dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 56
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 1116
  1. #1081
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Od przeprowadzki minęło 6 tygodni, część tego czasu spędziliśmy na wakacjach, pozostały czas to doszlifowywanie wykończenia i inne drobiazgi.
    Wyregulowałem czujniki ruchu zapalające oświetlenie, uszczelniłem odprowadzanie skroplin z kotła do kanalizacji, bo przedostawały się nieprzyjemne zapachy, pomonotwałem karnisze, obrazy itp. Żona zamówiła firany i zasłony.
    Wspólnymi siłami zabieramy się za ogród - posadziliśmy przed elewacją frontową 4 krzewy róży parkowej, a w rogu działki, pod istniejącymi sosnami i brzozami będziemy urządzać "leśną" rabatę złożoną z ww plus cisy, paprocie, funkie.
    Natomiast pierwszą rzeczą, niezbedną, na którą zdecydowalismy się zaraz po przeprowadzce okazały się moskitiery Tu gdzie mieszkamy jest dużo drzew i bardzo dużo komarów. Niestety czas realizacji moskitiery przesuwanej do drzwi PSK to, w firmie, w której brałem okna, 2 miesiące, więc pewnie w tym roku już nam nie posłużą. Za to udało się zamonotwać moskitiery w oknach. A na taras polecam pałeczki przeciw komarom firmy bros. Dym wydobywający się z żarzącej się końcówki nie jest uciążliwy dla oczu i nosa, natomiast na komary działa rewelacyjnie
    Po starej znajomości udało mi się namówić ekipę, która wykańczała mi dom, żeby wpadli na 4-5 dni i odwieżyli mieszkanie - malowanie plus drobne naprawy wbytków w tynku, peknięć itp. W przyszłym tygodniu jesteśmy umówieniu na oglądanie z pierwszym potencjalnym wynajmującym. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  2. #1082
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Pokaż zdjęcia tych moskitier w oknach. Przyklejane pod uszczelkę okna czy jakieś lepsze otwierane ?

    Jak wyglądają moskitiery na PSK ? Jaka cena za jaką szerokość?

  3. #1083

    Domyślnie

    @kemot_p, a czy Ty czasem nie masz reku?
    Wiem że każdy mądry po szkodzie, ja tez moskitier nie zamawiałem przy zamawianiu okien bo problem nie występował wiosną a po zamieszkaniu już problem się pojawił. Nie wiem czy dobry pomysł jest zamawiać moskitierę do drzwi tarasowych chodzi nie tyle o koszt co o wytrzymałość, jest bardziej narażona markieteria drzwiowa na uszkodzenie aniżeli okienna no i przecież drzwi nie są otwarte cały czas jak nieraz zdarza się z oknem.

  4. #1084
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Też miałem naiwny plan odpalać latem w nocy reku na 100% żeby nie otwierać okien. W rzeczywistości żeby zbić temperaturę okno musi być otwarte. Reku nie daje takiego komfortu w upały jakiego oczekiwałem.

  5. #1085

    Domyślnie

    Okno to ja mogę sobie otworzyć w celu wietrzenia. Żeby nie robić pseudo wietrzenia rekuperatorem. Chłodzenie zapewnia to iluzoryczne. Bo owszem może i powietrze się schłodzi, na termometrze, ale zaraz po zamknięciu okien ze ścian wyjdzie to co zakumulowały.

  6. #1086
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Pokaż zdjęcia tych moskitier w oknach. Przyklejane pod uszczelkę okna czy jakieś lepsze otwierane ?

    Jak wyglądają moskitiery na PSK ? Jaka cena za jaką szerokość?
    W oknach to są zwykłe ramki z uchwytami zakładanymi na felc okna.
    A moskitiery na PSK to albo przesuwane na rolkach (prowadnica dolna i górna przykręcona do ramy), albo otwierane jak normalne drzwi (zawiasy ze sprężyną, samozamyjakące się).
    Wycena 2 przesuwych o wymiarach 2 x 2,2 m w kolorze złoty dąb to około 2,8-3k.
    P.S. Zdjęć nie wrzucę, bo nie działa dodawanie na forum.

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    @kemot_p, a czy Ty czasem nie masz reku?
    Wiem że każdy mądry po szkodzie, ja tez moskitier nie zamawiałem przy zamawianiu okien bo problem nie występował wiosną a po zamieszkaniu już problem się pojawił. Nie wiem czy dobry pomysł jest zamawiać moskitierę do drzwi tarasowych chodzi nie tyle o koszt co o wytrzymałość, jest bardziej narażona markieteria drzwiowa na uszkodzenie aniżeli okienna no i przecież drzwi nie są otwarte cały czas jak nieraz zdarza się z oknem.
    Mam reku, ale lubię otworzyć okno i słuchać śpiewu ptaków, szumu drzewek itp. Już na wstępie poszukiwania okien odrzuciłem opcję fixów, bo wiedziałem, że pomimo reku będę otwierał okna.
    Od dawna też wiedziałem, od sąsiadów, że moskitiery będą potrzebne, ale wcześniej nie było potrzeby ich mieć, nie wiedziałem też, że tak długo się czeka na realizację. Zresztą większą wpadkę zaliczyłem z meblami - nie wiedziałem, że czas oczekiwania na narożnik czy stół to 8-10 tygodniu przez co nadal nie mamy w salonie stołu .
    A jeśli chodzi o okno trasowe to przy bawiących się dzieciach jest ciągle otwarte, więc moskitiera się na pewno przyda. Tylko nie wiem, czy nie lepsza będzie rozwieralna, która się sama zamyka. Jak dziecko wybiegnie na ogród to nie musi pamiętać o zamknięciu, jak rozpędzony w nią wpadnie (od środka) to się otworzy - przesuwana najczęściej w tym przypadku się porwie, rzadko kiedy wypadnie z rolek. Tym bardziej, że może kiedyś będzie pies...
    Są też moskitiery przesuwane harminijkowe, ale do nich jakoś nie jestem przekonany.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 19-08-2021 o 12:51

  7. #1087

    Domyślnie

    Ja nie mam reku ale w upalne dni uchylam okna dopiero wieczorem aby ukrop nie właził mi do domu.
    Z tymi moskitierami do drzwi tarasowych pisząc że będą narażone na uszkodzenia miałem na myśli dzieci

  8. #1088
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja też mam na mysli dzieci i większe zwierzęta.

  9. #1089
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dzisiaj sprzedałem blaszaka, niestety realizacja zamówienia nowego garażu się obsunęła, więc przez +/- miesiąc czasu jestem bez garażu

  10. #1090

    Domyślnie

    Sprzedałeś chociaż z zyskiem?

  11. #1091
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Prawie 1000 zł drożej niż cena zakupu z 2016 Szok ile teraz stal kosztuje.

  12. #1092
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dwa tygodnie przed terminem przyjechali Panowie zamontować garaż. Wyszło śmiesznie, bo we wtorek zadzwoniłem do nich z pytaniem kiedy planują przyjechać, czy da się przesunąć termin na wcześniej niż planowany pierwszy tydzień października, a facet mi odpowiada, że już do mnie dzwonili i będą w czwartek
    Mi to było na rękę, musiałem tylko w trybie ekspresowym posprzątać plac i przygotować miejsce do montażu. Zakupiłem też automat do otwierania bramy, jestem po wstepnych rozmowach z elektrykiem w temacie montażu domofonu, automatu do bramu i drzwi garażowych oraz instalacji elektrycznej w garażu.

  13. #1093
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Czas leci, żona powoli kończy kompletowanie dodatków do domu - firany, lustro i toaletka do sypialni, lampki nocne itp. Na zewnątrz też już prawie wszystko gotowe - po zbudowaniu garażu zamontowali mi domofon, w weekend ogarnąłem z tatą i teściem elektrykiem instalację elektryczną w garażu i automat do bramy wjazdowej. Teraz czeka mnie jeszcze montaż automatu do bramy garażowej. Oświetlenie ogrodu i nasadzenia zostawiamy już na wiosnę.
    A dzisiaj mam dostawę drewna kominkowego - na próbę kupiłem po metrze brzozy, wiązu i olchy. Zobaczymy jak to się będzie palić.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 23-10-2021 o 12:36

  14. #1094
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Planowane od nowego roku kolejne podwyżki cen materiałów budowlanych zmobilizowały mnie do większych zakupów jeszcze w tym roku i zamknięcie tematu ogrodzenia działki. Zakupiłem system ogrodzeniowy budmat, taki sam jak mam na froncie ogrodzenia, tylko że nie będę robił podmurówki - same sztachety stalowe 150 cm na słupkach metalowych.

  15. #1095
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dwa tygodnie temu odebrałem ogrodzenie, czekam do wiosny i będziemy się sztachetować
    Pierwsza zima nowego domu, pierwsze ferie i okazuje się, że mój regulator temperatury ma pewne ograniczenia. Można go zaprogramować w trybie tygodniowym, więc w przypadku dłuższego wyjazdu nie da się osiągnąć obniżenia temperatury na określoną ilość dni, a podwyższenia jej do oczekiwanej na 1-2 dni przed przyjazdem. Zastanawiam się, czy takie kombinowanie ma sens, czy w przypadku wyjazdów nie wyłączać tylko cwu, a CO zostawiać tak jak jest.

  16. #1096
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Mozesz napisać ile zapłaciłeś za ogrodzenie frontowe i ile mb ?
    Możesz polecić ekipę od kostki brukowej i napisać jaki był koszt robocizny i materiałów?
    Ostatnio edytowane przez pawel250 ; 07-02-2022 o 20:31

  17. #1097
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cześć, to co znalazłem w notatkach:

    Brama i furtka budmat 3,368.00 zł
    Pustaki łupane 3,219.00 zł
    Skrzynka na listy 421.00 zł
    Ogrodzenie - przęsła 1,218.00 zł
    Ogrodzenie robocizna 4950.00 zł
    Domofon 650.00 zł
    Siłowniki do bramy 1699.00 zł (montaż we własnym zakresie)

    Jeśli chodzi o kostkę wykonanie kosztowało 25 zł za mb krawężnika oraz 90 zł za m2 położenia kostki - w tym materiały na podbudowę, piach, cement, skoczek, koparka. Czyli wszystko oprócz kostki i krawężników. Kontaktu sobie niestety nie zapisałem.

  18. #1098
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Z temperaturą urlopową to macie jedno wyjście: wyłączyć CWU, obniżyć temperaturę na termostacie o kilka stopni i zostawić rodzinie klucze. SMS czy telefon dobę przed powrotem i umyślny ręcznie przestawia termostat na "normalną" wartość. CWU włączysz sobie sam po przyjeździe. Oszczędność raczej symboliczna.

  19. #1099
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie no, rozwiązań jest wiele. Do mojego kotła można dokupić moduł wifi i sterować zdalnie. Tylko czy to ma sens, nie wiem, ekonomiczny, ograniczenie smogu, itp.? Czy to tylko gadżet.

  20. #1100
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Cena za kostkę jeszcze z częścią materiałów wydaje się bardzo korzystna.
    Kiedy to było wykonywane ?

Strona 55 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony