dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 56
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1116
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Tak, w przypadku dwóch ostatnich w grę wchodzi lustrzane odbicie. Ja jestem przekonany do Oliwkowej, żona bardziej do Mirabelek. Co ciekawe również małżeństwo architektki i konstruktora, z których usług korzystamy nie jest jednomyślnie w tej kwestii

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cześć Witam się i chciałam się podzielić moim zdaniem. Mirabelki to dla mnie numer 1 w tym zestawieniu. Szczególnie w wersji z drewnem na elewacji. Także głos oddany za Twoją żoną Tylko jak cypryski uważam, że powinno być odbicie lustrzane w przypadku Waszej działki.
    Chmielniki mają dach kopertowy. Zawsze wydaje mi się, że nie dość, że taki dach jest najdroższy, to jeszcze powoduje dwukrotnie większą liczbę skosów w pokojach na poddaszu. Także ja bym się w ogóle nigdy nie zdecydowała na taki dach.
    Oliwkowa ładna, ale dla mnie nie do przyjęcia jest rozkład pomieszczeń, w którym idąc na poddasze muszę przejść przez salon. Znam taki rozkład. Z perspektywy rodziców to wygląda ładnie i wygodnie, ale z perspektywy dzieci (nastolatków i dorastających) może być krępujące Wiem, że teraz schody w salonie to bardzo modne, nowoczesne i stylowe rozwiązanie, i że moje zdanie jest totalnie odosobnione, ale może warto to rozważyć, skoro dopiero wybieracie projekt. Mieliśmy z mężem prawie identyczny rzut parteru w naszym pierwszym projekcie i zmieniliśmy cały projekt na nowy również z tego względu Pozdrawiam.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Tak jak pisałem Mirabelki na pewno w lustrze. Jeśli chodzi o Oliwkowa to te schody nie są zupełnie w salonie, ale fakt, wchodząc na poddasze jest się z salonu widzianym. Dzięki za spostrzeżenie, na ten aspekt nie zwraciliśmy uwagi.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Młodszy syn złapał jakieś przeziębienie, więc z majówkowego wyjazdu "nici" - mamy dużo czasu na przemyślenie kwestii projektu. Prawie na pewno zdecydujemy się na Dom w Mirabelkach w wersji lustrzanej.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    W weekend rozważaliśmy z żoną zmiany inwestorskie, jakie chcielibyśmy wprowadzić w projekcie. W tym miejscu chciałbym pozdrowić użytkowniczkę Venus_m, która wybudowała Dom w Mirabelkach i podziękować za uwagi i spostrzeżenia na temat tego projektu. Poniżej rzuty z pierwszą wersją zmian.
    Parter:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut-parteru-projekt-dom-w-mirabelkach-ver-2__706lo.jpg
Wyświetleń:	482
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	388448
    Poddasze:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut-poddasza-projekt-dom-w-mirabelkach-ver-2__707lo.jpg
Wyświetleń:	325
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	388449

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie Studnia

    W piątek pojawiła się na naszej działce studnia
    O 8.30 zjawili się studniarze, wyznaczylismy miejsce, Panowie rozstawili sprzęt, ja rozpocząłem montaż półek i stołu w warsztacie, nastąpiło uruchomienie silnika i klops - nie ma prądu. Sprawdzamy w rb-tce jest ok, idziemy do skrzynki w płocie - esy opadły. Podnoszę, Panowie włączają silnik i znowu je wywala. C16 które posiadam okazało się niewystarczające. Panowie posiadają kabel siłowy o długości ponad sto metrów, ale to też nic nie daje, bo żadnego sąsiada nie ma w domu
    Na szczęście Panowie mają w domu agregat więc po niego jadą. Po 70 minutach robota w końcu rusza. Teren jest piaszczysty, wiercenie idzie gładko, zanim zamontowalem półki w garażu Panowie doszli do 23 metra. Jeszcze chwila i nawiert był gotowy. Ostatecznie studnia osiągnęła głębokość 27 m. Pompowanie oczyszczające wykonywane bylo pompą o wydajności 4000 l/h - studniarz lustro wody określił na 15 metrze. Poniżej kilka zdjęć z wykonywania studni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170512_120431-1752x3120.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	389178 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170512_154451_1-1752x3120.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	389179 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170512_154455-1752x3120.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	389180 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170512_160454-1752x3120.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	102,3 KB
ID:	389181 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170512_160921-1752x3120.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	389182

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Na koniec dnia można się było napić własnej wody
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170512_171600-1752x3120.jpg
Wyświetleń:	396
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	389183

  8. #28

    Domyślnie

    Dasz namiar na panów i podzielisz się info jaki koszt? Widzę, że panowie mają sprzęt, który nie wymaga szerokiego wjazdu, którego obecnie nie mam

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Sprzęt może trochę przedpotopowy ale szedł jak burza.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Na koniec dnia można się było napić własnej wody
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170512_171600-1752x3120.jpg
Wyświetleń:	396
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	389183
    odważnie z Twojej strony, że od razu, bez żadnych badań pijesz tą wodę.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    odważnie z Twojej strony, że od razu, bez żadnych badań pijesz tą wodę.
    Symbolicznie, dwa łyki
    W okolicy nie ma pól uprawnych, szamba szczelne. Jedynie co może w niej być to wyższa niż w tej z wodociągu zawartość minerałów, takich jak mangan czy żelazo.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Symbolicznie, dwa łyki
    W okolicy nie ma pól uprawnych, szamba szczelne. Jedynie co może w niej być to wyższa niż w tej z wodociągu zawartość minerałów, takich jak mangan czy żelazo.
    bakteria nie musi tylko pochodzić z szamba czy z pola - warstwa wodonośna wody może posiadać już bakterie, studnie mogli zanieczyścić studniarze podczas wiercenia itp.

    kiedyś na forum ktoś opisywał historie, że jeden pomysłowy facet spuszczał szambo w miejsce odwiertu studni - bo już miał wodę z wodociągów a kanalizy jeszcze nie.

    ja byłbym ostrożny.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dzisiaj rano przed pracą wyskoczyłem na działkę podziałać z kosą spalinową. Wiosna w tym roku była chłodna, chwasty wolno rosły, a mnie aż nosiło kiedy będę mógł wyskoczyć i przetestować nową zabawkę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170525_081031-1752x3120.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	104,6 KB
ID:	389880
    W zeszłych dwu latach używałem kosy ręcznej. Jednego razu to aż sąsiad zdziwiony przyszedł zobaczyć co ja trzymam w rękach i gdzie się nauczyłem obsługi Poprosił nawet, żebym dał mu spróbować.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 25-05-2017 o 12:10

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Minioną sobotę spędziłem na działce z taśmą mierniczą, młotkiem, palikami i sznurkiem. Próbowałem usytuować dom oraz garaż, zmierzyć powierzchnię podjazdów itp. W rezultacie powstały 4 warianty ustyowania budynków, do pokazania i dyskusji z architektka.
    W miedzyczasie odebralismy dokumenty z melioracji i wodociągów. Wykonanie mapki również zlecone.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Minioną sobotę spędziłem na działce z taśmą mierniczą, młotkiem, palikami i sznurkiem. Próbowałem usytuować dom oraz garaż, zmierzyć powierzchnię podjazdów itp. W rezultacie powstały 4 warianty ustyowania budynków, do pokazania i dyskusji z architektka.
    W miedzyczasie odebralismy dokumenty z melioracji i wodociągów. Wykonanie mapki również zlecone.

    szybciej i sprawniej chyba by było wrysować wszystko w CAD'owskie oprogramowanie - mniejsza możliwość pomylenia się oraz niesamowity plus, że możesz to robić w domu

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    szybciej i sprawniej chyba by było wrysować wszystko w CAD'owskie oprogramowanie - mniejsza możliwość pomylenia się oraz niesamowity plus, że możesz to robić w domu
    W domu też rysowalem, wprawdzie nie w CADzie, tylko na kartce papieru.:
    1.
    Załącznik 390142
    2.
    Załącznik 390143
    3.
    Załącznik 390144
    4.
    Załącznik 390145

    Natomiast inaczej wygląda 10m na papierze, a inaczej na działce. Żona, umysł humanistyczny, zażyczyla sobie, że mam jej pokazać obrys budynku "w naturze", bo to do niej przemówił lepiej niż kilka cm kwadratowych kartki, więc jaki miałem wybór

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    W domu też rysowalem, wprawdzie nie w CADzie, tylko na kartce papieru.:
    1.
    Załącznik 390142
    2.
    Załącznik 390143
    3.
    Załącznik 390144
    4.
    Załącznik 390145

    Natomiast inaczej wygląda 10m na papierze, a inaczej na działce. Żona, umysł humanistyczny, zażyczyla sobie, że mam jej pokazać obrys budynku "w naturze", bo to do niej przemówił lepiej niż kilka cm kwadratowych kartki, więc jaki miałem wybór
    niby logicznie a jednak nie do końca - budynek inaczej wygląda w momencie samych słupków na trawie, inaczej jak są same mury i zupełnie inaczej gdy są mury i sufit. postrzeganie przestrzeni zmienia się diametralnie

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Oczywiście masz rację, ale mimo wszystko wolałem to sprawdzić organoleptycznie zresztą dla mnie przebywanie na działce to polaczenie przyjemnego z pożytecznym.
    P.S. A Ty który wariant usytuowania wybrałbyś?

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    P.S. A Ty który wariant usytuowania wybrałbyś?
    Tylko was podczytuję, ale pozwolę sobie się wypowiedzieć: moim zdaniem jedynie opcja nr 4. Dlaczego? Bo macie tylko 1000m2 działki.
    W wariancie 1 połączenie dom-garaż tworzy wam ogromny przedogródek, którego nie zagospodarujecie rekreacyjnie, więc zżera wam przestrzeń. W wariancie 2 odsuwacie garaż do granicy, czyli w pełni odsłaniacie ogród, a do tego musicie zrobić brukowany pas startowy, na którym nie będzie się toczyć żadne życie (obiecuję, znam to z autopsji), za to każdej zimy będzie to trzeba odśnieżać. Wariantu 3 nie rozumiem - nagle obracacie dom względem kierunków świata? Możesz to wyjaśnić? Nadal jednak pozostaje jednak wada pasa startowego.

    Dlaczego wariant 4? Po pierwsze mało podjazdu = mało odśnieżania = więcej ogrodu. Po drugie, budynek garażu ładnie osłoni dolną łazienkę i sypialnię przed wścibskimi spojrzeniami, nadając tej strefie domu większą prywatność. Po trzecie, budynek garażu nie będzie widziany z pomieszczeń reprezentacyjnych (salon, jadalnia), a po czwarte, za garażem w naturalny sposób powstanie bardziej prywatna, osłonięta od ulicy część ogrodu. W zależności od potrzeb możecie tam umieścić albo mniej atrakcyjne rzeczy jak warzywnik czy kompostownik, lub też urządzić zaciszny kąt, gdzie można będzie się pobujać w hamaku bez oglądania przechodniów. Jeśli ten tarasik przy dolnej sypialni zostaje, to powinien właśnie wychodzić na prywatną część, a w wariancie 3 wychodzi na garaż! Do tego to miejsce będzie osłonięte od momentu postawienia garażu, więc jeszcze zanim jakiekolwiek osłony z żywopłotów lub drzew zdążą podrosnąć.

    Wiem, że cała wypowiedź była o garażu, ale uwierz mi, na 1000m2 trzeba się bardzo liczyć z przestrzenią. Moi rodzice mają taki właśnie wybrukowany pas startowy i po latach ogród się zrobił przyciasny, ojca wkurza odśnieżanie, a mnie to, że szeroki wybrukowany podjazd odsłania widok do ogrodu. Musiałabym go z obu stron obsadzić żywopłotem, żeby nas zasłonić.

    Jak pasjonat-ogrodnik, powiadam: przy usytuowaniu domu najpierw myśl o słońcu, a zaraz potem o ogrodzie.
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za opinię. Również skłaniamy się ku wersji 4.

Strona 2 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony