dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 37
Pokaż wyniki od 721 do 736 z 736
  1. #721
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Mnie mozna do rany przylozyc raczej.
    Można ,można jak ktoś chce aby mu się gangrena wdała ...
    Mi bardziej chodzilo o sam fakt, ze przy wiekszej pow. wymiany grzejnika podlogowego mozna dostarczyc te sama ilosc energii przy nizszej temperaturze zasilania.
    Hameryki nie odkryłeś

  2. #722
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mit.
    Podobnie, jak to, że coś Ci gnije w szafkach.
    Są tu tacy specjeliści od mitów...
    Baa , mi to nawet parę razy w poprzednim domu jedzenie zgniło w szafkach, ale cholera nie wiem czemu , ogrzewania podłogowego tam nie miałem

  3. #723
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Srednio przy temp. zewnetrznej ok 0 oC temperatura podłogi jest wyzsza od temp powietrza w pomieszczeniu o ok 2-2,5 oC, jezeli mamy temp. wewnątrz 20 oC to posadzka ma ok 22-22,5 oC. Czy to mocne grzanie? i które artykuły gniją przy 23 oC, a które nie gniją przy 20 oC? Co w przypadku gdy w lecie słonce nagrzeje nam szafki do wyzszych temperatur, to czy musimy je okrywac aby nie zgniły produkty w nich przechowywane?
    Obok masz zmywarkę, lodówkę i jeszcze podłogę, która grzeje się nawet do 29st.C jak jest szczelnie zakryta szafkami i nie ma cyrkulacji powietrza i wtedy drogi kolego cebula wyłazi z koszyka, a włoszczyzna śmierdzi.
    Tak mówi praktyka.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #724
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Hameryki nie odkryłeś
    Ja to wiem, Ty to wiesz, ale kolega plusfoto juz niekoniecznie.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #725
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Obok masz zmywarkę, lodówkę i jeszcze podłogę, która grzeje się nawet do 29st.C jak jest szczelnie zakryta szafkami i nie ma cyrkulacji powietrza i wtedy drogi kolego cebula wyłazi z koszyka, a włoszczyzna śmierdzi.
    Tak mówi praktyka.
    To sa jeszcze w miare tanie produkty, ale jak mieso czy inna kielbasa tak polezy, to bedzie kiepsko. W sumie zawsze mozna oskrobac to zielone, duzo czosnku dac i zrobic jakis kebab. Przunajmniej poki jeszcze muchy nie wylatuja.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  6. #726
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Obok masz zmywarkę, lodówkę i jeszcze podłogę, która grzeje się nawet do 29st.C jak jest szczelnie zakryta szafkami i nie ma cyrkulacji powietrza i wtedy drogi kolego cebula wyłazi z koszyka, a włoszczyzna śmierdzi.
    Tak mówi praktyka.
    A moja praktyka mówi zupełnie coś innego.
    Lodówka jest ominięta (zreszta jest izolowane termicznie, więc te 2-3K więcej w podłodze nic jej nie zrobi), szafki stoją na nóżkach zakrytych cokołem (odległość między dnem szafki, a kaflami jakieś 8cm), cebula jest spiżarni.
    Po otwarciu szafek nie odczuwam, aby panująca w nich temperatura była wyższa od panującej w pomieszczeniu.

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    To sa jeszcze w miare tanie produkty, ale jak mieso czy inna kielbasa tak polezy, to bedzie kiepsko. W sumie zawsze mozna oskrobac to zielone, duzo czosnku dac i zrobic jakis kebab. Przunajmniej poki jeszcze muchy nie wylatuja.
    Można też kupić lodówkę.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-04-2017 o 16:46
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #727
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A moja praktyka mówi zupełnie coś innego.
    Lodówka jest ominięta, szafki stoją na nóżkach zakrytych cokołem (odległość między dnem szafki, a kaflami jakieś 8cm), cebula jest spiżarni.
    Po otwarciu szafek nie odczuwam, aby panująca w nich temperatura była wyższa od panującej w pomieszczeniu.
    Kuchnię masz 25m3, otwierasz szafkę 0,7m3 i liczysz że będzie cieplej?
    A jak otwierasz lodówkę, to robi się zimniej w kuchni.

    Bez termometru tego sobie nie zbadasz a cebula widzi różnicę.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #728
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Kuchnię masz 25m3, otwierasz szafkę 0,7m3 i liczysz że będzie cieplej?
    A jak otwierasz lodówkę, to robi się zimniej w kuchni.

    Bez termometru tego sobie nie zbadasz a cebula widzi różnicę.
    Jak wkładam rękę do lodówki to czuję różnicę, jak wkładam do szafki, albo coś z niej wyciągam (puszkę, butelkę, talerz) to nei odczuwam żadnej różnicy w temperaturze. Mówisz o dziesiątych częściach K, które duszą włoszczyznę ?
    Skąd niby miałaby być więcej, skoro szafka stoi 8cm nad podłogą ?
    Cebula też nie protestuje, więc skończ z tymi mitami, chyba, że lubisz, jak się z Ciebie śmieją...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #729

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pewnie anhydryt.
    Sam polecałeś skręcić przepływ. Zasada jest ta sama niezależnie od przepływu. Na środku pętli temperatura jest najniższa, potem powracająca woda znowu się ogrzewa.





    Wg danych instalacyjnych przy rurkach co 10cm przy panelach podłogowych trzeba 6* różnicy, żeby podłoga oddała 45W/m2 do powietrza.

    Czyli jak mamy powietrze 22* to podłoga w domu Kaszpira oddając prawie 5kW (IMO to i tak zawyżone przy jego domu - bo obciążenie przy -20 będzie miał w okolicach 3,5kW, ale weźmy nawet te 5kW do rozważań) będzie miała temperaturę 28* plus/minus 2,5*. To 30,5* (przez te kilkadziesiąt godzin w roku).
    30,5* to niekomfortowa temperatura?


    Źródło: http://www.instsani.webd.pl/projco17.htm

    Czy moze mi to ktoś lopatologicznie wyłożyć? Co zmieni rozstaw rurek jeżeli chodzi o komfort cieplny i temp. podłogi? W mojej okolicy WSZYSCY hydraulicy zakładają bezmyślnie co 10cm,bo tak, ponoć tak wychodzi z wyliczeń.
    Ja obawiam się przegrzania podłogi. Wavin i Kisan nie zalecaja takiego rozstawu w pomieszczeniach bytowych.
    Czy jest ryzyko ze zmieniając rozstaw na 15 któreś z pomieszczeń będzie niedogrzane?... Cxy nie wyreguluje tego temperaturą na zasilaniu?


    Z góry dzięki

  10. #730

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cjapek Zobacz post
    Czy moze mi to ktoś lopatologicznie wyłożyć? Co zmieni rozstaw rurek jeżeli chodzi o komfort cieplny i temp. podłogi? W mojej okolicy WSZYSCY hydraulicy zakładają bezmyślnie co 10cm,bo tak, ponoć tak wychodzi z wyliczeń.
    Ja obawiam się przegrzania podłogi. Wavin i Kisan nie zalecaja takiego rozstawu w pomieszczeniach bytowych.
    Czy jest ryzyko ze zmieniając rozstaw na 15 któreś z pomieszczeń będzie niedogrzane?... Cxy nie wyreguluje tego temperaturą na zasilaniu?


    Z góry dzięki
    Oczywiście, że wyregulujesz. Jak będziesz miał co 20cm to też wyregulujesz, ale to zwiększy koszt produkcji ciepła. Będziesz musiał za to grzanie więcej płacić. W moim domu projekt zakładał zasilanie 40/30 i rozstaw rur 15-20cm (100% podłogówka), zrobiłem wszędzie co 10cm i najwyższa temperatura zasilania tej zimy była 28⁰C, a zużycie energii 442kWh w styczniu. Dom parterowy 176m².

  11. #731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Je ma sensu "wszędzie co 10cm", bo to nijak nie wpływa na obniżenie temperatury zasilania.
    10cm powinno kłaść się w pomieszczeniach o największym obciążeniu cieplnym, wtedy ma to sens
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cjapek Zobacz post
    Czy moze mi to ktoś lopatologicznie wyłożyć? Co zmieni rozstaw rurek jeżeli chodzi o komfort cieplny i temp. podłogi?
    Wylewka ma najwyższą temperaturę przy samych rurkach. Im gęściej te rurki, tym średnio ma wyższą temperaturę i przy tej samej TZ wyższa średnia temperatura wylewki a tym samym moc.
    Tak czy inaczej komfort cieplny najprawdopodobniej uzyskasz regulując rotametrami. Celem natomiast jest to, żeby na wyjściu z każdej pętli po oddaniu potrzebnej mocy temperatura wody była jak najbardziej równa i żeby przepływy były sumarycznie jak najmniejsze (albo jak kto woli dt najmniejsza z możliwych). Dlatego warto dobrać rozstaw i przepływy zgodnie z zapotrzebowaniem.
    Temperatura powrotu wyższa od optymalnej jest szczególnie ważna przy źródłach ciepła których sprawność zależy od temperatury zasilania jak PC i kotły kondensacyjne. Bo wyższa temperatura powrotu oznacza wyższą temperaturę zasilania.

    A komfort może ucierpieć w sytuacji, gdy w którejś pętli będziesz musiał tak zdusić przepływy żeby nie przegrzewać, że temperatura podłogi będzie znacznie nierównomierna.

Strona 37 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony