dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 56
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1116
  1. #961
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Spoko luz! W jednym mieście listy adresowało się "ul. Nowa, błękitny domek" , na innej wsi przez wiele lat pisało się nazwę wsi i "Smerfny Domek" , bo faktycznie był smerfny. Tylko smerfetki przy nim brakowało.

  2. #962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Spoko luz! W jednym mieście listy adresowało się "ul. Nowa, błękitny domek" , na innej wsi przez wiele lat pisało się nazwę wsi i "Smerfny Domek" , bo faktycznie był smerfny. Tylko smerfetki przy nim brakowało.
    W małych miejscowościach to czasem adres opisowy jest skuteczny np koleżanka z sanatorium napisała do swojej znajomej ( nie było wtedy komórek) "Pani Halinka ta co ma salon fryzjerski na Polnej w Grojcu" Tarczyn " i dotarło bez problemu.

  3. #963
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Listonosz sobie poradzi zawsze bo zna okolice, nierzadko mieszka w okolicy. Problem jest z kurierami i innymi dostawcami. Jeszcze ci starszej daty to sobie radzą, zatrzymają się, zapytają, a młodzi to tylko odpalają GPS i jazda. Jutro gadam z kierowniczką referatu gospodarki komunalnej, żeby chociaż tablice z nazwą ulicy postawili. Jak nie zechcą to robię samemu z płyty na drewnianym kołku

  4. #964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Listonosz sobie poradzi zawsze bo zna okolice, nierzadko mieszka w okolicy. Problem jest z kurierami i innymi dostawcami. Jeszcze ci starszej daty to sobie radzą, zatrzymają się, zapytają, a młodzi to tylko odpalają GPS i jazda. Jutro gadam z kierowniczką referatu gospodarki komunalnej, żeby chociaż tablice z nazwą ulicy postawili. Jak nie zechcą to robię samemu z płyty na drewnianym kołku
    a jaka nazwa jakaś fajna? No u mnie to nazwy od Anasza do Kajfasza. Jest i Sezamkowa , spełnionych marzeń brakuje tylko zdesperowanych inwestorów

  5. #965

    Domyślnie

    Ulica (a wlasciwie miejsce) przy ktorej jest moja dzialka tez nie figuruje w Googlu. Zrobilam print screen z Google Maps, na ktorej to mapce zaznaczylam miejsce i dojazd, tak, by bylo widac punkty odniesienia. I taka poprawiona mapke wysylam mms-em dostawcom i innym. Dziala.

  6. #966
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a jaka nazwa jakaś fajna? No u mnie to nazwy od Anasza do Kajfasza. Jest i Sezamkowa , spełnionych marzeń brakuje tylko zdesperowanych inwestorów
    Coraz lepiej pod tym względem. Co prawda są w miejscowości po sąsiedzku ulice - jedna imienia malarza, a obok jakaś bajkowa czy coś w tym stylu, ale na nowych terenach już jest porządek. W mojej cześci miejscowości ulice są nazywane od nazw owadów lub drzew - więc jest spójnie i nazwa nie gryzie się z otoczeniem. Pierwotną nazwę, zaproponowaną przez sąsiadkę, na którą wszyscy właściciele się zgodzili, Rada Gminy odrzuciła, argumentują, że słowo jest w dopełniaczu. Dostaliśmy z Urzędu listę dopuszczalnych nazw, z której dokonaliśmy wyboru. Podoba mi się takie podejście to tematu naszych urzedników, tylko mogli nam wcześniej o tej liście powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 27-11-2020 o 09:04

  7. #967
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Listonosz sobie poradzi zawsze bo zna okolice, nierzadko mieszka w okolicy. Problem jest z kurierami i innymi dostawcami. Jeszcze ci starszej daty to sobie radzą, zatrzymają się, zapytają, a młodzi to tylko odpalają GPS i jazda. Jutro gadam z kierowniczką referatu gospodarki komunalnej, żeby chociaż tablice z nazwą ulicy postawili. Jak nie zechcą to robię samemu z płyty na drewnianym kołku
    Można jeszcze na mapach google wygenerować kod plus (np. taki FG7Q+F5 Szczecin) i przesłać go kurierowi. Wbija go sobie w nawigację jako miejsce docelowe i jedzie.


    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 27-11-2020 o 12:23
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  8. #968
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Wiem, kojarzę taką opcję. Czasami stosuję

  9. #969

    Domyślnie

    Nie slyszalam o takiej opcji i bawilam sie w rysowanie mapki. Mozesz mi wyslac na priv jak to sie robi ? Dzieki

  10. #970
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Stawiasz pinezkę na mapie klikając i przytrzymując dany punkt, aż na mapie postawi się czerwony znaczek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-11-28-07-11-28-955_com.google.android.apps.maps.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	450654
    Potem kopiujesz link lub bezpośrednio wysyłasz smsem za pomocą opcji udostępnij np:
    https://maps.app.goo.gl/zo3rwUTDsU2B74926
    Ktoś otwiera tego linka i od razu ma opcję jedź do.

  11. #971

    Domyślnie

    Dzieki wielkie, zajme sie tym jutro .

  12. #972
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    We wtorek podpisaliśmy umowę za zakup i montaż okładziny podłogowej. Pomiar wilgotności wykonany przez montera pokazał ~1.9% więc w zasadzie posadzki są już gotowe. I teraz mam pytanie - w umowie jest informacja, że ściany powinnym być pomalowane jeden raz, monter z kolei mówił, że mamy malowanie zrobić na gotowo. Jak to było w Waszym przypadku? Nie ukrywam, że wolałbym od razu malować na gotowo i mieć temat z głowy, niż potem zabezpieczać podłogi i martwić się o uszkodzenia.
    Jutro zakończenie wykonywania utwardzeń na działce. Zostanie tylko montaż obrzeża parkingowego, ale to chcę wykonać razem z montażem bramy i wylaniem fundamentu pod ogrodzenie, więc poczekamy na lepszą pogodę.
    Dzięki temu mam jeszcze chwilę na ostateczny wybór sztachet - metalowe, czy olchowe? Co sugerujecie? Wiadomo, że olchowe trzeba raz na 2-3 sezony odnowić, metalowe są za to bezobsługowe. Ale nie umiemy się zdecydować co wybrać

  13. #973
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    We wtorek podpisaliśmy umowę za zakup i montaż okładziny podłogowej. Pomiar wilgotności wykonany przez montera pokazał ~1.9% więc w zasadzie posadzki są już gotowe. I teraz mam pytanie - w umowie jest informacja, że ściany powinnym być pomalowane jeden raz, monter z kolei mówił, że mamy malowanie zrobić na gotowo. Jak to było w Waszym przypadku? Nie ukrywam, że wolałbym od razu malować na gotowo i mieć temat z głowy, niż potem zabezpieczać podłogi i martwić się o uszkodzenia.
    Jutro zakończenie wykonywania utwardzeń na działce. Zostanie tylko montaż obrzeża parkingowego, ale to chcę wykonać razem z montażem bramy i wylaniem fundamentu pod ogrodzenie, więc poczekamy na lepszą pogodę.
    Dzięki temu mam jeszcze chwilę na ostateczny wybór sztachet - metalowe, czy olchowe? Co sugerujecie? Wiadomo, że olchowe trzeba raz na 2-3 sezony odnowić, metalowe są za to bezobsługowe. Ale nie umiemy się zdecydować co wybrać
    A co będzie kładzione na tej podłodze ? Ja mam na dole płytki i te były kładzione przed malowaniem zaś na górze panele i te były kładzione już po malowaniu na gotowo. My układaliśmy panele sami ale myślę że uważny i nauczony czysto robić fachowiec spokojnie wykona to zadanie bez uszczerbku dla ściany.

  14. #974
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Mam na myśli oczywiście panele, pomieszczenia z płytkami nie będą malowane przed.
    Gdybym kładł panele sam to nie miałbym dylematu, ale monter twierdzi, że też nie pobrudzą ścian.

  15. #975
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Mam na myśli oczywiście panele, pomieszczenia z płytkami nie będą malowane przed.
    Gdybym kładł panele sam to nie miałbym dylematu, ale monter twierdzi, że też nie pobrudzą ścian.
    Doskonale rozumiem Twój dylemat. A jakim rodzajem farby malujesz ? Jak ceramiczna to 21 dni po malowaniu nie straszny jej brud, gorzej z mechanicznym uszkodzeniem bo to wymaga przeszpachlowania a potem umalowania powietrzni całej ściany od rogu do rogu bo ceramiką nie zamalujesz „łatki” tak żeby efekt był zadowalający dla oka.

  16. #976
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to jeszcze się nad farbami nie zastanawialiśmy.

  17. #977
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Pogoda w tym grudniu okazuje się łaskawa, więc działamy na zewnątrz (z wykończeniem wnętrza ruszamy po nowym roku) - kostka już prawie cała położona, zostaje tylko krawężnik parkingowy - ale to razem z wylewaniem fundamentu pod ogrodzenie z bloczków.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201205_141227.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	450926 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201205_141232.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	450927
    W przyszłym tygodniu zaplanowałem rozwiezienie czarnej ziemi pod trawnik.
    Podłogówka się ustatkowała, pod kilku dni ciśnienie na kotle nie spada
    Wczoraj chciałem rozpalić w kominku, ale temperatura wytworzona przez wygrzewanie wylewki skutecznie mnie zniechęciła.

  18. #978
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    W sobotę planowaliśmy przenieść blaszaka na wyłożone kostką miejsce, gdzie w przyszłości stanie docelowy garaż, żeby można było nawieźć ziemię ogrodową i na wiosnę posiać trawę w miejscu gdzie obecnie stoi.
    Niestety blaszak z dachem dwuspadowym okazał się o wiele cięższy od zwykłego i w 5 osób się nie dało. Kolejne podejście we wtorek, znajomy ma podjechać z kolegami i będą próbować w ośmiu

  19. #979
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Sobotnia akcja przenoszenia blaszaka - dzisięc osób plus ja i się udało.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-12-21-10-34-32-222_com.facebook.orca.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	451274
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-12-21-10-33-54-827_com.facebook.orca.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	451275
    Nie sądziłem, że ten garaż jest taki ciężki
    Już "prawie" sprzedałem go na oxl i miałem zamawiać docelowy garaż balszany tynkowany, ale zacząłem się zastanawiać, czy nie postawić szkieletowego.
    Tak więc, zanim się ostatecznie nie zdecyduję stary, poczciwy blaszak posłuży jeszcze trochę.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 21-12-2020 o 10:25

  20. #980
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dzień przed świętami udało nam się dopiąć temat ogrodzenia frontowego. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw ostatecznie wybraliśmy ogrodzenie stalowe sztachetowe budmat:
    https://www.budmat.com/pl/kategoria/systemy-ogrodzen-7
    Do tego dojdą bloczki łupane joniec. Planowana dostawa ogrodzenia to 10-15 stycznia.Jeśli pogoda pozwoli to w styczniu planujemy zrobić ogrodzenie, łazienki, płytki w korytarzu i kuchni oraz pomalować pomieszczenia na poddaszu, żeby były gotowe na panele. Zakończyłem też wygrzewanie posadzek, zamontowałem sterownik do pieca, ustawiłem program przeciw zamarzaniowy i jedziemy na Święta.
    Wszystkich forumowym "znajomym" życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, dni przesilenia zimowego, Saturnaliów, czy po prostu dni nieroboczych - w zależności co tam świętujecie i najlepszego w Nowym Roku!

Strona 49 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony