dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Temat: Płyta pir

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie Płyta pir

    W projekcie mam 10 cm styropianu pod wylewką ,troche mało gdyż wszedzie bedzie podłogòwka i prawdopodobnie pompa ciepła więc pomyślałem żeby dać 2x5cm płyte pir i jak sie mają te płyty pod podłogòwke mogą byc ktoś stosował.Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Mogą być, ja zastosowałem 14 cm płyty z pół-felcem w welonie z folii aluminiowej.
    Lepiej i taniej zastosować płytę gr. 10 cm w Twoim przypadku. Jeśli namówisz się na wylewkę anhydrytową, cieńszą od betonowej, to może zmieścisz 12 cm.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Mogą być, ja zastosowałem 14 cm płyty z pół-felcem w welonie z folii aluminiowej.
    Lepiej i taniej zastosować płytę gr. 10 cm w Twoim przypadku. Jeśli namówisz się na wylewkę anhydrytową, cieńszą od betonowej, to może zmieścisz 12 cm.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Czytałem że 10cm płyty pir to jak 16cm styropianu to było by oki widziałem na allegro 18 zł m² ale 10cm płyty a ja potrzebuje 5 więc muszę sie dowiedziec o cenę

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Czytałem że 10cm płyty pir to jak 16cm styropianu to było by oki widziałem na allegro 18 zł m² ale 10cm płyty a ja potrzebuje 5 więc muszę sie dowiedziec o cenę
    Ale z drugiej strony jak dam grubszą wylewkę to dłużej będzie trzymała ciepło tak mi sie wydaje choć nie wiem czy dobrze

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Czytałem że 10cm płyty pir to jak 16cm styropianu to było by oki widziałem na allegro 18 zł m² ale 10cm płyty a ja potrzebuje 5 więc muszę sie dowiedziec o cenę
    Podejrzanie tanio, ba nawet taniej niż najlepszy styropian grafitowy. Oferta z polskiej fabryki 37,5,- zł/m3 netto, plus własny transport.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Podejrzanie tanio, ba nawet taniej niż najlepszy styropian grafitowy. Oferta z polskiej fabryki 37,5,- zł/m3 netto, plus własny transport.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Tak na szybko zerknąłem nie zorientowałem sie jeszcze w cenach

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Tak na szybko zerknąłem nie zorientowałem sie jeszcze w cenach
    Gdzie ta fabryka tego styropianu?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Podejrzanie tanio, ba nawet taniej niż najlepszy styropian grafitowy. Oferta z polskiej fabryki 37,5,- zł/m3 netto, plus własny transport.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Chyba 37,5zł/m2?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Chyba 37,5zł/m2?
    Ups, przecinek trzeba przesunąć. 375,- zł/m3 netto plus własny transport.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Ups, przecinek trzeba przesunąć. 375,- zł/m3 netto plus własny transport.
    Dzisiaj dzwoniłem i twierdzą że 18zł m² płyta 10cm mogą przeciąć na pół jak potrzeba 2x5cm tylko ciekawe co to jest bo tanio trochę

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Dzisiaj dzwoniłem i twierdzą że 18zł m² płyta 10cm mogą przeciąć na pół jak potrzeba 2x5cm tylko ciekawe co to jest bo tanio trochę
    http://allegro.pl/plyta-poliuretanow...749302546.html

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Gargi12 ogarnij się . Co ma jakiś puromuro do pir-u. A ta aukcja co podałeś to stworzona przez szamana chyba żadnych twardych danych tylko porównania. Jako dobry kolega radzę ci omijać takie tematy, bo idąc tą ścieżką to OZC będziesz robić u wróżki Semiry.

    Jeśli chodzi o pir tu masz przykładowe ceny i górbości:
    http://sklep.pemdystrybucja.pl/pl/c/...owe-PIR-AL/314

    Życzę Ci powodzenia i nie chciałem być nie miły ale uczulić cię że trochę zbaczasz z dobrze wybranej scieżki
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Też mam taki sam problem, w sumie na własne życzenie, nie chciałem już kombinować z wysokościami i zostawiłem tak jak jest w projekcie czyli 12 cm ocieplenia. Pod podłogówkę nawet najlepszy styropian chyba nie spełni wymagań więc też chcę dać płytę PIR, ale takiej ceny za m2 jeszcze nie widziałem. Z trudem wypatrywałem oferty za 40 zł/m2 ale za 18 to już szok. Trochę to podejrzane. Może te płyty jakieś trefne ... w sensie jakiś słaby gatunek, jakiś odpad z wadami ? granulat poliuretanowy ciekawe co to oznacza ? Nazwa Euroscrap raczej nie brzmi zachęcająco. Pytałeś sprzedawcę skąd to ma i co to jest ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Gargi12 ogarnij się . Co ma jakiś puromuro do pir-u. A ta aukcja co podałeś to stworzona przez szamana chyba żadnych twardych danych tylko porównania. Jako dobry kolega radzę ci omijać takie tematy, bo idąc tą ścieżką to OZC będziesz robić u wróżki Semiry.

    Jeśli chodzi o pir tu masz przykładowe ceny i górbości:
    http://sklep.pemdystrybucja.pl/pl/c/...owe-PIR-AL/314

    Życzę Ci powodzenia i nie chciałem być nie miły ale uczulić cię że trochę zbaczasz z dobrze wybranej scieżki
    Pozdrawiam
    Dlatego sie zapytałem i już wiem i dam sobie spokój bo faktycznie nie wiadomo co to jest ale znowu zdania są podzielone na temat ilości ocieplenia jedni piszą że grunt pod chudziakiem i tak ma jakomś tem i wiecej ciepła ucieka mostkami w budynku niż podłogą nawet dając 10 cm dobrego grafitu to ile bym dołożył w ciągu roku do ogrzewania 100 200 zł napisze w koncu do asolta i bedzie wiadomo

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Też mam taki sam problem, w sumie na własne życzenie, nie chciałem już kombinować z wysokościami i zostawiłem tak jak jest w projekcie czyli 12 cm ocieplenia. Pod podłogówkę nawet najlepszy styropian chyba nie spełni wymagań więc też chcę dać płytę PIR, ale takiej ceny za m2 jeszcze nie widziałem. Z trudem wypatrywałem oferty za 40 zł/m2 ale za 18 to już szok. Trochę to podejrzane. Może te płyty jakieś trefne ... w sensie jakiś słaby gatunek, jakiś odpad z wadami ? granulat poliuretanowy ciekawe co to oznacza ? Nazwa Euroscrap raczej nie brzmi zachęcająco. Pytałeś sprzedawcę skąd to ma i co to jest ?
    Nie pytałem i już nawet nie będę pytał

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Dlatego sie zapytałem i już wiem i dam sobie spokój bo faktycznie nie wiadomo co to jest ale znowu zdania są podzielone na temat ilości ocieplenia jedni piszą że grunt pod chudziakiem i tak ma jakomś tem i wiecej ciepła ucieka mostkami w budynku niż podłogą nawet dając 10 cm dobrego grafitu to ile bym dołożył w ciągu roku do ogrzewania 100 200 zł napisze w koncu do asolta i bedzie wiadomo
    u mnie podobny problem wychodzi na chudziaku 21-22cm razem z płytką
    więc liczę 15cm styropianu i 5,5cm wylewki anhydrytowej
    mam 2 pytania:
    1. jak to jest z tą temp. gruntu pod chudziakiem ?
    bo mam tam z 1,5 metra piasku wsypanego
    2. czy można dać np. 5cm płyty PIR i 10 cm jakiegoś grafitowego żeby taniej wyszło niż dawać 15cm PIR

  17. #17

    Domyślnie

    No chyba można, pir nie gryzie się ze styropianem, tylko nie wiem jaki efekt będzie i co się przez to uzyska. Masz 15 cm ocieplenia to już w miarę i nie wiem czy opłaca się kombinować. Zapłacisz za transport i jednego i drugiego ... no chyba że uda Ci się kupić w jednej hurtowni i to i to. Dużo masz podłogi na gruncie ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    napisze w koncu do asolta i bedzie wiadomo
    I to jest najlepsze wyjście może okaże się że pir w tym miejscu nie ma racji bytu (z ekonomicznego punktu widzenia).

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No chyba można, pir nie gryzie się ze styropianem, tylko nie wiem jaki efekt będzie i co się przez to uzyska. Masz 15 cm ocieplenia to już w miarę i nie wiem czy opłaca się kombinować. Zapłacisz za transport i jednego i drugiego ... no chyba że uda Ci się kupić w jednej hurtowni i to i to. Dużo masz podłogi na gruncie ?
    z 83m2, ale dom jest dość znacznie podniesiony ze względu dostosowania poziomu do drogi do drogi tak z 1,5m

  20. #20

    Domyślnie

    Mnie wyszło za 55 mkw podłogi na gruncie dla 12 cm płyty pir po 60 zł/mkw ok 3300 zł. Więc u Ciebie 83 x 60 = 4980 zł. Trochę drogo. A liczę dość tanio bo za 60 zł ciężko znaleźć. Dla styropianu grafitowego 15 cm cena będzie prawie o połowę niższa tj ok 35 zł/mkw. 83 x 35 daje jakies 3 tys zł.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony