dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Membrana pochlapana tynkiem gipsowym

    Jako że widocznie tydzień bez jakiegoś problemu na budowie to tydzień stracony, tym razem tynkarze obrabiając ścianki działowe i kolankowe pochlapali membranę tynkiem. Czy może to w jakiś istotny sposób wpłynąć na właściwości membrany?

  2. #2

    Domyślnie

    Żadnych właściwości nie straci bo żadnych istotnych nie posiada...nie należy skrobać ani odrywać tynku! Niech zostanie tak jak jest. Wełna, płyta i zająć się ważnymi sprawami na budowie
    Pozdrawiam
    DACHArz

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    poczekać aż dokładnie wyschnie i szpachelka delikatnie zeskrobać.
    ja mam tynk gipsowy i tez mi pochlapali membrane, jak zrobie wylewki to zeskrobie, ogólnie jak próbowałem, to samo odłazi i bez membrany
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 30-03-2017 o 20:33


  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    poczekać aż dokładnie wyschnie i szpachelka delikatnie zeskrobać
    Niczego nie skrobać!
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Nie skrobaczka tylko potrząsnąć delikatnie i samo spadnie ewentualnie ręką też zejdzie

  7. #7

    Domyślnie

    Coś mi się zdaję, że w tym przypadku również istnieje niebezpieczeństwo, że wraz z tym tynkiem poodpadają włókna membrany, które są zatopione w tynku, co może ją uszkodzić. Chyba faktycznie zostawimy jak jest.

  8. #8

    Domyślnie

    Witajcie, i ja miałem ten sam problem, tynkarze ochlapali mi częsciowo w niektórych miejscach membranę. Poczekałem aż wysechł tynk i delikatnie skrobaczką poskrobałem go od membrany, odchodził bardzo ładnie całymi płatkami, albo tylko częsciowo przybylony. Został na niej jedynie pył który również bardzo dobrze schodzi morką gąbką po czym membrana wygląda jak nowa. Nie uwazam aby to co zrobiłem było złe. Owszem ostre skrobanie może ją uszkodzić.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    W żadnym wypadku nie skrob skrobaczkami. Możesz sróbować ręką przetrzeć lub jakaś szmatką ale generalnie na budowie zdarza się ze membrana zostaje zachlapana.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony