dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 56
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1116
  1. #621

    Domyślnie

    a myslałeś o AFB Kraków?


  2. #622
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie słyszałem o tej firmie.

  3. #623

    Domyślnie

    no to juz słyszałeś
    Nie namawiam, nie reklamuje. Sam mam drzwi od nich i jestem zadowolony, może Ci tylko cenowo nie odpowiadać.


  4. #624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    - dwukomorowy pakiet szybowy SUPERtermo Ug=0,5 W/m2K z jaśniejszą powłoką termiczną Climaguard Premium2, przepuszczającą więcej światła Lt=74% i ciepła słonecznego w zimie G=53%
    Marketing. Bez "premium super hiper" technologii moje pakiety mają te same parametry. Za to mają merketingowy bajer "Ramka międzyszybowa: Master Therm Karmelowa" - nie wiem, ile groszy zaoszczędzi przez energooszczędność, ale kolor pasuje do reszty okna.


    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    - wszystkie skrzydła rozwierno-uchylne z mikrowentylacją
    Zrezygnowałeś z rekuperacji?

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    - kontaktrony do alarmu ukryte w ramie (21szt.)
    Konsultowałeś ze specami od alarmu? Są czujki dwa w jednym - wstrząsowa i kontaktron w jednej obudowie. Wstrząsowa jest o tyle fajna, że reaguje jak ktoś dobiera się do okna, czyli wcześniej. I zareaguje nawet jak chce dobrać się do szyby nie otwierając okna. Więc możesz potrzebować albo dodatkowego kabelka (jak wstrząsowa będzie osobna w innym miejscu) albo te kontaktrony będą nieużywane.

    W MS domagaj się raportu energetycznego - standardowo, nie wiedzieć czemu, nie podają Uw okien.

    Co do drzwi, to nie mogę znaleźć wyposażenia, jakie chcesz dołożyć. Ja wybrałem Wikęda Prestige (najwyższa ich wówczas seria z ościeżnicą termo w standardzie - teraz coś pozmieniali), bo miał dobre parametry (Ud=0,85, opadająca uszczelka) a do tego był podstawowym producentem sprzedawanym przez mojego montażystę okien. Z poszerzeniem, ciepłym montażem w wersji bez dodatków zapłaciłem 3420zł. Teraz wybrałbym to samo - nic się z nimi nie dzieje (chociaż u mnie maja dosyć komfortowe warunki - pod zadaszeniem, od wschodu, więc słońca dostają małą dawkę rano, a deszczu wcale).

  5. #625
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    @Di., @Slawko123 czy moglibyście podać namiary na dystrybutorów drzwi AFB Kraków i Stolpaw z okolicy? Skupiłem się na Wikędzie i Agmarze, bo miał ich w ofercie dystrybutor okien, które biorę i myślałem że za jednym razem załatwię temat również drzwi, ale żonę nie przekonała ich oferta. Spodobał się jej za to model słoneczko z Stolpawa:

    Oraz 506 z AFB Kraków:

  6. #626
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W MS domagaj się raportu energetycznego - standardowo, nie wiedzieć czemu nie podają Uw okien.
    Masz nieaktualne informacje.
    Razem z opisem okien, który cytowałem powyżej dostałem parametry energetyczne wybranych okien, np. okno 150x150 - 0.94 W/m2K.

  7. #627

    Domyślnie

    Ja kupowałem AFB Kraków w firmie Nowal z Warszawy


  8. #628
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Masz nieaktualne informacje.
    Możliwe. W kalkulatorku na stronie internetowej mogłem sobie wyliczyć - ale nie było to oficjalne. W ofercie (z numerem oferty) nie było parametrów technicznych (nie tylko U brakowało). U można było dostać na życzenie w osobnym dokumencie (a i to nie dla wszystkich okien). Reszty parametrów nie deklarowali w oficjalnej ofercie.

    Tak dla porównania jak wyglądał opis w ofercie MS, a jak w Oknoplaście:





    Jak to zmienili, to plus dla nich. Jakoś opadło mi zaufanie do nich, jak nie chcieli zadeklarować oficjalnie parametrów.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MS.jpg
Wyświetleń:	672
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	433110   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oknoplast.jpg
Wyświetleń:	674
Rozmiar:	60,3 KB
ID:	433111  

  9. #629
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar mroczek90
    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Fajnie sie czyta, przejrzałem wszystko bo sam własnie zaczynam budowe

  10. #630
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Ja brałem okna w MS i miałem zarówno w ofercie jak i umowie podane Uw w 2018 r.

  11. #631

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    @Di., @Slawko123 czy moglibyście podać namiary na dystrybutorów drzwi AFB Kraków i Stolpaw z okolicy? Skupiłem się na Wikędzie i Agmarze, bo miał ich w ofercie dystrybutor okien, które biorę i myślałem że za jednym razem załatwię temat również drzwi, ale żonę nie przekonała ich oferta. Spodobał się jej za to model słoneczko z Stolpawa:

    Oraz 506 z AFB Kraków:
    Aprel sprzedawał Stolpaw

  12. #632
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    @Di., @Slawko123 czy moglibyście podać namiary na dystrybutorów drzwi AFB Kraków i Stolpaw z okolicy? Skupiłem się na Wikędzie i Agmarze, bo miał ich w ofercie dystrybutor okien, które biorę i myślałem że za jednym razem załatwię temat również drzwi, ale żonę nie przekonała ich oferta. Spodobał się jej za to model słoneczko z Stolpawa:

    Oraz 506 z AFB Kraków:

    Stolpaw dystrybutor to GF DREWNO CENTRUM II PRUSZKÓW. 22 758 72 95

    oraz

    GE SUPRA SOCHACZEW
    Tel.46/863 26 27
    Tel.46/811 16 12 –(13)
    [email protected]

  13. #633
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Ja kupowałem AFB Kraków w firmie Nowal z Warszawy
    A te drzwi drewniane montowałeś od razu przed pracami mokrymi, czy na początek dawałeś jakieś tymczasowe?

  14. #634

    Domyślnie

    przed pracami mokrymi


  15. #635
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Po powrocie z wakacji zabrałem się za organizowanie ekip i kolejnych etapów prac. Jesteśmy umówieni na pomiar okien (wybraliśmy Okna MS), przyszłą sobotę mamy intensywną - spotykamy się z monterem wentylacji mechanicznej (prawdopodobnie będzie Wanas 350 v2), odkurzacza centralnego, elektryki i innych instalacji kablowych oraz hydraulikiem.

  16. #636
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    W sobotę mieliśmy spotkanie na budowie z fachowcem od WM, odkurzacza, elektryki i alarmu. Wstępnie rozplanowaliśmy rozmieszczenie oświetlenia, gniazdek, anemostatów, porozmawialiśmy o innych instalacjach (TV, internet, alarmowa). Jeśli chodzi o alarmową narodził się taki plan:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alaromowa.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	433958
    Jeśli macie jakieś uwagi to śmiało piszcie
    W poniedziałek spotkanie z hydraulikiem i podpisanie umowy na okna.

  17. #637
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    1. Nie wrzucaj takich rzeczy. Anonimowość jest pozorna, a to istotne informacje dla mniej uczciwych.
    2. Manipulator w tym miejscu będzie niewygodny - wracacie rodziną i co? Wchodzisz, zamykasz drzwi (reszta zostaje na dworze), wyłączasz alarm i dopiero reszta wchodzi? Rodzina z niesie. Przy gościach głupio trochę.
    3. Użycie czujek wstrząsowych w oknach i drzwiach pozwoli uzbroić alarm, gdy wszyscy są w domu i np. śpią (ale ktoś może mieć ochotę się napić - i pójść do kuchni). Dualne bym zastosował tylko dodatkowo tam, gdzie w nocy nikt nie chodzi normalnie (kotłownia, strych). Instalacja, której nie uzbrajasz, jak idziesz spać to atrapa.
    4. Na poddaszu też będą czujki jak sądzę?

  18. #638
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Manipulator będzie ok, bo drzwi są lewe i otwierać się będą na zewnątrz.
    Szczerze to nie planowałem takiej sytuacji, żeby uzbrajać alarm gdy domownicy są w domu, dom nie jest na jakimś odludziu
    No właśnie nie wiem jak z poddaszem. Ty byś dawał?

  19. #639
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    No właśnie nie wiem jak z poddaszem. Ty byś dawał?
    Dałem, chociaż poddasze mam nieużytkowe. Tędy najłatwiej wejść. Jak mieszkałem w bloku, to były dwa włamania przez okna - na pierwszym i trzecim piętrze, więc wysokość to żaden problem dla złodzieja.
    A sytuacja, gdy rodzinka śpi na górze, a na dole działają złodzieje to dosyć częsta sytuacja. I wtedy nawet mniejsze są straty materialne, niż straty na psychice (zburzenie poczucia bezpieczeństwa we własnym domu).

    BTW. Przy okazji tematu bezpieczeństwa - konfigurując okna weź to pod uwagę:


  20. #640
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    "Dualne bym zastosował tylko dodatkowo tam, gdzie w nocy nikt nie chodzi normalnie (kotłownia, strych)"

    Kaizen
    Mozesz wyjasnic co ma zastosowanie czujek dualnych do obecnosci domownikow?
    Czytalem ze dualne stosuje sie wszedzie tam gdzie jest nawiew z rekuperacji lub źródło ciepla np. Kominek. Czyli w tym przypadku wszedzie musza byc dualne z wzgledu na wentylacje.

Strona 32 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony