach modem, na strych ruter, od rutera na każde piętro switch i AP. To musi działać.
    ***** ***

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Jeżeli UP jest dużo wyższy niż UP (np. UL 30, a DL 10) to jest to modelowy przykład zapchania BTSa.
    Masz RSRP -99, RSRQ -15 i SINR 3. To są niezłe wartości, dla wielu osób nieosiągalne.
    x>x? To jakaś wyższa matematyka?

    Większy UL od DL jest niemożliwy przy agregacji.

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Dla przykładu sprawdziłem przed chwilą u siebie: RSRP -112, RSRQ -20, SINR 1, RSSI -100, DL 4,56, UL 18,8 - to jest kiepski net...
    To jest kiepska agregacja.

    Modem na dachu to czysta rozrzutność. Chyba poddałeś się marketingowi ODU-IDU. To drogie i, jak widać, nieefektywne rozwiązanie. CAT19 to podstawa. Jak wewnątrz słaby zasięg LTE - to trzeba dosyć droga antenę zewnętrzną dorzucić. Do przetestowania, czy sam routeromodemoAP wystarczy. Chociaż zazwyczaj mają słabe WiFi to jest szansa, ze dom pokryją. Jak nie, to powinien wystarczyć jeden router z WiFi6 - ale, jak pisałem warto potestować i rozrysować lokalizacje i okablowanie, bo LTE pewnie będzie najlepszy zasięg przy ścianie zewnętrznej, a router najlepiej postawic gdzieś po środku.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-04-2021 o 13:57

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    x>x? To jakaś wyższa matematyka?

    Większy UL od DL jest niemożliwy przy agregacji.

    .
    No dobra, zmusiłeś mnie do wysiłku - znalazłem jaskrawy przykład o którym mówię:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ULDL.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	454875
    ***** ***

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No dobra, zmusiłeś mnie do wysiłku - znalazłem jaskrawy przykład o którym mówię:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ULDL.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	454875

    Wyłączyłeś agregacje do tego testu?

    Świetny sygnał. Ja takiego uploadu u siebie nie widziałem. Za bardzo mam obciążony BTS i/lub za słaby sygnał.



    Ta pionowa kreska to moment, w którym wyłączyłem z agregacji najwolniejsze i najbardziej zatłoczone pasmo (800MHz). Jakoś wzrostu nie widać. Pozbieram dane z tydzień i wyrzucę jeszcze jedno na kolejny tydzień. Potem policzę średnie. Będzie czarno na białym jak to odejmowanie dodaje.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2021-04-15-16-17-02-11.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	454879  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-04-2021 o 18:41

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wyłączyłeś agregacje do tego testu?
    Nie. Włączona dla 0,8 1,8 2,1 i 2,6GHz - czyli wszystkie mojego operatora.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Świetny sygnał. Ja takiego uploadu u siebie nie widziałem. Za bardzo mam obciążony BTS i/lub za słaby sygnał.
    Sam UL o niczym nie świadczy. Za to dużo wyższy od DL oznacza zapchanie BTSa.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ta pionowa kreska to moment, w którym wyłączyłem z agregacji najwolniejsze i najbardziej zatłoczone pasmo (800MHz). Jakoś wzrostu nie widać. Pozbieram dane z tydzień i wyrzucę jeszcze jedno na kolejny tydzień. Potem policzę średnie. Będzie czarno na białym jak to odejmowanie dodaje.
    U Ciebie faktycznie wyłączenie najsilniejszej i jednocześnie najbardziej obciążonej częstotliwości może nie dać przyśpieszenia - a to dlatego, że Twój BTS NIE JEST NADMIERNIE OBCIĄŻONY - pisałem już kilka razy, że najlepszym wskaźnikiem dla laika świadczącym o nadmiernym obciążeniu jest wyższy UL nad DL.
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 16-04-2021 o 09:14
    ***** ***

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Twój BTS NIE JEST NADMIERNIE OBCIĄŻONY - pisałem już kilka razy, że najlepszym wskaźnikiem dla laika świadczącym o nadmiernym obciążeniu jest wyższy UL nad DL.
    To jak wyjaśnisz tak nędzny UL jak nie słabym sygnałem i/lub zapchaniem BTS?

    Nędzny DL przy sensownym UL dowodzi braku albo skopanej agregacji i silnego sygnału.

    Jak agregujesz dwa pasma to nie udowodnisz, że 3<2. Za to owszem, udowodnisz, ze agregacja dwóch mniej zapchanych pasm > agregacji dwóch bardziej zapchanych pasm a może nawet od wymuszonego jednego nie zapchanego pasma.

    Wróć jak będziesz mial modem agregujący co najmniej 3 pasma - wtedy będziesz mógł potestować prawdziwość twierdzenia:

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Dodam jeszcze, żeby modem wybierać z opcją wyboru pasm do agregacji - wbrew pozorom czasami lepiej zostawić zagregowane np. dwa w miarę puste pasma zamiast dwóch pustych i jednego obciążonego.
    Nie masz podstaw do wysnuwania teorii, jak działa agregacja trzech pasm skoro Twój sprzęt tego nie potrafi.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-04-2021 o 12:32

  10. #50

    Domyślnie

    Kaizen, ja pracuję w tym i wiem co piszę
    Ale faktycznie widzę, że szkoda mojego czasu
    ***** ***

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Kaizen, ja pracuję w tym i wiem co piszę
    Pracujesz w tym i nie możesz zrobić pomiarów modemem kat 19 tylko jakimś odu-idu które nie potrafi zagregować 3 pasm?

  12. #52

    Domyślnie

    Przypominam, że moja odpowiedź była ściśle związana z pytaniem, które tutaj zadał założyciel tematu - miało być prosto, tanio i funkcjonalnie, bez zawiłości technologicznych.

    Temat uznaję za wyczerpany.
    ***** ***

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Temat uznaję za wyczerpany.

    Ja nie. Pozbieram jeszcze dane i wrzucę wyniki

  14. #54

    Domyślnie

    Podziwiam, że Ci się chce
    ***** ***

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Podziwiam, że Ci się chce
    Podziwiam, że Ci się nie chce, ale się wypowiadasz.

  16. #56

    Domyślnie

    Nie muszę - znam temat od podszewki.
    ***** ***

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie Wycięcie najbardziej obciążonego pasma z agregacji to spadek prędkości.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja nie. Pozbieram jeszcze dane i wrzucę wyniki
    Download Upload Ping
    Śr. wszystkie pasma 66,64 16,68 30,49
    Śr. bez 800 62,78 16,69 28,66
    Spadek 3,86 -0,01 1,82
    Spadek % 5,79% -0,05% 5,98%


    Dane co 20 minut z 17 dni - jak ktoś chce podrążyć udostępniam tutaj. Jak widać wycięcie najbardziej obciążonego pasma spowodowało spadek prędkości pobierania o średnio 5,79%. Dane zbierała malinka ze 100 megabitową kartą, stąd obcięte najszybsze wyniki.

    Teza:
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    lepiej zostawić zagregowane np. dwa w miarę puste pasma zamiast dwóch pustych i jednego obciążonego.
    jest zatem fałszywa c.b.d.u.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony