dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 36
Pokaż wyniki od 701 do 705 z 705
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gawel

Domyślnie

Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Korzystając z okazji, że ekipa od kostki/tarasów ma wolną chwilę a pogoda łagodna wyleją jeszcze fundament pod tarasy.
    Schody zewnętrzne przy drzwiach wejściowych planuję z kostki, gotowych stopnii - czy do takiej technologii potrzebny jest fundament?
    mam takie lane grobowce i 2 raz bym tego nie zrobił
    1) kafelki na taras to przeżytek i koszt zamaist fundamntu tylko stopy fundamentowe i drewniany taras z desek w zależności od ilości pieniędzy deski różne
    2) schody z kafelkami to nieszczęście ślisko jak nie wiem i marenie to wygląda zrobiłbym również drewniane
    lub zamówił całe trepy , podstopnice i podest w 2 kawałkach u .... kamieniarza z ładnego kamienia dodatkowo trepy można płomieniować wtedy maja zmatowoione pola a by nie było ślisko
    Dom "kanadyjczyk" z 2003 roku, z poddaszem użytkowym powierzchnia podłóg 130m², prosty, ogrzewanie konwektorami elektrycznymi ATLANIC F-18 sterowane centralnie zegarem w tablicy o łącznej mocy 6kW, podłogówka elektryczna w łazience+ 2 drabinki grzejne (łącznie ok 1 kW), Ocieplenie: Podłoga 10 cm styro; ściany 15 cm wełny + 10 cm styro; poddasze 18 cm wełny. Garaż 25 m2 nie ogrzewany z osobnym wejściem. od 2019 roku Instalacja PV - 4KW Sofar Solar 4.4KTL-X 3-fazowy+Sun Link 280Wp SL220-20P280

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

Domyślnie

Płyty pod tarasy nie będę wylewał - tylko monolityczna ścianka dookoła. Schody wejściowe na bank nie będą wylewane i obłożone płytkami - raz że śliskie, dwa że płytki lubią odpadać. Będą z kostki/kamienia. Nie wiem tylko, czy nie wylać pod nie fundamentu.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gawel

Domyślnie

Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Płyty pod tarasy nie będę wylewał - tylko monolityczna ścianka dookoła. Schody wejściowe na bank nie będą wylewane i obłożone płytkami - raz że śliskie, dwa że płytki lubią odpadać. Będą z kostki/kamienia. Nie wiem tylko, czy nie wylać pod nie fundamentu.
    jestem tego samego zdania ja kleję kafle na silikon ... co 2 lata
    Dom "kanadyjczyk" z 2003 roku, z poddaszem użytkowym powierzchnia podłóg 130m², prosty, ogrzewanie konwektorami elektrycznymi ATLANIC F-18 sterowane centralnie zegarem w tablicy o łącznej mocy 6kW, podłogówka elektryczna w łazience+ 2 drabinki grzejne (łącznie ok 1 kW), Ocieplenie: Podłoga 10 cm styro; ściany 15 cm wełny + 10 cm styro; poddasze 18 cm wełny. Garaż 25 m2 nie ogrzewany z osobnym wejściem. od 2019 roku Instalacja PV - 4KW Sofar Solar 4.4KTL-X 3-fazowy+Sun Link 280Wp SL220-20P280

Domyślnie

My zrobiliśmy z kostki i taras i wejście do domu bez fundamentów

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

Domyślnie

Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    My zrobiliśmy z kostki i taras i wejście do domu bez fundamentów
    Schody wejściowe planuję z gotowych stopni, 2 stopie, zejście na trzy strony. Chyba rzeczywiście przy takiej wysokości nie ma sensu dawać fundamentu.

Strona 36 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia