dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 51
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 1003
  1. #921
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    jarokar, w sprawie pozwolenia, może uzyskaj na paliwo stałe? Z paliwa stałego możesz w trakcie budowy zmienić na każde inne jako zmianę nieistotną, podpytaj projektanta jak zaangażowanych urzędników masz w rejonie.

  2. #922
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    crone

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    IŁAWA
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Drodzy, jakie rozmiary peszli do puszek? U mnie w mieście słabo, muszę zamówić.

    Czy 25mm pod tynkiem, w to dobieg kabla i peszel 10mm na czujnik temperatury będzie OK? Jakie u siebie dawaliście?

  3. #923
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    crone

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    IŁAWA
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał crone Zobacz post
    Drodzy, jakie rozmiary peszli do puszek? U mnie w mieście słabo, muszę zamówić.

    Czy 25mm pod tynkiem, w to dobieg kabla i peszel 10mm na czujnik temperatury będzie OK? Jakie u siebie dawaliście?
    Na jeden kabel: 28/23 mm samochodowy, 10/7mm samochodowy do czujnika temperatury.
    Na dwa kable: 40/32 mm samochodowy, 10/7mm samochodowy do czujnika temperatury.

  4. #924
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Robił ktoś z Was kable pod prysznicem z odpływem liniowym?

  5. #925
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jubilerr Zobacz post
    Robił ktoś z Was kable pod prysznicem z odpływem liniowym?
    Przecież to normalne. Jedynie należy pamiętać o odpływie (liniowym) i nie układać za nim przy samej ścianie.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  6. #926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jubilerr Zobacz post
    Robił ktoś z Was kable pod prysznicem z odpływem liniowym?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8029252

    W mieszkaniu miałem podobnie.

  7. #927

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Chciałbym zmniejszyć liczbę sterowników, łącząc pomieszczenia we wspólne sekcje tak jak zaznaczyłem na załączonym rysunku. Mogę to zrobić w ten sposób czy są jakieś przeciwwskazania?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instalacje.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	457214  
    Pewność - uczucie, którego doświadczasz
    zanim w pełni zrozumiesz problem

  8. #928
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogusz_g Zobacz post
    Dzień dobry,
    Chciałbym zmniejszyć liczbę sterowników, łącząc pomieszczenia we wspólne sekcje tak jak zaznaczyłem na załączonym rysunku. Mogę to zrobić w ten sposób czy są jakieś przeciwwskazania?
    Oszczędności groszowe a tracisz całkowicie możliwość zróżnicowania mocy poszczególnych pomieszczeń poza rozstawem na etapie projektowania (przy wodnej masz wtedy chociaż rotametry).

  9. #929

    Domyślnie

    To nawet nie chodzi o oszczędności, bardziej o to żeby na każdej ścianie nie straszył sterownik, którego uroda jest dyskusyjna. Dodatkowo jeżeli już będzie potrzeba zmiany nastawy to też wolałbym kręcić czteroma a nie jedenastoma sterownikami. Czyli co? Twoim zdaniem sterownik na każde pomieszczenie?
    Ostatnio edytowane przez bogusz_g ; 18-06-2021 o 16:19
    Pewność - uczucie, którego doświadczasz
    zanim w pełni zrozumiesz problem

  10. #930
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogusz_g Zobacz post
    To nawet nie chodzi o oszczędności, bardziej o to żeby na każdej ścianie nie straszył sterownik, którego uroda jest dyskusyjna.
    Są termostaty dopuszkowe. Można sterować z rozdzielnicy (tylko trzeba pociągnać odpowiednie kabelki).

    Cytat Napisał bogusz_g Zobacz post
    Dodatkowo jeżeli już będzie potrzeba zmiany nastawy to też wolałbym kręcić czteroma a nie jedenastoma sterownikami. Czyli co? Twoim zdaniem sterownik na każde pomieszczenie?
    Na przestrzeń dzienna może być wspólny (jak z mocą wyrobi). Na każde zamknięte pomieszczenie osobny.
    "kręcić" można ze smartfona. Zresztą pewnie nie będziesz tego robił - raz ustawisz, i zapomnisz.
    Dodam, że nie widzę najmniejszego sensu grzania w pomieszczeniu gospodarczym a w WC pewnie będziesz chciał mieć znacząco cieplej, niż na korytarzu czy w wiatrołapie.

  11. #931
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cześć. A czy ktoś z forumowiczów wykorzystał kable do grzania ściennego? Nie koniecznie jako główny system a jako uzupełniający np do klimatyzatora/ów.
    Wydaje mi się, że będzie można potrzebną ilość kabli o danej mocy zmieścić na mniejszej ilości m2 bo w tym przypadku nie ogranicza nas zbytnio temperatura danej płaszczyzny. Tylko tu pytanie do zorientowanych jaką maxymalną temperaturę ściany (w podłogówce ustawiamy temp. posadzki) można ustawić w standardowych sterownikach? Czy montujemy je tylko i wyłącznie na ściany zewnętrzne? Jeśli tak to czy pod kable trzeba zamocować jakąś folie odbijającą ciepło?
    Póki co to luźne zapytanie.

  12. #932

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie będzie.
    Pod prysznicem miałem zostawioną dziurę w ogrzewaniu i dopiero glazurnik robił wylewkę obsadzając odpływ liniowy.
    Czyli tam gdzie mamy odpływy liniowe (głównie pod prysznicami) wylewkę robi glazurnik? Zostawiamy taki prostokątny dołek ze styropianu?

  13. #933
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Jaka folia na styropian przy kablach? Ta w kolorze aluminium jak przy wodnej podłogowce? Siatka do rozkładania 4mm o oczku 5x5cm?

  14. #934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jubilerr Zobacz post
    Jaka folia na styropian przy kablach?
    Dałem się też przekonać wykonawcy wylewki, że na wierzch styropianu folia się przyda, żeby uchronić styropian (czy raczej szczeliny między płytami styro) przed wilgocią oraz przed możliwością wsypania się "wylewki" między płyty, co skutkowałoby mostkiem.

    Ale jak to zobaczyłem, to zacząłem się zastanawiać, czy nie jest za późno na ochronę styro. Może lepiej, żeby z czasem mógł odparować wilgoć, którą już zdążył złapać? Folię pod styro wywinąłem na ściany, więc styro jest ze wszystkich stron otoczony folią. A jak widać wilgoć zdążył złapać.



    A widać to tylko dzięki tandetności najtańszej folii, która prześwituje. Tam, gdzie dałem lepszą (trzy rolki taniej zabrakło) nie widać problemu. Nie widać go też z pewnością gdy ktoś da folię alu bo wierzy, że w betonie rozchodzi się promieniowanie cieplne i trzeba je odbić.

  15. #935
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Przewody grzewcze ułożone, zostały mi do zainstalowania czujniki temperatury posadzki, kupiłem sterowniki Thermovala TVT40 i dołączone do nich czujniki nie są zakończone miedzianą końcówką tylko taką jak na zdjęciu... W tym przypadku powinienem szukać pasującej do pexa 16/peszla miedzianej końcówki? Ten plastik z czujnika wygląda na dość twardy ale zalanie betonem chyba uniemożliwi wymianę?
    https://ibb.co/3fv5F2T

  16. #936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jubilerr Zobacz post
    W tym przypadku powinienem szukać pasującej do pexa 16/peszla miedzianej końcówki?
    Bez różnicy. Ważne, żeby szczelnie zatkać, żeby wylewka się nie dostała do środka. Temperatura będzie w rurce ta sama niezależnie od tego, z czego ona będzie. Owszem, miedź może odrobinę szybciej reagować - ale przy bezwładności podłogówki to i tak bez znaczenia.

  17. #937

    Domyślnie

    Witam forumowiczów

    Buduję dom Arizona. Jestem właśnie po tynkach i mam dylemat co do warstwy ocieplenia poziomego podłogi. Tak jak większość osób z tego wątku zdecydowałem się na kable grzewcze w podłodze ale jako system dodatkowy. Głównym źródłem grzania będą 2 zestawy klimatyzatorów kanałowych zamontowane na poddaszu ( kanały rozprowadzone w stropie drewnianym) ( Mitsu SRR-ZS-W 3,5 kW +SRC 35ZSW1 . Jeden zestaw będzie "dmuchał" na sypialnie 1, 2 i 3 a drugi obsłuży salon w pustką oraz kuchnię. Część ciepła na pewno ogrzeje antresole na poddaszu.
    Rekuperacja też jest w planach ( zrezygnowałem z głównego komina)

    Wracając do kwestii ocieplenia. Na chwilę obecną mam zaplanowaną wylewkę pianobetonu 10cm i na to 5cm styropianu. Następnie kable na siatce i na to 5cm betonu. W salonie , hall`u i pokojach chcę położyć deski 14-15mm ( wstępnie podłoga pływająca bo obawiam się, ze sam nie przykleję desek poprawnie) reszta pomieszczeń będzie w płytkach. Biorąc pod uwagę fakt, że kable będą tylko w razie "W", to czy taki przekrój posadzki będzie odpowiedni, czy może lepiej zrezygnować z pianobetonu i dać po całości 15cm styropianu? Chciałem pianobeton bo on wypoziomuje całą posadzkę i otuli dokładnie rury kanalizacyjne itp.

    Zasilanie kabli zrobiłem na oddzielnych obwodach, łącząc niektóre pomieszczenia w grupy więc pewnie nie mogę teraz zastosować styczników w rozdzielni? Mogę jeszcze do puszek z termostatami dołożyć skrętkę ale czy to coś da?

    Rozmieszczenie kabli:

    W salonie mam 2 termostaty zasilone z jednego bezpiecznika ( z T1 do T2 i do rozdzielni)

    T1: Salon 30m2 - VCD17 2490W ale obawiam się, że będę musiał podzielić VCD 2490 na 2 mniejsze obwody jeśli zmusi mnie do tego dylatacja salonu
    T2: Salon strefa brzegowa od drzwi tarasowych (1,5mx4,5m) - VCD17 /610W

    Obwód 2:
    Sypialnia 1, 2 ( po 12m2) oraz łazienka ogólnodostępna ( 910W x3sz)

    Obwód 3:

    Sypialnia główna (11m2) i łazieneczka plus garderoba - VCD17 910W x2szt
    korytarz/hall - 12m2 - VCD17 910W.

    Zerknijcie proszę na moją "koncepcję" i powiedzcie, co jest nie tak.

    Po pracy przygotuję rysunek poglądowy parteru z naniesionymi puszkami pod termostaty.

    miłego dnia i do napisania

    TW

  18. #938
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Kabel grzewczy nie może przechodzić przez dylatacje - wiadomo. Co z sytuacją, w której przy laniu posadzek nie wylewamy pod prysznicem aby zostawić to glazurnikowi, który ma tam zrobić wylewkę pod płytki ze spadem do odpływu liniowego?
    Czyli wylewka kończy się przed kabiną, wychodzą z niej dalej pętle, które zalane zostaną później drugą wylewką.
    Czy w takiej sytuacji kabel ulegnie uszkodzeniu?

  19. #939
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jubilerr Zobacz post
    Co z sytuacją, w której przy laniu posadzek nie wylewamy pod prysznicem aby zostawić to glazurnikowi, który ma tam zrobić wylewkę pod płytki ze spadem do odpływu liniowego?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8029252

  20. #940
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Miałeś zostawioną dziurę tylko w miejscu odpływu liniowego czy również w miejscach gdzie przechodzą kable? Wylewki już zrobione a dopiero teraz przyszła mi taka refleksja czy nie zrobiłem tu błędu...

    Dziękuję za wielokrotną pomoc w tym temacie, gdyby nie założony przez Ciebie temat pewnie nie zdecydowałbym się na takie ogrzewanie, pozdrawiam

Strona 47 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony